Holky z únorovek a jejich dětičky

winii
8. led 2010

Ahoj maminky a naše těhulenky vítám vás v naší nové diskuzi, přeju jí aby, se nám tady moc líbilo a prožívali tady spolu ty nejštasnější chvilky v našem životě a samozřejně ,když budou i ty špatné tak aby jsme na ně nebyli sami a měli se ským podělit o naše starosti.

Ajnince v tomto novém témtku přeju, aby měla hodně sil žít dál a někdy časem byla zase šťastná 😵

kiki3
11. led 2010

ahoj holky,
ajni,taky na tebe uz od probuzeni myslim, drzte se!!!!!

misa1982
11. led 2010

Ahoj holky:
Jani myslim na tebe drz se!
Jinak pritel vcera taky vyhral ve sportce 522kc..
kiki:Kubik je krasnej taky ma hodne vlasku jako nas Tomášek 🙂 🙂 a jaky si mela porod a jak to zvladas dobry?
misi:po cisari jizva boli dlouho nesmis zvedat nic tezkeho ani delat prudke pohiby ja to sem tam citila jeste po sestinedeli a cistit se muzes taky dlouho to je normalni...Verunka je sikovna urcite to zvladne.
Jinak u nas pohoda Tomášek je hodnej vcera jsem ho dala past konicky a prevalil se na zada a strasne se tomu sam nejdriv koukal co se to stalo ale pak se smal jak mesicek...myslela jsem si ze je to nahoda tak jsem ho dala jeste asi 3x na brisko a pokazde se prekulil 😵 😵 😵
Martínek ma dneska narozeniny 5let tak mu budu delat dort! 🙂 🙂 Ted je ve skolce odpoledne mu poprejem a dostane dort a darek koupily jsme mu koleckove brusle.....
odpoledne nakouknu zatim ahojky

winii
autor
11. led 2010

ahoj holky už jsme konečně doma hurá, víc napíšu večer, teď jdu prát, vybalovat, uklízet, njn těch 14 dní co jsem tam nebyla bude znát

misi a kiki vítám vás zpátky doma, víc napíšu večer

ajninko myslíme na tebe drž se jsi holka statečná 😵

kiki3
11. led 2010

holky,tak je chvili klid,tak vam napisu jak to probihalo 😉 ¨
no v pondeli vecer jsem tu s vami jeste byla,to uz jsem mela bolesti,ale dalo se to zvladat...luky byl v praci a mel koncit o pul jedenacty,tak jsem neplasila,ani mu nevolala a cekala...´ja si zatim dala sprchu,no bolesti neprestaly tak jsem si rekla ze posly to asi nebudou 😀 oblekla jsem se do rifli,rolaku a cekala...no bylo to trochu nekonecny, uz jsem byla trochu nervozni,nevedela co me ceka....tak konecne ve trictvrte lukas dojel,no docela koukal 😀 tak jsem ho jeste rychle poslala do sprchy,zatim dobalila tasku(nabijecku,doklady) a vyrazili jsme,bylo asi pul 12..zazvonili jsme na prijmu,rekla jsem jim ze jdu asi rodit 😀 no tak me pozvali dovnitr,luky musel cekat venku....dali me kosili,a kelimek-pry prevliknout a vycurat 😀 tak jsem to provedla, pripoutali me na monitor a sestry zacly s otazkama...ty teda byly nekonecny 😒 ..no rikala jsem si,uz to fakt boli-koukla na monitor a kontrakce okolo sedesati-mimochodem to jsem jeste nevedela co me ceka-na sale jsem mela okolo 150 😀 😀 )pak prisla mlada doktorka a vysetrila me vnitrne-ha a jaky prekvapko-otevrena na jeden prst...ja myslela ze me rani!!pry at poslu pritele dom, ze si pujdu lehnout na oddeleni nez se to rozjede....tak jsem vysla na chodbu,rikam to lukymu a najednou prd!!!a praskla mi tam voda 😀 zaclo to desne tect,nevedela jsem co delat,tak jsem zabehla dovnitr to rict sestre...a ona,tak to se ais rozjede,pritele nikam neposilejte 😀

kiki3
11. led 2010

radsi jsem to odeslala,aby se to nevymazalo 😀

kiki3
11. led 2010

tak jsem presla na porodni sal,tam mi pustili hudbu,rozsvitili jen lampicku,bylo to fajn prostredi...prisla sestra jestli chci klystyr... 😖 no tak jsem si ho radsi nechala dat,i kdyz jsem se bala...taky jsem si rikala ze se to tim nejspis urychli...tak sestra udelala a rekla ted deset min vydrzte,zachod je tady o troje dvere dal....a odesla...nooooo,jako jen co odesla,tak jsem slezla z postele,koukam na hodiny,a rikam si tak to fakt nedam 😅 a uz se se stazenym zadkem sourala k zachodu..jako ty kontra do toho,no luxus 😠 ..na zachode jsem stravila asi pul hodiny a kdyz jsem se vratila na sal,luky uz tam byl prevlecenej...zacinalo se to pekne rozjizdet,hopsala jsem na balonu,pak jsem vlezla do sprchy,to uz jsem fakt upela a zacla posilat lukyho pro sestru ze chci epidural 😅 ve dve sestra prisla,napojila me na monitor,a zkontrolovala cipek-na 4 prsty....rikala ze to jde dobre a rychle at si epi nedavam..ze mi pichne nakyho urychlovaka a ze to budu mit hned za sebou....prisla,pichla a ja zacala skoro lizt po strope.....za 40 min jsem se otevrela ze 4 na 8 prstu,ale rekla bych ze to byla jedna velka kontrakce-to uz jsem zacla byt zoufala,unavana,zaclo se mi delat blbe....a hlavne jsem najednou citila tlak na tlaceni....sup pro sestru..to uz jsem ta¨k tak vylezla na lehatko,prisla doktorka,rikali me kdy mam tlacit,ale ja to jaksi nemohla ovlivnit,bylo to tlak jak blazen..no a asi na 4 kontra byl malej venku,bylo 3.50 rano..porod byl teda s nastrihem..holky no pocit neuveritelnej,ja tomu nechtela verit,ze to mam za sebou a ze to mimi co mi polozili na prsa je nase.... 😵 😵 😵 😵 proste nadhera!pak mi ho vzali,sli mu udelat vysetreni a zvazit-to sel luky s nima.porod placenty na jedno zatlaceni,to nic nebylo. me zatim doktorka sesila..no docela me to bolelo i pres umrtveni,lezla jsem po lehatku nahoru....pak prisel luky s kubikem v naruci,uplakany byli oba,no mooc dojemny,na ten pohled nikdy nezapomenu 😵 zustali jsme sami na sale,a neverili vlastnim ocim,jak je nadhernej a malinkej a nas... 😵 po dvou hodkach kubika odvezli na novorozenecky,ja musela slizt z postele a dojit se vysprchovat.rozloucili jsme se s lukym,ten se sel dom vyspat a ja na pokoj...po dvou hodkach mi ho dovezli,byla jsem stestim bez sebe...
mimochodem rodine jsme volali ve 4 rano,kdyz uz byl malej na svete 😀 takze nam nikdo nechtel verit 😀
takze kdyz to shrnu,porod byl rychlej ale o to intenzivnejsi...ale stalo to za to!!!! 😵 😵 😵

omlouvam se za chyby,pisu v rychlosti nez se kubik vzbudi 😀

murynka
11. led 2010

oficiální upozornění NEPOUŽÍVAT NUROFEN JAHODA-sirup č.sarže 909263 použitelný do 4-2012 je závadný!!!!
pošlete dalším maminkám nebo řekněte přišlo mi to SMSkou od kamarádky

pipiii
11. led 2010

no kiki, kraaasnyy popis porodu🙂 ted si vezmi ze ja jsme mela silu kontrakace 190😀 a nemohla jsme na balon, do sprchy, nic, jenom jsme byla pripoutana na monitoru na lehatku😀 hnuuus!!!😀 ale mala se nehybala :-/. Jeee ale jak jsem si krasne zavzpominala! uz chci zaase🙂

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

tu mam nove fotecky, juknete na ty jeji kukadla😀

vodickova.jana
11. led 2010

Ahoj holky....tak jsem byla dneska na kontrole a dopadle moc dobře...čípek se ještě trochu prodloužil, sice to není normální nález jak by měl být ale je to lepší. Tak už můžu chodit ale nedělat nic těžkýho...🙂 Ale co jsem se zhrozila bylo když jsem se ráno zvážila ....za těchhle 14 dní jsem přibrala 3 kg.... 😠 To je docela síla když jsem ještě ve 24tt měla jen 5kg nahoře....to je z těch bonbónů....musim je přestat konzumovta... 😀 A cukrovka taky dopadla dobře.... 😉
Tak jdu něco udělat a pak se tu stavim a dočtu...zatim pa pa

ardila
11. led 2010

Ahoj,
Kiki, krásný popis, už se těšim 🙂
Jani, to je super, že se to zlepšilo, tak gratuluju a k necukrovce taky.. Já budu mít výsledky zítra, tak snad to bude taky ok..
Tabulku doplním a renat se nabídla, že jí dá k sobě do alba 🙂
Já jsem pořád nachcípaná, už mě to štve, sice mi pořádně nic není, ale je to nepříjemný, v noci pořádně nespim, protože mam plnej nos, škrábe mě v krku, ale pořád je to stejný a nijak se to nerozjíždí, tak snad bude brzo klid.. Dneska jsem kvůli tomu nešla na jógu, ve středu jsem chtěla jít na plavání, tak to asi radši taky ne..
Pipi, nádherný kukadla 🙂 Tak minulý týden si prodávala dítě a teď bych šla rodit znova? 😀
A Šimon se nějak přetočil, dřív jsem ho cítila hlavně v bocích a pak se celé jedno dopoledne hrozně vrtěl a od tý doby cítím menší žďuchance dole a větší nahoře, tak si říkám, že třeba se otočil hlavou dolů, to by bylo fajn.. Uvidím zítra na kontrole..

murynka
11. led 2010

tak ajninka to už asi mají za sebou co 😔 😔 moc jsme na ní myslela ☹ ☹

vodickova.jana
11. led 2010

Tak jsem zpátky...konečně jsem aktualizovala albíčko....tak můžete mrknout jeslti budete chtít... 😉 a já jdu dočítat... 🙂

renat2
11. led 2010

Jani: já už koukla, máš krásnou fotku z Vánoc, šatičky ti moc sluší a bříško v nich se krásně vyrýsovalo 🙂

vodickova.jana
11. led 2010

Tak dočteno....
Pippi teda ta má fakt velký krásný kukadýlka... 😀
Renat děkuju... 😉
Kiki...no teda ještě žes to měla docela rychle za sebou....ale za ten uzlíček to stojí... 🙂

kulinka29
11. led 2010

ahoj holky...Jani hezký fotečky a v těch šatech ti to moc sluší.To je fajn,že čípek je už lepší 😉
Kiki: hezký porod a hezky jsi to zvládla.
Mě šíleně tvrdne břicho...snad skoro celý den.. a mám takové píchání nebo jako tlaky na čípek 😒 ,ve středu mám KO tak to povím dr....myslím si,že to asi už dlouho nevydržím 😒

kulinka29
11. led 2010

Pipii amálka má užásný kukadla...kluci z ní budou vedle 😎

kulinka29
11. led 2010

jo a asi už mám taky poslíčky či co....šílený bolesti v podbříšku...pak to najednou přejde...tak 2,3x denně 😒 ...no bylo už líp,ale abych si pořád jen nestěžovala.

ardila
11. led 2010

Tak nám konečně po 2 týdnech přišla kalkulace na okna od Vekry.. (od Macka jsme jí měli za 10 minut). Cena za okna od Vekry i s velkou zimní slevou je přes 75 tisíc, u Macka se vejdeme se stejně kvalitními okny do 50 tisíc se vším všudy.. A vtipný je, že jediný důvod, proč jsme chtěli od Vekry byl, že už od nich okna máme a chceme stejná.. Ale Vekra za ty 2 roky změnila dodavatele a stejná okna nám neudělá, ale Macek jo 😅 Takže volba je jasná, termín dodání 4-5 týdnů, takže by se to mělo v pohodě stihnout.. Tak aspoň to je vyřešené, zítra to jdu objednat..

pipiii
11. led 2010

ardi, jooo klidne dalsi, chtela bych zazit ten krasny pocit pri tlaceni😀😀😀 amalka je bozska cely den, jen vecer je silena:-/

ardila
11. led 2010

Pipi 😀
Tak jsem objednala postýlku, tu se lvem.. Už jsem na ně koukala tejden, tak je to konečně vyřešený..
Tak a jakou matraci máte?

pipiii
11. led 2010

ardi, myslim ze matrace do te male postylky staci obycejna. Vsichni maji pohankove a kokosove, ale kazdy ti potom rekne ze je to zbytecne:-/ kup stredne tvrdou.

misicka455
11. led 2010

Ahojky holky, tak jsem totálně v háji. Ty bolesti se ještě zhoršily , že jsem se ráno ani nepostavila tak jsme jely do nem. a mám na břišní straně krevní sraženinu.
takže jsem vyfásla prášky a mám jen ležet aby se tá sraženina vstřebala, takže zítra žádná cesta do prahy. Fakt nechápu co jsem komu udělala 😒

misicka455
11. led 2010

Kiki porod super 😉

ardila
11. led 2010

Míšo, to snad není možný ☹ Já jsem si říkala, že ty už máš vybráno a už tě nic potkat nemůže a teď tohle.. Je mi to moc líto. Snad budeš za malou brzo moct..

pipiii
11. led 2010

misi..to snad nee☹☹☹ chjo, hlavne at jsibrzo ok a nepodcenuj ty prasky atd, davej na sebe pozor!!

winii
autor
12. led 2010

Dobré ráno všem 😵

včera jsem se sem už nedostala, byla jsem ráda, že jsem padla do postele a spala jak dudek, Gábinka mě nechala vyspat vstávala až v šest na papání

kiki moc krásně si to popsala ten porod, měla si ho stejně rychlej jako já i ta intenzita tam byla, taky jsem nemohla ten klystýr v sobě držet dlouho, při těch kontrakcích to byla síla, ale ten závěrečnej porod byl moc krásný, hned bych si to zopákla, zkoukla jsem fotečky a moc se vám podvedl Kubíček, tak ať vám dělá samou radost a hlavně to zdravíčko mu přeju a samozřjemně celý vaší rodině 😉

misi tvůj porod jsem si taky přečetla a slzička ukápla, muselo to bejt, nebo vlastně ještě je hrozný bejt bez tvojí holčičky já si to zažila teďka jak sem byla v nemocnici a i jsem tam potajnu brečela, malinká je moc statečná a má bejt po kom 😉 přeju jí moc zdravíčka ať už si nemusí nic vybrat a vy si jí už můžete konečně užívat.Je moc nádherná 😵 všechny dětičky se nám tak povedly. S tou sraženinou mě to mrzí, chůdě, ale hlavně to nepodceňuj fakt ber ty prášky ať je to brzy okej, myslíme na vás, držte se

ardi teda ty okna to je rozdíl jak blázen 😲, jsem teda čučela, tak hlavně aby to všechno stihly a ty si to tam mohla připravit viď než porodíš, ardi my máte taky obyč madraci, protože to fakt nemá do postýlky cenu kupovat, jak je to miminko lehký, lepší je až do normální postele investovat do madrace toť můj názor

kuli tak jak ti je už je to lepší ty bolesti, psala jsi tu že budeš rodit císařem dřív viď, tak to už bude Lucinka taky brzo u tebe

jani to je dobře, že to ležení pomáhá a čípek se prodlužeje, tak buď opatrná a pohlaď bříško, gratuluju k necukrovce 😉

renat četla jsem, že si laktační krizi překonala, jsi šikulka opravdu, tak ať už je to jen dobrý 😵

pipii Amálka má teda oči fakt krásný a co jinak už je to sní trochu lepší, mamino obdivuju tě jak to vzládáš

my dneska jdeme na 3-měsíční poradnu tak jsem zvědavá kolik měříme a vážíme a taky jestli bude to očkování, pak ještě jdeme na kyčle, tak snad už nebudem muset dávát to široký balení

jo a včera jsem byla na kontrole a už si nemusím píchat injekce hurá, už budu mít jen ty prášky na udržování hodnoty, tak snad to bude okej

no já pádím Gabča se tu vzteká, má teďka nějaký vztekací období jak se jí někdo nevěnuje je zle 😝 😀

renat2
12. led 2010

Ahoj holky, já nebudu ukounět moc dlouho, malý usnul, už máme docela hezký režim 🙂 takže toho využiji a vlezu k němu, ovšem s otázkama a hurá na učení. dneska dojíždám 4tý okruh, už jen dva, ale za to ty nejhorší (respektive literatura, ke které nějak nemám vztah...).

Jinak už vím den D, takže jedeme 9. 2. ..no to je za chvíli, dneska je první kolo...je tam spolužačka, tak jsem zvědavá. Kuba musí jet se mnou, no na 8:30 to bude záhul (doufám, že ten režím nějak moc nenarušíme), myslela jsem, že odstříkám, ale raději to nebudeme pokoušet, třeba by si to nevzal, ani z té flašky, co měla úspěch. Tak pojedeme všichni.

win: to je super, že nemusíš mít už injekce. AŤ dopadne poradna i očkování dobře. My razíme 1.2. budeš dávat asi hexu a prevenar (nebo to máte rozdělené??)

misi: aŤ je brzo všechno v pořádku a ty můžeš být s malou, hlavně odpočívej

misicka455
12. led 2010

Ahojky holky, tak touto dobou už jsem měla být na D1 😒 a valím se doma, jenže to břicho se vůbec nezlepšilo tak mi nic jiného ani nezbejvá ☹ ☹ Prášky jím a klid dodržuji . 😉

Jinak nám prdelku včera odpojily a už sama dychá jen pořád leží na té jipce kam nikoho nepouští takže ani manžel nepojede.Doufám, že mi bude za chvilku dobře a pojedeme za princeznou.

slunilibu
12. led 2010

ahoj holky.
misicko ja jsem po cisari mela v brise hematom s pul litrem krve.....prisli mi na to po tydnu v nemocnici. musela jsem na druhou operaci. 😔
snad ti prasky za berou a budes, co nejdriv moct za malou. je dobre, ze uz ji odpojili. 😵 😵

misa1982
12. led 2010

Ahoj misi a oni ti nenechavaly po operaci dren?Me ho davaly prave proto aby se tam neudelala srazenina a nez me poustely domu tak jsem jeste byla na ultrazvuku bricha,a stehy uz mas vytazene?Ja jsem je byla vytahovat 8den u svoji doktorky nez jsme jely za malym do Ostravy...Ja jsem mela oba cisare bez problemu i jizva se pokazde dobre zahojila a zadne velke bolesti uz potom nebyly do konce sestinedeli to bolelo ale ne moc....
renat mam dotaz jak je to s tim prevenarem je zdarma nebo neni?Ja jdu s malym 19.1. na 3mesicni kontrolu a hned dostanem nejake ockovani ktere je povine ve trech mesicich....