Holky z únorovek a jejich dětičky

winii
8. led 2010

Ahoj maminky a naše těhulenky vítám vás v naší nové diskuzi, přeju jí aby, se nám tady moc líbilo a prožívali tady spolu ty nejštasnější chvilky v našem životě a samozřejně ,když budou i ty špatné tak aby jsme na ně nebyli sami a měli se ským podělit o naše starosti.

Ajnince v tomto novém témtku přeju, aby měla hodně sil žít dál a někdy časem byla zase šťastná 😵

safirek
10. únor 2010

Úřady kvůli rodičáku jsem oběhávala v pondělí. Mě někdy přijdou ty úřednice tak neschopný, mají na starosti jednu oblast a ještě se v tom nevyznají. Ještě, že je internet a člověk si tam všechno najde sám.
A vyřídila jsem velký prd, musím nejprve poslat 2 papíry na socku do Prahy, kde je zaměstnavatel a až mi tam potvrdí výši mateřské za 2009 a na druhej papír za 2010, tak to teprve můžu vyřídit tady u nás.

Natálka se mi teď houpe v autosedačce, přišla na to, jak rozhýbat nohy, aby se sama houpala, a dělá to s takovým nadšením, že se s celou autosedačkou šoupe po podlaze, jak moc kope a má z toho hroznou srandu 😵 😀

safirek
10. únor 2010

Renat, s tím špendlíkem nepovím. Malé ho koupila kamarádka tady v KT, koukala jsem a žádná značka na něm není a na obalu už nevím co bylo.

kulinka29
10. únor 2010

Renat tak ještě: na úřadě mi řekli,že máme těžiště zájmu tady ve švajcu a tak si mám požádat tady (ale tady nic takového neexistujue)...no jo je to 13tisíc....ale chtěl jsem tím zaplatit všechny ty překlady úředních dokumentů z cz do němčiny a opačně.

winii
autor
10. únor 2010

tak jsme to jakž takž na tom úřadě zvládli ikdyž jsme na to blbý potvrzení pro daně musela čekat asi hodinu 😝 jinak už mám všechno zařízený a snad tam nebudu muset dlouho jít

saf Natálka si takhle krásně vyblbne to je úžasný to Gabča se teďka naučila levou rukou pořád mlátit do něčeho někdy jsou to rány 😀 já jí včera ještě koupila nové kousátko http://www.hracky-vybavicky.cz/60-hracky-pro-ko... to jí jako jede

teďka spinkáme tak až se vzbudí tak asi vyrazíme ven

safirek
10. únor 2010

Wini, ahojky
Kousátko vypadá pěkně, asi ho taky objednám 😀 Se tam ještě podívám na jiný hračky. Moc ji klasický chrastítka nebaví, spíš zajímavější hračky, tak se po něčem tam kouknu.
Natálka je divoch, když nespí, tak je hodně čilá a spí docela málo. Taky za chvilku vyrazíme ven.

Wini, tak aspoň to máš z krku, to úřadování 🙂 Myslím, že pak už dlouho nebudeš nikam muset.

winii
autor
10. únor 2010

saf no já už jsem Gabče slibovala, že jí něco koupím za tu nemocnici jak byla statečná tak jsem ten rest včera konečně splnila 😅

no s tím ouřadováním jsem si vzpoměla, že tam asi v nedohlednu budu muset zase, mateřská mi končí 10.března a to určitě nebude víc jak 7600,-takže si tam budu muset jít zažádat do vyrovnání, kurna, že jsem si na to nevzpoměla tam

renat2
10. únor 2010

winii: krásné kousátko/chrastítko...koukám, že je to všude stejné, já taky vždycky Kubovi slíbím něco, když je statečný u dr. apod. 😀 😀 😀 jenže jsem to musela trochu omezit, jinak bychom se sem nevešli 😀 😀

Holky, co kojíte, máte taky takové chutě?Já někdy /žeru/ jako nevázaná...to jsem ani v těhotenství neměla 😒 budu to taky muset kontrolovat...

winii: tak to ty papíry raději najdu a oběhám si to, aspoň ta potvrzení...

kiki3
10. únor 2010

ahoj holky,my ted taky prisli z venku,mela jsem tu babicku(moji) tak nam prinesla obed 😵 a pak jsme sli na prochazku..uz tam alezaclo prituhovat tak uz jsme doma a kuba spi v loznici-tam je chladnejc tak jsem ho nemusela celyho vysvlikat...
vcera v poradne dobry,kubik ma 3810g-pry pribira akorat ameri 53cm...takze ma o 6 vic nez pri narozeni 😉 ...akorat se nam zhorsila vyrazka na oblicejicku..nejdriv mel par pupinku a ted to ma i na hlavicce,tak musim vysledovat co to je, nebo co mu to dela....nemel to nekdo z vas?my na to davame jen hermanek a na noc tekuty pudr,to nam poradila doktorka...
renat ja bych furt jedla neco sladkyho... 😅 a pritom jsem mam jeste spoustu kilo navrch..do svych kalhot se jeste furt nevejdu..hrozne se mi rozsirily boky a to bricho mam jeste porad pekne povoleny...asi budu muset zacit cvicit a prestat zraaat 😀 vy uz jste beztak vsechny na sve vaze co ? 🙄 😀
win,to kousatko je moc hezky!taky jsem ted kupovala nejaky hracky..spis takovy ty hraci na natahnuti a dva dudliky svitici 😉

renat2
10. únor 2010

kiki: jo "cvičit a přestat žrát" ..taky to tak vidím....no já nejsem na své váze ani omylem, nejdřív to šlo, ale poslední dobou jsem na sladké opravdu jak neřízená střela...Boky mám taky rozlezlé...cítím to, na břicho se snažím trochu cvičit, ale nebyl moc čas...snad to teď bude lepší. Takže sečteno podtrželo, něco mi vylítlo spíš nahoru než dolů...
Naštěstí od března mám ty břišní tance, aspoň něco 😉
Tý jo ty máš servis 🙂 navařeno 🙂 ale to je potřeba.
Krásně přibíráte... 🙂 co se týče pupínků..no my měli taky, ale měli jsme jen nějakou dehtovou mast (smrděla a Kuba si to stejně stíral) a pak nám pomohl IMAZOL (volně prodejný), taky na doporučení dr, ještě někdo říká potírat černým čajem (silným)...ale asi jde spíš o to, co to je. neřekla dr.? Potničky, nebo novorozenecká vyrážka?
je to takový červený malinkatý flíček a uvnitř jakoby pupínek /tečka)?

ardila
10. únor 2010

Ahoj, koukám, že tu vůbec není to, co jsem psala ráno, jak to? 😒
Dneska mě vzbudily docela hustý křeče do břicha, už jsem to parkrát měla, tak bych to viděla asi na posly. V tom mi zavolal kolega, že mi přivezl věci a je dole pod kopcem a že k nám nevyjde.. Takže v křečích jsem sedala do auta, paráda.. Ale pak to přešlo, tak když už jsem byla v autě, zajela jsem si do cukrárny 🙂 No a teď je mi nějak blbě, možná z těch zákusků 😅 Tak jsem zrušila dnešní plavčo a zalezu do pelechu a tam budu. Jsem fakt ráda, že od pondělí už budu mít klídek.
Honza jede dneska vyměnit korbičku, našli jsme tam vevnitř ostrý šroub, tak jsem tam volala a zrovna měli náhodou ještě jednu uplně stejnou, tak nám to naštěstí hned vymění. Kdyby byla zas až za 12 týdnů, tak by to bylo docela hloupý 🙂
A zítra jdu zaplatit zálohu na vestavěnou skříň, měla by být za 2 týdny, tak pak konečně budu moct začít i něco prát a budu to mít kam dát než dáme dohromady pokoj pro prcka.. Ale doufám, že do 2-3 týdnů by mohla být i ta okna a pak už bude i ten pokoj. A o víkendu si zabalim tašku 🙂

kiki3
10. únor 2010

brisni tance-to zni zajimave..ale me by to asi neslo 😅
no ma to tak jak pises,cerveny flek a v tom ale nepatrne tecka..ale ted uz to ma takovy slity tak ma takovy velky fleky....

kiki3
10. únor 2010

jee ardi ahoj,ja si nevsimla ze jsi napsala 🙂 nojoo to budou asi poslicci 😅
teda jeste ze jste tu korbicku prohlidli...to je pekne debilni ze tam maj ostry srouby,to to nekontrolujou nebo co? 😕 jeste ze vam ji hned vymeni!
jojo tasku jsem si taky tak v tomhle case balila 😀 prijde me,ze uz je to desne davno 😀
mimochodem renat-jak mam prestat zrat sladky kdyz mi babicka dovezla tak vybornou buchtu?? 😀 😅 😀

safirek
10. únor 2010

Jsme z procházky zpátky. Je tam dneska nic moc.

S váhou ještě nejsem dole ani omylem. Mám to jak píše Renat, ze začátku to šlo hezky, ale teď se to seklo. Já jsem na sladkým snad závislá! 😅 Taky mám rozšířený boky a povolený břicho. Se snažím občas cvičit, ale nic moc 🙄
S pupínkama neporadím, my jsme žádný neměli. Ale nedrápe se třeba po obličeji, že by to měl z toho? My jsme jednu dobu dávali Natálce rukavičky proti drápání.

Jsem dneska nějaká totálně bez energie. Jestli je to tím vstáváním k malý.... si zkusím na chvilku zdřímnout...

kiki3
10. únor 2010

saf ahoj!nene ted uz se nedrape...nevim no...ma to jen na hlavicce obliceji a krku...nikde jinde...
no s tim cvicenim ...taky nic moc,jestli si zacvicim na pet minut dvakrat tydne tak je to hodne 😀

vodickova.jana
10. únor 2010

Ahoj holky....já byla dneska u kamarádky a nějak jsme se tam zdržely .... 😀 😀

Koukám že jste trochu kecaly.... 🙂

Kuli to máš blbý že ti nechtějí dát to porodný....jsou to zmetci viď.Ale třeba to ještě vyjde...musíš to zkoušet. 😉 I když kdo by na to měl furt náladu a nervy vyřizovat to občas s takovými bl..... 😀 😀

Renat teda ty seš fakt šikulka...to muselo pěkně bolet... 😕 Ale aspoň žes s nima mohla psát....nezašla sis k doktrovi, abys je neměla třeba i zlomený... 😨

renat2
10. únor 2010

kiki: tak to vypadá na tu nov. kopřivku...asi trochu víc rozjetou...já zkusím najít nějakou fotku a můžeš porovnat. nám pomohl ten Imazol (mast) jak jsem psala.
saf.: my zas měli skoro vše, kopřivku, alerg. reakci...K. je trochu citlivější.

kiki: já na bř. tance chodila už před těh. a strašně mě to chytlo...a taky jsem si samozřejmě nejdřív říkala, že se to nenaučím..ale je to docela lehký (a taky beze srandy - náročné na fyzičku...není to žádné lážo plážo, ale jasně že ne třeba zas takový záhul jako spinning apod.)

Tak jsem se trochu uklidnila, koukám, že problém nájezdů na sladké má většina kojících..tak to budeme svádět na to, ne?? 😀 😀 😀 moýžní v tom je souvislost, tělo si říká samo.

kiki: jen si dej buchtu, to by byl hřích si nedat...domácí od babičky

Jani: to znám, zakecávám se skoro pořád, to jsem prostě já 🙂
U dr. jsem zatím nebyla, ale možná k tomu dojde, zatím mají zdravou modrou barvu 😀 😀, trochu bolí, ale myslím, že to je jen naražené...nebo nevím. Ale když to nebude polevovat, slibuji, že zajdu.

winii
autor
10. únor 2010

tak mi jsme taky zpátky z prochajdy a jen sme vylezli tak začalo tak šíleně sněžit, že jsem udělala jen takové větší kolečko kolem náměstí a šup zpátky domů

holky já taky žeru sladký jak prase a to nekojím hrůza jsem asi závislačka 😝 😀 pořád si říkám od zítřka nežeru večer, ale mě nejvíc právě chutná večer chjo to je zlozvyk

kiki Gabča má taky na tvářiče takovou vyrážku je taková hrubá a začíná se jí dělat i na loktíkách mažem to nějakou mastí ale vůbec nepomáhá tak chci zkusit A-Derma mají to prý v lékárně a super to zabírá měli by i mít vzorky na vyzkoušení 😉

ardi to vypadá na poslíčky a taky už máš na to týdny, s tím kočárkem je to teda děs je to drahý viď a ještě tam nechaj ostrý šrouby, tak hlavně, že vám to hned vyměnili 😉

zítra jdeme na očkování zase tak už z toho mám zase hrůzu aby se zase něco nerozjelo a taky jsem zvědavá na váhu posledně jsme měli 5,6kg tak jestli už sme překročili 6kg 😕

jani jen si úžívej zatím sladké nic nedělání a hlavně hodně spi 😵 😀

renat2
10. únor 2010

winii: to jsme měli taky - takovou drsnou kůžičku (na hrudníčku a na tvářích) 😀 😀 však to říkám, my máme vše (co se pokožky týče)...a máme na to od dr. mast Lipobase, prý to je prostě přesušená pokožka a chce to promazávat. Na tvářích jsem to vyléčila krémem do seba medu...jinak večer mažeme olejem (sluněčnicovým z lékárny) a ráno tou Lipobase a už to nemá 🙂 možná je i volně prodejná...

Určitě dej vědět jaké máte míry - teda Gabča 😉 určotě zas vyrostla...my se blížíme 7kg 😲 a ať očkování zvládne, ale ona je šikulka.
s tím sladkým to máme stejně ☹ 😒 to je fakt děs...

kulinka29
10. únor 2010

ahoj holky...jsem doma z KO.Jsem strašně unavená,bylo to dlouhý.
Všechno je v pořádku...měla jsem strach,ale podle utz má Lůca už 3kg....vím ale,že to měření není přesný.
Fotky jsou v albíčku.......jdu si odpočinout a pak vás dočtu 🙂

ardila
10. únor 2010

Tak nakonec budem mít korbičku černou místo šedé, ale vzhledem k tomu, že jsme se mezi šedou a černou rozhodovali, tak je to fuk.. Aspoň, že bude nová hned
Kuli, ty jo 3 kg, to je dost ne? Já doufám, že 3kg by mohla mít na konci..

ardila
10. únor 2010

Jo ale samozřejmě gratuluju ke KO, že je vše ok..

renat2
11. únor 2010

Dobré ráno..nejdříve kulinko moc gratuluji ke kontrole. Ty váhové odhady 😒 no nevím, já na to moc nevěřím, je to podle mě také hodně nepřesné..takže uvidíš 🙂 Fotky hezké, jen teda než jsem se zorientovala 😀

No a vypadá to, že ne Kuba, ale já budu nemocná, jsem zahleněnaá od nosu po krk, nemohu polknout..no to mám fakt radost. Hned nasadím čaje a aspoň nějaký sirup.
Jedeme za chvíli na RHB, pak juknu 🙂

winii
autor
11. únor 2010

Dobré ráno všem 🙂

u nás přes noc napdalo asi 15cm sněhu chjo já se na to vy.... 😠 takhle zima fakt nidky neskončí já se tak těším na jaro, ale zase mám hrůzu z toho co budu nosit v létě a hlavně jak vypadat 😠 takhle se to schová pod zimní budu a je to 😝 😀

před chvilkou mi volala ségra že její malá od noci blinká tak letěli k dr. když to bude pokračovat i zítra museli by do nemocnice na infuzi tak snad to bude oki

my jdeme na to očkování tak držte všechno ať je to v pohodě potom

kuli gratulace ke KO a já mám zase zkušenost s tím odhadem váhy dobrej, dva dny před porodem mi řekli, že malá bude mít 2880g a když se narodila měla 2950g taky záleží jak dobře je tam natočený aby mohli změřit ty kosti a podle toho udělat odhad, neboj Lucinka bude mít krásnou akorát váhu 😉

safirek
11. únor 2010

Ahojky,

tak u nás taky padá sníh. To se zase budeme s kočárem brodit 😒 Už se taky těším na jaro.

Kuli, taky jsem ráda že je na kontrole vše ok. U mě teda dr. dělala odhad váhy jen pohmatem a trefila se, že malá nebude mít v den porodu víc jak 3,5 kg (měla 3,10) 🙂

Wini, tak očkování hezky zvládněte 🙂

Nevím co se mnou je, ale poslední 2 dny bych nejradši jen spala. Jsem nějaká unavená, asi už potřebuju trochu sluníčka 🙂

renat2
11. únor 2010

Tak jsme zpět, cvičenci 🙂
U nástaky napadlo...mě to nevadí, ale je fakt, že skočárkem je to síla 😒 ale jinak mám zimu a níh ráda, už přemýšlím, kam vyrazíme na hory 😉

Mně nikdy nidko odhad váhy nedělal 😀

A já si jdu udělat silný vývar, až Kuba usne, tak si zkusím lehnout taky a vypotit se.

safirek
11. únor 2010

Holky, malá mi už 2 hodiny spí 😕 jsem úplně v šoku. To s ní odpoledne budu muset pěkně blbnout, aby se utahala a v noci spinkala 😀
Zatím jsem jí na netu vybrala 2 hračky, tak počkám až přijde H. z práce a objednáme je, prý je chce taky omrknout. 🙂 Ta jedna hračka je jistá a u té druhé se rozmýšlím, jestli vzít od Lamazeho světlušku, páva nebo blechu 😀 😀

vodickova.jana
11. únor 2010

Ahoj holky...nebojet u nás taky napadlo přes noc docela dost sněhu, a to ještě padal celý dopoledne.... 😠 už mě to taky štve, musela jsem vzít lopatu a trochu projet chodník.... 😝 Už aby bylo to jaro fakt....

Kuli taky gratuluju ke kontrole a tu váhu moc neřeš, já znám zase dost příkladů kdy se i o dost sekli...stejně s tim nic neuděláš, kolik bude mít tolik bude mít... 😉

JÁ si jdu ohřát bramborovou kaši a odpoledne budu dělat guláš....manža je zase v Praze na montáži takže se vrátí až večer, a ke šemu je hrozný počasí tak snad cestu zvládnou v pohodě... 😕

renat2
11. únor 2010

Ahoj, tak jsme zěpt z procházky 🙂 jen krátké, ale vyvětrat jsem se potřebovala. Byla jsme v lékárně, samozřejmě mi skoro nic nedali, kvůli kojení, mám na odkašlávání homeop. Stodal, ten se prý může...tak uvidíme.

Saf.: co si s NAtálkou udělala, že ti tak spinká 😉 😀 to je šikula.

Jaké harčky si vybrala? Já taky pak chci ještě nějakého Lamazáka, ale nevím jakého...takže asi stejný problém jako ty 🙂 U nás by bylo potřeba, aby chrastil, hrál a snad i blikal dohromady. i když asi nejlepší by bylo, kdyby mu lítali nad hlavou gripeny, jsou hlučné a pohybují se hodně rychle 😀 😀

jani: ty už to s tou lopatou moc nepřeháněj, jen tak opatrně, zaúkoluj někoho jiného...

safirek
11. únor 2010

Vybrala jsem tohle slůně:
http://www.funkids.cz/cz/menu/102/katalog-hrace...
a k tomu ještě toho Lamaze. Manžel něco vybere 😀 Ty jejich hračky jsou výborný. Natálka úplně nejvíc zbožňuje tu jejich panenku.

S tím spaním to byla jen výjimka.

My dnes na procházku nejdeme. Celý dopoledne chumelilo a já nějak nejsem ok. Mám nějaký křeče v břiše, nevím z čeho, tak snad to nepřejde na malou.

Jani, tak ať manžel dobře dojede.
My máme jet příští víkend k Honzovo rodičům na týden, tak mám z tý cesty trochu strach, je to docela daleko.

renat2
11. únor 2010

saf.ten je krásný 😵 že bych taky udělala ještě výjimku 🙂 🙂 a našla jsem tam samozřejmě i jiné... 🤐 🤐