Holky z únorovek a jejich dětičky

winii
8. led 2010

Ahoj maminky a naše těhulenky vítám vás v naší nové diskuzi, přeju jí aby, se nám tady moc líbilo a prožívali tady spolu ty nejštasnější chvilky v našem životě a samozřejně ,když budou i ty špatné tak aby jsme na ně nebyli sami a měli se ským podělit o naše starosti.

Ajnince v tomto novém témtku přeju, aby měla hodně sil žít dál a někdy časem byla zase šťastná 😵

renat2
26. únor 2010

No a já koukám na plympiádu, na Šárku, snad to vyjde, po 1. kole je druhá, takže taky super. Ale už aby to skončilo, protože bych se měla věnovat nečemu jinému (že doplomko 😀 😀 ale mohu ji odevzdat dýl, když to nevyjde teď, nic se teoreticky neděje...nic mě nehoní. Uvidíme.

ardila
26. únor 2010

Ahoj, tak jsem se sem konečně dostala..
Renat, tak 17týho mam v plánu ještě být doma, to je pořád ryba, tak to třeba vyjde a uvidíme se, jste vítáni 🙂
My byli dneska na prohlídce porodnice, je to tam pěkný, jen si teda nějak neumim, že tam zanedlouho budu ležet a hekat já 😅 Ale zas, jak jsme tam tak stáli, tak jsem si říkala, že bych tam klidně rovnou zůstala a vytlačila ho hned, ať to mam za sebou 😀 No ale to by stejně nešlo, v Jbc se rodí až od ukončeného 36tt, tak to ještě pár dní zbývá, teď by mě vezli do Lbc, ale my si počkáme stejně až na berana 🙂 Měli tam i ty porodní stoličky, ale nějak si neumim představit, že na tom rodim. Jinak jsem někde slyšela, že tam hráz nastřihávaj skoro všem, ale říkala, že v žádným případě, že když to není nutné, tak ne, že mají cca 60% nástřihů, tak to mi přijde docela ok.. Takže se mi tam líbilo, myslim, že porodka dobrá, teď ještě ten porod aby byl dobrej 🙂
Pak jsme objeli pár obchodů, chtěla jsem soupravičku na cestu z porodky, tu jedinou máme a ještě nějaký hračky, ale neměli nic, co jsem sháněla, tak teď ještě hledám po netu a něco objednám. A teď jdu do sprchy a do pelechu, mam toho nějak dost 😝

ardila
26. únor 2010

Jo a ještě si můžeme vzít hudbu jakou máme rádi, tak jdu zítra dávat do kupy cdečka, asi vezmu 100 zvířat a budu si tam zpívat, ty mě vždycky uklidněj 😀

renat2
26. únor 2010

Tak jsem to už rezervovala 🙂 takže Ardi, kdyby to vyšlo, rádi s epřijedeme podívat 🙂
Super, že se ti v porodnici líbilo...ty pocity jsou u všech asi podobné. Já si po prohlídce vůbec nedokázala představit, že tam vůbec někdy budu rodit 😀 😀 😀 Ehm, byla to ta klasika, v podstatě jen klasické lehátko a nic, ale ono tak to je úplně jedno 🙂 člověk to stejně nevnímá.
S tám nástřihem...no nevím, já mám v tom opět trochu jiný názor a jsem pro. Podle mě je lepší ho udělat (samozřejmě v případě potřeby,a to dr. musí poznat, i když zase uznávám, že možná u žho raději dr. raději udělají fakt preventivně), pak to potrhání je většinou stokrát horší...Já měla nástřih a stejně mě Kuba vevnitř vepředu trochu potrh, bylo to asi na celk. 6 stehů, a asi 2 vnitřní, ale v pohodě.

kulinka29
27. únor 2010

dobry ráno holky....tak já dneska straším už od 5:30.....no od 10hod. jdeme na tu prohlídku porodky a já nevím jestli tam chci....mám panickou hrůzu z nemocnic 😲 No snad to nějak dám.Když jsme tam byli naposled s přihláškou k porodu,tak jsem celou cestu tam brečela.
Už se mi vaří polívka a jdu něco sníst.....tak zatím ahojky.
Renat: 17tého na hory...tak to snad do té doby porodím 😉

renat2
27. únor 2010

Dobré ráno 🙂

Kuli: až já budu pakovat, Lucinka už bude určitě na světě 🙂 Ty máš hrůzu z nemocnic?, o není zrovna pozitivní, ale většonou jsou porodnice trochu "lidštěji" zařízené, zvládneš to 😉

JInak jsem holky včera zapomněla, kdo třeba pije čaj pro kojící od Lerosu, v Kauflandu ho mají za necelých 28 korun (Já kupuji v lékárně za 41...) a pak v DM mají akci na vložky do podprdy Johnso, mají v balení o 20% víc a stojí asi 64 korun, v té knížečce od baby bonusu na to byly slevy (30 korun na balaní, takže vyjdou fakt na levně).

misicka455
27. únor 2010

Ahojky holky, tak my dneska valíme na náštěvu tak doufám, že to bude v pohodě zatím všichni chodily jen k nám 😀 Ale je to Verrčina brababi a praděda tak je nechceme tahat přes celé Brno a zase by rádi Veru viděly, že 😉

Kuli já jsem na tom stejně nemocnice mě děsí a vidíš to když vní neležím já tak Veru a musím to zvládnout takže ty to zvládneš taky 😉

misicka455
27. únor 2010

Přiští týden ve středu bude na nově docela zajímavej dokument Vizita se to jmenuje a je to o vrozených srdečních vadách a bude to o těch doktorech co operovaly a starala se o Verču tak jsem zvědavá co se všechno ještě dozvím 😉

kulinka29
27. únor 2010

ahoj holky...tak jsme doma.Jsem ráda,že jsem se nechala manželem přemluvit a šla tam.Mám panickou hrůzu z nemocnic, ze všeho živého ve vodě (takže se můžu koupat jen v bazénu) a strach z výšek....ale šlo to.I mluvili moc hezky německy....akorát nakonec když jsme si prohlíželi ty rodící pokoje...tak na jednom se zrovna rodila a ta dotyčná tak strašně řvala na celé oddělení...že mě (ale asi i všechny ostatní těhulky) to pěkně vyděsilo.
Jinak to tam nemaj bílé (myslím malbu) to jsem ráda....vypadá to tam moc hezky.A když chcete tak můžete jít po 6 hodinách s mimčem domů a nebo pak po 3 dnech a chodí k vám domů na kontroly por.asistentka.

kulinka29
27. únor 2010

tak teď jdu odpočívat a pak jedem na nákupy....líbí se mi jedny jarní botičky 😉
A venku je nádherně....a jak u vás?
Mišičko: ať to dopadne dobře na návštěvě.
No a Renat doufám,že porodím dřív než odjedete na ty hory 😉

vodickova.jana
27. únor 2010

Ahoj holky, tak mě dneska odje manžel zase do Lysý na montáž a vrátí se až zítra....já jsem zůstala doma, budu ještě trochu uklízet, přemýšlím že umyju okna když je tak krásně. A taky začnu konečně prát pro mrňouska... 😀 😀 Dopoledne jsme byly s tchýni nakupovat, projely jsme Kaufland, Tesco a Lidl a přijely jsme po víc jak dvou hodinách. Tak jsem to ted dovybalovala a přitom trochu poklidila ve skříňkách...ted se najím a pak jdu dát první várku do pračky... 😉

vodickova.jana
27. únor 2010

To já naši porodnici znám z praxe, takže na prohlídku asi prdím... 🙂 Ale řeknu ti Ardi, že oni ti tam toho nakecají dost,ale 3/4 z toho není pravda. Tím narážim na ten nástřih hráze. U nás taky těhulím tvrdí že se nedělá když se nemusí,a i na netu jsem četla na babywebu hodnocení Písecké porodnice, a primář tam psal že nástřihy dělají jen když je to nutné...ale pravda je taková že ho dělají fakt všem. Leda když jseš druhorodička a rodí tě jen porodní asistentka, tak když máš štěstí na hodnou a dohodneš se s ní tak tě pokud možno nenastřihne. A to bych mohla pokračovat ve spoustě věcí, co tam primáš naši porodky psal a co jsou absolutní lži....ale to se samozřejmě nemusí týkat tvojí porodky. 🙂

safirek
27. únor 2010

Ahoj holky,

jsme zpátky doma. Už jsme se i docela těšili domů do svýho, ale bylo to tam super! Natálka tam byla hrozně spokojená, návštěvy zvládala úplně super - je to fakt společenský dítě 😀 A všichni z ní byli odvaření, že je tak veselá a hodná. Teď si ještě užijeme tátu doma, než nám v pondělí na dva týdny odjede ☹

Zkusím postupně něco dočíst 🙂

Jo, a co Machytka? Naposled jsem nakukovala asi v pondělí nebo úterý a jestli se nepletu, tak měla nastupovat do porodnice...

safirek
27. únor 2010

Tak jsem dočetla, ale bylo toho dost, tak v tom mám trochu zmatek 😅

Machytce moooc gratuluju k Honzíkovi!!! Hlavně ať je zdravoučkej a krásně roste 😵 😵

ardila
27. únor 2010

Ahoj holky, tak dneska byl zas den, dopoledne mi bylo blbě od žaludku, když to přešlo, tak zas parádní poslíčci, takže ze všech plánů jako vyklízet pokoje na výměnu oken atd. nebylo nic, tak snad zítra. No a nebo to zvládne Honza sám. Ale teď jsme zvládli procházku a teď jdem zkusit kino, snad se tam nebudu svíjet v bolestech 😅
Jani, to je mi jasný, že toho dost můžou nakecat, řeknou, že nástřih dělají, jen když to je nutný a pak ti řeknou, že to nutný bylo a ty víš prd.. Ale znám dost mimin, co tam rodilo a min. polovina bez nástřihu a všechno prvorodičky.. tak uvidíme. Ale prej ta masáž hráze stejně není prevence, spíš je na to, aby se to pak líp hojilo. A balonek jsem nekoupila, tak uvidíme.. Já se tomu nijak nebránim, někdy to je určitě lepší. Ale co jsem slyšela, tak Jablonec je fakt v pohodě.
Tak já ze sebe jdu udělat člověka a jdeme za kulturou, na dlouhou dobu asi naposled 🙂

safirek
28. únor 2010

Ahoj holky, kde jste všechny?

renat2
28. únor 2010

Ahoj, uff holky, nám fakt leze ten zub...a teda je to síla. Misi jestli je Tomášek jen mrzutý, jsi šťastná žena, my máme pláč ☹ velký, takže nosíme atd. Zkusím se zítra dr. zeptat, tda na to něco je. Říkají nějaký gel, tak uvidíme. Chladítko pomáhá, ale sám ho moc dlouho v pusince ještě neudrží, takže ho musíme držet my, mám dřevěnou ruku 😀 ale co bych pro něj neudělala, hlavně, že mu to uleví.

Zítra jdeme k dr. a asi tam budeme dlouho 😀 😀 😀 jdeme na očkování a na poradnu...a já se teda radit budu. možná to někdo zavrhne, ale asi začneme s příkrmy...(ne to do něj cpát, ale třeba dvě tři lžičky...). Mám pocit, že už to mlíko mu prostě nestačí, mám ho sice ještě asi dost, resp. akorát, teda spíš prsa se nalévají, ale nepokryje to potřebu, ale on má hrozný apetit, máme už 7,3 kg (a to byl pořádně vykakanej 😀 😀 😀 a jenom z MM. Když jíme my, jsou to scény...otevírá pusu, mlaská, na sucho polyká....samozřejmě nic nedostane, tak fňuká (je to opravdu jak když loudí...). Někdo říká, že to je od těch zubů, ale jelikož to trvá už dýl..Vím, že se děti natahují po všem možném, ale tohle vypadá fakt jinak. Hodně jsme vyčetla, podle zprávy WHO už i v dnešní době mohou mít příkrmy od 4M...Samozřejmě bych raději ještě jen (!!!!!) kojila, ale trápit ho....UM by mi asi z flašky nevzal...možná zkusím dát večer, abych opravdu zjistila, zda by to nebyl jen opravdu hlad. Navíc možná i ta změna nálady může souviset s tím, bude třeba spokojenější. Každpodáně se poradíme s doktorkou, i když předpokládám, že mi to bude vymlouvat.
Jak jsme psala, nechci mu to cpát, nechci se tím vzdávat kojení, ale i vzhledem k tomu jak mu vyrostla váha jen po MM....
Omluvám se za román.

saf.: vítejte zpátky, to je dobře, že jste to zvládli a hlavně Natálka, určitě to zvládnete i bez taťky...

renat2
28. únor 2010

Tý jo, koukám, opravdu nikde nikdo. Ale koukám, že už kulinka má zas album, tak paráda, že je s PC zas v pořádku.

Mně začíná exhibice (krasobruslení), tak snad mě K. nechá chvilku dívat, teď jsem ho uspala...

ardila
28. únor 2010

Ahoj, já jsem tu.. Ale jdeme se vrhnout na vyklízení dět.pokoje a ložnice na ty okna.. Honza dneska vzal hafany na pořádnej výlet, tak chrápou a je klid, konečně po takový době jsou fakt zničený 🙂 Jen teda zjišťujeme, že ta starší už to moc nezvládá a po každý delší procházce kulhá, tak se bojim, že jí budem muset nechávat doma, když půjdem na celej den třeba, to mi jí bude líto.. ale ona možná bude radši, že má klid a nebolej jí nožičky 🙂
Renat, se zubem ti to teda nezávidím, snad brzo vyleze a bude klid.. Ale pak zas polezou další, co? 😅 Vím, že kamarádka měla nějaký ten gel a že to fakt zabíralo, tak se na to zeptej.

kulinka29
28. únor 2010

ahoj holky..tak jsme něco zachránili,tak jsem ráda....ale myslím,že to stejně vypadá na nový notebook 😒
Od včera jsem tak unavená....s R. jsme si ve 20hod. pustili film a já byla za 5 minut tuhá a spala až do 9 😉 A teď bych šla zase....ty poslední dny jsou fakt náročný.Malá má hlavičku narvanou dole....a já nemůžu ani chodit...R. říká,že chodím jako tučňák 😉
Renat: tak vám roste zoubek 😉 A kdepak dávaj to krasobruslení???taky bych koukla.
Ardi: tak jste se už vrhli do pokojíku ju 😉

vodickova.jana
28. únor 2010

Ahojík holky, tak jsem včera vyhrála na MMA monitor dechu Nany jen po jednom dítěti za 800,- Tak mám z toho ohromnou radost. 😀 😀 A co vy tady.?? Já byla dneska na skok v Dračiku a koupila ještě nějaké hračky. 🙂

vodickova.jana
28. únor 2010

Renat kamarádky holčička taky ted bojuje se zoubkama...ta Laurinka jak jí občas hlídám ( i když ona docela pozdě- první zoubek jí začal vylezat v 10 měsíci) a má to taky nějaký gel. Když jsem jí hlídala tak jsem jí ho napatlal trochu na dásničky. Ale moc jí to nešmakovalo, tak nechtěla moc otevřít papuli....ale bylo vidět že jí to fakt pomáhá... 😉

Kuli neboj za chvilku už bude Lucinka venku...musíš ještě chvilku vydržet... 😉

Ardi má koukám dneska pracovní den....já dneska akorát vyluxovala a vyprala jednu várku mimi hadříků a pleny.... 🙂

kulinka29
28. únor 2010

Jani: já jsem zrovna teď vyhrála na ricardu babyphone 😉 Tak to utíkám říct manželovi a on se směje,že jsem nevyhrála....že to musíme zaplatit 😀 No a večer budu ještě hrát o monitor dechu 😉

vodickova.jana
28. únor 2010

No jo Kuli to má pravdu, ale stejně jsem to vyhrály... 😀 😀

ardila
28. únor 2010

Uf, tak máme skoro vyklizeno, už jen stůl a všechno přikrejt foliema a je to.. Horší bude to tam uklidit, nastěhovat zpátky a hlavně někam umístit to, co tam nechceme.. Máme sice barák jako kráva, ale nějak přeplněnej 😝 Kdyby bylo na nás, tak většinu vyházíme, ale tchýně, že ne, že jestli jsme někde vyhráli, že můžeme vyhazovat.. No ale k čemu nám je 12 starejch nevyužitejch postelí, 18 hnusnejch skříní, 29 židlí atd.? 😠

kulinka29
28. únor 2010

je Ardi tak to znám,takhle přesně je to u tchánovců....taky kupa zbytečných věcí.
No ale jste dobrý,jak to hezky zvládáte....hlavně buď na sebe opatrná a moc se nedři.
Tak já ještě před chvílí vyhrála monitor dechu....malá bude spát ve své místnosti,tak abych byla klidnější....no snad to všechno bude fungovat,když je to použitý 😒 ....ale obojí jen 4 měsíce používaný.
Tak jdu do vany a pak už do peřin....tak dobrou.

renat2
1. bře 2010

Ahoooj 🙂 tak jak se spalo? Co těhulky? A maminky?
U nás docela dobrý, na to, že ty zuby ho trápí se vzbudil 3x na kojení a pak jednou asi díky nic, tak jsem si ho "přicucla" ještě víc k sobě a dobrý 😉 Dnes jdeme k té dr. snadto zvládne prďola.

Ardi: také to znám, přijde mi, že u starší generace je to prostě normální, že se schovávají věci, které se asi v konečné fázi nikdy nepoužijí a jen se to kupí a kupí. Chce to pak jeden impulz a fakt to vyházet všechno 😀 😀

kuli: určitě bude monitor fungovat, a když budeš klidnější. MY nemáme, monitor jsem já 😀 😀 ale je to tím, že spí u nás v posteli, jen hoodně zřídka u sebe v postýlce 🙂

Jani: dáš hračky do alba??

kulinka29
1. bře 2010

ahoj holky......u nás je tak krásně,tak pujdu udělat malej nákup,abych si užila sluníčka.
Dneska mám první termín podle utz....ale na porod to vůbec nevypadá 😒
Renat: tak ať je vše u dr v pořádku, pak se ozvi 😉
Kubík spí u vás v postýlce?Teda ten se má....aby tak nechtěl spát pořád 😉 Jo a s těma příkrmama, jak jsi spala,....tak já myslím, že v téhle době taky tak nějak začnu.
A co ostatní mamči a těhulky.. 😉

kulinka29
1. bře 2010

ještě jsem vám chtěla napsat.....že se normálně do té porodnice už těším 😉

renat2
1. bře 2010

kuli: Ahoj, tak to je super, že u vás svítí sluníčko, pak to většionou dorazí k nám, takže doufám, že nepřijdeš s nějakým deštěm 😀 😉 jen se jdi projít, načerpáš energii.
Na termín nehleď, ani na to, že to nevypadá, ono pak to může být z minuty na minutu, podívej na mě 😀 A je dobře, že se těšíš, budeš klidnější a nebudeš se stresovat a porodu to pomůže.
Jo jo Kubík spí s náma, já jsem v noci jak praštěná, takže je to za prvé lepší pro mě a kojení 🙂 a za druhé jak měl tu s. apod. tak spal klidněji. Nám to nevadá. Když jsem ale unavená a mám pochybnosti, spí v postýlce, a nemá problém, ale je mi jasný, že pak třeba bude chtít spát s náma...ale uvidíme.
díky za názor s příkrmy, já bych se nikam nehnala, ale přijde mi, že to čím dál víc vyžaduje a tu touhu po něčem jiném než mlíce dává docela znát, včera jsme ho u večeře museli otočit od stolu, aby na nás neviděl ☹ chudinka.