Holky z únorovek a jejich dětičky

winii
8. led 2010

Ahoj maminky a naše těhulenky vítám vás v naší nové diskuzi, přeju jí aby, se nám tady moc líbilo a prožívali tady spolu ty nejštasnější chvilky v našem životě a samozřejně ,když budou i ty špatné tak aby jsme na ně nebyli sami a měli se ským podělit o naše starosti.

Ajnince v tomto novém témtku přeju, aby měla hodně sil žít dál a někdy časem byla zase šťastná 😵

kulinka29
1. bře 2010

jej hezky jsi to napsala....že jste museli malého otočit od stolu 😀 😀 😀
No vidíš....mě to s tím spaním u vás hned nedošlo,že to bylo (je) hlavně kvůli té s.......tak to jo Renat 😉
Taky mi napiš, až bude čas, jak to vypadá a jak cvičení.
Tak ale já už razím ven....no už to hezké počasí k vám posílám 😉 🙂

safirek
1. bře 2010

Ahoj holky, ráno jsem se vzbudila a krásně svítilo sluníčko a teď když jsem chtěla jít s malou vyřídit rodičák, tak začal fučet vítr a pršet 😠 Snad se to brzy přežene.

Renat, jsem zvědavá co ti dr. na ty příkrmy poví. Ale osobně si nemyslím, že by to nějak vadilo. Je vidět, že hodně roste, tak už asi potřebuje i něco jinýho. Nevidím na tom nic špatnýho.
Jo a u nás se trochu zlepšilo spaní v noci. Už vydrží spinkat i 3 h v kuse, tak snad to nezakřiknu 😀

Kuli, ty jo, dneska už první termín? 😵 Toto uteklo.

Ardi, takový hromadění krámů taky nesnáším.

misa1982
1. bře 2010

Ahoj holky,u nas no da se to a renat s tim placem to je u nas podobne nekdy zacne brecet z niceho nic a kdyz se pred jidlem neprospi talk se vzteka a nechce jist hlavne vecer,a me doktor taky rikal ze od 5.mesice uz muzu davat na obed mrkev a zacit pomalu s prikrmama ja jsem rikala ze chci kojit aspon do 6.mesice rikal ze jo ze v pohode,dovedes si predstavit jak se budou tvarit po prvni lzicce mrkve?Co si pamatuju tak Martin se nejdriv mracil a pak se smal....nevim jaky mate nazor na kupovane prikrmy ale ja si to budu varit doma aspon budu vedet co v tom mam...Jinak se vetsinou od 4.mesice zacinaji prikrmovat deti ktere jsou na UM,plne kojene od 6.mesice ale renat myslim ze ti to doktorka schvali protoze myslim ze Kubik je fakt velkej chlap!A na ty zuby se da koupit v lekarne takovy gel...doktor rikal ze to pomuze na chvily ale aspon neco...

renat2
1. bře 2010

Holky, moc děkuji za názory. Mně samotnou to mrzí, chctěla jsem vydržet do toho 6M jen na mlíce, ale falkt mu to podle mě nestačí (ne kvantitativně, ale kvalitativně, jestli to jde tak vyjádřit). Bojím se, že začne právě na váze ztrácet, i když bude pít relativně hodně.
Misi: to právě tak bylo, striktně se dodržovalo příkrmy pro nekojené od 4M, pro kojené od 6M, ale teď je to trochu jiné, vycházela jsem z tohohle:
http://www.maminkam.cz/kdy-zavadet-prikrmy/
(jsou tam nějaké podmínky, které musí být splněny). Jenže ono to je stejně asi jako u všeho, jedou řeknou tohle, jednou zas něco jiného. Jsem zvědavá na tu dr.
Omouvám se, že vás tím otravuji, ale musím to pořád řešit.

Misi: pokud k tomu dojde, tak budu vařit zatím určitě doma. Ono ze začátku to je asi opravdu o nějakých 1-2 lžičkách...kojit chci dál, co to půjde!
Můžu si i něco zavařit??? Máte někdo nějaký postup??

Misi: ten gel mi snad taky napíše dr. Jsem zvědavá, jeslti pomůže, včera odpoledne se to uklidnilo, tak snad lepší.

Saf.: gratuluji k lepšímu spinkání, určitě se to ještě víc srovná, je vidět, že to bylo přechodné.
No vidíš, rodičák, to taky musím nějak začít realizovat.
U vás prší?? To mi ani neříkej, takže to asi k nám dorazí, už se zatáhlo 😒 Kuli koukej nám sem brzo poslat to sluníčko 😀

safirek
1. bře 2010

Miso, ahojky. Příkrmy budu doma vařit, skleničky plánuju kupovat tak na cesty, když budu vědět, že budeme pryč, tak je to pohodlnější.

Renat, jak píšeš, chvíli říkají to, pak zas ono... Myslím, že ty nejlíp víš, co potřebuje. Poraď se s dr., ale fakt myslím, že na tom není nic špatnýho.

Tak už zase neprší, ale fučí a svítí sluníčko. To je jak aprílový počasí.

kiki3
1. bře 2010

Ahoj holky 🙂
teda kuli ty uz mas prvni termin jo??to teda koukam!! 😵 uz se moc tesim na lucinku 😉 uvidis kdy to prijde,ale fakt muze kdykoli...je to proste vzruuuso 😀
renat s temi prikrmy,myslim ze to je dobry napad,souhlasim s tebou! mam znamou,ta ma klucika-je mu osm mesicu a zatim dostava jen obed v podobe prikrmu a zbytek je jen kojenej...a chudak mama ho koji porad co dve hodiny-i v noci!!uz od zacatku...takze to se mi vazne moc nezda.... 😒
misi,urco budu varit doma!
saf,tak se konecne trosku vyspis co? 😉 jinak gratuluju k pokroku 😵

jeee,kubik mi jeci,musim zas letet,vic toho nestihnu 😀

renat2
1. bře 2010

Kupííí, přišly mi ty hračky, paráda. Páv Emil je dokonalý, už ho má Kuba v puse 😀 😀 tak ho třeba na chvilku zabaví, zatím dobrý. Ta hrazdička je super, jen si jaksi asi nesložím 😀 😀 😀 já nevím, měli by počítat s tím, že to dávají dohromady matkám na mateřský a mít hodně podrobný návod 😀 😀 😀

Jnak jsem napsala ještě do diskuse, o hledně těch příkrmů, tak uvidím.

kiki: ahojky 🙂 koukám, že už se taky začíná brečení nazývat "jekotem", hihi 😀 😀 myslím to v dobrém, to je decibel, co? A jak je jinak, co Kubík.

Tak u nás taky aprílové počasí, steď sluníčko a vítr...hodně velký, tak nevím, zda nemám říct J. o auto 😒

misa1982
1. bře 2010

Renat ja jsem mela od Hami takove sesitky a tam byly recepty tak jsem varila doma,jsem na jejich strankach zaregistrovana tak cekam sesitek s receptama od 4mesice a nejake vzorky aspon to tam pisou...jinak ja jsem davala do mrzaku a pak to jen ohrala me prave taky doktor rikal ze mu pak muzu davat jako obed a pak noprmalne pres den kojit....vetsinou se zacina s mrkvi..pak se pridava treba mrkev+brambor,pak treba brokolice s bramborem pak treba spenat a tak uz si to nepamatuju....jak uz jsem tady psala tak malemu se derou dolni jednicky a uz citim ze se zacinaji vrchni spicaky! 😕 😕 a na prikrmech taky nevidim nic spatneho taky jsem si vcera vnoci rikala ze se uz tesim az mu budu moct dat na veceri nejakou kasi a vydrzi spat treba celou noc pres noc kojime co 2hodny pres den vetsinou pi 3-4 hodinach Holky ve stredu se budu divat na ten novy porad na nove VIZITA.... je to o vrozenych srdecnich vadach u miminek aspon budu vedet cim si Míša a Verunka prosly jinak ti doktori jsou fakt borci klobouk dolu co vsechno dokazou!

safirek
1. bře 2010

Ahoj Kiki, jak se máte s Kubíkem?

Miso, taky to tak plánuju. Udělat obídek a přes den kojit a na noc třeba kašičku.

Renat, hračky jsou super, viď 😵 Natálka má blechu taky pořád v puse.

Včera nám přestal fungovat settopbox, tak se snažím dovolat do tý společnosti a pořád obsazeno 😠 Nejde nám bez toho pustit telka.
A malá usnula, tak na rodičák vyrazíme počítám kolem 2. Zase se to tam ale nějak kaboní...

renat2
1. bře 2010

Jo jo taky bych to tak viděla, plus mínus v době oběda třeba 2lž. mrkvičky. , pak přidávatněco víc a pak až si sám řekne, tak to třeba bude u 4lž. .. atd., ale to je pak dýl.
Misi: dík za tip, zkusím ty Hami stránky taky.

No asi nebyl dobrý nápad napsat do té diskuse, už je tam ohlas...na něco na co jsem se neptala a navíc negativní.

Jinak jsem zavolala J. a pojedeme autem, ten vítr je tu hodně velký a když bude po očkování, nechci ho v tom tahat po venku.

misis: teda vy jedete s těma zubama, to u nás poleze jeden snad měsíc (já to tak měla, dásně jak africkej bubeník, ale zub se klubal přes měsíc,co mi říkala mamka). 😒 se máme na co těšít.

safirek
1. bře 2010

Renat, z té diskuze si nic nedělej. Poraď se s dr. a udělej to, jak to cítíš. Ty víš, co je pro Tvoje mimčo nejlepší! Nemám ráda to, když se někdo na něco jen zeptá a ostatní se na něj vrhnou jako supi 😠

misa1982
1. bře 2010

renat no my ty zuby taky jeste nemame jeste upne venku ale uz to citim i pri kojeni a kdyz mu dam prst tak uz kouse a uz i kamoska rikala dneska ze ty spicaky uz jdou taky citit...

renat2
1. bře 2010

Už jsm si to vyříkaly 😉

Holky, zatím se loučím, jdu si dát oběd a pak se budeme vypravovat, dám vědět!!

vodickova.jana
1. bře 2010

Ahoj holky, tak vám jdu jen napsat že už máme kočárek.... 🙂 dneska jsme pro něj byli. Máme ho doma (respektivě v garáži). Tchýně sice měla řeči, že by neměl být doma a prej ani postýlku bych neměla mít do porodu nachystanou ....tak jsem jí řekl, že zas tak pověrčivá nejsem a nevim kam bych ho odvezla. Asi k našim do Lysý nebo co??? 😀 😀 A postýlku taky nevim kdo by mi tak hezky přichystal, jak si jí nachystám já sama. Ale chápu, že některý maminky na to věří a mají strach,ale já jsem v tomhle tom realista a říkám si, že pokud se něco má stát tak se to stane a nějakej kočárek tomu ani nezabrání nebo ani tomu nepomůže. 🙂

ted jsu ven protože krásně svítí sluníčko...i když taky občas zafouká pěkný vichr. A pak razíme s psíkem k veterináři a ještě musíme jet na skládku vyložit vlek harampádí... 😀 😀 a pak vás tu dočtu, ju. Tak zatim pa pa

misa1982
1. bře 2010

Ahoj Jani,ja taky rikam to same co ty..co se ma stat se stane a nikdo a nic tomu nezabrani...a ver ze bude vse v pohode....fotka kocarku bude?

renat2
1. bře 2010

Ahoj holky, jsme zpět, vše napíši večer, K. spí, očkování zvládl, jdu něco udělat a pak se ozvu.

kulinka29
1. bře 2010

Jani: ano ano,my taky máme od 6 měsíce kočárek na půdě a postýlku mám přichystanou od vánoc a podívej...zatím vše v pohodě.Taky jsem zvědavá na fotku kočárku a postýlky 😉
Tak tady celej den nádherně.....snad už se blíží jaro.A odpolko jsem si krásně schrupla a teď vařím večeři a malá má zrovna škytku😉

vodickova.jana
1. bře 2010

Ahoj holky, tak jsme byli u toho veterináře a nechali jsme tam 2000,- 😝 Byli jsme tam na očkování, a vzala jsem si tablety na odčervení na celý rok (ty nás vyšly na 600,- protože ho ted kvůli malýmu budem muset odčervovat jednou za 1/4 roku) a kočce jsem taky koupila pastu na odčervení a aby toho nebylo málo tak mu doktor zjistil začínající zánět v uších. Takže budem proplachovat ob den a máme ATB kapky 2xdenně. A tato týdení léčba stojí 600,- Fakt to jsou teda pálky. No a ještě za ty očkovací látky, ještě že vzteklina už se múže očkovat jednou za tři roky.

Kočík sem dám foto,ale jen z netu. Máme ho uskladnění v garáži a nechce se mi ho už nějak fotit.A asi dám do albíka i fotky z netu tý naší postýlky... 🙂

vodickova.jana
1. bře 2010

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

Tak můžete juknout do albíka...a já jdu koukat na krimošku... 🙂

misa1982
1. bře 2010

Ahoj kocarek i postylka jsou krasne...Štěpánek se bude mit! 🙂 🙂

safirek
1. bře 2010

Jani, postýlka je nádherná a kočár vypadá taky fajn 🙂
My jsme měli taky kočár i postýlku nachystanou doma. Na pověry nevěřím a i kdyby, stejně jsme je neměli ke komu dát 😅

Byli jsme odpoledne na procházce a krásně svítilo sluníčko, sice byl dost vítr, ale to mi až tak nevadilo. Natálka byla půl procházky vzhůru, tak jsem sklopila boudu a koukala po stromech, byla spokojená. Už aby mohla sedět 😵
A taky mám vyřízenej rodičák, tak mám radost.

ardila
1. bře 2010

Ahoj, teda tak jsem napsala román a nějak se seknul net a není tu ani čárka ☹
Tak stručně, máme v rodině nového človíčka Tomáška (syn nevlastní dcery sestřenice), narodil se dneska a měl 54 cm a skoro 5 kg 😅 Samozřejmě císařem, nechápu, že jí nechali až do dneška, termín měla včera a pak jí to ještě posouvali podle utz na půlku února..
Kuli, tak už první termín, snad se Lucinka brzo ukáže 🙂 Máš na někoho číslo, abys dala vědět? Já už se do tý porodnice taky docela těšim, hlavně do tý naší, fakt se mi tam líbí. Hlavně je paráda, že celou dobu budeme v jedné místnosti a skoro celou dobu tam budeme jen sami s Honzou a jen jednou za 2-3 hodiny bude chodit PA a až nakonec dr. a PA. Ale jinak tam budem pěkně v klídku, budem si moct poslouchat svojí hudbu, koukat na tv, dvd.. Když slyšim, jak někde je třeba 10 ženskejch v jedný místnosti, tak beru Jbc fakt jako luxus 🙂 Jen aby nebylo plno, přece jen těch prázdninových těhulí je dost..
Jani, parádní kočárek i postýlka, ta zelená barvička je super 🙂 A netušila jsem, že se hafani musí častěji odčervovat, díky za info, taky to budu muset nakoupit..

misicka455
1. bře 2010

Holky jdu do hajan ráno brzo staváme jedem do té Prahy po měsíci na kontrolu po operaci. Jejda už teď mě je blě je z té myšlenky, cesta, krmení ... vyšetření malé, no hlavně ať je vše v pořádku a my pěkně pojedeme zase domů, držte pěstičky 😉

ardila
1. bře 2010

Míšo, budu na vás moc myslet a držet pěsti!! Snad bude vše ok.

winii
autor
1. bře 2010

Ahoj holky chvilka klidu tak vám musím napsat 😅

Renat s tím příkrmem je to jenom čistě tvoje rozhodnutí, takže nidko nemá právo tě odsuzovat a když už Kubčovi mlíčko nestačí tak v tom fakt nevidím problém 😉 určitě po malých dávkách jak píšeš a určo to bude v pohodě
Teda už vám leze zoubek tak to je mazééééc 😀 já jsem zvědavá na Gabču kdy se nám začnou klubat, ona se teďka naučila otáček tak to pořád dělá a má z toho hroznou radost

kuli ještě 2v1 Lucinka je držák ještě pár dní a máš jí u sebe, budeš v porodce ty 3dny nebo půjdeš dřív jak si psala, že je to u vás možný

ardi jak si psala o tý porodnici a jak se těšíš, tak ti to normálně závidím já bych zase rodila, ale teda jen pod podmínkou,že by to byl tak super porod jakej sem měla 😅 a s tou veterinou je to hrůza my když tak jdeme tak tam pokaždý necháme litr 😖

já teďka když mám čas tak jsem na MMB scháním věci na Gabču na léto, ale pořádně něvím jakou velikost, pač ještě nosíme 62 a něco 68, tak doufám, že nám přes léto bude stačit jen ta 74 jak to máte vy holky jaký velikosti už nosíte a co plánujete na léto

jani psala jsem ti na face kočárek jste vybrali krásnej 😵

misicko moc držíme palečky na zítra ať všechno dopadne dobře a Verunka zvládne tu cestu

no a už se mi zase seká pc já se na to vys.... 😠

misa1982
2. bře 2010

Dobre rano,u nas noc v pohode vcera jsem maleho vazila a ma priblizne 6,800kg...Jinak ja davam malemu velikost 74 je nam akorat takze za chvily budeme mit zase o neco vetsi ja na leto radeji nic nekupuju neodhadnu jak bude v lete velkej a koupim pak....Tomášek se taky pretaci s brich na zada uz ho nemuzu nechat na sedacce tak ho nechvam bud v cestovni postylce nebo na zemi na dece,u nas uz ted sviti krasne slunicko taj doufam ze to vydrzi cely den...no nic za pul hodiny jdeme odvest M.do skolky...pak se tady jeste ukazu.

renat2
2. bře 2010

Ahoj, tak jsem to včera už nestíhala. 😉

Misi:držíme palce na kontrolu, auto ji udrncá, tak bude cesta snad v pohodě.

Jani: kočárek moc pěkná, barvička dokonalá 🙂

Kuli: tak stále 2v 1???No asi jo, asdi by mi pípla dyžtak sms (doufám 😀 😀 😀

Winii: zdar 😉 tě rádi vidíme. Si na chvilku počítači domluvila 😀
S velikostí jsem ta tom jako misa, my teď nosíme 74 a je nám fakt nadoraz 😀 takže nedokážu odhadnout, jakou velikost bude mít v létě, jak bude růst. Zdá se mi teda, že co do délky, tak se trochu zbrzdil, tak třeba mu budestačit 80, 86...ale si fakt koupit netroufnu. V těhu jsem si myslela, že 74 bude mít na to léto, hihi 😀 😀 😀

A jinak příkrmy...dr. nám je požehnala, Kuba je prostě velký na to, že je jen na MM, hodně vyrostl a potřebuje zřejmě víc energie, a mlíko mu ti prostě nedá, i když je ho dostatek. Svý dr. věřím, jen mi teda řekla, dávat ovoce, ale my začnee zel. klasicky. \Ten náš inteligent 😀 😀 by zjistil, že je ovoce sladký a pak by nad zeleninou ohrnoval nos.
Win dík za názor, samozřejmě mu to nechci cpát zbytečně, pořád váhám, pozoruji apod. ale když jsem so dala puzzle dohromady, asi to potřebuje. Má větší nároky...I se mi zdá, že je přes den hooodně unavený, což by odpovídalo, že má málé energie....třeba fakt nemá sílu si hrát. a do toho samozřejmě ta mrzutost. Zní to možná podle, ale asi všechno souvisí se vším. Nic jiného už mě fakt nenapadá, vyloučila jsem co šlo (i zuby, protože dr. nic neviděla...nechápu, dala bych cokoliv za to, že o víkendu měl ty dásně jak africkej bubeník 😀 😀
POkud bude spokojenější po 2 lžičkách něčeho iného než mlíka, tak mi to za to stojí, přece nenechám dítě strádat...ale řeším to pořád... 😨

renat2
2. bře 2010

Jinak očkování snad v poho, teploty zatím nic, jen je trochu jakoby přejetý, polehává, teď je zavinutý v kočárku (musím si chvilku odpočinout, teda ruce 😝 😀

kulinka29
2. bře 2010

ahoj holky...z postele mě vytáhlo sluníčko,jinak bych ještě spala 🙂 Jako kdyby tělo vědělo,že toho má ještě co nejvíc naspat...pořád bych spala.
Jojo,pořád 2v1....a připadám si jako kdybych snad ani rodit neměla,včera ani žádné bolesti 😒
Jinak v porodce budu ty 3 dny....když teda bude všechno ok.Tak já jdu něco sníst.
Mišičko: moc na vás myslím 😉

kulinka29
2. bře 2010

holky a co Machytka a Honzík....nevíte někdo něco?