Holky z únorovek a jejich dětičky

winii
8. led 2010

Ahoj maminky a naše těhulenky vítám vás v naší nové diskuzi, přeju jí aby, se nám tady moc líbilo a prožívali tady spolu ty nejštasnější chvilky v našem životě a samozřejně ,když budou i ty špatné tak aby jsme na ně nebyli sami a měli se ským podělit o naše starosti.

Ajnince v tomto novém témtku přeju, aby měla hodně sil žít dál a někdy časem byla zase šťastná 😵

kulinka29
7. bře 2010

ahoj holky...já jsem tu nebojte 🙂 Ale asi se už začíná něco dít....protože ze mě jde takový nahnědlý výtok (hleny,nevím jak to popsat a omlouvám se za popis)...tak možná odchází zátka.
Strašně jste toho nakecaly 🙂 a já musím jít vařit obídek....tak dočtu po obědě,zatím ahojík

kiki3
7. bře 2010

machy urcite si to delej podle sebe,jak ty to citis...a neboj honzikovi nic nechybi,urcite se ma moc dobre,zachvilicku uz poznas co zrovna potrebuje nebo co ho trapi,uvidis 😉
kuli,teda uz tu byla po tobe shanka 😉 ..no tak to je dobry znameni,myslim ze to bude zatka!! 😉 i kdyz je fakt ze me odchazela tak tyden pred porodem...ale nekomu odejde a za par hodin rodi 😉
ahoj jani 😵 pekne si odpocin!taky bych sla ale pujdem na prochajdu,at je kubik chvili venku na cerstvym vzduchu a ja neco malo udelam pro sebe 😀

machytka
7. bře 2010

tak pořád pobrekuje,už jsem mu dala i 50um,to snědl,ale furt ho asi bolí to bříško,jdu nahřát pecičky,dala jsem Saba,má škytku,no mě klepne.....

kiki3
7. bře 2010

machy,zadny stres,to je normalka 😀 mozna to fakt bude brisko,zkus cvicit nozickama a prohrat a promasirovat....a u nas kdyz byl takhle malinkej zabiralo zavinout pevne do zavinky-zkrizit rucicky na hrudnicku...chvili vzdycky bojoval,ale pak se krasne zklidnil a i ty prdiky se uvolnili.... 😉

safirek
7. bře 2010

Před chvílí jsme se vrátili, malá se hezky prospala v kočárku, ale teď už zase pokňourává a cpe si pěstičku do pusiny.
Holky, kdo jdete ven a svítí u vás sluníčko, vemte si sluneční brýle. Jsem venku málem oslepla, ta kombinace ostrýho sluníčka a sněhu je nebezpečná 😀 😀

Machy, s tím kojením souhlasím, co napsala Janča. Malou nechávám ať si papá kdy chce 🙂
A jak pobrekává, nemůže mu být třeba horko? Jsem Natálku ze začátku dost oblíkala a ona je horkokrevná po Honzovi, takže se jí nelíbilo, že jí bylo vedro. Teď je někdy doma míň oblečená jak já a je jí fajn. 😅

safirek
7. bře 2010

Kuli, to vypadá na zátku 😉 Mě odešla brzy ráno a večer byla Natálka na světě.

Jani, odpočívej. Ono jak nespíš na svým, tak to není ono, viď.

machytka
7. bře 2010

Safi:horko nemáme,já ho moc nebalím a zima mu taky není,už usnul.....tak snad to chvíli vydrží.S tou zavinkou to zkusím,uvidíme,co to udělá

safirek
7. bře 2010

Machy, tak snad se hezky prospinká.

renat2
7. bře 2010

😲 😲 😲 tady se kecá, jdu dočíst 😀

renat2
7. bře 2010

Téda Kuli, že by? Pokud to je takový áhlý hen, hnědý, nebo třeba i s příměsí krve, je to zátka...tak to jsem zvědavá..7.3. je hezké datum...Budeme na tebe myslet.

Machy: jak píšou holky, tohle období je náročnější, zvykáte si jeden na druhého, je v novém prostředí, určitě si brzo zvykne. Může to trvat týden, dva, někdy i ty 3měsíce, to nechci strašit...určitě to zvládnete dřív...Přijdeš na to, co to "kňourání"znamená a bude dobře. vše se ustálí a bude to paráda. Počkej na první úsměv, to pak na tohle na všechno zapomeneš, ale ty první pocity jsou všelijaké. určitě děláš vše dobře, jsi pro Honzíka ta nejlepší mamina, řiď se instinktem. 😉

JInak ale taky si myslím, že to je asi to bříško...nepropíná se nějak? Nebo nesvíjí?? Snad kapičky zaberou. Nám i teď pomáhá poloha v klubíčku, může tam mít prdíky...a ty trápí někdy i dospělé.
Jinak ale ony jsou tyhle prďolkové citivější asi na všechno - tma/světlo, teplo/chlad.
Nemáš baby vak? Nebo něco podobného, tam se mi vždy Kuba uklidnil a usnul...
Anebo jak píše saf, zavinovačku a hotovo, i když nám tak KUba moc být nechtěl. Ale zkus uvidíš. 🙂

Winii: náhodou takový vesnický akce jsou nejlepší, příští rok budete Královnami karnevalu 😀

Saf: s tím oblečením je to fakt na pecku, nedá se nic dělat, hodně žádám o přeměřování apod. S tím šitím neví nevím, na to bych asi neměla buňky.

Jinak jsem se suprově naprala, měli jsme pečené maso s mrkvičkou, já špenák, J. zelí a knedlíky, který se dnes povedly!!! Se musím pochválit 😵 😵 A za chvíli to vidím na sladkou tečku 😅

Saf.: U nás je taky krásně, ale věn ještě nemůžeme ☹ ale my si to pak vynahradíme...

renat2
7. bře 2010

ještě jsem zapomněla, Kubík dnes papkat s taťkou a šlo jim to 😉 a měl už mrkvičku s bramborem, nic nenamítal 🙂

safirek
7. bře 2010

Renat, pomalu plánuješ co s sebou na ty hory, viď?
Já se chystám s malou koncem března asi na 14 dní do Brna. H. nebude mít dovču, tak tam budeme sami a pak si pro nás akorát přijede. Tam nás poveze strejda a ten nemá kombika, tak jsem zvědavá jak tam vše nacpeme. Asi budeme muset vynechat kočár, ten mi kdyžtak půjčí ségra.

Jste měli určitě dobrý obídek.
Akorát smažím žampiony, Natálka se vztekala, tak se mi ten oběd protáhl. H. ještě nedorazil, tak to nevadí. Copak budete mít sladkýho? 😉

renat2
7. bře 2010

Saf: chce to koupit 1203 😀 😀 😀 😀 To bychom se možná poskládali..nonějak to zvládneme.
CO budeš dělat v Brně?? Máš tam rodiče?? nebo?? aha čtu o kočárku, že půjčí kdyžtak sestra, tak asi rodinu, co? Mně to dneska pálí 😀 😀

Já jsem koupila teď kombinézku na jaro, jen slabou, přechodnou, máme to raději a mě i to oblékání vyhovuje, než cpát kalhoty, bundu apod. I když taky máme.
A nakoukla jsem na mmb na letní věci, to je krása, jenže velikostně si netroufnu něco koupit. A tak budu dělat nálet na vestičky..na hory (na tůry 🙂 aby kdyžtak nefoukalo na zádíčka), nějaké fleecové, je jich tam spousta, ale velikost taky ještě neodhadnu...uááá to nakupování.

renat2
7. bře 2010

Možnosti na sladkou tečku:
1) zmrzlionvý pohár s banánem
2) palačinka
3) lázeňské trojhránky...
(Dala bych si všechno, ale asi vyhraje jednička 🙂

safirek
7. bře 2010

Taky bych si dala 1 😀

Já teda ještě neměla oběd, ale dala jsem si buchtu od včera 🙂

Taky koukám po oblečcích, ale už musím brzdit. Včera jsem jí na aukru vybrala šatičky, sukýnku a dvoje tepláčky. A taky jsem na mimibazaru vzala klokanku, měla by v úterý dorazit, tak se na ni těším a jsem zvědavá co malá na to. Tak bych jí když tak do Brna vzala s sebou.
Mám tam rodinu, ségru, kamarádky ze základky a střední, tak se tam hrozně těším. Jak můj táta, tak ségra a ostatní mají malý auta, tak musím počítat s místem 😀

A na Velikonoce snad pojedeme taky na hory (pokud nebude H. zas někde pryč), tak se taky strašně těším!

safirek
7. bře 2010

Ááá, tak Natálka si dala svojí 20-ti minutovku spánku a už je vzhůru 🙂

kulinka29
7. bře 2010

holky vy teda dneska kecáte 🙂 🙂 já vůbec nestíhám.
A Renat ty mi zase děláš chutě...dala bych si všechny tři dobroty...ty lázeňský trojhránky jsem neměla ani nepamatuju,ach jo.Tak se jdu podívat co doma máme dobrého 🙂

kulinka29
7. bře 2010

jo holky a dneska v noci začalo něco strašně v bytě houkat...tak mě to probudila a lekla jsem se,že je to monitor dechu.Pak jsem se uklidnila,protože jsem si uvědomila,že Lůca je ještě v bříšku a monitor teprve na cestě.A r. taky říkal,že ho hned jako první napadl ten monitor 🙂 Ale ani jsme nezjistili co to bylo 😲

machytka
7. bře 2010

jsem opět tu,asi jsme tomu,,problému přišli na kloub🙂)

machytka
7. bře 2010

jde o kojící kloboučky!!!!!!Mě to dali v porodce,řekli,že mám malé bradavky a aby se se mnou nemuseli crcat,tak mi dali ten klóbrc......tak si,,kojím,,a říkám Honzovi,ať se mrkne na kojící polohy,že jsem nějaká dřevěná,že mi to jaksi nejde,zkoukli jsme polohy,to jsem měla dobře a jeho napadl ten klobouk,tak si najel na stránku kojení a problém vyřešen......protože on z klobouku nasává hodně vzduchu,pak psali,že na prsu je nějakej receptor,který po kontaktu s dítětem určí,kolik mlíka má pustit,taky že z klobouku je kojení míň hygienické/i když jsem vyvařovala/no bylo tam toho hodně.Tak jsem mu dala pravé prso,to nechtěl,vypadal,že se poblije,tak jsem zkusila levé a světe div se,on to nasosl a sosal tak cca 5minut,ale co tam bylo mlíka!!!!!Chudák mu to teklo bokem,pocintal celou deku,ale napil se a pak okamžitě usnul!!!!Bez kňourání,brečení,no zíráme,jak blázni.Takže budu pilovat kojení bez klobouka z toho levého a pravé odstříkám,jinak mi asi upadne.Mluvila jsem o malém do telefonu s mámou a to mlíko se spustilo a musela jsem se jít převlíkat,úplně obří kolo....
Tak doufám,že to bude TO ONO a bude dobře,mám velkou radost

Renat:s tím oblečením to je hustý,mě zase včera naštvalo body,když jsem mu ho oblíkla,tak vše super,ale mělo výstřih,až mu koukalo prsíčko,tak jsem mu musela dát bryndák,ať mu tam nefouká.Naštěstí si ho hned poblil,tak bylo vyřešeno🙂)

machytka
7. bře 2010

a dneska nějak frčíme,co??To je super,aspoň je co číst......

renat2
7. bře 2010

saf: tak pak dej vědět, jak se v klokance líbí. Kubovi je to jedno, šla jsem s ním jednou do lékárny a v pohodě. Ale na hory mi jedna holčina půjčí manducu, přece jen je asi šetrnější...
Nechci nikoho nas... 😉 ale K. spal skoro 2 hodiny a teď spí zas... 😀 😀 ale zas máme horší noci, víc kojení. To si člověk nevybere 😉 Já dávala nějaké věci na mmb...

kuli: to jsem měla vědět, tak my ti pak lázeňský oplatky přivezeme 🙂

machy: no super, že jste na to přišli, určitě by to mohlo být ono, ne každé mimčo si na kloboučky zvykne..
s tím bodýčkem se mi to tak ystalo, výstřih skoro do rozkroku...

Jo jo dneska to tady jede, to je dobrý relax...

misicka455
7. bře 2010

Ahojky tak se z toho picnu k průjmu se nám přidalo zvracení je to šilený , malá se u toho daví a jdou jen štavy a nic jiného takže nám už hodinu kape kapačka.Když se něcosere tak kompletně ☹

renat2
7. bře 2010

misi: 😔 ach jo, asi nějaká viroza...je toho teď hodně...ať je brzo lépe.

vodickova.jana
7. bře 2010

Machy tak to je super, že jste na to snad kápli. Ale já myslim, že to je dost možný že to bylo tím kloboučkem... 🙂 Tak snad už to bude dobrý... 😉

No ale koukám u Mišičky....čekala jsem lepší zprávičky... 😒 Tak to je fakt asi nějaká střevní viróza....no fakt vás moc lituji....ale vy to určitě zvládnete a pak si to všechno vynahradíte... 😉

My byli koupit barvičky do ložnice a ještě dneska manža vymaloval tmavě červený pruh v obýváku za kamnama...bylo to tam trochu očouzený, a ta barvička to pěkně zakryla... 🙂 A do ložnice jsme vybrali takovou úplně světlounce okrovou...taková smetanová a bude to nátěr s texturou,aby se trochu ztratily ty nesrovnalosti ve zdech. A ta šikmina kterou jsme překryli tim sádrošem, aby to bylo rovný, namalujeme zelinkavou (něco jako máme kočík a bude i postýlka..(teda povlečení a tak) a tu jsme koupili omyvatelnou. Áby to šlo omýt až tam bude Štěpka šmatlal po zdi. Jelikož bude mít postýlku přímo u zdi....tak se na to těšim jak to bude vypadat.... 🙂

renat2
7. bře 2010

Uff tak jsme ještě dávala věci na mmb (moje, co jsem nikdy neměla na sobě a asi se do nich jen tak nevejdu, zbytečně by mi tu ležely) a mám dost...

Jani: Pak nám ty pokoje musíš vyfotit, ta smetanová zní dobře...ta by mě zajímala.

misicka455
7. bře 2010

Jo snad to je jen nějaká tá střevní chřipka a brzo to odezní jinak jsem už fakt na provaz.

renat2
7. bře 2010

misi: a co jí dávají, jen výživu???

renat2
7. bře 2010

můžeš kojit??

machytka
7. bře 2010

Misi:držte se!!!Je to hrozný,to jen číst,jsi strašně statečná a Veru taky,ať už je to lepší
já jdu do sprchy,mám mlíko až na zádech,z jednoho prsa,co mě bolelo jsem za 10min vycucla 90ml,tak mám aspoň na noc,kdyby měl hlad.
Tak dobrou