Hubenější děti. Jak na vás koukají ostatní?

poupe
23. led 2008

jak se na vas koukaji ostatni,mate nejake negativni reakce?

lukin
29. kvě 2008

alcatko: Aha, díky za odepsání 🙂

alcatko.j
29. kvě 2008

Proste vsude je neco, no..ja jsem to zezacatku hodne obrecela, mela jsem pocit, ze je tak drobna, ze ji kazdej jednou ranou skoli a ze se nebude umet ubranit a hlavne..ze ji zchvati kazda nemoc..ale svete div se, za 13 mesicu jeste nebyla nemocna..jednou mela brutalni rymu, ale po 3 dnech bylo po vsem a 2x horecky ze zubu, ale nemoc zadna , tuk tuk...

sisstin
29. kvě 2008

lukin: jak píše alcatko..rodinné dispozice..já měla 15kg v 6 letech 😉 , a ty drobnější děti se strašně hejbaj..takže to, co snědí..zas hned vyskáčou 😅 ..malej skoro nepije mlíko..prostě na nej není..a to taky dělá hodně.. 😉 jinak se narodil s 2940g..takže po něm asi těžko můžu chtít zázraky 😅

zero
12. čer 2008

Tak máme v roce 8,40 kg a 72 cm.

cazadora
12. čer 2008

Lukin a naše natálka má 6 kg v 8m 😀 ale do smíchu mi z toho není

sisstin
20. čer 2008

tak máme 8m a 6940g 😉

kalo
21. čer 2008

aktuální váha: 11 a půl měsíce a máme 7700g. To do roka na 8kg nevylezeme... 😒 Máme vždy tak 10dkg za měsíc...

sisstin
22. čer 2008

kalo: my tak baj voko 200-300g za měsíc, ale počítám, že na roce na tom budeme úplně stejně jak vy 😉 8kg asi mít nebude 😕 přitom ted mi přijde, že fakt jí dost..asi tak 400ml mlíka+2x200g příkrmu+kaše třeba..jako rozhodně jí normálně podle mě...ale prostě na tý váze to nějak není vidět 😅

anky
22. čer 2008

jestli se můžu přidat, tak Anička měla v roce 7950g a 80cm teď je jí 3 a půl roku a má 12,8kg a 97cm, je to prostě drobek, ale co ona sní nesním ani já
zato její brácha se pochlapil, já myslela, že budu mít další žoužel a on už zdvojnásobil svou váhu, při narození 3050g a 51cm a ve dvou měsících 6100g a 63cm 😲 ale pořád čekám, že se sekne a pak bude jako segra, prostě žoužel 😉

pamuk
23. čer 2008

náš malej taky moc nepřibírá, ale je zase děsně dlouhej
Teď váží rovných 5 kilo (porodní váha 3260). Každá návštěva u děckařky je pro mě trauma, protože pokaždé si vyslechnu jak je hubenej a dlouhej!

kalo
24. čer 2008

pamuk: já jsem ráda, že naše doktorka její váhu vůbec neřeší. Posledně mi řekla: "vždyt se podívejte na sebe" 😀 (Protože já jsem taky jak z kozy duch) 🙂 ....Neboj, vůbec...kluci to doženou!

monik76
24. čer 2008

Ahojky, já mám doma taky takového drobka. Šimonek má 4 roky, váží 12,5kg a má asi 95cm. Takže je to takový prďola, ale on nemá být po kom. No a Eminka má 6 měsíců a 6,5 kg, takže taky nic moc. Ale faldíky má, když se narodila měla 2640g, chvilku nám trvalo než se rozpapala, a nakonec krásně přibírá, ale obr z ní taky nebude. Ale co je malé to je milé! 🙂

eva.konczynova
25. čer 2008

ahojky holky, možná najdu nějaké fajn rady v této diskuzi, máme doma 5-denní mimi, jsem z toho celá hotová, jsme doma od včerejška a máme trochu problémy s kojením.. Adrianek se narodil jako 3620 g mimi a pak klesnul na 3330g, to nás vystresovali a dali váhu, před a po kojení vážit, moc toho nevypil, nějak se mu nechtělo pít a brečel u toho a dával nějak špatně jazyk, popraskaly mi z toho bradavky a šíleně to bolelo ☹ No ale nakonec jsme dostali na mlíčko asi trochu chuť a pili častěji a propustili nás s váhou 3470g.. a teď kojíme jak kdy no, někdy častěji jindy se nám chce spíš spinkat, ale řeknu vám holky to kojení je pro mně úplná věda! Hrozně mně teda bolí ty bradavky, co by mohlo pomoct? Kloboučky jsem zkoušela, malý to nepoznával a hrozně mně stlačil dásněma že jsem až vyskočila a už se bojím to zkoušet znovu. Pevně ale doufám že se polepšíme a budeme pěkně přibírat a kojit dál, na příkrm by bylo ještě brzy, viďte.. No nic zatím se loučím a až budu mít zase chvilinku přidám fotečky, zatím a budu ráda za každou radu ohl. kojení od zkušených maminek 😉

dzej
25. čer 2008

ahoj Evi, my jsme měli podobný problém, malá se narodila 3650g zhubla v porodnici na 3300g, dostávala příkrmy. Pak se mi to mlíko začalo tvořit, tak jsem jen kojila. Bradavky mě bolely asi měsíc, ale hrozně moc, uplně mi vyhrkly slzy, kdy se malá přisála. Zkoušela jsem mazat bepanthenem - nic, až potom jsem si koupila aloe ve spreji a to mi hodně pomohlo...no a teď kojím už uplně v pohodě. Možná zkus třeba jiný polohy u kojení. Já kojila v sedě a malou jsem měla v náruči. Ted už je těžší, tak kojím v leže jak v porodnici. Tak to vydrž! Ahoj

eva.konczynova
25. čer 2008

dzej, diky moc za rady, mohla bys mi prosím napsat co je to za sprej přesně ten aloe vera, jmenuje se to nějak, lze sehnat v lékárně? Kolik stojí? Musí se omývat před kojením? Bepantem ten mi taky moc nezabírá..

dzej
25. čer 2008

no já to mám z amway, tam stál litr 700Kč...a počítám, že to budu mít tak na rok 🙂 Ale prý údajně v lékárně to taky seženeš. Nemusíš si prsa omývat před kojením. Já je omyju po kojení a pak stříknu to aloe a uplně v pohodě. Jinak jsem měla i purelan 100, ten nemusíš taky omývat, ale blbě se roztírá

andrea1981
28. čer 2008

Ahojky, taky nás všechny mladší děti předrůstají. Máme 19 měsíců a 9kg. Dříve jsem to hodně řešila, ale je fakt, že doktor nám nikdy nic neřekl a to nemáme žádného flegmoše.Jediné, co mi dělá vrásky je, že se dojídá v noci mlékem, protože přes den jí málo, tak pořád ještě vstáváme 2x za noc na jídlo.

anatanka
28. čer 2008

Miri je taky drobnejsi, ale nijak mi to nevadi. 11 mesicu + 3 tydny = 7,7 kg a 71,5 cm
Ptala jsme se Dr., jestli ta vaha neni malo a pry je to v poradku, ze ani nema byt po kom jina. No, ja bych o nekom vedela (manza - ehm, plus minus sto kg 🙂 )

Ale jí strasne moc a vsechno a porad, tak myslim, ze je to uplne v pohode. Taky uz solidne beha, tak to vypada docela legracne, jak je malinka. Oni ty drobnejsi deti se asi zase driv pohybuji, protoze s tim maji min prace,tak mi to aspon pripada.

sisstin
29. čer 2008

anatanka: no to jsem si myslela taky..sice je pravda, že Tygr není snad 5vteřin v klidu..ale zatim nesedí, plazí se jen dozadu a tím to hasne 😅

misakulicka
29. čer 2008

Náš Ondík má ve 3 měsících 64 cm a váha 5,70-má to tělíčko sice hubenější než kdejaký špekoun v jeho věku, ale je hrozně usměvavej a doktorka mi říkala, ať se tím netrápím, že stejně nemá být po kom být tak tlustý-tak že je do rodiny 😀 😀 jinak- DNES jsme se stěhovalííííííííí do Tišnovááááááá 😀 😀 😀 Huráááááááá!!!!