Hysterie před spaním. Poradíte mi jak ji řešit?

bocinka
22. srp 2011

Maminky, mám na Vás takový dotaz.... 😕
Naše malá (20 měsíců) byla od narození zvyklá usínat sama, v noci se normálně budila na mléko, ale kromě jednoho týdne, když měla fakt vysoké horečky, si nepamatuju, že bychom uspávali, ba právě naopak nikdy nás tam nechtěla, potřebovala svůj klid... Už kolem 10tého měsíce šla do vlastního pokojíku, a byla spokojená jak želva.... 🙂
Jenže čtyři pět dní zpátky začala při ukládání hrozně hysterčit, zkontrolovala jsem zuby, teplotu, dala oblíbenou panenku, nic nepomohlo.... 😨 Nechala jsem jí i rozsvícené světýlko, stejně plakala, ale tak, jak jsem ji ještě neslyšela, opravdu záchvat.... S manželem jsme se střídali a chodili tam snad po dvou minutách.... Nicméně usnula až v tátově náručí, když jsem jí převlékala spocené tričko.... 😔 Nad ránem se normálně vzbudila na mléko a zase sama zaspala, tak jsem myslela, že to byla jen špatné postavení hvězd 😅 😅
Ale od toho dne, je to pokaždé když jde spát, ať je to poobědě, nebo večer, dokonce i v noci byla dneska třikrát vzhůru a dožadovala se mojí přítomnosti.... 😕 😖
Hrozně ji miluju, ale jsem proti spaní v rodičovské posteli - nikoho neodsuzuju, pokud mu to nevadí - ale mě hrozně, pak jsme nevyspaní všichni, oba s mužem dokopaní, nevrlí..... 😠
Proto mě zajímá, jestli někdo z Vás má stejnou zkušenost se svým dítkem, já vím, že existuje separační úzkost, ale tohle se mi moc nezdá, malá se u mě nějak zvlášť nedrží, přes den mě nepotřebuje vůbec, odešla by kamkoli s kýmkoli..... 😅 Mám strach, že si za chvíli zvykne na naši postel, nebo mou ruku.... Moje nevlastní sestra má deset a stále spí s tátou a jeho ženou, tohoto bych se chtěla teda vyvarovat..... 😅 😝

gabiz
22. srp 2011

Nella měla také takové záchvaty, nevěděla jsem co s tím, tak jsem se zeptala kamarádky co mám dělat ... Ta mi poradila nechat ji vyplakat, že ona se sama zklidní, nechali jsme a plakala ještě tak dvě tři noci a pak už usíná bez pláče až dodnes .... 😅

gumidek
22. srp 2011

@bocinka Zhruba v tomhle věku jsme si prošli něčím podobným a teda prcka jsme nakonec vzali k sobě. Byli jsme vyšťavený, v noci plakal po deseti minutách, teď je v pohodě. Závislost pak nějak sama přešla, chtěli jsme ho vrátit do pokojíčku, ovšem narazili jsme - v postýlce se třikrát šprajcnul tak, že to bylo o zlomení nohy a než jsme pořídili velký postele, už prostě chrupal s náma.
Momentálně má období, že nechce spát nikde mimo domov, nenutíme ho, prostě chce nás mít na blízku. Přes den v pohodě, od rána do večera u babičky, i tam po obědě spí, ale večer se dožaduje domů...
Říkám si, že věčně s náma v posteli spát nebude, tak mu to zatím necháváme. A to jsem měla původně stejný názor jako ty - dítě do postele rodičů nepatří. A teď se večer těším, jak si za ním půjdeme lehnout 😉

bocinka
autor
22. srp 2011

@gabiz zkoušela jsem, ale ona se pozvrací, a navíc má výdrž, není problém řvát tři hodiny.... ☹ ☹ a to já psychicky nedávám.... 😔 mě spíš zaráží ta náhlost, nikdy nás nepotřebovala, teď jakoby se ujišťovala, že jsem tam pro ni, ale to jsem pořád, celý den, je hodně mazlivá.... 😵

@gumidek malá už má postel, takovou tu rostoucí z Ikey, nešprajcuje se, ale začala utíkat..... tak přemýšlím, že dostane zpátky postýlku, ale cestovní, než ji tohle období přejde.... U našich spí líp než doma a to oba chrápou chronicky pořád.... 😕 😕

sova33
22. srp 2011

@bocinka Asi fakt potřebuje na usnutí vaši blízkost. Nestalo se jí něco? Nelekla se třeba něčeho apod.
A pokud ji nechceš v posteli, co jí dát tu cestovní postýlku k vám do ložnice?

vendulka
22. srp 2011

a co třeba číst pohádky? 😕

gumidek
22. srp 2011

@bocinka Ještě mě tak napadá, zůstat u ní po celou dobu, než se jí podaří usnout?
My dřív museli z pokojíčku taky odcházet, nechtěl nás tam. Povídal si, hrál si a po chvíli prostě usnul, teď jedině přitulenej k nám, nejlépe držet nás kolem krku nebo se tulí k ségře v břiše. A to je v tomhle počasí docela masakr 😀

bocinka
autor
22. srp 2011

@sova33 taky nad tím přemýšlím, uvidíme ještě po dnešní noci, zkusila jsem ji nenutit poobědě spát, dost často totiž sama ani neusne a pak je to večer horší, je dost živá, přijde mi, že spát přes den nepotřebuje, mě to sice vyhovovalo vařila jsem a uklízela a tak co bylo potřeba, ale raději přes den holt budu vařit s ní.... 🙂 O tom, jestli se něco nestalo jsem také přemýšlela, ale nepřišla jsem na nic.... 😖 😖 😖 vše bylo jako každý jiný den....

veruska007
22. srp 2011

Malý měl takový záchvat při odpoledním spánku. Nakonec z něj manžel vytáhnul, že když jsme byli na procházce i s manželovou babičkou, tak ona mu brala z rukou pampelišky a nevrátila mu je a on z toho měl noční můru, že mu babička chce ukrást pampelišky a on jí je nechce dát 😉. Vypovídal se, přes půl hodiny řval, ale od té doby zase spí v pohodě.

Nebo nevím, jak tomu věříš či ne - říká se, že děti vidí "duchy". Těžko říct, ale brácha taky takhle řval v postýlce a pak mamince popsal jejího mrvého známého, který zemřel dávno před jeho narozením, že mu stojí u postýlky. A potom se strašně bál jednoho muže na obraze, že na něj kouká... naši obraz oddělali a brácha byl v pohodě...

bocinka
autor
22. srp 2011

@veruska007 no, tak to mě nenapadlo, že by taková věc jako pampelišky.... 😅 mno tak v tom případě se mohlo stát cokoli.... 😅 😅 Co se týká těch duchů, tak nevím, sama jsem mívala strach dost dlouho a zdálo se mi, že je vídám.... I to je možné..... 😖 ježíš, snad ne..... no uvidíme....

bocinka
autor
22. srp 2011

se Sofi se dá dost hezky domluvit, řekne co ji štve, co nejde proč brečí, ale před tím spaním ne, pořád opakuje jen
"mami, boji, neci" 😢 😔

veruska007
22. srp 2011

@bocinka No, děti můžou mít "trauma" fakt z nějaké prkotiny 😉 . Akorát malá je "malá" na to, abys z ní asi dostala, čím to je. Nemůžeš ji zkusit dávat na chvíli spát jinam, třeba do obýváku do cestovní postýlky nebo jestli ještě vleze, tak do vajíčka? Malýmu to pomohlo, když měl období, kdy se budil s hysterickým pláčem a nic nezabíralo.

bocinka
autor
22. srp 2011

@gumidek usne, a spí, tak do dvou, od druhé je co půl hoďky vzhůru a kontroluje, dneska jak spala s náma, tak jsem se odtáhla, taky mi bylo horko a za chvilku "mami, tady?" už se šoupala ke mě, že jsem málem spadla... 😅

gumidek
22. srp 2011

@bocinka Jj, prostě mají takový bojácný období, s tím asi nic moc neuděláte. Pevný nervy při uspávání, jednou to přejde 😉

bocinka
autor
22. srp 2011

@veruska007 vajíčko??? 😀 😀 😀 z toho šla "malá" v sedmi měsících, teď má cca 15 kg a přes devadesát cm.... ale ta cestovka by mohla jít..... 😉

veruska007
22. srp 2011

@bocinka My měli příšerný polský kočárek, ale měl velkou autosedačku, malý tam vleze doteď v pohodě 😵

kach82
22. srp 2011

@bocinka já teda nechci nijak strašit, ale nepozoruješ u ní třeba ještě nějaké jiné změny, v chování a tak? My měli také zlaté dítě, co usínalo samo a spalo celou noc, ale poslední dobou jsme u ní museli být, než usnula, pak se často budila s řevem, až nakonec spala s námi celou noc. Kromě toho ale byla taky přes den dost mrzutá, začala víc pít a víc čůrat. Jsem to nejdřív omlouvala rostoucíma zoubkama, pak i postavením měsíce, pak jsem si myslela, že je prostě jen rozmazlená, tak jsem jí začala rázně okřikovat - což teda fungovalo, že se stišila. No a dnešní noc strávila na JIPce, v glykemickým šoku, projevila se u ní cukrovka.
Říkam, nechci nijak strašit, ale pokud jsou u ní ještě nějaké jiné změny, i třeba drobné, tak se radši poraď s doktorem.
Přeji, ať je to jen takové špatné usínací období. 🙂

bocinka
autor
22. srp 2011

@gumidek no já doufám, začíná se mi rýsovat práce a moc ráda bych se tam dostala.... ale takhle bych to asi nedala.... 😝 😝

@veruska007 do vajíčka???? téééda, tak to nám se v něm houpou už jenom panenky..... 😵

bocinka
autor
22. srp 2011

@kach82 ježíš, jak se to projevilo???? Jako ten šok??? To mě mrzí, malá pije hodně už od té doby co dostává vody, čajíky a tak..... dá klidně pět flašek za den.... 😅

kach82
22. srp 2011

@bocinka byla úplně mimo, těžce dýchala, nemohla ani stát, nechtěla jíst, jen pít, vůbec nevnímala...
Naše dala teď tak 3-4 flašky 350ml, v noci celou na jedno napití. Ale byli ještě další drobné příznaky.

bocinka
autor
22. srp 2011

@kach82 tak to dělá malá už dlouho, v noci žahne flašku naráz, ale podle mě je to ze setrvačnosti, tohle dělala i před tím, než začala vyvádět.....

hanka.knizkova
22. srp 2011

@bocinka Ahoj koukám že máš taky holčičku Sofinku 🙂 u nás byl podobný problém,vždy usínala krásně a sama v postýlce, někdy kolem 20-22.měs.řev jako blázen až se z toho pozvracela vůbec sem nechápala co se děje,takhle sem jí ještě neviděla, furt opakovala že se bojí at tam spinkám s ní,ale čeho se bojí nedokázala říct takže asi tak týden sem ležela vedle ní na zemi-ještě má dětskou postýlku a dokud neusla tak sem tam byla s ní,pak jsme někam jeli na víkend kde usínala krásně sama a když jsme se vrátili tak na manžela zkoušela at si jde lehnout s ní a on jí řekl že se jde umýt a pak že za ní přijde,dostala mlíčko,pustili jsme jí ukolébavky a ona krásně sama usla..ted je to u nás tak že tak 4x do týdne usne sama a 3x brečí že se bojí a zůstávám s ní dokud neusne,do postele k nám jí nebereme,to by se nevyspal nikdo a když se probudí v noci tak dostane napít a usne v krásně sama..takže asi tak,čeho se bojí fakt netušim,ale když má ten svůj záchvat tak tam sem radši s ní a usne třeba za 10.min..jí řeknu že musí ležet jinak půjdu pryč a ona leží a za chvilku usne.. 😉 jinak vypije taky flašku naráz,přes den moc nepije a v noci by se upila 😒

bocinka
autor
22. srp 2011

@hanka.knizkova jojo, máme Sofinku po mojí prababičce.... 😵 Já si právě taky myslím, že se bojí a já nevím čeho 😔 😖 Ale uklidnila jsi mě, že to bude lepší, já mám asi fakt trauma ze ségry, která jde do páté třídy a stále spí a usíná s rodiči.... 😠

hanka.knizkova
22. srp 2011

@bocinka bude to lepší určitě,jak to přišlo tak to zase odejde,akorát teda doporučuji ležet tam s ní dokud neusne 😉 my když si jí v zimě vzali do postele protože měla vysoké horečky a celou noc probrečela tak se nevyspal fakt nikdo,v tomhle je asi po mě a musí mít svojí postýlku a svoje místo.. 🙂 já taky nevim čeho se bojí,mluví pěkně ale na tohle mi neumí odpovědět ani ukázat ☹

bocinka
autor
22. srp 2011

@hanka.knizkova No právě, malá taky opakuje jen "mami tady boji" normálně řekne nebo ukáže čeho, ať už je to pavouk, nebo cizí člověk.... 😕

nilika
23. srp 2011

dělala jsem to úplně stejně,jako gabiz...nechat vyřvat....nic jiého opravdu nepomůže...pár dní její řvaní vydržíte a pak to bude zase dobrý-hlavně nesmíte povolit,to je na tom to nejdůležitější 🙂

ddassik
27. srp 2011

Ahojky náš malej taky nechce usínat sám,navíc čekáme další mimčo tak jsem zvědavá jak to vyřešíme, docela se toho bojím 😒 Ale určitě bych zkusila u ní nějaký čas zůstávat dokud neusne,jestli se fakt chudinka něčeho bojí a neumí to říct tak bych jí tam samotnou v pokojíčku nenechávala!
@nilika No tak ono se dítě něčeho bojí a měla by jí nechat vyřvat????tak to podle mě by pak měla ještě větší trauma z toho že ani ta máma za ní nejde, to nepochopím tyhle názory!

smardik
27. srp 2011

my měli něco podobného u staršího syna, usínal sám a ze dne na den začal u spaní strašně hysterčit, sám spát nechtěl. Vyřvat jsem ho teda nenechávala, prostě nás jen potřeboval at jsme u něj, trvalo to asi 14 dní kdy jsme byli u něj v pokoji-on ležel v posteli a my vedle něj na zemi-bud já nebo manžel, proto píšu my a za 14 dní to přešlo a bylo to v pohodě a zase usínal sám. Vyřvat bych ho nenechala, měl takové období-nevím třeba se něčeho bál nebo si byl nejistý, já fakt nevím ale vyřvat pro mě nebylo řešení, to by situaci podle mě jen zhoršilo že by mi přestal věřit.takhle ví že jsme to pro něj byli když to potřeboval

neu.sona
27. srp 2011

U nás už to trvá asi 3 měsíce :-/. Taky jsem se utěšovala, že to přejde, ale bohužel zatím ne, tak snad časem. Jinak má hysterický záchvaty, že fakt v ložnici sám nebude a já nemám sílu ho nechávat vyřvat a vidět ho, jak je nešťatný, takže tiše trpím já 🙂 . Jo a vyřvat u nás fakt nepomáhalo, nerváka z něj dělat nebudu.

bocinka
autor
26. říj 2011

@nilika
@ddassik
@smardik
@neu.sona tak u nás to dopadlo tak, že jsme si malou vzali na měsíc do ložnice, ale do postýlky, chodila jsem totiž každý večer v září do práce.... 1. října jsem malou dala zpět do pokojíčku a asi první týden čekala u dvěří než usne, pak za dveřmi a dneska už můžu normálně odejít a malá je okamžitě tuhoš.... takže jsem moc ráda, že to šlo i bez řevu.... 😵 😵 😵 Jinak bych asi taky nechala vyřvat - no mám raději termín regulovaný pláč.... 😅 😅