Jak jste se cítily po vyvolávací injekci?

susal
8. srp 2007

Ahoj holky, asi 40. DC jsem byla na vyvolávačce, dostala jsem agolutin. Výška sliznice byla 17 mm, ale těhotenství mi Dr. nepotvrdila. Já si test dělala si 35. DC a byl negativní.

Asi od 27. DC mám slaboulilinké špinění s mírnýým výtokem. Injekci jsem dostala v pondělí a výsledek - opravdu skoro nesnesitelná bolest podbřišku, pořád běhám na záchod a ustalo mi špinění i výtok. Včera jsem si hned po práci musela jít lehnout, tak zle mi dlouho nebylo.

Pořád v sobě udržuji naději, že jsem přece jen těhu, tak mi prosím napište, jak jste se po vyvolávačce cítily Vy.

Děkujííí. 🙂

prdecek
8. srp 2007

ahojky Susal,

já byla na vyvolávačce třikrát za sebou (tak mi to Dr. předepsala), poprvý sem měškala tři týdny a pak sem chodila každý 23.DC. Po první jsem se cítila normálně, nic mě nebolelo a MS přišla do 6dnů, asi den před MS mě pobolívalo břicho. Druhá injekce byla katastrofální až si myslím, že tam možná bylo mimi a kvůli té injekci odešlo, měla sem nesnesitelné bolesti břicha a strašně silnou MS s velkýmy kusy sliznice.... a třetí byla v poho.

elennka
8. srp 2007

Já jsem se cítila celkem v pohodě, jen krvácení bylo silnější a bolestivější, ale to přisuzuju i tomu, že jsem 3 měsíce neměla MS.

pavlinka3
9. srp 2007

tak holky, musím vás začít uklidňovat - Agolutin nemůže způsobit potrat, spíš naopak - já jsem byla na injekci asi 4x než se mi srovnal cyklus a strašně jsem se bála, že když bych byla těhu, tak z toho můžu potratit - není to tak a dokládá to fakt, že jsem jednou byla se svojí hodně dobrou kámoškou (oběma nám 14 dní meškala ms) obě jsme dostali injekci....já jsem do týdne dostala MS a ona fotku z UTZ s mimískem - doktorka naopakt říkala, že když bysme byly těhu, tak to naopak pomáhá plodu k udržení (teda pokud ten plod není špatný sám o sobě - to by mu nepomohlo nic) - takže buďte v klidu a nebojte se, že by Agolutin způsoboval potrat 🙂 jinak já měla po injekci bolestivější a silnější MS ale žádné jiné problémy

sweethy
9. srp 2007

Ahoj, mě čeká injekce zítra, dnes jsem 47. DC, MS nikde, na začátku cyklu mi doktor řekl, že mám cystu, tak si to vysvětluju tím. Ale docela se bojím, že to tak už teď bude pořád. Je to přesně rok co se snažíme, konečně jsem měla začít chodit na nějaká vyšetření a všdchno se to komplikuje 😠

pavlinka3
9. srp 2007

sweethy - já to takhle měla loni o Vánocích - po roce snažení jsem měla 7dní zpoždění a měla jsem z toho ohromnou radost, že se zadařilo - ale pak jsem dostala šílený bolesti až mě manžel musel odvést na pohotovost - tam mi zjistili 7cm cystu, která bránila MS - tak mi píchli Agolutin a říkali, že cysta většinou praskne a odplaví se s MS - po MS jsem měla jít na kontrolní UTZ a tam bylo vše v pořádku a po cystě ani památka - určo to budeš mít taky tak, neboj - buď ráda, že zatím nemáš žádné ty bolesti, protože já tenkrát myslela, že umřu

sweethy
9. srp 2007

Pavlinko, tak to mi je líto, to já naštěstí vím, že cystu mám, i jsem věděla, že cyklus bude s největší pravděpodobností anovulační, jen to zpoždění mě překvapilo. No snad vážně cysta odejde sama a bude vše v pořádku. Prosím tě, nevíš, jestli ta MS co přijde, bude klasická MS? jako jestli normálně můžu ten 3. DC jít na krev, aby mi udělali nějaké ty hormonální rozbory? Jen se ptám, jestli s tím třeba nemáš zkušenost. Jinak bych musela čekat zase další měsíc a to už by mě asi kleplo, to čekání je nekkonečné.

pavlinka3
9. srp 2007

sweethy - tak to nevím, protože ten Agolutin je přece jen hormon, tak by možná mohl ty testy ovlivnit - no každopádně bude lepší, když si do centra zavoláš a zeptáš se na to - ale volej až MS dostaneš, protože MS může přijít klíďo i až týden po injekci (tak to bylo u mě) a to by ten Agolutin už v krvi být nemusel - no prostě tam zavolej, že si před xxxx dny dostala injekci Agolutinu na vyvolání MS a zeptej se jestli můžeš i přesto na ty testy přijít, jestli by to nebylo ovlivněný a oni už ti poradí 😉

sweethy
9. srp 2007

Aha, no to mě vůbec nenapadlo o tom přemýšlet takhle, je vidět, že jsem ještě hodně nezkušená 😀 Moc Ti děkuju 🙂

pavlinka3
9. srp 2007

nemáš za co - od toho jsme tady, abysme si poradily - tak hodně štěstí 🙂

sisidani
9. srp 2007

ahojky
Já codím na injekce pravidelně, a první mrška přišla po 14 dnech. Chodím na pichaneček každý 23 den no a mrška přichází 28. Ale naopak před injekcema jsem měla bolesti a teď už je nemívám. Mršku mám normální. Silnou jsem měla akorát po vysazení HA.
Můj doktor mi říkal, že snáz otěhotním když mi budou ty injekce Agolutinu píchat. Tak taková je má zkušenost. 😉

elennka
9. srp 2007

sweethy, co se týká hormonálního screnningu, odběry 3 den, normálně můžeš jít na odběry, několikrát jsem to absolvovala po vyvolávačce. 😉 /nemělo by to být ovlivněné/

vikvik
18. srp 2007

ahoj holky
nemate nektera zkusenost s tim, ze jste ani po vyvolavacce MS nedostaly? je to 11dni co mi pichli Agolutin a MS nikde, bolesti nikde, proste NIC! snazim se otehotnet a todle me fakt trapi, protoze s takovym cyklem se to nepodari nikdy :(

sweethy
22. srp 2007

ahojky, tak jsem to dnes dostala, 12. den po vyvolávačce, už jsem se taky bála,že z toho nic nebude. Jen by mě teď zajímala jedna věc. Mám přijít druhý nebo třetí den cyklu na krev na hormonální profil, jenže dnes odjíždím, takže tam můžu jít jen dnes. Včera jsem už trochu špinila, dalo by se tam jít dnes nebo ten druhý, třetí den jsou vážně důležité? prosím poradtě.

vendulak
3. lis 2009

Ahojte holky! Našla jsem starší téma, v podstatě podobné mému dotazu, aby mi to moje nebylo uzamčeno 🙂 . Chtěla jsem se zeptat jestli nemáte některá zkušenost s tím jaká byla ms po agolutinu? Já svoji ms mívám takovou středně silnou, tak 2. den i víc a trvá většinou 5 dní. Bohužel se mi někd stává že tělo prostě stávkuje a ms nechodí, pak doktor jednou už víc jak před rokem dal taky agolutin asi po 4 měsících bez ms a myslím, že ta byla normální taková klasická, ale právě si to už moc nepamatuju, pak sem brala Proveru po které byla ms slabší ale krev to byla. Pak už víceméně chodila moje klasická ms sama, až tělo zase jednou stávkovalo, na to Provera, pak Clost a po něm ms taky docela klasika. Aź teď tělo začalo zase stávkovat a protože mám jít na hormonální profil, sem neměla vzít proveru, ale došla sem si na vyvolávačku Agolutinu. Předtím jsem měla 40 dní cyklu bazální teploty v rovné lajně na dolních hodnotách. Až po agolutinu se zvedli. A 5. den po něm opět docela klesli a já čekala ms, 5. den tak jak sem si našla v kalendáři stejně jako před tím rokem po agolutinu. No a ms skutečně přišla, tedy myslela sem si že přišla...teď je mi to divné. Teoreticky Agolutin je stejně jako Provera progesteron ne? A když nejde krvácení i díky spadlému vajíčku tak by mělo přijít alespoň ze sliznice ne? Jenže já v podstatě nekrvácím 😒 . Přijde mi divné to rozepisovat, ale sem z toho strašně zmatená a nevím kde jinde vynajít podobné zkušenosti. První den to přišlo až na večer a v podstatě jen takové vyplavování hnědých kousíčků, a pak další den to plus takovej růžovej slizovitej výtok. Vůbec žádná krev. A dneska jakoby 3. den, už není vůbec nic...byla to ms?...Sem z toho fakt hrozně zmatená ☹ .

mmmk
3. lis 2009

Vendulak, ja byla na agolutinu mockrat, pak mi byla ms vyvolavana jeste chlormadinonem tabletkami, utrogestem a jeste necim silenejsi. Ono zalezi asi spis na tom, po jak dlouhe dobe to ms je. Kdyz byla treba po mem (zde) legendarnim cyklu 113 dni, byly to jatka. Jinak po dvou mesicich to nebylo tak hrozny.
Jinak jsem na agolutinu byla jednou 3x po 14 dnech, nez jsem to fakt dostala 🙄

vendulak
3. lis 2009

mmmk díky za odpověď! 😉 Ms by byla myslím teoreticky po 43 dnech. Mě jde spíš o to že já tedy už jí hodněkrát teoreticky progesteronem měla vyvolanou a byla sice slabší než moje normální, ale byla to krev. Teď není...a navíc to bylo tak málo a krátce a je mi to prostě divný... 😒

mmmk
3. lis 2009

Vendulak, podivej, jestli ms nechodi sama, je dost pravdepodobne, ze mas anovulacni cykly. Tz. progesteron ti udela jen krvaceni ze spadu, tzv. pseudomenstruace. Ta pak muze byt podobna jako pri brani HA. Jen aby se odloucila sliznice a telo najelo na novy cyklus.

mmmk
3. lis 2009

Vendul, ono to muze byt mozna jeste i tim, ze jsi mela treba hodne nizkou sliznici. Hodnoty progesteronu ti ale zjisti az pri hormonalnim profilu. A ty teploty nizko v lajne jsou typicke pro anovulaky.

vejirka
3. lis 2009

Ahoj holky,

já byla na vyvolávání dvakrát. Poprvé ms přišla do týdne, byla o něco bolestivější, ale přežít se to dalo. Když mi dali podruhé injekci, tak jsem zase měla ty pocity jako když má přijít ms, už už jsem si myslela, že to ze mě teče a pořád nic. Tak asi dva týdny, bolesti v břiše jak těsně před ms, ale ms nikde.
Nakonec se ukázalo, že jsem byla těhotná, bohužel to bylo mimoděložní ☹ . Vím, že mi to nikdo neřekne, nepotvrdí, ale osobně si myslím, že možná i kvůli té injekci to bylo mimoděložní. Asi je to blbost, ale vnitřně ten agolutin z toho viním 😠

mmmk
3. lis 2009

Verijka, tomu moc neverim. Agolutin je progesteron a ten nema na mimodelozni zadny primy vliv. Mozna mas treba endometriozu, kdyz mas bolestivou ms nebo jsi mela deformovany vejcovod po nejake brisni operaci nebo zanetu.

vendulak
3. lis 2009

mmmk já vím že mám anovulační cykly, mám PCO 😉 . I když někdy se něco jako ovulka rýsuje. Ale to je něco jiného. Prostě já už měla ms vyvolanou agolutinem jednou a ta byla naprosto normální, krvácení, stejně tak po Proveře, fakt sem to měla už několikrát. Proto sem teď tak strašně překvapená že klasická ms jakože krev vůbec není 😕 . Nechápu to 😒 .
vejirko já taky myslím že agolutin neměl na mimoděložní vliv. Přece se dává holkám po IVF na udržení těhu 😉 .

vejirka
3. lis 2009

Endometriózu mi neprokázali, tak spíše asi ten zánět 😒 . Škoda jen, že nevím, v jakém stavu byl ten vejcovod před otěhotněním...Ten druhý je prý úplně v pořádku, nepoškozený, bez srůstu, ničeho a to je přitom ten na pravé straně, jak bývají spíše zasažené zánětem slepého střeva...

Možná mi v těch vejcovodech nefungují nějaké ty řasinky...

Ale to mimoděložní mělo taky svoje plus, od té doby, a už jsou to skoro tři roky, mám ms pravidelnou jak hodinky. Sice cykly 30 nebo 34 dní, takže o něco delší, ale naprosto pravidelné, žádné vyvolávačky už nepotřebuju. 🙂

No, ale těhotná pořád ještě nejsem 😠

mmmk
3. lis 2009

Vendulak, ja mam PCO dost brutal, mam i diagnostikovanou oligomenarheu - zridkavou menstruaci, spontanne tak 3x do roka. Otehotnet spontanne se mi povedlo jednou, ale vajicko bylo blbe kvality a tehotenstvi se neudrzelo. Pak jsem byla na laparce a pak uz porad jen na hormonech, prvni clostil, ten nefungoval, takze pak stimulace puregonem. Hlavni je, ze se rok a ctvrt po te laparce povedlo. Rozhodne trvej na nejakem reseni, protoze ovule ti asi nenaskoci, kdyz do tebe budou prat jen progesteron. To chce aspon metformin (nech si zkontrolovat cukr), pripadne prednison na snizeni testosteronu, mas-li zvyseny. Rozhodne to asi nedas do kupy tema vyvolavackama ☹
Preju brzky uspech.

Verijko, ony staci tzv. pavucinkove srusty, ktere by se pri testovani pruchodnosti pri laparce potrhaly tim vehnanim tehutiny. Ale takto se tam vajicko zachyti, nemuze dal, spermie se k nemu dostane a ono se tam asi nekde uhnizdi ☹ Jak dlouho jsi po tom mimodeloznim? Myslim, ze ten agolutin na to vubec vliv nemel.

vejirka
3. lis 2009

mmmk: To mimoděložní jsem měla v únoru 2007. Vzali mi levý vejcovod a kukli na ten pravý a ten byl prý v poho. Těhotenství ale nikde, tak jsem v září 2008 byla na hysteroskopii, po které mi řekli, že ten pravý vejcovod je volně průchodný, takže taky ok. Těhotenství opět nikde ☹ .

Jinak mi průchodnost nijak netestovali a ani hlavně nenabízeli. Ale tak zítra jdu na kontrolu po konizaci, tak se na to můžu zeptat.

kkamca
22. říj 2010

ahoj holky.
jsem 38 dc..mrška nikde,těhu nejsem. 😒 Včera mi byl píchnutej agolutin (sliznice 11.5 mm) Za jak dlouho by tak mohla přijít mrcha?díky všem. 🙂

stana11
23. říj 2010

Ahojky 🙂

jsem mezi Vámi nová a potřebovala bych poradit. Dnes je to 13 den, co se MS nedostavila. Těhotenský test byl negativní. Před třemi dny jsem byla u svého gynekologa a ten mi píchl Agolutin. Těhotenství bylo vyloučeno, ale
krev mi odebrána nebyla - vyloučení proběhlo na základě klasického vyšetření a utrazvuku. K tomu mám již přes
týden silné bolesti v podbříšku vystřelující spíše do levé strany. Už pár dní je mi i zle od žaludku a mívám stavy
na omdlení. Nevíte, co s tím nebo co by to mohlo být? Největší strach mám z mimoděložního těhotenství... 😢 😢
Myslíte si, že jemožné, aby se mi MS opozdila jen tak? HA neberu už skoro rok a ještě nikdy se mi MS nezpozdila...

lucie.krajcarova
8. kvě 2011

Ahoj, tak jsem už 37. den cyklu, tak přemýšlím o vyvolávačce... píchne mi ji doktorka hned?

aduskatt
8. kvě 2011

@kkamca lekari tvrdia, ze najdlhsie do 10 dni.mne prisla o tri tyzdne

veroussek
8. kvě 2011

Ahoj holky, tak já už jsem 72 DC...Jsem mimo Čechy a tak je to takový komplikovaný...doktor mi tady řekl že není kvůli čemu panikařit, že mám ještě tak 3 měsíce počkat :o/

lucie.krajcarova
8. kvě 2011

@veroussek no teda, to by se mi teda nelíbilo. přijde mi, že tě lékař odbyl..... jestli se nesnažíte o mimi, tak budiž, ale ono stejně asi bude něco špatně...