Jak na předsudky? Neočkujeme, nepícháme ouška, ...

saminomimino
30. srp 2011

je tu někdo stejně "podivný" jako my,reakce okolí i neznámích lidí bývají tipické,zkrátka přežitky a zvyky se tu drží a kdo vybočuje z řady je divný," všichni budem dělat všechno jak je zvykem i když to není dobré".....nebo předtím zavřem oči.............................ale my to tak neberem....Podpořte,jsme v tom sami??

saminomimino
autor
31. srp 2011

@jankadudova já to vidím jako přežitek i alternativu ale aby mě někdo nutil nechta píchat ouška že se to tak má dělat,to promiň ale proč bych měla,někde to vzniklo,nikdo neví proč a dělá se jen a jen pro to že je to zvykem,když někdo nechce,tak v naší zemi extra,se to řeší pomale jako přestupek proti lidskosti,a tak je to s mnoha dalšími věcmi okolo dětí...

saminomimino
autor
31. srp 2011

@luthien.k tak to vidím i já,očkovat ano ne né hlava nehlava,můj bratr je názorný případ kdy lékaři selhali a zničili mu dětství,neměl imunitu od narození v pořádku,ale očkavat se muselo,tak to byla mamce řečeno, skončil v nemocnici celý v krvy a zmokvanou kůži,přivázaný k postýlce v roce živata a nikdo za ním nesměl,očkování jeho tělo nezvládlo a dostal strašný ale strašný ekzém,jestli to tak jde vůbec nazvat,byl jak opařený ☹

saminomimino
autor
31. srp 2011

@luthien.k přesně,Sam je o trošku starší jak váš ale dudlík prostě má ne pořád ale když je spát nebo když je blbá nálada,no reakce okolí děs,vdycky celou situaci jenom zhorší jak mu ho rvou z pusinky,mají hloupé poznámky a k ničemu to nevede,až to přejde tak to přejde násilím nic dělat nebudu...pleny máme stále na spaní a zatím to nějak nikdo moc nekomentuje,mají štěstí 😀 😀

saminomimino
autor
31. srp 2011

@ilonne přesně tak,kampíchnou ví jen akupunktursta a vzhledem k tomu že v uchu je největší počet těchto bodů je dost pravděpodobné že se nějakému nevyhne,doktor opravdu nedokáže ropoznat kde jaký je,hodně holčiček právě trína špatný zrak,jeden z těchto bodů zrak ovlivňuje,když je narušen může s ezrak poškodit ves smyslu krátkozrakost dalekozrakost a pod..
nevidím problém v tom když mi moje třeba 4 a více letá dcera řekne že chce naušničky,najdu odbirníka a nechám píchnout,jde mi o její svobodné rozhodnutí,proč "znásilňovat" miminko?

mataharyy
31. srp 2011

Ahoj, tak nevím zda úplně zapadám, ale náušnice jsou věc kterou opravdu nechápu, ať každý dělá co uzná za vhodné, ale u mě by to neprošlo, když jsem prvně byla těhu tak nám řekli že to bude holka, hned jsem rozhlásila že nebude mít náušnice do okamžiku než sama přijde a řekne že je chce, na to mi od nejednoho člověka bylo oznámeno, no tak je koupíme a ty jí je budeš MUSET nechat dát, tak jsem odvětila že musím leda umřít a byl klid (teda po více nesouhlasných "argumentech"). No ještě že to nakonec byl kluk 😀 S očkováním, tam nejsem úplným odpůrcem, ale jsou očkování která opravdu nechápu, u prvního jsem nechtěla očkovat hned v porodnici i jsem jim to řekla, sestra to odkývala, ale když nás pouštěli, tak než jsem stihla zasáhnout tak byl naočkovanej, to jsem byla fakt naštvaná, u druhého jsme se domluvili s doktorkou že ho necháme naočkovat až po roce (pokud to do té doby nezrušej 😝 ). No a pak teda to v čem jsem asi nejvíce "divná" je fakt že máme dvě děti, oba kluky (to jsem nepochopila ty reakce 🙄 ) a ke všemu všude rozhlašuji že ještě dvě a nejlépe kluky chcem 😀

sova33
31. srp 2011

@saminomimino To máš ještě dobré skoro ve třech letech 🙂 Našemu prckovi už ho tahali z pusy teď 😒 Byla jsem u prarodičů, tak si to možná dovedeš představit.
Jinak jsme zkoušela i látkové peny (nevydržela jsem a dost mě to pořád mrzí), ale měla bys vidět, jak z toho někteří měli až škodolibou radost ("My jsme ti to říkali"). Pořídili jsme si taky šátek a Manducu a je to taky velká šou.
S očkováním (tím povinným) nepolemizuju, ale ostatní si dost rozmýšlím. Zatím jsme žádné další nedali. Kdybych měla holčičku, ty naušnice bych jí dala.
Co se týká výchovy, tam zatím tápu. Přečetla jsem si "Respektovat a být respektován", ale od tradiční výchovy asi úplně neupustím, ale spousta věcí se mi tam dost líbila.
A až začnu s prckem znakovat, tak si asi už všichni budou klepat na čelo 😀
Takže mezi vás asi tak úplně nepatřím, ale chtěla bych. Bohužel jsem na to asi moc přizpůsobivá a pohodlná 😒

saminomimino
autor
31. srp 2011

@crawler jj u nás na šátek taky hledí jak na zjevení,o látkovkcáh ani nemluvě,prý jak dlouho to schne a že je todivný,no co dodat 😒 Televizi máme ale nepoužívmám,moje máti ji nemá vůbec a jsou taky divní 😀 😀 😀

mataharyy
31. srp 2011

@sova33 U nás se taky látkuje (teda teď u druhého to flákám) a mám šátek a když jsem s ním šla prvně ven (aby jsi si to představila, z prahy jsme se přestěhovali na malou vesnici na slovensku, kde se všichni znají a vědí co ten kterej dělá) tak jsem měla dojem že mě ukamenujou, nebo zavolaj nějakého psychiatra 😀 a je to dva roky do zadu, teď už se tu (chvála bohu) to šátkování objevuje častěji 😵

gretuschka
31. srp 2011

muj braska zase kvuli blbemu ockovani hexavakcinou bude cely zivot autista...za mesic rodim a o ockovani absolutne neuvazuju.jak to vzaly vase doktorky?jak se da chranit,aby me nehnala socialka?

saminomimino
autor
31. srp 2011

@sova33 člověka někdy právě odradí ty reakce okolí,jde o to zda to tak cítíš a pokračovat v tom nebo to jen zkoušíš a v takovém případě se většinou člověk vrátí k pohodlnějšímu,je to pochopitelné,naše doba taková je,a není to dobré,sama mám taky sklony k lenosti ale jsou věci které má smysl překonat i když je to těžké,straší generace umí pěkně prudit,rekace mojí babičky na nepíchnutí naušniček byla taková jakou lze od člověka jejího věku čekat a umíto pěkně naštvat 😒

mataharyy
31. srp 2011

@saminomimino tebe se ptají jak dlouho to schne? U mě si jen ťukali na čelo a říkali že jen cvok v dnešní době je ochotnej toto používat, když je tolik pohodlnější a pro dítě určitě zdravější používat papírovky 😝

sova33
31. srp 2011

@mataharyy A víš co je zajímavé? Když máš šátek, klepou si na čelo a říkají: "Chudák miminko", ale když máš nějakou příšernou klokanku, neseš to dítě čelem od sebe, to jim nevadí (to je přece pevnější a ono může koukat atd.)
Ale já jsem divná i v tom, že malému bude za chvíli osm měsíců a je pořád v hlubokém kočáru, už se mě pořád ptají, kdy už konečně vytáhneme sporťák.

saminomimino
autor
31. srp 2011

@gretuschka já našla doktora který nás nehodlá pranýřovat,prdní dr nás k většině očkování nakonec donutil u dcery jsem se zařekla že to už nebudu opakovat...
syn nemám jen MMR,to je živá vakcína a způsobuje právě autismus,respektive je jeho zpuštěčem
nejvíce informací jak se bránit jaké formuláře mít jaké argumenty a pod...najde na rozalio.cz co tam nenajdeš na to rádi odpoví,doporučuji

saminomimino
autor
31. srp 2011

@sova33 no já když vidím ty chudáky děti vyset v těch nosítkách je mi jich tak líto 😒
největší paradox je že moje babčka vyrostla v chůvce,normálně v tom nosily seno a a děti a teď na šátek všichni čumí jak na zjevení

sova33
31. srp 2011

@saminomimino Já jsem s látkovkami začala a chtěla jsem vydržet, ale nějak jsem netrefila správnou výbavu, nedařilo se mi likvidovat skvrny po stolici (a to prcek samozřejmě kakal osmkrát denně), neměla jsem to kde sušit (prcek byl v lednu a máme malý byt) a malý byl asi dvakrát trochu osypaný a jako poslední kapka nám odešla pračka, než jsme koupili novou, přičuchla jsem k jednorázovkám ..... tak jsem to prostě vzdala. Zatím jsem to ale neprodala, plánujeme brzy sourozence, a kdyby se zadařil v létě nebo aspoň na podzim, půjdu do toho znovu.

mataharyy
31. srp 2011

@sova33 Jo to je fakt, jenže já jsem KO na záda a klokanky nemůžu nosit, zařezávají se mi do ramenou, tlačej mi na nějaké nervové zakončení či co a já pak zvracím, takže to u nás opravdu nehrozí 😎 Já u prvního syna měla hlubokej do roka, pak pomalu začínal chodit a když mu byl necelej rok a půl kočár jsme totálně odbourali, protože jsem byla těhotná a potřebovala jsem ho natrénovat na to že kočár bude pro miminko, vzal to v pohodě a je to zdatný chodec, teď u druhého je mu pět měsíců a už máme přehozeno na sporťák, protože je to dítě akční a hypermobilní a v leže nevydrží, takže jezdí při "nakloněné rovině" někdy i v sedě a je spokojen 😎

sova33
31. srp 2011

@saminomimino Jo, ta nosítka se mi taky nelíbí. A nejvíc mě to udivilo u mé kamarádky lékařky!!, která tak svoje dítě nosila snad od půl roku. Nechápala jsem to - hlavička se mu tam houpala, nožičky visely apod. Ona je přesvědčená, jak to bylo skvělé.
Já mám kromě šátku i manducu, tu používám, když jsem sama. Šátek sama prostě tolik neovládám, tak ho nosím já nebo manžel, když jdeme spolu.

sova33
31. srp 2011

@mataharyy Já ho dám do sporťáku za chvíli, ale jen proto, že už je mu hluboký nadoraz 😀 ( a to máme Roan Marita, docela velká korba).

crawler
31. srp 2011

@saminomimino k tomu dudlíku - kolem mě taky říkají at mu ho beru a odnaučuju apod. PROČ??? když ho chce, tak ať ho má...vůbec to neřeším...navíc jsem si poslední měsíc všimla, že si ho sám vyndá a dá na stoleček a hraje si bez něj a když chce, tak si ho zase dá😉 jsem názoru, že až nastane správný čas a v hlavičce mu to uzraje, tak ho odhodí a nebude ho chtít vůbec - třebas až ve školce - ať si to rozhodne on. To stejné s plenkama - pořád mě tchýně uhání ať ho trénuju na nočník, že už to tohle léto mohl umět a když je tady na návštěvě, tak ho pořád vysvléká a dává na nočník a malej se vzteká...nerad na něm sedí...já se ho vždy ptám, zda chce na nočník, když kývne, že jo, tak ho posadím a sedí tam, jak dlouho ON chce - nedržím ho tam - čili většinou 30vteřin a pak se stejně vyčůrá do plenky... 😀 proč bych mu měla způsobovat trauma, že ho budu držet na hrnci násilím? štvou mě lidi, co mi nutí "starou školu" (teda i jiný věci)...

jediné, co se nám nepovedlo bylo kojení - 3 měsíce jsem se snažila rozkojit. ačkoli jsem skončila císařem šlo by to krásně kdyby syn spolupracoval ...měla jsem v "plánu" kojit do nekonečna..nakonec jsem skončila s odsávačkou na prsu a ragádama jako prase...laktační poradkyně už nevěděla co poradit :-/ to mě dodnes mrzí a doufám, že u druhého se zadaří...

mataharyy
31. srp 2011

@sova33 😀 Já mám steggi lux taky velká korba, ale to naše střeštiprdlo prostě odmítá ležet, potřebuje rozhled, prostě úplně jinej než jeho bratr, co jezdil v hlubokém do okamžiku než začal chodit 😀

kramelka
31. srp 2011

A přemýšleli jste nad tím, jak si 4-letá holčička nechá píchnout ouška? Mám 2 dcery, první je 3,5 a naušničky má a je na ně pyšná 🙂 a stopro vím, že by si je píchnout nedala,zvlášť, když má strach z injekce.. 😖 Takže druhá dcera jde příští týden a jsou jí 3 měsíce.. Jinak samozřejmě nic proti vašemu názoru, takhle jsem to vyřešila já a jsem spokojená, takže každého věc 🙂 A očkování máme jen ta povinná..
Balení do šátku se mi líbí,ale já na to asi nemám nervy, když jsem viděla jak se to dělá 😀

sova33
31. srp 2011

@mataharyy 🙂
Ten náš taky už celou dobu ležet nevydrží, na spaní je v kočáru, tak půl hodinky až hodinu si tam vydrží i hrát ,a když jdeme na kratší dobu, chodíme v šátku nebo manduce.

kramelka
31. srp 2011

A dudlík jsme odložili ve 3 letech 🙂

ja.na81
31. srp 2011

ahoj holky, ja se taky trosku snazim byt divna 😉 Teda ono to jde vlastne tak nejak samo 🙂 Maleho nosim (satek, manduca), spi s nami v posteli (ma tedy u nasi postele svuj "balkon"), latkovky castecne taky davam, o ockovani s lekarem taky diskutuju (takze misto "hexy" ma jen "pentu" - bez zloutenky). S nausnickami to mam jednoduche - jednak je prcek kluk 😉 a jednak zijeme v Nemecku a tady se holcickam miminkum ouska stejne nepichaji 🙂 Jo a taky "porad jeste" kojim, ac je prckovi "uz" rok 😀

florentina
31. srp 2011

@sova33 zaujalo mě to znakování...jen jsem o tom slyšela, ale nemám víc info....z čeho budeš čerpat?

Ale k tématu...my jsme taky "divní" a to překvapuje nejen okolí, ale i nás samé 😀 Nedávno mi manžel říkal, že kdybych mu před těhu a porodem řekla, že budu používat látkové pleny, nosit dítě v šátku, koupat ho jen obden a pouze v čisté vodě a myslím, že k tomu přidal i kojení - tři týdny byla malá na UM než jsem se rozkojila a to pouze díky pomoci duly, která k těm "divnostem" patří taky 😎, jinak mi všichni říkali, ať už to vzdám, že se nerozkojím (včetně pediatra) - tak by si klepal na čelo, co že mě to napadlo. My jsme asi jinak docela "konzumní" rodina, alespoň jsem si to vždy myslela, ale když všechny tyhle věci jsem začala dělat tak nějak přirozeně, protože jsem usoudila, že to je pro naše mimi to nej...pro úplnost dodávám, že manžel to vše dělá také a dobrovolně a rád /tedy až na to kojení 😀 /. Tedy, že by nepíchání uší holčičkám byla nějaká divnost mne vůbec nenapadlo, dokud jsem to také sama nezavrhla a zarazilo mě, jak se mě každý z okolí ptá, proč malá nemá uši píchnuté. Musím říct, že ale žádná reakce nebyla nijak agresivní, když to někoho zajímá, vysvětluji svoje důvody a kupodivu jsem překvapená, že se docela setkávám s pochopením (tedy od rodiny a přátel, ostatní mě nezajímá). Jen s tím šátkem to nějak nepobrala moje maminka a stále mi říká, že tak nosí děti ženy ve třetích zemích, které neznají a nemají na kočárek a má strach, že tím malé zničím záda.
Musím říct, že víc než vše výše popsané okolo mimi, šokují návštěvy u nás doma koše na tříděný odpad (no pravda máme jich 6 - papír, plast, sklo, bioodpad, nápojové kartony a ostatní), ale to mi v dnešní době už přijde jako naprosto normální.
Jo jen v tom očkování asi "divní" nejsme, já si myslím, že s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu každého očkovaného, má očkování smysl, ale taky si myslím, že základní očkování postačí, vše ostatní jen s velkým uvážením.

terezt
31. srp 2011

Pokud vybocujete z rady ze sve vlastni vule, je to dar. Na podiv okoli muzete reagovat svoji vlastni vuli, tim, ze jsete si tuhle cestu vybrali. Neni na co si stezovat... Horsi je, kdyz vybocujete nechtene, kdyz se neco stalo.

luthien.k
31. srp 2011

@ilonne, názor akupunkturisty je ten, že těch bodů je v uchu tolik, že to vždy něco ovlivní. Já například uši píchnuté mám, prý to byla onehdá otřesná scéna (byla jsem už nějak větší) a náušnice nenosím, vadí mi (dírky mi ale nezarůstají, i když v nich rok nemám naušnice), jako malá jsem naušnice pořád jenom ztrácela, ve školce jsou z toho často dle zkušeností učitelek nepříjemné úrazy (natržená ouška) a jak tu někdo psal, způsobovat dítěti bolest jen kvůli parádě - děkuji, nechci. Někdy by měl rozum převažovat nad zvyklostmi.

Ad. nošení v klokance - to se taky lidem špatně vymlouvá, mám dobrou kamarádku, je to vysokoškolačka, hloupá rozhodně není, posílala jsem jí i odkazy o zdravém nošení atd. - nicméně dítě hrdinně nosí na hrudi visící za rozkrok... 😒

sova33
31. srp 2011

@florentina Zatím tady z těchto stránek http://www.babysignlanguage.com/ a
http://www.znakovanismiminky.cz/index.php?disp=...
A pak mám zálusk na knížku Jak se domluvit s kojencem a batoletem.
JInak je tu o tom i diskuze.

sova33
31. srp 2011

@luthien.k Nikdy dřív jsem to neřešila, ale teď když vidím klokanku, chodítko, hopsadlo atd., je mo z toho docela smutno.

luthien.k
31. srp 2011

@saminomimino , zajímavé je, že dudlík je nejvíc trnem v oku úplně cizím lidem, co potkáme v obchodě nebo sousedům atd. a tito cizí lidé mu ho tahají z pusy, no nechápu,že za každou cenu musí něco okomentovat, to raději ať jsou zticha a dají ruce za záda 😠
Bráchy je mi teda líto, co dneska, má z toho nějaké následky?