Jak na předsudky? Neočkujeme, nepícháme ouška, ...

saminomimino
30. srp 2011

je tu někdo stejně "podivný" jako my,reakce okolí i neznámích lidí bývají tipické,zkrátka přežitky a zvyky se tu drží a kdo vybočuje z řady je divný," všichni budem dělat všechno jak je zvykem i když to není dobré".....nebo předtím zavřem oči.............................ale my to tak neberem....Podpořte,jsme v tom sami??

schnek
2. srp 2012

@katka82 dík 🙂

sarkar
2. srp 2012

@schnek Pravda...Je zajímavý, že si lidi stěžujou, jak nemají peníze a jak je všechno drahý, ale jednorázový plenky namísto látkovejch používá jen málo ženskejch 😲

lili_k
2. srp 2012

Neockujeme, vubec nic🙂, jestli bude treti mimco holcicka tak nausnice urcite nastrelit nedam, nevidim duvod... pekna diskuze mimochodem 😵

katka82
2. srp 2012

@sarkar přesně,těžko říct 😉 no uvidíme co se z nich vyvrbí 😉 😀

@schnek jó tak argumenty proti látkovkám to je samostatná kategorie 😉 😀 😀 např jsem se dozvěděla od jedné maminky že slyšela že jsou objemnější než jednorázovky a tak by malýmu nemohla dát to oblečení co by chtěla 😀 nebo že na to nemají odvahu 😕 to jsem už taky slyšela 😀 😀
@petja no někdy jim do toho kecám a někdy je nechávám bejt 😅 😀 on většinou každej vychovává tak jak byl sám vychován a někdy je těžké se z toho vymanit 😔 ale snažííím se 😀

schnek
2. srp 2012

@sarkar hele, o tom mi nemluv, ty prasárny, co se dělají s jednorázovkama 😝 chudáci děti.... dávají se separačky, vrací se zpátky míň počůraný, nechávají se totál nacucnout, jednorázový plavky se suší... no humus na blití 🙄

sarkar
2. srp 2012

@schnek Fuj tajbl, chudáci děti ☹ To se pak nedivím, že řvou...A jaký je teď všeobecný názor na to, aby děti běhali bez plíny? Doporučuje se to nebo ne?

schnek
2. srp 2012

@sarkar když jsem s dětma BKM, tak to bylo věčně "Chudáčku, oni už tě nutí na nočník bla bla bla" a cca od roka a půl je to pak "Ještě není bez plen? to náš Pepíček touhle dobou už byl bla bla bla" vyber si 😀 Neznám z okolí moc lidí, co by nechávali děti jako mimina nahatý, spíš jsem měla pocit, že kojenecká moč/vaječina by se dala přirovnat kyselině sírový 😀

katyxq
2. srp 2012

@schnek ouuu, sušení plavacích plenek ☹ ... A to jsem si myslela, že separačka do jednorázovky je vrchol hnusu.

sarkar
2. srp 2012

@schnek Koukám že se mám na co těšit 😀

petja
2. srp 2012

@katka82 díky za reakci,jj vymanit se z toho danýho programu je fakt fuška,mě je blízké RABR,už proto třeba to zmiňované nepíchání oušek...
Je to 2x tak náročné,ale snad se to vyplatí 😉

schnek
2. srp 2012

@katyxq hele, to sušení mi teda přijde jako nejmenší humus, na druhou stranu nechápu, proč si za cenu jednoho pytlíku jednorázových nekoupí látkový 😕

katka82
2. srp 2012

@petja někdy mi přijde že je náročná jakákoliv výchova 😕 😀 😀
@katyxq @schnek jj sušení papírovek nebo když jim jí nechaj to tý doby do kdy drží ty lepítka 😝 😝 no to je hnus velebnosti 😝 😝 😝
@schnek látkový si nekoupí páč jsou líný 😉 o ničem jiném to není a nebude 😉

schnek
2. srp 2012

@katka82 sušení papírovek jsem myslela sušení jednorázových plavek - ono se suší i normální plínky? no to snad ne, takovej dobytek by snad nikdo nebyl

katka82
3. srp 2012

@schnek no já jsem to blbě napsala 😅 jsem myslela plavací pleny 😉 tak jsem se s tím na plavání setkala 😝

sarkar
10. srp 2012

Ahoj holky, psala jsem to už do jedný diskuze, ale radši znovu:
Holky, prosím help, jak je to tedy s povinným očkováním? Chápu to správně, že dřív se už v porodnici nebo prostě po pár dnech očkovalo proti TBC, ale to teď padlo (jaký na to máte názor? Je lepší proti TBC očkovat nebo se moc nevyskytuje?) a pak je hexavakcína od 9. týdne dál s tím, že by to mělo jít odložit do pozdějšího věku? A je možný hexavakcínu odmítnout, případně nechat očkovat jen proti některým nemocem? Jak se stavíte třeba k tetanu? Já už jsem měla jít před víc jak 2 lety na přeočkování na tetan, nešla jsem, a žiju, tak si říkám jaká je možnost, že se nakazí mimino...
A pak je povinná akorát obrna, spalničky, příušnice a zarděnky? A co tyhle nemoci, jak moc se vyskytují? A jak se případně léčí? Jsem spíš pro neočkování, ale zase nechci něco úplně zanedbat...
Někde jsem četla, že je možný odmítnout i povinný očkování, ale aby z toho nebyly nějaký tahanice třeba se soudama nebo tak...

luthien.k
13. srp 2012

@sarkar pořiď si knížku Varovné signály očkování od prof. Strunecké a tam najdeš odpovědi na své otázky...

sarkar
13. srp 2012

@luthien.k Jj, díky, už jsem trochu zapátrala na netu a spoustu jsem toho zjistila. Tu knížku nemám, zatím mám od Strunecké jen Dobu jedovou, ale určitě si jí taky seženu. Díky 😉

luthien.k
13. srp 2012

@sarkar jj, ona to tam má prostě všechno pěkně pohromadě i s odkazama pro hlubší zájem.... 😉 Ale jinak www.slobodaockovani.sk je také super zdroj 🙂

jukl
18. srp 2012

Ahoj.
Holky alternativky, snad některá z vás bude mít zkušenost. Používáte některá jednorázové eko pleny z DM Babylove Eko, nebo jedete jen na látkovkách? Měly by být nebělené chlorem a 100% odbouratelné. My v nich jedeme už dlouho, ale malý už byl velký, když jsme je začaly, tak by mě zajímalo, jaká je zkušenost u malých miminek, jestli neprotéká z nich ta vajíčková řídká stolice? Hlavně je dělají nejmenší až od 4 kilo, tak zda případně nevíte o nějakých jiných eko plínách, které jsou už na malé mimčo? Plně na látkovky se u druhátka asi nechystám a chci si udělat nějaký přehled o tom, co je mezi ekoplenami k mání na novoška a jaké jsou co se týká protýkání.

katka82
20. srp 2012

@jukl Ahoj my teda používáme jen a pouze látkovky,ale co jsem tak brouzdala po netu tak jsem narazila na Kikko eco jednorázovky a ty jsou už od 3 kilo 😉 : http://www.ekopleny.cz/cs/kategorie111164/detai... 🙂

katyxq
20. srp 2012

@jukl Používám jen látkovky, ale v porodnici a pár dní doma jsem měla ekojednorázovky Attitude, jsou sice dost drahý (přes 10Kč/kus), ale protekly (čůrání) jen jednou, když přebaloval manžel a dal ji dost navolno, taky mi nevadily na ekzém a malá je snášela výborně (reaguje stejně jako já špatně na parfemace, minerální oleje a vazelínu), nejsou vůbec parfémované, cítit jsou jen lehce papírem. Malá měla po porodu 3,7kg a při odchodu z porodnice 3,4kg, zbytek plínek jsme používali příležitostně až do 6kg.

jukl
20. srp 2012

Ahoj, díky za odpověď
@katka82 Super, díky za odkaz. O těch jsem nevěděla, tak paráda. A je mi sympatické, že nejsou bělené ničím, ani kyslíkem.
@katyxq Díky, na ty taky mrknu.
Já uvidím, jak na tom případně budeme s látkovkama, ale moc si nevěřím, takže si udělám radši zásobičku těch eco plín 😉

tarra27
5. zář 2012

Zdravím holky, takže my naušnice nemáme, necháme ji malé nastřelit až bude sama chtít....já nejprve chtěla, tatínek však nechtěl a tudíž jsme řekla ok, jako otec máš právo do toho mluvit - plníš povinnosti, tudíš máš i práva :D a ted čekáme druhou holčičku a taky ji necháme bez naušnic....sice občas někdo kecy má, ale je mi to jedno....

co se očkování týká, podle mě má čr jeden z nejlepších očkovacích plánu na světe....očkovat jsme nechali a i necháme, posunout to o kousek jde, všude jsou hranice, takže si myslím, že by neměl být problém s lékařkou se domluvit, aby se dalo trošku později...tím myslím samozřejmě základní očkování a pneumokoka....nedali jsme rotaviry....a uvidíme jak s tbc, naše doktorka říkala, že se dává až po základním očkování...takže máme ještě čas...

xlucia
28. zář 2012

@tarra27 a z coho usudzujes, ze mate taky dobry ockovaci plan?

tarra27
28. zář 2012

@xlucia ze statistik

xlucia
28. zář 2012

@tarra27 ako myslis chorobnost, nakazenie ci ako? a ktoru chorobu si sa tkto zaujimala?

diviska
28. zář 2012

@saminomimino jsem si ani nevšimla, že si tu před rokem založila tak super diskuzi 🙂 asi to teď budeš zase vše řešit, tak proto píšu 🙂 já jsem stejně "postižená" jako ty. Malá nemá náušnice, není očkovaná, látkuju, nosím v šátku/manduce. Spí semnou v posteli, nevychovávám stylem musíš/nesmíš, a mám ráda BIO/EKO ikdyž né slepě. Jo a kojila jsem plně bez příkrmů až do roku a to bys nevěřila, jak to všichni pořád řešili. A teď zase řeší, že ještě pořád tolik kojím když už je Amálka tak velká ( 14 měsíců). No a největší exot jsem, když malé nedávám na žužlání bílé rohlíky a pije jen vodu...

diviska
28. zář 2012

@jukl ahoj, já je měla když to ještě byly Alany. Malá měla 2,20 když jsem jí vezla z porodky a byly v pohodě. Byly jí hodně velké, jako všechny pleny, ale když se to přelepilo hodně přes sebe, tak to šlo. Kamarádka si ale stěžovala..je to asi jako s každýma plenama..

diviska
28. zář 2012

@schnek
@sarkar holky co je špatného na nahatých dětech bez plíny? Moje dítě je pořád nahé, taky jsme praktikovali BMK, ale od roku mi nočník bojkotuje. I tak jí ale nechávám nahou docela často. Mám z DM žlučové mýdlo tekuté a tím se vše případné nehody umyjí...

tarra27
28. zář 2012

@xlucia celkově - očkování všech nemocí, co jsou od mala v povinném očkovacím kalendáři a následná nemocnoct v průběhu života...u nás se spousta nemocí nevyskytuje nebo jen minimálně...možná se mnou nesouhlasíš a jsi proti očkování a upřímně, každého věc...tím myslím to základní plus ted pneumokok....třeba rotaviry jsme očkovat nenechala dceři a ani druhé nenechám, ale jinak co se týká hexa vakcíny, pneumokoka i TBC nechávám....
podle mě povinné očkování je jedna z dobrých věcí, které máme...ale je to věc názoru. Každého věc, jak to má u svých dětí.