Jak na předsudky? Neočkujeme, nepícháme ouška, ...

saminomimino
30. srp 2011

je tu někdo stejně "podivný" jako my,reakce okolí i neznámích lidí bývají tipické,zkrátka přežitky a zvyky se tu drží a kdo vybočuje z řady je divný," všichni budem dělat všechno jak je zvykem i když to není dobré".....nebo předtím zavřem oči.............................ale my to tak neberem....Podpořte,jsme v tom sami??

petja
30. srp 2011

Taky jsme tak divní a mě to moc vyhovuje 😉

saminomimino
autor
30. srp 2011

@petja koukám že jsme asi jediný dvě divný v republice 😀 😀
ale je fajn vybočkovat z řady,to máš pravdu

kristi
30. srp 2011

co tim presne myslis? jen to ockovani nebo pichnuty ouska u holek?

petja
30. srp 2011

myslím,že spíš celkově alternativní styl života

kristi
30. srp 2011

@petja tak to vas tady urcite bude daleko vic.... 🙂

petja
30. srp 2011

Taky myslim 😉

blandik
30. srp 2011

@saminomimino - taky mám podobný pocit. U nás je to spíše orientované na jiný přístup k dětem než je zvykem. A někdy mě je smutno z toho, že ve společnosti to funguje tak, že lidi "potřebují" mít stejný názor, aby si rozuměli a neměli mezi sebou problém...

adunka73
30. srp 2011

Ahojky,ziju v zahranici a tady se naprosto bezne nenechavaji miminkum pichat ouska,naopak kazdy divne kouka uvidi-li malou holcicku s nausnicema a okamzite se tim dite zaskatulkuje do rodiny cizncu z "vychodu".Az kolem 6let,kdy si samo dite preje nosit nausnice,se nechaji usi propichnout.Myslim si,ze je to takhle spravne.

adunka73
30. srp 2011

...a celkove se tady deti nechavaji vyrustat vice individualne,zadne tabulky ani zaskatulkovavani do tradicnich norem,mam tim na mysli napr.ze dite musi zacit chodit,mluvit,nenosit plenky,byt bez dudliku atd. podle nejakych predpisu,jinak se hned okoli kouka skrz prsty a maminky behaji po logopedech a psycholozich a stydi se,ze jejich deti jsou temer handikepovane pokud se nenapasuji do tabulek. 😖

lucy222
30. srp 2011

@adunka73 tak to je spíš o přístupu Dr. - my ji naštěstí máme v tomhle normální 😅 Ad píchání oušek - jediný důvod proč jsme se s MM rozhodli, že necháme, je školka. Báli jsme se, že právě proto, že většina holčiček má naušničky, tak naše by se necítila dobře.
A jinak zase mizím - jen jsem nakoukla, zaujal mne název tématu. Očko bych sice ráda odložila, ale kvůli tomu se necítím "jinak" 😉

adunka73
30. srp 2011

...na druhou stranu nas tady nutili az prinutili naockovat dcerky proti TBC ackoliv ostatni deti se daaaavno neockuji,to jen "my" privandrovalci 😕 ,protoze pobyvame kazdorocne delsi cas v rodne zemi,kde se TBC stale vyskytuje.Manza byl pekne nastvany,ze je to diskriminace,ale byli opravdu vytrvali,tak jsme to nakonec vzdali a holky jsou ockovane na TBC.Dokonce jsme dobrovolne cela rodina ,minuly rok podlehli panice praseci chripky a nechali se napichat 😠

mispulka22
30. srp 2011

Já tu tradici náušniček taky nechápu...sice mi to u druhých nevadí a neodsuzuju to, ale nevím, proč bych měla dávat malému miminku propíchnout uši, když jemu bude ještě hezkou řádku let úplně šumák, jak vypadá.....a mně přijde krásné samo o sobě, nemusí k tomu mít v uších zlato 🙂. Argument, že si aspon nebude pamatovat tu bolest, se mi taky moc nezdá....přeci to, že nechám svému dítěti způsobit bolest kvůli parádě, se nedá omluvit tím, že na tu bolest zapomene (když to přeženu, tak by to znamenalo, že první 3-4 roky si s dítětem můžu dělat co chci, protože si nic z toho nebude pamatovat)...A taky bych měla strach, že ten vpich zasáhne nějakou důležitou reflexní dráhu. Takže se přidáváme do skupiny "ne-onáušničkovaných" 😀, kteří holt musí odpovídat na otázky jako "a to je holčička nebo chlapeček? holčička? vždyť nemá náušničky! jakto?!" 😉.

luthien.k
31. srp 2011

Jestli budeme mít někdy holčičku, taky budeme odpovídat na to, jestli je to kluk nebo holka (obzvlášť jestli bude plešatá jako kluci 😀), očkování odkládáme, jak to jde, snažíme se o jiný než tradiční autoritativní styl výchovy, nedáváme sladkosti, nedáváme mléko, snažíme se žít v souladu s přírodou (jak to jen jde, takže látkovky, eko drogerie a částečně kosmetika, bio potraviny atd.) - jsme taky divní 😉 😀

petja
31. srp 2011

jj,naše nemá ani moc vlásků,takže jasnej kluk,co na tom že má růžový šatičky 😀

jankadudova
31. srp 2011

Jen nakukuju ze zvedavosti a dovolim si malicko oponovat v tom smyslu, ze to ze ma nekdo jakykoli jiny nazor nemusi znamenat ze je to prezitek...Nic proti alternativnim pristupum k cemukoliv (krom povineho ockovaciho kalendare-zaplatpanbuh za nej). Alternativa, to je totiz to slovo. Ne prezitek. Tak ahoj.

luthien.k
31. srp 2011

@jankadudova , ahoj 🙂 ono podle mě jde o to, že většinový přístup je nějaký a jakmile někdo vybočuje, tak je terčem nepříjemných otázek, nechápavých pohledů a v horším případě odsouzení, a o to asi zakladatelce jde - podělit se o to, zda to máme taky tak, pokud nejdeme s hlavním proudem v některých věcech týkajících se dětí.
K očkování - taky jsem pro něj, podle mě smysl má, a to značný, ale s individuálním přístupem k němu, o kterém si u většiny pediatrů mohou rodiče jen nechat zdát (ne tak u našeho - naštěstí 🙂)

luthien.k
31. srp 2011

@saminomimino , co mě poslední dobou nejvíc vytáčí, jak okolí děsně hodnotí a komentuje, že náš starší má pleny a občas dudlík - to je samé: taková ostuda, takovej velkej kluk a má dudlík nebo nechápavé on ještě nosí pleny??? K dospělému by si to nikdo nedovolil, takové hodnocení, tak mi dost vadí, že k dítěti ano 🙄

jankadudova
31. srp 2011

@luthien.k Ahoj🙂 ale jo, ja jen trochu slovickarim. Jsem v te druhe skupine matek a nemyslim si, ze jsem se stala obeti prezitku. V poradku, kazdeho vec. Individualni pristup v ockovani je naprosto v poradku, pokud spolupracuji obe strany. Bohuzel je hodne rodicu, kteri to vidi trosku jinak. Kdyz nekdo latkuje a zije tak jak jsi popisovala ty, tak ho v zadnem pripade neodsuzuji, naopak. Ja jsem pohodlna, takze proto to mam jinak🙂 a vitej zpet po delsi dobe!

luthien.k
31. srp 2011

@jankadudova , díky 🙂 Byli jsme na dovče - to taky lidi koukali někteří divně, že jedeme s pětiměsíčním miminem k moři, ale zvládnul to skvěle 🙂

jankadudova
31. srp 2011

@luthien.k Tak pak od tebe budu cerpat rady🙂 ale nebudu odbocovat od tematu🙂 jdu zjistovat rady na prikrmy.

ilonne
31. srp 2011

Ahoj, zajímavá diskuze. Tak my určo necháme očkovat, ale budeme se hodně rozmýšlet jestli je nutné, aby malá měla hned všechny možné vakcíny. Ty povinné samozřejmě ano. Jinak my náušničky určitě dáme hned jak to půjde. Mám kamarádku, která si nechala píchat uši až v pubertě a pak je píchala i sestře a do dneška na to, že ji rodiče nedali píchnout jak byla malá pěkně nadává a svojí dcerce ouška píchnout nechala. Pokud si je bude nechat chtít zarůst, vždycky tak může udělat. A pokud je necháme píchnout u doktora, jakože necháme, tak se určitě nebojím žádného porušení reflexních bodů apod. Ale je to jen můj názor, jiné samozřejmě nezavrhuju. Ale taky jsem spíš pohodlná a budu používat jednorázovky.

simonceli
31. srp 2011

Ahoj, tak my teda máme povinné očkování a nechali jsme dát pneumokoky, měla je malá od sestry, tak jsem dostala strach, jinak takové ty nepovinné dalš navíc určitě dávat nebdeme. Ještě se teda rozmýšlím nad vakcínou proti rakovině děložního čípku, vzhledem k tomu, že na rakovinu u nás umřel v rodině prakticky každý a je u nás vysoká dispoice (mě a sester a našich dětiček), že to můžeme dostat taky. Tak to možná, ale jako je to za x let, tak třeba to bude už všechno jinak, ale naušnice nemáme a taky mi každý říká, že mám kluka, dokáže mě to naštvat, když to slyším po několikáté za den a Kája je v růžovém, jako kdyby byli lidi barvoslepý 😀 a jinak to škatulkování podle tabulek taky nechápu, a různé výchovné styly, co tu vídám u spousty nervově labilních (mě tak připadnou) maminek a tak. Plínky i skoro ve dvou letech máme a je mi to jedno vcelku, na nočník nesedne a nutit jí nebudu. V 15-ti to na ní nikdo nepozná, že měla plínky třeba ještě ve 2 a půl letech.....

petja
31. srp 2011

@luthien.k s tim dudlíkem je to celkově psycho,moje malá měla teď rok a už 2měs.zpátky jí kdosi říkal,fuj,vyplivneš to? Podle mě by taky chtěli dudat

petja
31. srp 2011

@ilonne doktor nerovná se odborník v akupunktuře,ty body tam prostě jsou a hotovo.Jinak asi kamarádka pak nikdy nedostala možnost se vyjádřit k náušnicím,jak pobrala rozum,neznám důvod nepíchnutí jejích oušek.Můj důvod je respektovat

ilonne
31. srp 2011

@petja Však píšu, můj názor a přístup. Na ostatní nekoukám divně a nezavrhuju, pokud se tedy nerozhodnou v dnešní době bydlet v jeskyni, živit kořínkama a neposílat děti do školy 😀 .

ilonne
31. srp 2011

@petja Jinak já třeba byla vyloženě antibiotikový dítě, na penicilinu jsem snad vyrostla, doktoři mi ho cpali hned - měla jsem problémy s průduškama. Dneska už vím, že virozu vyléčím i čajem a klidem v posteli a bylinkama a antibiotika jsou až na posledním místě (teď po nich šáhnu tak jednou za 5 let) a stejně chci přistupovat i ke svému dítěti. Mě pak nezabralo vůbec nic, navíc jsem se pak po všem osypala.

crawler
31. srp 2011

Ahoj🙂

tak já si někdy přijdu jako exot, když se ně mě lidi dívají, jak nesu malýho v šátku, jak mám pořád šňůry plný látkových plen...nemáme televizi...No a? rozhodně tím nikomu neubližujeme, tak ať si každý myslí co chce...

co se týče očkování, tak ty povinný a víc ani ránu...zatím by mě žádné argumenty pro nepřesvědčily - jsou chabý 😉

apollo11
31. srp 2011

@luthien.k @petja tak na mě naopak někdy koukají divně, že malá dudlík neměla/nemá 😀 nechtěla ho, tak jí ho přece nebudu nutit. Ale nejsem moc nadšená, že má místo něj paroháče z prstů..
Náušnice taky nemá (mě se to na malých dětech nelíbí), ale v budoucnu jí je klidně dovolím. Očkování je kapitola sama pro sebe, zatím dodržuju povinné, ale s velkou obezřetností a nedůvěrou ke standardně podávaným informacím. MMR odkládám na co nejpozději. Taky mám v hodně věcech přístup dost alternativní (hl. ve výchově), ale to mám asi celkově, a nijak si na tom nezakládám (neberu to jako trend, což tohle slovo evokuje). Prostě žiju podle sebe a tak, jak považuji za nejlepší pro malou.
@ilonne myslím, že takový tu nikdo není, s netem je to v jeskyni asi dost na štíru 😀

saminomimino
autor
31. srp 2011

@kristi
@petja ano,přesně tak,myslím tím celkově jiný přístup k výchově a způsobu žití 😉

saminomimino
autor
31. srp 2011

@adunka73 na jednu stranu je to diskriminující ale nadruhou stranu švédsko chápu,u nás je obrovský příliv přistěhovalců u nás v okolí je mnoho mongolů roznášejících tu jejich TBC,oni(švédi) si svoji země váží a tak chápu že se své obyvatele snaží chránit a proto vás nutili očkovat,neříkám že je to správné,mělo by jít o individální případy,nic méně to jak to v naší zemi vedem se jiným zemím nedivým,hold nás berou jako východní odpad.. ☹ ☹
u nás se ani cizinci nejsou povinni nechta očkovat ani jejich děti,co na to říct 😠