Jak na předsudky? Neočkujeme, nepícháme ouška, ...

saminomimino
30. srp 2011

je tu někdo stejně "podivný" jako my,reakce okolí i neznámích lidí bývají tipické,zkrátka přežitky a zvyky se tu drží a kdo vybočuje z řady je divný," všichni budem dělat všechno jak je zvykem i když to není dobré".....nebo předtím zavřem oči.............................ale my to tak neberem....Podpořte,jsme v tom sami??

luthien.k
11. říj 2011

@kacenkaharris , u nás vede dudlík, manžel ho neměl, cucal si prst až do první třídy a má z toho zdeformovaný nehet na palci.

martinka.pida
11. říj 2011

@luthien.k Já myslela z okruhu mých známých, se kterýma se stýkám nebo je znám osobně 😀. S tím, že někdo doma nemá televizi z důvodu, že jí nechce, ne že na ni nemá, jsem se setkala až tady 🙂.

luthien.k
11. říj 2011

@martinka.pida jasný 🙂 Člověče, přemýšlím, přemýšlím, jestli někoho takového v okolí mám a asi taky ne...

martinka.pida
11. říj 2011

@luthien.k Vidíš, ono to opravdu ještě pořád neni nic obvyklého nemít doma televizi😀.
U nás dnes pro změnu běží fotbal😀. Jako každý večer 😀. To je za trest mít 6 sportovních programů!!!!!!
Holky, co nemáte televizi - vašim partnerům nevadí, že nemůžou koukat na sport? Manžel by to nepřežil

luthien.k
11. říj 2011

@martinka.pida no máme internet, ale to je nepohodlný, koukat u PC, takže se kouká výjimečně a jen na to "nejdůležitější" (třeba prvních pár minut dnešního zápasu, než jsme dali dva góly 😀)

martinka.pida
11. říj 2011

@luthien.k Co bych za to dala, kdyby tohle manželovi stačilo 😀. Na net kouká ještě na výsledky fotbalových a hokejových utkání a sleduje i webovky týmů, co s nimi hrajou ve skupině atd. Občas bych už nejradši zrušila i ten internet 😀

kamilka007
12. říj 2011

@mispulka22 My jsme právě kvůli reflexním drahám nechaly ouška u Mudr. nastřelit už ve 2 měsících, protože dráhy se takhle brzo ještě dokážou obnovit. A s tou bolestí: sama jsem si nechala nastřelit 3. náušnici, abych věděla, jak moc to bolí, ale vůbec, je to jen reflex, kdy se cukneš z toho zvuku. A malá opravdu ani nebrečela.
To jen tak do diskuze, samozřejmě jsou náušničky jen taková hezká zbytečnost, ale to je spousta věcí a máme je. 🙂

kacenkaharris
12. říj 2011

@martinka.pida Moj manzelicek by pri tom tak akurat zaspal. Jeho to vobec nezaujima. A ak ide raz za uhorsky rok (v tomto pripade je uhorsky rok dlhsi ako ten kalendarny 🙂 ) k znamym pozriet zapas na velkej obrazovke, tak len a len kvoli tomu pivu zadarmo 😀

petja
23. kvě 2012

Tak obnovuji téma nedávnou zkušeností,která sice k zasmání je,ale jinak hraničí s pitomostí a nevšímavostí 🙄 Manžel nedávno jel pro dřevo s Jolankou,ta celá v holčičím,měla i sukni!!! a boreček se ptal a co to máš,kluka,nebo holku? Manžel,prej šak vidíš snad,ne? A on,šak naušnice nemá...
Takže náušnice jako druhotný pohlavní znak 😀 🙄

mates22
23. kvě 2012

@petja je to smutný, ale je to tak..........naše malá asi ve dvou letech oblečena do bílých šatiček s růžovými kraječkami, na nožkách růžové botičky s kytičkou... a kolemjdoucí pán jí povídá, nenakláněj se tam hošíčku, nebo tam spadneš 🙂, no ale tak třeba moc neviděl. Ovšem v kočárku běžná záležitost, co na tom, že je dítě celé v růžovém, nemá náušničky, tak to není jisté.

martinka.pida
23. kvě 2012

@petja Minimálně jednou denně toto řeším 😀. Moje malá je celá po tatínkovi a opravdu vypadá asi jako kluk. Ale když se mě zeptá na focení kamarádka fotografky, jak se chlapeček jmenuje, když je malá v červených šatičkách, tak nemám odpověď 😀. No nemá náušničky, tak co že je v šatičkách 😀.

jarkalada
24. kvě 2012

takže nejsme jediní. 😎
Mám v kočáru na bleděmodré dece kluka-modré tepláky, modrobílé proužkaté bodýčko, modro-krémovu čepičku a vedle něj na červené dece leží Anetka - sytě růžové tepláčky, bodýčko s červenýma kytičkama, růžovo-krémová čepička, pod ní jsou vidět lalůčky oušek s náušničkou s kamínkem - A lidi v krámu ve frontě za náma - jé, podívej dvojčátka, a dva klucíí 😨 😀 nerozumím tomu. A to se snad pokaždé, když někam jdem, někdo takovej projeví 😝 Mně je to celkem fuk, ale to si to ti lidí nespojí - co vidí? 😎

reruna
24. kvě 2012

Ahoj, zajímavá diskuze, já sem patřím tak napůl, očkování mají kluci pouze povinné, naštěstí bez problémů, ale kdybych věděla, co vím dnes, tak bych určitě nenechala dávat hexu a prevenar dohromady, jak mi to doporučila dr... Pro okolí jsem taky trochu divná, protože jsem druhého syna látkovala, máme manducu a do roku jsem nedávala čokoládu a různé "sladkosti", ani pribináčky a lipánky atd. i když mi to ostatní pořád nutili.... No a taky jako jediná z rodiny jsem rodila císařem a dokonce 2X - ze zdrav. důvodů, moje 2 ségry mají obě páreček a já dva kluky....na kočárku jsme měli červené aplikace, tak se všichni ptali, jestli máme holčičku a to nemluvím o tom, že můj 4,5 letý syn nosí květované sluneční brýle!
Co se týká kojení, tak u prvního syna jsem měla velké problémy a úplně souhlasím s tím, co psala @florentina že o problémech se tehdy moc nepsalo, jen jak je kojení přirozené, nebolestivé a skvělé a já na to absolutně nebyla připravená, při prvních problémech mi dr. strčila vzorky UM a všichni mě přesvědčovali, ať to vzdám....nakonec jsem kojila skoro rok, ale druhého syna jsme ani moc kojit neměla zájem a přesto to šlo úplně samo, bez problémů a byly to krásné 2 roky.

verusa.j
24. kvě 2012

JSem taky tak divná 🙂

martinka.pida
24. kvě 2012

@jarkalada Mně přijde, že jsou lidi slepí a když už vidí, tak u toho moc nepřemýšlí 😀. U nás je to pravidlem, někam jdeme a Verča je minimálně jednou denně chlapeček 🙂.

cikilik
24. kvě 2012

@martinka.pida Tak syn je zase pořád holčička,protože má dlouhé vlásky a jemné rysy,ale jinak je to kluk jak vyšitý! 😅

slundo
25. kvě 2012

Krásný téma holky 😀 Máme chlapečka, který má jemné rysy a moc mu sluší červená ( trička jsou normálně chlapecká), tak jsem zvědavá kdo se první ozve . V rodině máme totiž názor - kluk v modrým, holčička v červeným či růžovým. Jiné barvy zřejmě neexistují 🙂 Ale s těma naušničkama jste mě dostali....copak lidi hned koukaj dětem na uši ? 😀

ivular
25. kvě 2012

Ahojky, hlásím naši rodinku do klubu těch, kteří nemají televizi a není to z důvodu nedostatku peněz 😀 Nemáme ani auto - v Praze nám připadá zbytečné.
A z dalších alternativ: malého pořád skoro plně kojím, spí výhradně v naší posteli a pokud budeme mít někdy holčičku, tak piersing taky necháme jen a jen na ní 😉

kacenkaharris
29. kvě 2012

@ivular Vitaj v neteleviznom klube! Uz sme dve 😉

kacenkaharris
29. kvě 2012

@slundo Jezisi, a co si budu ludia mysliet o mne? Ja kupujem mimi oblecko skoro vsetko v tmavo hnedej a prirodne kremovej! Obcas do toho strelim zelenu a oranzovu, mna asi ukamenuju, lebo nebudu vediet, co je to za pohlavie... Jaaaj, vlastne, kedze nausnicky nebudu (ak to bude holka, nech si do toho keca, ked bude tomu rozumiet a nech sa rozhodne sama), takze to vlastne tak ci tak bude len a len kluk! 😀

slundo
30. kvě 2012

@kacenkaharris já si myslím, že pokud nechodí kluk v růžovým, tak je to uplně jedno v jaký barvě je mimi oblečený 🙂 sama mám ráda pestrost a dělení holka v červeným, kluk v modrým mě moc nebere....modrá se mi ani nelíbí. Taky mám ráda krémový odstíny, hnědou, zelenou.... já myslela, že tyhle předsudky už jsou dávno za námi , ale u starších generací se to pořád drží jako klíště 😀

petja
31. kvě 2012

Ty jo,tak teď se mi během týdne stalo,že mi Filípka zaměnili za holku 😀 Jednou červená helma a tričko s Mickey Mouse,podruhé nátělník Spidermana a potřetí červený kraťase 😀

chlebenka
31. kvě 2012

ahoj, taky se hlásíme do klubu těch "divných" 😀
vypadá to, že už nebudem očkovat (bojím se očkování, než neočkování)
Rodila jsem přirozeně a jela kvůli tomu do 52 km vzdálené porodnice, ač jsme z vcelku velkého města s krásnou novou super moderní porodnicí (pro mě je to velkovýrobna miminek 😀 ), přesto jsem nechtěla sem. Hrozila mě vyvolávačka, ale já chtěla rodit přirozeně a měla z ní hrůzu, dala jsem si teda riciňák a jakpak jsme pak pelášili do porodnice i bez chemie 😀
dávám látkovky, jednorázovky mě nesmí přes práh 😉 , nosím dítě v šátku, kojím a snažím se nakupovat rozumně a hlavně ne to na co je reklama, reklama je od slova klamat a dobré věci přece reklamu nepotřebujou a navíc , není nad to, snažit se co jde udělat domácí 😉
jsme to ale podivíni 🙂

katyxq
31. kvě 2012

@chlebenka Tak až na to očkování jsme na tom stejně. Očkujem jen hexu, ale teda llituju, že jsem ji aspoň neodložila a nešla do 2+1 schématu. Taky mě strašili vyvyláváním, tak jsem pila nealko svařák z hroznového džusu, ale možná malá jen zkonstatovala, že uvnitř je nuda a málo místa 😀. Z Brna jsem jela rodit do Vyškova 😉 a bylo to nejlepší rozhodnutí. Kočárek prodáváme, maká v něm nechce být, tak já nosím v šátku a pr tatínka jsme koupili Beco. Kromě ĺtkování jedeme i v bezplenkovce - snažíme se, stoprocentní úspěch není, čůrání tak na 50% a kakání (což mě těší víc) jde do nočníčku z víc jak 90%. A vlhčený ubrousky, tak těma se dobře umývá digestoř.
Ouška na náušnice (máne je doma už tři měsíce) jsem ještě nedala a nějak se mo do toho ani nechce.

katyxq
31. kvě 2012

Ještě bych dodala, že kojím a dlóóuho chci 🙂 (a to musím kvůli dceřině alergii držet dietu). A tady na Koníkovi jsem tak nějak obvykle za fanatika ohledně jídla vhodného pro miminka 😀. A ještě nekoupem malou každý den, ale je zhruba 2x týdně. A chystám se na znakování (na to už se i manžel tváři divně 😅).

katyxq
31. kvě 2012

Ale se šátkem jsem měla minulý týden super zkušenost v tramvaji. Přistoupila paní, určitě jí bylo přes 80, hned povídala, že ona tahle odnosila tři děti 🙂.

martinka.pida
1. čer 2012

@katyxq Ahoj :-*. S tím šátkem mě překvapila moje "teta", které je něco okolo 70. Ptala se mě, v čem budu teď vozit děti, když budou dvě. Zmínila jsem se i o šátku a čekala, že zas na mě bude koukat, co je to za nesmysl a ono ne. Hned mi vyprávěla, jak ona nosila obě děti v šátku z damašku 😀.
Digestoř doma bohužel postrádám, ale ubrouskama se mi dobře odmašťuje sklokeramická deska 😀.
Znakování je super věc, malá se docela chytá, ale já jsem na tohle lempl a flákám to 😠.

stula007
23. črc 2012

@chlebenka Patříme taky mezi ty, co asi nenaočkujeme. Mám z očkování větší strach než z neočkování, stejně jako ty. Ouška jsme nedali píchnout, holčičce je teď 13 měsíců a když si ji někdo splete s klukem, tak je mi to úplně fuk. Jí je to přeci jedno, tak mě taky. Lidem na to řeknu, že na pohlaví v tomto věku přeci nezáleží. Až jednou přijde, že chce píchnout ouška, tak půjdeme.
Co se týká očkování, pořád odkládáme a u toho si hledáme informace, hodně toho je k počtení na Rozalio.cz A čím víc toho víme, tím víc nechceme nechat očkovat. Babičky jsou ale proti a neustále vedeme diskuse. Jejich argument je třeba to, jestli bych zvládla, kdyby Thea dostala jednu z těch nemocí. Jestli bych ti unesla. To je opravdu otázka jako prdel na hrnec, tím si prostě nejsem úplně jistá. Mám strach asi nejvíc z tetanu. Jak jste na tom s řešením vy? Co vám běží hlavou? Moc mě to zajímá.

mitote
23. črc 2012

ahoj holky, ja jen pridam dve sve zkusenosti.
K dudliku, moje mama dudlik nemela, cucala si ve spanku palec do 35 let!!!! Jak krasne krive ma z toho zuby asi nemusim rikat.
A pokud jde o nausnicky, ja je nemela. Nechala jsem si je nastrelit az nekdy v 10ti letech a popravde, opravdu hodne nerada vzpominam na to, jak si me na piskovisti i jinde pletli jini lide s klukem, mela jsem navic kratke vlasy. Jeste dnes je me z toho zle, kdyz si vybavim, jak na piskovisti jina maminka rikala: Podivej jak si chlapecek pekne hraje.
A pokud jde o ockovani... no mam v okoli dva pripady nenaockovani, dvacetilete, do konce zivota mentalne i fyzicky postizene a odkazane na nonstop dohled, takze min povinna ockovani bych dala.
Ale je to samozrejme kazeho vec, jen to chce zvazit vsechna pro a proti na obou stranach rozhodnuti at se jedna o cokoliv 😉

olusenka
23. črc 2012

Tak to se taky přidám. Mě tak "divně" vychovali rodiče a já v tom hodlám u svého dítěte (dětí) pokračovat. I když možná někde uberu. Náušnice mi píchnout nedali, nejen kvůli bolesti, ale abych se případně později mohla svobodně rozhodnout. Rozhodla jsem se v 19, a pak mě sjeli. 😉 "Divná" jsem taky možná tím, co a jak doma vařím, i když vegetariánství to není. Dneska už to není výjimka ale ve svém okolí zatím jsem. A vychovávali mě asi trošku dospěle, s čímž jsem pak měla problém u vrstevníků, takže tam asi u svých dětí uberu, taky záleží na tom, jaký budou mít temperament a náturu, jestli budou po mě nebo po tátovi...