Jak na předsudky? Neočkujeme, nepícháme ouška, ...

saminomimino
30. srp 2011

je tu někdo stejně "podivný" jako my,reakce okolí i neznámích lidí bývají tipické,zkrátka přežitky a zvyky se tu drží a kdo vybočuje z řady je divný," všichni budem dělat všechno jak je zvykem i když to není dobré".....nebo předtím zavřem oči.............................ale my to tak neberem....Podpořte,jsme v tom sami??

bbn
23. črc 2012

Taky patříme do klubu. Dcera teda naušnice má, ale očkování máme rozložené a pouze některé nemoci, látkujeme, děti nosím v ergu, rodila jsem obě děti přirozeně a podle mého (v mém okolí jsem taky výjimka), televizi taky nemáme (protože ji nechceme), vaříme a celkově žijeme tak nějak eko. No a taky jsme pro okolí trochu za exoty 🙄

luthien.k
23. črc 2012

@mitote a co ti nenaočkovaní dostali za nemoc?

mitote
23. črc 2012

@luthien.k do IP

sarkar
31. črc 2012

Ahoj holky, přidávám se do skupiny. Zatím teprve čekám (jsem 10+1 tt), ale už vím, že taky asi budu ta "divná". Odmítnu screening v 1. trimestru a jestli mi to Dr. povolí tak i ten další...Myslím, že je to zbytečný stres.
Zrovna tak neplánuju pořídit monitor dechu ani jiný ptákoviny (chůvičku třeba jo, ale nic, co mi přijde spíš jako dobrej business pro obchodníky a farmaceutický firmy než jako nezbytná věc pro dítě).
Očkování taky budeme hodně zvažovat - určitě proti některým nemocem očkovat necháme, ale ne, že do dítěte narveme vše co půjde. Já jsem taky přežila bez všech těch vakcín...
Uvidíme, jak to bude brát okolí. Myslím, že ale budou v pohodě.

katka82
1. srp 2012

Ahoj,
tak se též přidávám do klubu 😉 používáme látkové pleny,nosím mládě v šátku,očkování mají jen základní,nepoužívám třeba ani aviváž-což někdo fakt nechápe 😕 😀 😀 😀 mám i menstruační kalíšek-a jako teda fakt komfort 😵,třídíme odpad- a že toho je 😝,příkrmi dětem vařím sama(ale používám sem tam na cesty a někdy i na doma kupované sklínky)nemáme třeba ani myčku nádobí 😀a jen co kluci dorostou do školáků tak je hodlám zapojit do všech domácích prací 😉myslím že jim to do života jen prospěje 😉
@bbn tak to mám asi na okolí štěstí bo nikomu moc exotičtí nepřijdeme 🙂 porody jsem měla taky oba přirozené a bez jakékoliv medikace 😉nevím no,ale zdá se mi trochu mimo nechat si dobrovolně dát třeba epidural nebo léky tlumící bolest 😕samozřejmě něco jiného je když porod trvá více jak třeba 24 hodin,ale to už by pak měla řešit AP či lékař 🙂
@sarkar ta monitor dechu jsem neměla ani u jednoho a to spali sami v pokojíčku od konce šestinedělí 😉 (máme totiž fakt pidi ložnici 😝 ) taky si myslím že spousta věcí jsou naprosté krávoviny které se nikdy nepoužijí anebo mají jiné alternativy že je zbytečné je pořizovat 😉 prostě je to tak jak jsi napsala jen otázka byznisu a jak vytřískat z rodičů co nejvíc peněz 😝

sarkar
1. srp 2012

@katka82 Souhlasím...mest.kalíšek nepoužívám a asi ani nebudu, ale taky třídíme odpad (ani jsem netušila, že už i lidi co tříděj jsou divný?? Mě spíš přijdou divný lidi, co netříděj, když je to teď tak jednoduchý,...), pěstujeme si hodně věcí na zahradě, já zavařuju, myčku nemáme (ale tu teda plánujeme) a mý děti rozhodně budou dělat domácí práce, hned jak to půjde. Epidurál mi teda proti srsti není, ale nepředpokládám, že si ho nechám píchnout hned na začátku.
Mluvila jsem se šéfovou co má jedno dítě 3,5 roku a druhý něco přes rok a taky říkala, že je to jen business, hlavně ty starší matky se už bojí co jak bude a tak nakoupěj všechno a nikdy to nevyužijou. Třeba ona potřebovala váhu na mimčo a prý stojí 2tis.! A přitom stačí nějaká normální váha, když si na to dáš třeba nějakej nástavec. Nebo různý sterilizátory atd.
Já jsem teď za hroznou matku že nechci jít na screening a tripple test, ale zajímavý je, že v realitě mě nikdo nesoudí a všem to přijde logický, to jen tady na MK se do mě spousta matek pustila...Nechápu, proč jsou lidi tak netolerantní 😒

katka82
1. srp 2012

@sarkar no mojí mámě třeba přijde divný že vymývám kelímky od jogurtů atd. .. 😕 taky máme zahrádku se svou zeleninou,ale letos nám tam řádí nějaké myši a máme skoro všechno podryté a tím pádem v háji 😔
váhu třeba hodně i pediatři půjčujou takže tu je určo zbytečné ji pořizovat 😉 ale pokud bych třeba měla nedonošence a bojovali jsme s kojením a přibíráním taky to bych asi nějakou jetou pořídila 😉
sterilizátor je teda dobrá věca ty obyč nestojí čerta 😉 sice ještě kojím(a prvního jsem kojila do roka a půl)ale 2x denně má ten mladší UM 😉
jo a třeba dudlíky kluci neměli vůbec 😉 prostě ho nepotřebovali 😉 a to teda vyvolávalo hned po látkovkách největší údiv 😕 že jako oni Nemají dudlíka!!! 😲

sarkar
1. srp 2012

@katka82 A nestačí místo sterilizátoru hrnec s horkou vodou? Já teda ještě dítě nemám, tak se mi to kecá, třeba nakonec všechny ty krámy stejně nakoupím, ale zatím se mi to zdá taky jako zbytečnost.
Jinak určitě třeba u nedonošených nebo nemocných dětí jsou váhy nebo i monitory atd. užitečné, o tom žádná, zbytečné mi to přijde u zdravých dětí, kdy si je matky pořizují jen proto, že to psali v chytrém časpopise nebo na netu...

benjik
1. srp 2012

@sarkar hrnecs vodou jsem používala,bohatě stačí nebo miska s vodou do mikrovlky

benjik
1. srp 2012

@katka82 s údivem u látkovek a nepoužíváním dudlíka(ani jedno ho nechtělo) jsme na tom stejně.

ja.na81
1. srp 2012

@sarkar jasne, hrnec s horkou vodou staci 🙂 taky jsem to tak delala 🙂 A screening v 1. trimestru jsem odmitla v obou tehotenstvi, nejak mi to neprislo nutne...

katka82
1. srp 2012

@sarkar jo hrnec stačí,ale kolikrát je nestíhačka a než čekat než se mi začne vařit voda a pak než se to vyvaří tak je tohle nato šup 😉 jinak jo,když přišli děti tak jsem musela pár názorů a pohledů na svět pozměnit 😉 😀 😀 ale to je myslím asi všade-ve větší či menší míře 🙂
@benjik 😀 😀 no mě osobně spíš příjde divné dejme tomu 2-3 leté dítě s dudlem 😕 😝 😉

llluckaaa
1. srp 2012

Ahoj, koukám, že tu je diskuze pro exoty, kteří nenechali své holčičce po narození píchnout ouška 😀 Tak to se k vám přidávám. Já jsem to tedy nedělala z nějakého trucu nebo touhy být jiná, ale prostě jsem pro náušnice neviděla důvod. To, že je mají téměř všechny holčičky, já za důvod k píchnutí nepovažuji, nemusí být snad úplně stejná jako ostatní a navíc na malých plešatých holčičkách mi náušnice přijdou spíš legrační než pěkné. Možná někdy v budoucnu bude mé holčičce líto, že je nemá, ale to snad není žádný problém. Když je bude chtít, můžu jí je nechat píchnout k narozeninám nebo k Vánocům. Bolet jí to bude stejně, tak co...

sarkar
2. srp 2012

@katka82 Hm tak třeba ho taky nakonec pořídím, ale to se uvidí až bude mimčo na světě.
O to nejde, spíš jde o to, že na tebe některý "dokonalý matky" koukaj jak na zrůdu, když máš na něco jiný názor než ony...když bych někam napsala, že nebudu kupovat sterilizátor tak mě sežerou 😒 No, to trochu přeháním, ale v zásadě to tu tak je - jakmile jdeš proti davu a jen malinko používáš mozek, tak jsi špatná ☹

katka82
2. srp 2012

@sarkar no jasně taky jsem dokupovala spoustu věcí až časem kdy jsem zjistila co vlastně využiju 😉
jinak jj souhlas když napíšeš že děláš něco jinak než ostatní tak tě za to některé hnedle ukamenujou 😝 😀 😀 osobně si myslím že se teď z mateřství(krom jiného) dělá strašná věda 😕 naše mámy,babičky,prababičky atd. neměli ani půlku věcí a vymožeností jak teď my a šlo to 😉
nehledě na ostatní krávoviny moderní doby jako třeba: co dítěti uvařit je úplná alchymie podporovaná masivní reklamou že pokud prckovi nedáš kupovanou stravu bude strádat nedostatkem vitamínů a minerálů 😝 že bude šťasné a aktivní pouze v uměhohmotných plenkách plných chemických srágor(se omlouvám,ale hnusky fakt nemůžu) atd. ....
😝 😝 😝

sarkar
2. srp 2012

@katka82 Naprosto souhlasím! Dneska je business naprosto všechno - od svatby (vdávala jsem se teď v sobotu, takže vím co mluvím) přes pohřeb snad 😀
V úterý jsem si myslela, že si aspoň koupím tablety kys.listové, aby mimčo bylo zdravé, ale když jsem viděla, že 60tablet vyjde na víc jak 600 Kč a po bližším prozkoumání netu jsem někde našla tabulku, že kys.listovou obsahuje i mléko, chleba a některý ovoce, jsem se utvrdila v tom, že těhotenství a děti vůbec je jen dobrej způsob jak vytahat z matek peníze. Ve spoustě případů stačí používat zdravej rozum a logiku, nenechat se ovlivnit různýma reklama a hlavně si stát za svým a ne jít s davem. Já taky hodlám používat látkový plíny, sice si nejsem jistá s tím pícháním oušek, kdybych měla holku tak jí je píchnout asi nechám, i když kdoví, ale tak nějak doufáme, že to bude kluk 🙂 Nebudu dítěti pouštět TV aby se zabavilo, bude od malička pomáhat v domácnosti, nebudu ho krmit sladkostma (už jsem předběžně informovala manžela, že nakupovat budeme chodit bez dítěte) atd. Dělala jsem aupairku ve 4 různých rodinách, naposledy ve Španělsku a ta holčička tam byla snad to nejdokonalejší dítě, co znám, takže styl výchovy zkopíruju 🙂

katka82
2. srp 2012

@sarkar 😀 😀 jj svatba ta je taky dobrej tahák na prachy 😝 a to vůbec nemluvím o lékárnách 😒 si vem že na něčem mají až 400% marži 😠 no prostě hnus 😝 😝 je fakt že spusta těch preparátů a vitamínových doplňků jsou (jak jinak) tahačka na prachy 😖 protože v podstatě ti stačí jíst prostě normální stravu a když víš v čem co je tak máš vystaráno 😉 😀 já teď dostala(na vlastní přání) k narozkám tuhle knížku: http://www.kosmas.cz/knihy/144889/bylinky-pro-d... 😉 a je je fakt super 😵 😵 vždy před spaním v ní čtu 😀
jinak sladký a uzeniny neochutnal starší to 2 let,ale pak si ho párkrát vzali naši na víkend a bylo vymalováno 😒 ale jako spadký má fakt tak 1x maximálně 2x do týdne a uzeniny ani to,ty tak 1x-2x do měsíce 😉

katka82
2. srp 2012

@sarkar akorát teda s tou TV když byl Honzík marod tak jsem za ní byla vděčná 😅 bo jsem potřebovala uvařit a tak a tak se zabavil pohádkama,ale to bylo teda až letos z jara 😉

sarkar
2. srp 2012

@katka82 Jo, jasně, nic se nemá přehánět, zase z něj nechci mít člověka co neví jak chutná čokoláda nebo co si nemůže na ohni opéct buřta nebo zkouknout večerníček. Ta holčička ve Španělsku byla krásně naučená, že třeba po obědě si daly s mamkou trochu hořký čokolády, ale vždycky si daly tak dvě kostičky a dost. A když dostala něco sladkýho od někoho dopoledne (třeba v denním táboře), tak pak už odpo nic neměla. Byla naučená a ani si to nenutila, což bylo super. Totéž TV - hlavní zábava byla chodit ven, na hřiště, procházky a do knihovny (i když ještě neuměla číst tak si vždycky sedla do oddělení s dětskými knížkami a prohlížela obrázky, vydržela tam klidně hodinu a já si zatím četla svoje), když bylo ošklivo nebo tak tak jsme si půjčili třeba pohádku na DVD, ale vždy se řeklo - jedna pohádka a konec. Pohádka skončila a Laia sama vypla TV.
Prostě mít svoje pravidla, dětem dopřát vše, aby z nich nebyly "ti divní", ale zase tak, aby to nepřeháněli a hlavní je podle mě komunikace s nima - rodiče prostě s dětma musej trávit co nejvíc času, nejde je posadit před tv jen aby maminka s tatínkem měli klid...Nehledě na to, že ty pohádky, který dávají v TV jsou vyloženě hovadiny a ty starý dobrý klasiky moc nedávají anebo je prokládají právě těma debilníma reklama na Kinder pingui a Kinder čokoládu, Kostíky a tak 😠

katka82
2. srp 2012

@sarkar jo souhlas že ty pohádky co teď jsou jsou fakt šílený 😝 😝
teda ta Laia byla fakt super 😵 ona ta výchova je někdy dost dřina 😝 co tak teď pozoruju u nás 😒fakt člověk musí bejt důslednej i za cenu fňukání a řevu,ale ty hranice se musí prostě udělat jináč je to na levačku 😖 a ještě já i manžel jsme co máme děti docela nerváci 😅 takže je tu někdy fakt veselo 😀 😀 někdy si říkám co z těch našich pišišvorů jednou vyroste 😕 jako jo,snažím se je vychovat nejlíp co to jde(co umím a co zvládám 😅) 😉 ale je otázka co z nich pak udělá kolektiv-školka,škola 😕

sarkar
2. srp 2012

@katka82 No, toho kolektivu se taky bojím...chytnou se špatný party a už se to veze 😒
Laia byla zlato, však taky když pak přijeli na návštěvu její bratranci tak jsem z nich kvetla. Nohy při jídle na stole, nedojídali, co jim spadlo na zem tak to tam nechali válet, talíře nechali válet na stole (Laia si ten svůj vždy odnesla), všude bordel a chaos. U Laii se dalo krásně slibovat - mamka něco slíbila, když Laia bude dělat to a to a obě to splnily. To v dnešní době moc nefunguje. Slíbíš jim jednu pohádku když pak půjdou uklidit hračky, skončí pohádka, začne hysterák že chtějí další a hračky stejně neuklidí nebo jen s přemlouváním...Přitom ale Laia byla úplně normální holka, nechci z ní zas dělat nějakýho robota, taky občas proběhla nějaká scéna, pořád to bylo dítě (bylo jí 6), ale ta pravidla fungovala a byl klid. Bylo to asi i proto, že rodiče byli rozvedení a mamka musela zvládnout vše sama a taky asi kvůli těm aupairkám, ono je přece jen lepší střídat holky u vychovanýho dítěte (protože toho ti nikdo nebude převychovávat) než nechávat spousty holek zkoušet převychovat nevychovance (to ho akorát zkazej ještě víc)...
Byla jsem u nich jen ani ne 3 měsíce a fakt se to na mě podepsalo...Laia byla úžasná a strašně ráda bych jí viděla znovu, jak roste. Po těch s prominutím parchantech co jsem hlídala třeba v Anglii ani nevzdechnu, bohužel ☹

schnek
2. srp 2012

Ahoj, tak já se taky hlásím k divným - začalo to představama o porodu, který jsem si dovolila probrat s mámou 😝 pak jsem navázala látkovýma plenama a šátkem, později manducou, řečma o respektující výchově, společným spaním, soukromou PA jako doprovodem k druhýmu porodu a završila třetím porodem doma a odmítnutím očkování. Každej měl potřebu se k jednotlivým bodům vyjádřit, obvykle negativně. Mně už je to jedno, ať si říkají, co chtějí 😀

k dudlíku - taky nesnáším, když má někdo cizí potřebu ho komentovat nebo dětem brát 😠

k náušničkám - dovolím si oponovat, že to bolí - nepozorovala jsem na dceři, že by nějak víc plakala, cukla sebou atp. Řrvala proto, že jsem ji držela, jakmile jsem ji pustila, přestala. Já jsem se je rozhodla dát, pže si myslím, že by je stejně jednou chtěla, a pokud se píchnou do 6m a náhodou by se podařilo trefit nějaké ty dráhy, tak si mají umět najít novou cestu.

sarkar
2. srp 2012

@schnek A zvládáš ty komenty okolí? Já nesnáším, když mi někdo do nečeho kecá, tak se toho bojím, stresuje mě to 😒

katka82
2. srp 2012

@sarkar no právě ty party 😒 nebo stačí i jeden člověk 😝 ale my máme docela blízko k přírodě-jezdíme na vodu a Honzí spal pod stanem už loni jako dvouleťák 😎lezeme po horách a tak 😉 tak bych moc ráda dala pak kluky do Skauta 😉 si říkám že by to mohla být určité šance jak jim ukázat tu lepší cestu 😉
@schnek jj tvůj třetí porod doma jsem četla a bylo to vážně úžasné 😵 😵 😵

katka82
2. srp 2012

@sarkar od toho se musíš odprostit 😉 jinak se zblázníš 😝 ale no já osobně si to taky dost beru 😅
no nic jdu nakrmit mláďata a pak snad i sebe 😀

petja
2. srp 2012

co se výchovy týká,nechávám to hodně volně,dle mě jsou děti stejně už osobnosti a ty je můžeš v rozvíjení jejich JÁ podporovat,nebo jim to dot furt kecat 😝

sarkar
2. srp 2012

@katka82 Jako zase si říkám, že děti z rodin, kde vše klape tak jak má a pokud se děti nenudí, mají nějaké své pokud možno inteligentní koníčky (třeba ten skaut nebo nějakej sport třeba, i když fotbalistu bych nechtěla 😀), že by se žádný party chytit nemuseli, ale těžko říct...Budu se snažit, aby to tak bylo 🙂

schnek
2. srp 2012

@sarkar obvykle mají potřebu komentovat to ti, co si nejsou sami sebou a tím, co dělají, jistí a jakoby se snaží zkrz to přesvědčování sami sebe ujistit, že to dělají dobře. Nezapomenu, jak se mi jedna maminka snažila "vysvětlit", že když odloží řvoucí mimino a jde si poo svým, je to stejný, jako když nechám řvát 1,5 letý dítě, pže jsem mu nedovolila vzít si nůžky a ono se vzteká... komenty rodiny neřeším, jedním uchem dovnitř, druhým ven 😀

sarkar
2. srp 2012

@schnek Jo, to máš pravdu, asi to fakt dělají lidi, co si nejsou jistí...Já teda taky každýmu řeknu svůj názor, ale nerada někoho přesvědčuju, ať si dělá kdo chce co chce.
Hm, srovnávat brečící miminko a 1,5 letý dítě není asi nejvhodnější...Chudák mimčo ☹

schnek
2. srp 2012

@sarkar já už dávno nepřesvědčuju - řeknu, co jak dělám, kdo má zájem, zeptá se dál, kdo nemá, obvykle to zabije nějakou trapnou hláškou - jé, látkovky? no to já bych nemohla trávit celý dny praním 🙄 😀 no a tomu stejně nemá cenu cokoli vykládat.