Jak na předsudky? Neočkujeme, nepícháme ouška, ...

saminomimino
30. srp 2011

je tu někdo stejně "podivný" jako my,reakce okolí i neznámích lidí bývají tipické,zkrátka přežitky a zvyky se tu drží a kdo vybočuje z řady je divný," všichni budem dělat všechno jak je zvykem i když to není dobré".....nebo předtím zavřem oči.............................ale my to tak neberem....Podpořte,jsme v tom sami??

luthien.k
7. zář 2011

@mischako , tak to asi neposloužím, ale pokud vím, tak nejúčinnější jsou samice, ne? 😉 Hele, a co raději koupit normálně konopnou mast z technického konopí, to je bez (všech) rizik 😉

petja
7. zář 2011

@luthien.k no a taky bez účinku.je potvrzené,že THC je to,co je při léčbě účinné.

mischako
7. zář 2011

@luthien.k no to si mi právě poradila, já si nemohla vzpomenout jestli samca nebo samicu 🙂 no konopnou kosmetiku z lékárny sem měla na takové to běžné ošetření pleti, ale to právě není moc účiné na to hojení těch jizviček a podobně.... ale jako kosmetika to bylo fajn....

luthien.k
7. zář 2011

@petja , no já moc za konopnou kosmetiku nekopám, sice hromada maminek tvrdí, že jim pomáhá, ale já nemám tu zkušenost, nicméně například šampon CutisHelp lupénka seborea je na seboreu u dětí opravdu dobrý 🙂

luthien.k
7. zář 2011

@mischako 😀

martinka.pida
12. zář 2011

Ahoj, přidávám se do spolku "divošek" 😉 ,
pro své okolí a rodinu (hlavně mámu) jsem divná, protože se snažím pro malou a pro nás najít vždy to nejlepší a ne jen to nejpohodlnější a nejjednosušší řešení, což mnozí někdy nechápou. Pokouším se žít spíše "přírodně" a nezatěžovat tolik přírodu (zatím jsem jen v začátku), snažím se respektovat potřeby druhých a nesnáším klasickou výchovu typu udělej, přines, nedělej...Studuju informace na netu a všude možně a nespokojím se s tvrzením: My jsme to tak s našima dětma taky dělali a jak jsou zdravé...

A dnes mě totálně odboural příchod mé mladší sestry ze školy, když mi řekla, že za odříkání básničky dostala takový ty slevy do McDonalda!!! Nevím, jestli jsem v tomhle divná jenom já, ale přijde mi to jako vrchol nechutnosti. V době, kdy se investuje do škol se zavádí automaty zdravýmí svačinkami,podporuje se zdravá výživa atd.. Instituce, která má děti vychovávat, učit a vést k něčemu pořádnému je vede do Mekáče???!!!
Nejsem nijak extrémně proti Mc, neříkám, že tam občas nezajdem po cestě z nákupu, ale tohlě mě trochu nadzvedlo ze židle.

saminomimino
autor
12. zář 2011

@martinka.pida vítej 😵
no tak my sice taky občas podlehnem trendu Mc ale toto je fakt hnus 😒 to je motivace jak blázen,tímhle smetou vše,čím se snaží děti učit a motivovat pro "lepší" život..
dneska mě dojal článek jedná maminky,co uvádí že má ráda tradiční hodnoty výhovy,tedy věci tipu,když mluví dospělí mělo by dítě mlčet,nebo nejlépe odejít z místnosti,nebo mělo by od malinkata děkovat i když neví proč to dělá a co to znamená má si na to podle ní vytvořit návyk aby to umělo používat....No fakt super pohled na výchovu,je mi jejích potomků docela líto 😒
já vždycky zatávala názor že zkrátka syn poděkuje až bude sám chápat co tím vyjadřuje,tím jsme samozřejmě s přítelem byli zcela nepochopeni a odsouzeni 😀 nás Sam nám ale a asi i všem vymetl zrak když automaticky začal sám od sebe děkovat a na vše slušně odpovídat ano 😀 😀 ,no dělá přesně opak toho co jsme mu nevnucovali,trošku paradox,jak vidím matky řvoucí na své děti"no poděkuji,jak se říká"a náš k tomuto zcela nevedený syn od dvou let pěkně děkuje 😀 😀 Jsou to zkrátka osobnosti už od mala,a to je dobře 😉

martinka.pida
12. zář 2011

@saminomimino Děkuju za přivítání 🙂. No přesně, motivace úžasná. A nejhorší je, že se nad tim nikdo nepozastavuje a všem tady okolo to přijde v pořádku.Jsem ráda, že aspoň manžel vyletěl stejně jako já, když jsem mu to před chvilkou řekla 😀.
Dítě si má vytvořit návyk na děkuju 🙂? To je fajn návyk 😀. Taková výchova je super. Podobnou jsem měla doma a jsem si víc než jistá, že v této tradiční výchově pokračovat u své dcery nebudu. Stačí mi vidět, jak ta výchova pokračuje právě u mé ségry. Chudák malá, je mi jí líto ☹.
Malej je šikula 😀 😀 😀. Asi to odkoukal od maminky a od tatínka 😉

saminomimino
autor
12. zář 2011

@martinka.pida no paní právě měla taky takovou výchovu a byla s ní nadmíru spokojená,a prý ji určitě nijak nepoznamenal,ale řekla bych že evidentně poznamenal 😀 😀 😀 😀

jj můj mž je většině semna taky zajedno,naštěstí 😉

my s bráchou měli právě na tehdejší poměy netradiční výchovu,žili jsme pouze s mačou a to nás zachránilo,ji totiž odradila výchova jejích rodičů 😉

martinka.pida
12. zář 2011

@saminomimino Evidentně ji to poznamenalo 😀. A evidentně to teď bude vracet svým dětem.
Tak u nás to bylo přesně naopak jak u vás😀. Žili jsme s bráchou taky jen s mamkou a máma do nás cpala horem dolem výchovu generála podle vzoru dědy. Ale zase aspoň díky tomu vim, co přesně dělat nechci svým dětem. Takže bych měla mámě ještě poděkovat, že jsem po každé disko nebo zábavě musela v půl osmé ráno vstávat a něco dělat, i když zrovna nebylo co 😀 😀 😀.

mataharyy
13. zář 2011

@martinka.pida Do mekáče, to je teda paráda, mohu se zeptat jak stará je tvá sestra? To je ještě o kus lepší jak děti krmit bombonama když udělají to co rodiče chtějí (vyskoč, hodnej tady máš bombónek... 🙄 )... S tímto přístupem bych to viděla tak že za pár let dostanou za zkoušení u tabule krabičku cigaret, nebo panáka 😝 Pak už mě nepřekvapuje že když se občas člověk zeptá dítěte prosím tě podáš mi toto, tak že se dočká odpovědi a co za to?
No nic jsem se rozohnila, jdu raději věšet prádlo a děkovat že mekdonald je pouze v okresním městě, takže se do něj skoro nedostaneme 😀

martinka.pida
13. zář 2011

@mataharyy No jasný, ségře je 10 a teď je v páté třídě. Taky jsem si řikala, co jim budou dávat za pár let, když teď jim dávaj slevy do Mc.
Tak se omlouvám, že ses kvůli mně tak rozohnila a doufám, že kvůli tomu špatně nepověsíš prádlo 😀. Já se s tim musela svěřit, protože mi to opravdu nepřijde normální.

mataharyy
13. zář 2011

@martinka.pida To do prváku dotáhnou k těm cigaretám... 🤐 Má sestra začala teď chodit do první třídy tak jsem zvědavá co budou dostávat za udělání domácího úkolu 😀 Podle toho pak budu moc odvodit co za tři roky bude čekat syn 😀

blandik
13. zář 2011

@martinka.pida - mě na stravenskách do MC příjde hrozné (krom oblgátního fast food), že to znamená to, že škola se propůjčila komerci, že si MC dělá ve škole tímto reklamu, do budoucna loví klienty mezi dětmi. Školu, i když základní, beru, že by měla být nedotčenou půdou, kam toto nesmí. Nedávno byl v TV dokument o komerci zacílené na děti v USA, bylo to děsivé - děti přichází o dětství, reklamy i na zboží určené pro dospělé je zacílené skrytě na děti, protože děti začínají být ohromnou kupní sílou -.tedy mají velkou moc ovliv'novat spotřebitelský koš rodičů. Údajně průměrné americké dítě je vystaveno denně 3000 různých reklam - od školního autobusu, školy, automatů na jídlo, nápisů ve škole, tv, počítače konče...Reklamy se v posledních letech změnily - už nepropagují výrobek jako takový, že je báječný proto a proto, ale jsou zaměřené na životní styl - budeš mít tohle a tohle a budeš cool, holky tě budou žrát a vrstevníci poslouchat. Logicky z toho pak vyplývá, že nebudeš-li to mít - jsi out. Děti mají stále více problém se najít, a dříve údajně na otázku, co chceš být, až budeš velký - povídaly kosmonaut, popelář...dneska i malé děti odpovídají - že chtějí mít peníze. Příjde mi to neskutečně zvrácené a pro rodiče to znamená hrozně tvrdý boj, protože děti nejsou do určitého věku schopny rozlišit to, že reklama není pravdivá ve své podstatě, věří ji absolutně. A zboží takto propagovné pak i chtějí, bez ohledu na to, jeslti je někdy ochutnaly, z reklamy ví, že chutná báječně...

mě se z tohohle dělá hodně zle, protože si připadám jako schizofrenik, když se dívám na reklamu, kde mi tvrdí, že něco je plné oříšků, mléka a kakaa a je to tudíž abosolutně zdravá snídaně pro děti. Že budu skvělá máma, pokud dám dětem práškový jogurt dobrá máma ....my to víme, ale děti ne.

nae
13. zář 2011

ahoj zeny, sledujem tuto diskusiu a je mi sympaticka, preto aj ja prispejem. Osobne si pripadam mierne divna, lebo nemame televizor, ani si ho nechceme kupovat, nemame mikrovlnku, nepijem alkohol (ziadny), kupali sme syna v kybliku, nosila som ho v satke apod. Latkovky som pouzivat chcela, ale syn bol v nich velmi nepokojny, nervozny, neviem, kde bola chyba, tak sme skoncili na jednorazovkach. Odplienkovany je od 23 mesiacov bez akehokolvek natlaku - svokra nam vravela, ze sme divni, ked v 12 mesiacoch sam nechodil na nocnik 🙂 Aha, a este nedavam malemu cokoladu/kakao/cukriky...sem-tam lizatko, ale aj tak ma najradsej lizatko take, ze si napichne kusok salamky na sparatko 🙂
Co sa tyka satkovania, mna sa akurat ludia pytali, ci mu tam nie je teplo a ci moze dychat. Stacilo povedat, ci zabudli, ze ich babicky tiez tak nosili deti a bol klud.
Este som divna, lebo chodime von za kazdeho pocasia. Aj ked leje, aj ked je minus 15. No ludia krutia hlavami, ale co, kupila som nepremokave oblecenie, na zimu teple veci a hotovo. Chodime domov casto ako prasata, ale to mi je fakt jedno.
Ockovania mame, ale pri druhom uz budem zvazovat. Okrem povinneho sme dali akurat Rotateq (proti rotavirusom) a nelutujem, jednu hnusnu infekciu sme zvladli pekne doma, zatialco kamaratkina dcerka bola tyzden na infekcnom, z coho mala traumu hlavne kamaratka, ale ciastocne aj ta mala...
Este dodatok k typu vychovy - pohybujem sa v spolocnosti super kamosiek, ktore sa riadia "Respektovat..." a podobne, a je to velmi inspirujuce. Ja som cholerik, ale snazim sa ovladat sa a fyzicky netrestam, myslim, ze davam synovi dost velku slobodu vo vsetkych oblastiach.
Ja som bola vychovavana autoritativne, sice bez fyzickych trestov, ale cim som starsia, tym vidim na sebe nasledky. Mala (aj ciastocne mam) problem nadvazovat vztahy s druhym pohlavim (absolutny, zevraj neopodstatneny, pocit nulovej sebadovery), vzdy na prvom mieste sa spravat slusne ku vsetkym, byt slusne dievca - ale cim som starsia, tak som asertivnejsia a tesi ma to.
😅

martinka.pida
13. zář 2011

@mataharyy Ta morálka se kazí tak rychle, že to už asi ani neodhadneš 😀 Nechci ani domyslet, co bude nosit domu naše Verča, až bude ve škole 😠 .
Nejhorší je, že jsem magor a tohle se stát, kdyby to byla naše Verča, tak bych za tou učitelkou šla 😀.
@blandik No já právě přemýšlela, jestli je tim Mc dotujou nebo jestli to byla aktivita učitelky. Máma mi řikala, že Mc naši základku nijak nesponzoruje, tak nevim.
Každopádně ať tak nebo tak to neni nic dobrýho. Pokud je to jen aktivita učitelky, tak je to snad ještě horší a neumim si představit, že taková ženská bude učit moje dítě.
3000 reklam denně, to je neuvěřitelný číslo. Komerce je v dnešním světě naprosto šílená. Dneska už se bez reklamy neobejde vůbec nic a i když jdeš k doktorovi nebo do lékárny, tak ti nedají to, co je pro tebe nejlepší, ale nacpou ti lék farmaceutické společnosti, která jim nejvíc namastí kapsu většinou ve formě dovolené a jiných chytlavých dárečků za prodej jejich produktu.
To jsem trochu odbočila, chtěla jsem ještě napsat k těm reklamám 😀...Televizi moc nezapínám, manžel ji pouští, když přijde domu a zapíná fotbal, takže těch reklam naštěstí moc nevidim 😀. Ale co mě dokáže nastarovat, tak reklamy, kde využívají děti - reklamy na pojišťovny, auta a nevim co všechno. Matně si teĎ vzpomínám, jestli ta malá holčička, jak něco kreslí a píše na papír telefonní číslo, je reklama na RWE, ČEZ nebo podobnou společnost 😠 😠 😠
Máš naprostou pravdu v tom, že děti jsou ohromná kupní síla a strašně moc ovlivňují to, co my kupujeme. Co bychom přece pro ta naše zlatíčka neudělali, že...

kacenkaharris
6. říj 2011

Tak ja zijem v USA, deticky este nemame, ale "alternativni" sme uz dopredu. Jednoznacne latkove plienky, ziadna perinka, absolutne ziadne nausnicky (bola som jedina v triede bez nich v SR a dost som si vypocula, ale hrdo som vsetkym onausnickovanym spoluziackam vysvetlovala, ze moja maminka tiez ziadne nemala, lebo jej maminka jej chcela dat moznost volby a moja maminka moznost volby mne; a to potom spoluziacky cumeli!), ockovat az starsie deti a len proti chorobam, ktore v danej lokalite existuju a su nebezpecne a rozsirene (cize musi ta choroba splnat vsetky tri podmienky), jednoznacne bio, jednoznacne vegetarian (masozrave maminky, zozerte ma!) a podla moznosti i bez "sladkeho" mlieka (o kysnutom sa rozhodne neskor) a ak to bude i chlapec, jednoznacne trochu zapustime haaro, ziadne na vojaka 😀 A ozaj, sme stale bez TV i mikrovlnky, snad nam to vydrzi!!!

martinka.pida
7. říj 2011

@kacenkaharris Ahoj, já jsem teda megamasožravec 😀, ale nějak si nedovedu představit, že moje malá by měla za chvíli maso baštit 6x týdně (podle doporučeného jídleníčku). A kdyby se nám rozbila televize, tak budu nejšťastnější člověk na světě 🙂. Tiše ti závidím 😉 🙂

petja
9. říj 2011

Tak bez mikrovlnky a TV to snad není nic zvláštního...
jinak 6x týdně maso?To by nám snad ucpalo střeva!!!

zuhur
10. říj 2011

Hoky omlouvám se, že sem nakukuju, ale našla jsem vás náhodou - téma mě zaujalo. I když bych mezi vás asi tolik nezapadla - jsme spíš taková ta běžná rodinka, i když divná jsem byla pro okolí jakmile jsem se vytasila s látkovkama 😅 Šátkovat - šátkuju i kočárkuju, ale nosítko mi domů teda nesmí, stejně tak jako chodítko a podobné.
Bez televize si já život představit umím - od mala ráda a hodně čtu a televizi nevyhledávám, ale máme ji a občas se podívám.
Ale chtěla jsem se a to bez jakékoliv provokace zeptat @kacenkaharris - Vegerarián jsi ty a partner. Dítě máš v plánu vést od počátku taky k vegetariánství? Já jsem teda masožravec, i když se snažím co nejvíce vařit i bezmasá jídla. Ale nemáš pocit, že to dítě by se mělo spíš až v určitém věku rozhodnout? Neříkám cpát mu maso každý den, ale aspoň občas, aby znalo možnosti a také dostávalo veškeré živiny? (Vím, že se dají nahradit - na to se neptám). Jak říkám, jen mě to zajímá, v žádném případě tě nechci nějak provokovat nebo naštvat 😉

kacenkaharris
10. říj 2011

@zuhur Ahoj, ano obaja sme sme vegetariani (ja uz 12.rok) a uplne verime vegetarianskej strave ako plnohodnotnej strave pre deti i dospelych. Ja som vyrastala na mase a az kym som na vysokej skole nepresla na vegetariansku stravu, mavala som cely zivot problemy s travenim, klbami, pokozkou, depresiami... Poznam deti, ktore nikdy neochutnali ziadne zivocisne vyrobky (ani mlieko) a su to krasne zdrave a usmievave deticky. Vies, ludia maju casto ten nazor, ze by som mala dat dietatu sancu, nech sa samo neskor rozhodne pre vegetarianstvo. A co tak dat dietatu sancu neskor sa rozhodnut pre maso?
Preco sa nabozensky orientovane rodiny nezamyslia nad tym dat dietatu sancu zacat chodit do kostola ci synagogy az neskor? A sportovo zalozene rodiny postavit dieta na lyze az neskor? Lebo veria, ze nabozenstvo ci sport su dolezitou sucastou toho, kto su ako rodina a robia to s dobrym umyslom. A ja a manzel verime, ze vegetarianstvo je neodlucitelnou sucastou nasho zivotneho stylu a chceme dieta vychovavat k laske k zvieratam, prirode a ucte ku vsetkemu zivemu. Chceme, aby nase dieta vedelo, ze rezen je z toho ruzoveho prasiatka na dvore (alebo este horsie z tych brutalnych prasacincov) a prasiatka su velmi inteligentne tvory a zasluzia si nasu ochranu. A ze nastastie zijeme v spolocnosti, ktora ponuka dostatok inych plnohodnotnych potravin a nie sme odkazani k zabijaniu zvietat len kvoli tomu, ze jaternice su (pre niekoho) mnam mnam. A nech sa potom samo rozhodne, ci chce byt sucastou nasho vegetarianskeho sveta alebo toho druheho.

kacenkaharris
10. říj 2011

@petja Tak tu v USA, kde momentalne zijem, je TV v kazdej izbe v (skoro) kazdej rodine a bez mikrovlnky by vela rodin nevedelo ohriat ani vodu na caj! A ak niekomu povieme, ze nemame TV, tak uz nam idu hned jednu telku kupit, lebo my chudaci musime byt tak chudobni, ze si ju snad nemozeme dovolit! 😀 Predtym sa nas este spytaju, ze co preboha potom robime kazdy vecer??? 😉

petja
10. říj 2011

Byla jsem vegetarián 15let až kojení druhého děťátka rozhodlo za mne.Poslouchám svoje tělo,takže maso jsem začala jíst,cítila jsem tu potřebu,malá ma maso ráda,jí vlastně všechno.Byl to pro mě dost šok,po tak dlouhé době,zvlášť,když jsme měla k vege humánní důvody.Teď jím maso tak max 2x do týdně,někdy vůbec.Jsem zvědavá jak to bude po porodu teď.
Jinak bezmasá strava má hlavně výhody,už že se přejímá psychika toho poráženého zvířete je fakt a manža když sem nevařila maso se cítil úplně lehčí,neměl problémy s vyprazdňováním apod.Taky mi přijde že s vege stravou jsou jídla pestřejší

zuhur
10. říj 2011

@kacenkaharris děkuju. Vím, že jsou vegetariáni, kteří dávají dětem maso do cca 15ti let, aby se pak rozhodly samy. Jen mě zajímalo jaký jsi případ 😉
Já i když vegetariánka nejsem, tak zvířata miluju a chovám k nim úctu. Vyrostla jsem v domku, kde se zvířata na maso chovala a byla jsem zvyklá, že se jim vždy dalo první - poslední a do doby než "skončí na talíři" se s nimi zacházalo velmi pěkně. Nesnáším plýtvání a jsem toho názoru, že každý by měl, alespoň jednou vidět celý proces - od počátku až k porážce, aby si nemyslel, že maso je jen beztvarý růžový kus zabalený v igelitu. Ale o tomhle ta diskuze není, jak říkám, jen mě zajímal tvůj názor 🙂

kacenkaharris
10. říj 2011

@zuhur Ako si to myslela s tym nositkom? To by zaujimalo mna. A ktore druhy nositok nemas rada? Ja som vyrastla bez choditka, ja som sa "drzala tyciniek". Ak mi mama dala tycinky do ruky, tam som sla, ak nedala, padala som 😀
Ja chapem, ako to myslis s tou uctou k uzitkovym zvieratam. Ale pre mna to zabitie nebude nikdy ospravedlnene peknym zaobchadzanim pred zabitim. Je to stale zabitie zvierata. To iba ak by sme pockali, kym zviera umrie samo na starobu a potom ho zjedli (kiez by sa to dalo!). Len v tom pripade by som JA OSOBNE prestala byt proti jedeniu masa. Mozno som utlocitna, ale dodnes mam pred ocami, ako mi zabijali "mojich" zajacikov jedneho po druhom a potom tie kusy masa lezali na pekaci a ja som nevedela prestat plakat a nechapala som, ako moze byt niekto koho mam rada (z rodiny) tak kruty a jest tie krasne tvory, ked bola komora plna jedla... A to som bola uplne malinka. A v zivote som neochutnala kralicie maso. Myslim si, ze vela ludi by prestalo jest maso, keby to zviera pred tym videli nazive.

zuhur
10. říj 2011

@kacenkaharris já ti ani nevím, ale já mám tak nějak celkový odpor k nosítkům. Prostě věřím jen šátkům, protože mi přijdou přirozené.
Však jo, já chápu, že to každý vidí jinak a i proto říkám, že by to měl každý vidět, i když je to nehezký pohled a možná právě proto. On se potom člověk i na to maso dívá jinak a ne, že si naloží na talíř a pak to hodí do koše.

kacenkaharris
10. říj 2011

Este by ma zaujimalo holky a dievcence, ci cumel (dudlik) povazujete za "divny". Sama sa neviem rozhodnut, co mi vadi viac, dieta s cumlom alebo prstami v puse do skolskeho veku. Dievcatko (3 r.), ktore opatrujem, si prsty cucia i hryzie, ma na nich uz uplne zhrubnutu kozu. Cumel nikdy nechcela. A jej malinky bracek (3 m.) bez cumla ani na spat ani kocikovat ani lezat... Ako je to v SR/CR? Cumlikujete ci nie? Ak ano, ako dlho?

S tym Mc Donaldom, co ste pisali, to som este stale v soku!!! 😖

apollo11
10. říj 2011

@kacenkaharris Nevím, nebrala bych to s dudlíkem nějak striktně 😉 (považuju za normální dítě s dudlem i bez, prostě jak chce.) Dudlání je přirozený, takže bych se ho přiměřeně věku nesnažila omezovat. Ono poskytnout ten original nejlepší dudlík=kozu 24h denně po dobu dvou let je jaksi nereálný 😀 Ale každý dítě je jiný. V případě mojí dcery jsem s dudlíkem vůbec neuspěla, je ten případ, jak popisuješ - prsty má na paroháče 🤐 jediná výhoda je snad jen to, že jsou vždy po ruce 😀 ale jako mnohem radši bych byla, kdyby měla dudlík, když už. Očekávám, že tohle se bude odnaučovat o dost hůř..

martinka.pida
11. říj 2011

@petja Já třeba v okolí neznám nikoho, kdo by televizi doma neměl. Většinou jich mají spíš víc. Tady má televizi snad každý i v ložnici a v dětském pokoji je to taky normální. Na mě v práci koukali jak na mimoně, že neznám seriály a telenovely a nesleduju bulvár.

luthien.k
11. říj 2011

@martinka.pida no nejsme asi z okolí, ale my ji doma nemáme 😉

Ad. vegetariánství dětí - pokud nejsou jiná potravinová omezení například kvůli alergiím, tak si také myslím, že pečlivá maminka je schopna svému dítěti ohlídat, aby mu ani při vegetariánské stravě nich nechybělo, ale chce to opravdu poctivě sledovat hlavně příjem bílkovin tak, aby byly zastoupeny všechny aminokyseliny, které dítě k růstu a správnému fungování těla potřebuje. Výhoda masa je v tom, že tam jsou ty potřebné všechny, jsou ale i ve vejci například. Pokud je ale dítě alergik na mléko (a potažmo sóju, to je ve většině případů - mléko a sója) a k tomu i ty vejce (což jsou nečastější tři alergeny u dětí vůbec), tak bych si vegetariánskou stravu hooodně rychle rozmyslela.