Jak na předsudky? Neočkujeme, nepícháme ouška, ...

saminomimino
30. srp 2011

je tu někdo stejně "podivný" jako my,reakce okolí i neznámích lidí bývají tipické,zkrátka přežitky a zvyky se tu drží a kdo vybočuje z řady je divný," všichni budem dělat všechno jak je zvykem i když to není dobré".....nebo předtím zavřem oči.............................ale my to tak neberem....Podpořte,jsme v tom sami??

ilonne
31. srp 2011

@luthien.k @saminomimino Já vám věřím, co člověk to názor. Já jí zase radši nechám píchnout ouška dokud je malá a tu bolest podle mě pamatovat nebude. Já náušnice mám, taky od miminka a jsem za to ráda a problémy s nimi nemám.

luthien.k
31. srp 2011

@sova33 , to já taky ne, protože jsem o tom nic nevěděla... To mi připomíná ještě jednu, a to zásadní "divnost" - tou je vlastně to, že o všem sháním, studuju a třídím informace a dělám si na tom základu svůj názor, ne jen na základě toho, že se to tak dělá léta, že to tedy musí být dobré. Například alergie na BKM mého syna (bohužel asi obou mých synů) mi otevřela oči v tom, že kravské mléko skutečně není dobrá potravina pro lidi... Ale zase třeba společné spaní v posteli s prckem mi nevyhovuje, nevyspím se pořádně a pořád podvědomě myslím na to, abych ho nevzbudila a nemůžu spát...

luthien.k
31. srp 2011

@ilonne , vidíš, já bych zase radši, kdybych uši propíchnuté neměla 😉 Moje mamka zase pravý opak, propíchuté je nemá, jako dospělá na to neměla už odvahu a dodnes jí to vadí 🙂 Tak snad bude Tvoje dcera spokojená 😉

sova33
31. srp 2011

@luthien.k Jo, tak to mám taky, tu divnost 🙂 Hledám si informace, čtu knížky a řeším si to potom podle vlastního rozumu (taky díky tomu jsem 6 měsíců plně kojila a nezačala od 3 měsíců přikrmovat).

ilonne
31. srp 2011

@luthien.k Já bych právě taky tu odvahu už nenašla, jsem hysterická už jen u zubaře. A už teď je mi líto těch, co mě budou rodit. No, doufám, že spokojená bude 🙂.

mispulka22
31. srp 2011

A co třeba začít miminkům plošně dělat tetování a piercing...... třeba se jim to jednou bude líbit a budou to chtít mít a takhle by si aspoň nepamatovala, že to bolí... 😀.

luthien.k
31. srp 2011

@ilonne , no vidíš, a to je ono, sama se bojíš, ale uvaž fakt, že miminko se tomu nemůže bránit a říct, já tu bolest nechci 😉 Nicméně vědomě si to určitě pamatovat nebude, to je fakt.

luthien.k
31. srp 2011

@sova33 , s tím kojením a jak dlouho - ono tohle záleží od dítěte, prvního syna jsem plně kojila 7 měsíců, on neměl o příkrmy zájem, s druhým jsme už začali, protože je to otesánek - čili žádné tabulky, prostě s citem...

hamma
31. srp 2011

Tak se přidávám k divným - máme látkový plínky (ačkoli to "přeci je určitě víc neekologický, protože to přeci musím prát a spotřebovávám tak vodu a prášek" 🙂), Jojo spinká s náma v posteli (ačkoli podle proroctví zkušených bezdětných kamarádů ho z té postele už nikdy nedostanem a bude tam s náma asi až do důchodu), "ještě pořád" kojím (ačkoli už má skoro rok!) a nosím ho v manduce (ačkoli si na to zvykne a už nikdy nebude chtít do kočárku nebo nedejbože chodit sám).
S dudlíkem je to zajímavý - mám pocit, že když ho dítě nemá, všichni naléhají na to, že ho potřebuje a když ho má, všichni mu ho vytahují z pusy. Náš Jojo teda dudlík nechtěl, tak nemusím řešit odnaučování, ale hrozně nemám ráda, když jde kolem maminka s větším dítětem s dudlíkem a říká mu "podívej, takovej malej chlapeček a už nemá dudlík - no ty jsi ale ostuda a rve svému dítěti dudlík z úst. To mi přijde fakt děsný - vždycky si představím, jak by bylo mě, kdyby mi někdo říkal - podívej ta tvoje kamarádka, je mladší o tři roky a umí mnohem lepší svíčkovou, no ty jsi teda ostuda 🙂

ilonne
31. srp 2011

@luthien.k To bych ale zase nemohla nosit všechny ty náušnice, co mám a že jich mám fakt hodně a fakt hodně ráda je měním a kupuju si stále nové 😉 . Ne, teď vážně, je to každého věc a názor. Ty píchnout nenecháš, já ano. Ani jedna z nás to nedělá proto, aby vlastnímu dítěti ublížila a chce pro něj to nejlepší.

apollo11
31. srp 2011

@kramelka Myslíš, že tu čtyřletou to bude bolet víc než nemluvně? Úplně stejně, ale my se mylně domníváme, že je bolest pro mimina něco míň, že to nevnímají, nesdělují.. takže v tomhle rozdíl fakt nevidím. Ale ta bolest není extra důvod, proč to nedělám, teda taky, ale pro mě je to spíš fakt, že je to nebezpečný - já sama jsem si jako malá ucho s náušnicí zatrhla, a když vidím někdy dceru řádit, tak jsem fakt ráda, že tuhle zbraň nenosí 😉 Nehledě na ta nervová zakončení, kterých je v boltci plno 😉 Tak nějak respektuju její dětskou čistotu, která cetky nepotřebuje.. až bude chtít, nikdo jí samozřejmě bránit nebude.. aby to tak nevyznělo 😀

hamma
31. srp 2011

@ilonne Teď jsem četla knihu (odbornou, pro zdravotníky), kde bylo napsáno, že děti cítí bolest mnohem intenzivněji než dospělí, mnohem míň se jí dokážou bránit a nedovedou ji rozumově zpracovat tak, jako dospělí (neřeknou si, teďka to bolí, ale budu mít parádní náušnice). Jenom to, že dítě nám to neřekne, neznamená, že mu to neublížilo. A i když si to nebude vědomě pamatovat, tak to neznamená, že ho to nebolí. Takže bych ty náušničky ještě zvážila - jestli to za to stojí, působit bolest takovýmu drobečkovi.
Já si je nechala píchnut ve 23 a v dětství jsem nepociťovala žádný "hendikep", že je nemám 🙂

luthien.k
31. srp 2011

@ilonne , já holčičku zatím ani nemám a pokud budeme mít další (jako že m. chce), tak to bude určitě zase kluk 😀

apollo11
31. srp 2011

A doufám, že nošení už se dneska nepovažuje za "divný", když to tu tak zmiňujete 😉 Já jsem se teda s nepochopením setkala jen u starší generace, jinak v naší generaci už je to celkem normál, zdá se mi 🙂

ilonne
31. srp 2011

@luthien.k Aha, já jsem si nevšimla. Tak přeju, ať to vyjde. U nás v celé rodině jsou zatím samí kluci, taky jsme byli okomentovaní, že konečně někdo umí holky. Tak snad se ti doktoři nespletli, když se kolem sebe kouknu na tu záplavu růžové, tak by to byl chudák 😀 .

luthien.k
31. srp 2011

@apollo11 , kámoška tady z koně má s nošením zážitek z busu nebo tramvaje takový, že jí nějaká paní začala osočovat, že to dítě je určitě udušené (v šátku) a začala normálně hulákat na ten dopravní prostředek o pomoc, že tam ta ženská má udušený dítě (který právě spokojeně usnulo...) 😀 Takže asi tak jsou někde lidi zvyklí na nošení 😎

apollo11
31. srp 2011

@luthien.k Taky jsem poslouchala, jak malou trápím.. ale když hodila ten svůj spokojený kukuč, tak kritika zmlkla 😉 No jo, lidi jsou často v tomhle neinformovaní - jako já to chápu, ale hned osočovat by nemuseli 🙄

cacenka_d
31. srp 2011

@luthien.k Myslíš kravské mléko nebo mléko z obchodu 🙂 To jsou totiž 2 věci které se nedají snad ani srovnávat, mléko z krámu je i chuťově naprosto jiné a jsou z něj spíš jen "zbytečky" z krávy. Celkem by mě práve zajímala reakce dítek alergických na mléko z krámu na pravé mléko. Je to prostě velký rozdíl 🙂 A to ne, že bych se ho zastávala, mlíko od mala nemám ráda a teď když už tak krabicák, přírodní mi nejede vůbec 🙂

cacenka_d
31. srp 2011

@mispulka22 Piercing a naušnice je to samé, ty dírky navíc v případě zájmu zarostou nemůžeš to srovnávat s tetováním přece.

luthien.k
31. srp 2011

@cacenka_d , do určité míry jsou to dvě věci (chuťově hlavně), nicméně schopnost alergizovat mají stejnou (obsahují stejné bílkoviny - hlavně kasein a syrovátkové bílkoviny..)., ale o tu ani tak nejde - kravské mléko je výživa určená pro telata, a takové tele váží mnohokrát více než dítě a roste nepoměrně rychleji, takže obsah bílkovin i minerálů v kravském mléce je takový, že pro lidský a zejména ten dětský organismus představuje zátěž (trávení a hlavně ledviny - hodně fosforu). Proto se KM do UM upravuje, což je dobře. Taky se do KM (stejně jako do MM) dostávají veškeré věci, co kráva zkonzumuje, a protože se hodně krmí silem (často plesnivým - toxiny), tak to opravdu děkuji, ne... Vstřebávání vápníku není z KM optimální, protože poměr minerálů k tomu potřebných také ne. Navíc přibývá v populaci procento lidí, co mají problém trávit laktózu atd. atd.

A vůbec, pro zájemce o tuto problematiku: http://www.darius.cz/archeus/ZP_mleko.html

Není to jednostranné čtení, shrnuje to výhody i nevýhody konzumace mléka a mléčných výrobků...

hojda
31. srp 2011

Tohle si musí rozhodnout každá máma sama, ale je pravda, že pokud proočkovanost hodně klesne, tak už neočkované děti nebudou moci těžit z toho, že nemají nemoci v podstatě, kde chytit. Jen mě zajímá, jak to budete dělat se školkou? Všude prý chtějí potvrzení o očkování, jinak dítě neveznou☹.

alamo
31. srp 2011

Ahoj, pridavam se k zamitacum nausnic u malych deti 🙂. Nevidim duvod, proc by melo mit male dite nausnice - podle me to vypada blbe. Taky neverim, ze to nema vliv na zdravi - mit permanentne kov skrz ucho. Mimochodem - pokud uz jsou pichle, tak nikdy uplne nezarostou - mozna uz skrz nepujde provlect nausnice, ale cerna tecka po vpichu tam zustane a nevypada to hezky - vidim to na sobe.
Kmotri nasi male uz ji dali dva pary nausnic - je mi to blbe, ze za ne utraceli penize ☹ , ale propichnout usi nedam...

saminomimino
autor
31. srp 2011

@kramelka nechám nastřeli né píchat a když se bude ve 4 bát tak počkám ne,to je snad nutnost naušnice mít???

jankadudova
31. srp 2011

@saminomimino Tak zrovna ta ouska myslim nikdo nenuti...

ivuu
31. srp 2011

Ahoj.. 🙂

tak očkovaní..dceři se poněm rozjela autoimunitní nemoc..crohn..ale nezpusobilo to očkovaní jen spuštění v hodně brzkem kojeneckem věku..přemluvila jsem dr na hexa +prevenar a ted toho pekelně lituji ☹
syn ma očko snad normalní ale je furt na hromadě co je ve školce od 2 let..tak že furt odkladame a odkladame...

dudlik dcera ma pravě od 7 mesice kdy onemocněla a ma ho doted a taky ji ho neminim brat..ve špitale je to jediná jistota..a kdyby ji ho někdo bral nebo měl blbe kecy zarazila bych do země 😠
syn dudla nechtěl..kojit nechtěl..plinku na noc ma stale a to jsou mu 4 roky+2 měsice..přes den už aspon 1,5 roku nema..nevim přesně..

latkovky jsem navrhla ale manža odmitl..je dost pohodlný..no ja v podstatě taky ale zkusila jsem otom aspon mluvit 😀

naušničky jsem dceři nechala nastřelit ale do 3 tydnu onemocněla a vyndali ji je..dírky zarostly..snad někdy se dočka..díku kortikoidům ma silnější obočí a někdy oteklý obličej tak aby aspon trošičku vypadala jako holčička když ji leky tak mění tvař... ☹
nikoho ale neodsuzuji když je neda...

a co mě štvalo..."jé vy budete mít páreček,tak Vám to vyšlo a máte štěstí" asi kdybysme měli 2 kluky měla bych se jít odstřelit 🙄

ale co nesnaším..řeči o kakaní,papaní,blinkaní a kolikrat "JSME SE" za den pokakali..mluvení v plurálu..hrozný... 😝

kramelka
31. srp 2011

@saminomimino Nechápu, proč se tak rozčiluješ..Já tě k naušnicím nenutím a nikdo tě do nich taky nenutí, to je tvůj názor a tvoje věc.. Já jsem pro ně už za mala a co?? Je mi úplně jedno,kdy jí je dáš píchnout ty, kdy si v knížce přečteš, že je ten správný čas.. Já jsem jen položila otázku, nic víc nic míň.. Nebo je snad nutnost s vámi souhlasit???????

mataharyy
31. srp 2011

@apollo11 to záleží na lokalitě, když jsem chodila po praze tak si mě skoro nikdo nevšímal, jsou tam na "šilenosti" slepější, zato když jsem se nastěhovali na dědinu na slovensku, tak to bylo něco, měla jsem dojem že jsem jediná s šátkem v okrese (a možná to tak i bylo 😀 ), starší generace to byl horor, u mladších to bylo lepší ale i tam se našli agresivnější odpůrci 😒
@luthien.k jo to chápu já jsem minulej tejden byla ve městě (jeden z mnoha důvodů proč jsem pořizovala šátek je fakt že u nás se s kočárkem do autobusu nedá dostat i s golfkama bývá problém), byli jsme na autobusové zastávce starší tam běhal po nástupišti (nikoho neobtěžoval) protože se už nudil a malého jsem měla v šátku, stála tam taková paní (netuším jestli jí na mozek lezlo stáří, nebo to šílený vedro) a najednou tam začala hulákat že dětí si udělám jak nevím čeho, ani vychovat je neumím, jeden tam běhá a druhého mám strčeného vo vreci. No hučela dlouho, pak už mě fakt vytočila tak jsem jí poslala do háje 😅

mataharyy
31. srp 2011

@ivuu s tím párečkem máme dva kluky a když se mě lidi ptali (u druhého těhu) CO TO bude, tak po oznámení že kluk se spustilo lamentování "Jé to je škoda, co budete dělat..." atp. Byla jsem dost v šoku, takže po pár takovejhle inteligentních vyjádření jsem na otázku co to bude odpovídala že zatím doktor tvrdí že dítě 😝

mataharyy
31. srp 2011

@hamma no myslím že kdyby někdo mému dítěti vytáhnul z pusy dudlík tak mu přerazím ruku, nesnáším když se někdo napere do kočáru jako by si tam chtěl lehnout a začne na dítě šišlat, jako by bylo nesvéprávné 🙄 no a ještě aby mu trhal dudlík, tak vraždím 😠 A to schazování vlastního dítěte (ač malého) mi přijde naprosto nechutné 😢

saminomimino
autor
31. srp 2011

@kramelka já na to nemusím číst knížky,jde o můj vnitřní pocit,stejně jako ty jednáš podle něj a naušničky necháš dát miminku
nerozčiluji se,jen se ptám zda li je nutnost aby děvče mělo naušnice,to ji dělá holčičkou-ženou?,,Já myslím že to asi ne že je to v daleko jiných věcech
dost pochybuji že my malé dítě vyčte že nemá naušnice a i kdyby jsem připravena jí to snad srozumitelně vysvětlit,nikdy ji ovšem nebudu bránit mít naušnice a třeba 10,jen chci aby věděla že to je její volba,že ji to bolí a z jakého důvodu,né "znásilňování"miminka které neví co se děje bolest vnímá přinejmenším stejně a možná daleko hůř jako dospělí ,protože si ji nedokáže vysvětlit,aha ted to bolí ale pak budu mít krásné naušničky,toto si může říct až bude starší ale ne miminko,ale toť můj názor,samozřejmě respektuji matky co naušničky dávají brzy,ale toto je právě ta diskuze pro ty "podivné"lidí jako ty mám v okolí 10-tky,ty tu nehledám 😵