• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak prožíváte Velikonoční svátky?

16. dubna 2009 
Zajimalo by mě,jestli dodržujete nějaké(jaké?)tradice nebo celé svátky pouštíte z hlavy a opouštíte na Velikonoční pondělí domov,abyste měli pokoj od případných koledníků?
A s jak malým dítětem by se mělo chodit po sousedech,aby z pomlázky mělo rozum?
Loni jsme to vůbec nešlukovali a letos jsem Ádovi udělala balíček laskominek a včera(pokud nepočítám sebe :sweat_smile: )vyšlehal jednu svojí vrstevnici. :sweat_smile:
Manžel na pomlázku nechodí,tak mi příští rok nezbyde nic jiného než,abych s Ádou chodila sama.To bude ostuda. :grinning:
13. dub 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja uz to nejak neresim... nikomu neotviram kdyz prijde a malej vymrska akorad rodinu a to je vse...treba pristi rok uz pujde po vic lidech ale ted jeste ne... a bude chodit se svym tatou a kdyz bude treba v praci tak urco s dedou... :wink:
13. dub 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
suprově :frowning2: malej má horečky,průjem a roste mu zoubeček
jinak k nám jaksi ani nikdo už nechodí,už jsem stará koza asi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. dub 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
nesnasim velikonoce. manza jde akorat se starsim k babicce popř. tam, kde nas cekaji a šmitec. ja jsem doma a tise trpim a cekam, az bude 12. otviram jen tem, s kym jsem domluvena. uz to neni jako driv, kdyz jsme byli jeste deti. to jsme byli vdecne za kazde vajicko. dnes chteji jen frtany a o vajicka nemaji zajem. neni to to, co byvalo. skoda.
13. dub 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tady se nechodi koledovat ale hledaji se vajicka v trave.bydlim v nemecku.
ale minuli rok jsem byla s malym v cechach a hrozne si to uzival s dedou chodili.doma jsem ho naucila basnicku-hody.hody doprovody........ a slo mu to a byl strasne nadsenej kolik si toho vykoledoval. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. dub 2009 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Syn a muz su v praci, rodicia v zahranici - My ziadnu Velku noc nemame :cry:
13. dub 2009 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
manžel chodi po kupani po rodin aj so synom a ja som doma :slight_smile: čakam kupačov :grinning: mam urobene chlebičky kolačiky a už len čakam na kupačov a na na manžla a syna
13. dub 2009 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
V Praze na sídlišty není po tradici ani památky. U nás v rodině už taky ne. Ani nic nedáváme klukům - užíváme si tři dny na zahradě jarními pracemi. Letos jsem nerozvěsila ani vejce - syn totiž ádné o pracovních činnostech ve škole nevyráběl. Když se to neděje nikde okolo nás, udržovat na sílu tradici by bylo spíš na obtíž a nespontánní.
vánoce ovšem ctíme :slight_smile:
13. dub 2009 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ja som sice v zahranici a tu velmi necitit prave velkonoce ake ja poznam...
ale snazim sa kvoli mojim detom,, robim slovensku velku noc; mama mi posiel afarby na vajicka a samolepky apodobne vsetko s cim sme zdobili vajicka pre drobcov to bola ale zabava......

na stole je vo vaze, zlaty dazd i ked je umely tu uz davno odkvitol, a na nom zavesene, vajicka , strasne sa to detom paci a ja zase citim velkonocnu atmosferu....

na buducu rok ich naucim zdobit vajicka voskom a farbami...
co s atyka sibacky tak tu nie, kedze je to nepoznane.. takze maju smolu...
ale i nak velka noc v klude a pokoji.. a zabudl asom samozrejme cokoladove vajicka zajkovia poskrivany v byte s radostou ich vcera hladali.. :grinning:
13. dub 2009 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
neresime to vubec, akorat mam trosku nazdobeny byt. Jinak Mia nekoleduje,ale obe jsme rano dostaly na prcku od taty, abychom byly zdrave... :slight_smile:
13. dub 2009 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
nijak :sweat_smile:
13. dub 2009 ve 14:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak koledníci u nás přijeli ráno a ráda jsem se nastavila, pomlázka byla čerstvě a osobně pletená a synovcovi 2,5 roku to dělalo radost, ani to nebolelo. jeho táta pohoda, když mu ukazoval jak se to má dělat tak byl taky jemný, dostali balíčky, pokecali jsme a pak pokračovali k dalším příbuzným. Jinak to byly dny spíš o pohodě :wink:
13. dub 2009 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Velikonoce neřeším, nějak mě nikdy nebavily :slight_smile:
13. dub 2009 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
pracovne, moze farar inak :grinning:
15. dub 2009 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dani :grinning:
15. dub 2009 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale nie, nebolo to az take zufale, celkom pohoda. na skolskej praxi to byvalo horsie, ale teraz si clovek zariadi ako chce,. este aj paschu sme mali s deckami na nabozku. takze som si skor pracu vymyslala :grinning:
15. dub 2009 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslim ze je to o tom aky zmysel clovek v slaveni Velkej noci vidi.
Pre mna osobne ma najma duchovny rozmer-Velka noc pre mna znamena to,ze Jezis vstal z mrtvych :pensive: Bohuzial uz aj Velka noc je v mnohych krajinach o cokoladovych vajciach a zajacikoch+o chlaste :confounded:
15. dub 2009 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mala som u nas tyzden na pradzninach pubertalneho brata, takze som nesihla ani vyzdobu ziadnu. vajicka sme nemali. akurat som manzelovi urobila dobru prazenicu z domacich vajec co babka zo SR poslala. nezvykneme vyvarat, zdobit a podobne. nemam na to pred sviatkami cas, kedze chystam kazne. a ked pridem po dvojich bohosluzbach tak nieco hodim do hrnca aby sme sa najedli. hold manzel si musel zvyknut ze aj nedelne obedy su u nas rychlovky. lebo fakt nemam ako a kedy stat v nedelu pri sporaku.
15. dub 2009 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nám začíná velikonoční období už dlouho dopředu, prožíváme ho postupně - popeleční středa, květná neděle, škaredá středa, zelený čtvrtek, velký pátek, bílá sobota, vel. neděle a pondělí. Na neděli sháníme kočičky, ve středu pečeme jidášky, ve čtvrtek je brokolicová polévka a špenát, v pátek se nejí maso, v sobotu sháním svíčky, pečeme beránka, mazanec, boží milosti, v neděli maluju vajíčka a v pondělí se scházíme s rodinou. Na dveřích máme jarní věnec, v oknech zavěšená vajíčka, ve váze větvičky apod. Pro mě jsou to krásné svátky, spíše duchovního charakteru. Koledovat se u nás chodí. Ale co z toho zůstane až budeme mít děti, to fakt nevím. Maluju si, že všechno, ale pochybuju že to budu zvládat. Ale něco málo určitě.
16. dub 2009 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek