Jak prožíváte Velikonoční svátky?

karotky
13. dub 2009

Zajimalo by mě,jestli dodržujete nějaké(jaké?)tradice nebo celé svátky pouštíte z hlavy a opouštíte na Velikonoční pondělí domov,abyste měli pokoj od případných koledníků?
A s jak malým dítětem by se mělo chodit po sousedech,aby z pomlázky mělo rozum?
Loni jsme to vůbec nešlukovali a letos jsem Ádovi udělala balíček laskominek a včera(pokud nepočítám sebe 😅 )vyšlehal jednu svojí vrstevnici. 😅
Manžel na pomlázku nechodí,tak mi příští rok nezbyde nic jiného než,abych s Ádou chodila sama.To bude ostuda. 😀

janulle22
13. dub 2009

tak ja uz to nejak neresim... nikomu neotviram kdyz prijde a malej vymrska akorad rodinu a to je vse...treba pristi rok uz pujde po vic lidech ale ted jeste ne... a bude chodit se svym tatou a kdyz bude treba v praci tak urco s dedou... 😉

many
13. dub 2009

suprově ☹ malej má horečky,průjem a roste mu zoubeček
jinak k nám jaksi ani nikdo už nechodí,už jsem stará koza asi 😀 😀 😀 😀

mudr.
13. dub 2009

nesnasim velikonoce. manza jde akorat se starsim k babicce popř. tam, kde nas cekaji a šmitec. ja jsem doma a tise trpim a cekam, az bude 12. otviram jen tem, s kym jsem domluvena. uz to neni jako driv, kdyz jsme byli jeste deti. to jsme byli vdecne za kazde vajicko. dnes chteji jen frtany a o vajicka nemaji zajem. neni to to, co byvalo. skoda.

skurinka
13. dub 2009

tak tady se nechodi koledovat ale hledaji se vajicka v trave.bydlim v nemecku.
ale minuli rok jsem byla s malym v cechach a hrozne si to uzival s dedou chodili.doma jsem ho naucila basnicku-hody.hody doprovody........ a slo mu to a byl strasne nadsenej kolik si toho vykoledoval. 😀 😀 😀 😀

greta24
13. dub 2009

Syn a muz su v praci, rodicia v zahranici - My ziadnu Velku noc nemame 😢

kacenka.n
13. dub 2009

manžel chodi po kupani po rodin aj so synom a ja som doma 🙂 čakam kupačov 😀 mam urobene chlebičky kolačiky a už len čakam na kupačov a na na manžla a syna

kubaka
13. dub 2009

V Praze na sídlišty není po tradici ani památky. U nás v rodině už taky ne. Ani nic nedáváme klukům - užíváme si tři dny na zahradě jarními pracemi. Letos jsem nerozvěsila ani vejce - syn totiž ádné o pracovních činnostech ve škole nevyráběl. Když se to neděje nikde okolo nás, udržovat na sílu tradici by bylo spíš na obtíž a nespontánní.
vánoce ovšem ctíme 🙂

erikasadek
13. dub 2009

ahoj ja som sice v zahranici a tu velmi necitit prave velkonoce ake ja poznam...
ale snazim sa kvoli mojim detom,, robim slovensku velku noc; mama mi posiel afarby na vajicka a samolepky apodobne vsetko s cim sme zdobili vajicka pre drobcov to bola ale zabava......

na stole je vo vaze, zlaty dazd i ked je umely tu uz davno odkvitol, a na nom zavesene, vajicka , strasne sa to detom paci a ja zase citim velkonocnu atmosferu....

na buducu rok ich naucim zdobit vajicka voskom a farbami...
co s atyka sibacky tak tu nie, kedze je to nepoznane.. takze maju smolu...
ale i nak velka noc v klude a pokoji.. a zabudl asom samozrejme cokoladove vajicka zajkovia poskrivany v byte s radostou ich vcera hladali.. 😀

kristi
13. dub 2009

neresime to vubec, akorat mam trosku nazdobeny byt. Jinak Mia nekoleduje,ale obe jsme rano dostaly na prcku od taty, abychom byly zdrave... 🙂

sisstin
13. dub 2009

nijak 😅

e.k.t
13. dub 2009

tak koledníci u nás přijeli ráno a ráda jsem se nastavila, pomlázka byla čerstvě a osobně pletená a synovcovi 2,5 roku to dělalo radost, ani to nebolelo. jeho táta pohoda, když mu ukazoval jak se to má dělat tak byl taky jemný, dostali balíčky, pokecali jsme a pak pokračovali k dalším příbuzným. Jinak to byly dny spíš o pohodě 😉

anta
13. dub 2009

Velikonoce neřeším, nějak mě nikdy nebavily 🙂

daniela1983
15. dub 2009

pracovne, moze farar inak 😀

etuska
15. dub 2009

Dani 😀

daniela1983
15. dub 2009

ale nie, nebolo to az take zufale, celkom pohoda. na skolskej praxi to byvalo horsie, ale teraz si clovek zariadi ako chce,. este aj paschu sme mali s deckami na nabozku. takze som si skor pracu vymyslala 😀

etuska
15. dub 2009

myslim ze je to o tom aky zmysel clovek v slaveni Velkej noci vidi.
Pre mna osobne ma najma duchovny rozmer-Velka noc pre mna znamena to,ze Jezis vstal z mrtvych 😔 Bohuzial uz aj Velka noc je v mnohych krajinach o cokoladovych vajciach a zajacikoch+o chlaste 😖

daniela1983
15. dub 2009

no mala som u nas tyzden na pradzninach pubertalneho brata, takze som nesihla ani vyzdobu ziadnu. vajicka sme nemali. akurat som manzelovi urobila dobru prazenicu z domacich vajec co babka zo SR poslala. nezvykneme vyvarat, zdobit a podobne. nemam na to pred sviatkami cas, kedze chystam kazne. a ked pridem po dvojich bohosluzbach tak nieco hodim do hrnca aby sme sa najedli. hold manzel si musel zvyknut ze aj nedelne obedy su u nas rychlovky. lebo fakt nemam ako a kedy stat v nedelu pri sporaku.

andelka
16. dub 2009

Tak nám začíná velikonoční období už dlouho dopředu, prožíváme ho postupně - popeleční středa, květná neděle, škaredá středa, zelený čtvrtek, velký pátek, bílá sobota, vel. neděle a pondělí. Na neděli sháníme kočičky, ve středu pečeme jidášky, ve čtvrtek je brokolicová polévka a špenát, v pátek se nejí maso, v sobotu sháním svíčky, pečeme beránka, mazanec, boží milosti, v neděli maluju vajíčka a v pondělí se scházíme s rodinou. Na dveřích máme jarní věnec, v oknech zavěšená vajíčka, ve váze větvičky apod. Pro mě jsou to krásné svátky, spíše duchovního charakteru. Koledovat se u nás chodí. Ale co z toho zůstane až budeme mít děti, to fakt nevím. Maluju si, že všechno, ale pochybuju že to budu zvládat. Ale něco málo určitě.