Jak zvládáte studium na vysoké škole vedle mateřské?

petit_grisu
1. črc 2012

Maminky studentky...

Jak zvládáte péči o miminko a studium? 😖
Ze zdravotních důvodů nemohu dělat v oboru, ve kterém jsem vystudovala střední školu, ale abych mohla dělat zaměstnání, které mě maximálně baví, potřebuji si dodělat VŠ v jiném oboru. Touha po miminku je ale stejně velká jako nutnost studia VŠ.
Dá se to obojí zvládnou aby z toho člověk nezešílel? Opravdu se mi nechce odkládat těhotenství na dalších několik let... ☹

Děkuji za vaše reakce, rady a zkušenosti... 🙂

sisaha
1. črc 2012

@petit_grisu uplne v pohode, ak mas rodinu, ktora ti je ochotna pomôcť na čas, ked si v škole. Nepíšeš, či chceš študovať externe alebo denne. Ak denne, tak pokiaľ tehotná nie si, nie je problem, ked porodíš, určite sa dá individuálne dohodnúť, alebo prestúpiť na externú formu. Všetko je to iba o dobrej logistike. 😉

stardust
1. črc 2012

ci studium zvladnes aj s rodinou zavisi od narocnosti odboru.

petit_grisu
autor
1. črc 2012

@sisaha Studium budu začínat při zaměstnání. Takže určitě dálkově, denně bych nemohla ani kvůli financím. 🙂

@stardust Myslím že obor není extra náročný, jedná se o pedagogiku pro mateřské školy...

bambola
1. črc 2012

@petit_grisu to zavisi od odboru, ochoty vyucujucich a skolskeho systemu, priebehu tehotenstva , od narocnosti dietata...... no vela 🙂 ale ak chces ist studovat tak chod do toho, po prvom ruku uvidis ake narocne je studium, ako to na skole "chodi" a rozhodnes sa ci dieta zvladnes ci nie 🙂

ja studujem externe, ale tak moja mala je poklad 😀 (klop klop)

petit_grisu
autor
1. črc 2012

@bambola Já bych chtěla taky určitě dálkově - externě. Ale už vidím že moje dítě bude ten největší divoch. 😀

sisaha
1. črc 2012

@petit_grisu ja to mam tiez vystudovane..., da sa to zvladnut, ale netvrdila by som, ze to nie je narocne..Niektore veci nie, ale z niektorych som mala hlavu v riadnom smutku... 😉

mia258
1. črc 2012

V jeseni sa mi narodí druhé a nastupujem do 2. ročníka na výšku, externe. Musím to zvládnuť, aj keď už teraz s jednou to bolo o držku 😀

ikarkulka
1. črc 2012

pokračujte, prosím, v tématu, na které vám dala odkaz butt. děkuji.