Je tu nějaká těhulka vegetariánka?

kaphajin
7. čer 2012

Ahoj holky, jsem v 35tt a jsem celoživotní vegetariánkou. Těšila jsem se na těhotenství, že se to třeba změní, ale bohužel mě žádné chutě nepřepadly a tak doufám, že bude moje miminko v pořádku. Manžel maso jí a já jsem se párkrát donutila během těhotenství něco sníst, ale spíš ryby a kuřecí jsem zvládla pouze 3x ☹ Tak bych tu ráda našla maminku, která je třeba na tom stejně.

nikollita
7. čer 2012

Ahoj, já jsem na tom naopak, celý život jsem jedla maso a v těhotenství se ho nemůžu ani dotknout 😀

hojda
7. čer 2012

Já jsem jen četla ,že vegetariánům se statisticky rodí více holky a kamarádka vegetariánka jí má taky 😉

kachen
7. čer 2012

Tak to si radeji zaloz diskuzi.

garfie
8. čer 2012

Nepochopila jsem teda přesně na co se ptáš? Já vegetariánka nejsem, maso ale jím jen sporadicky-a v těhotenství vůbec, dělalo se mi z něj zle-nejhorší bylo kuřecí, od té doby ho skoro nejím....Myslím, že se rozhodně do masa nemusíš nutit, jsou jiné způsoby jak dodat miminku vše co potřebuje.

petja
8. čer 2012

Mě spíš přijde,že jsi se svým vegetariánstvím nespokojená?! To docela nechápu,vždyť tohle je životní filozofie a ne někým nucená nutnost! Když se rozhodnu maso nejíst,mám k tomu povětšinou humánní,etické důvody a pak se zaměřím na stravu bez masa,která musí být ideální na hodnoty,propracovaná do detailu...Těhotenství jistě určitá zátěž je,ale vegtariánek těhulek i matek je spousta,myslet si,že bez masa dávám dítěti neco míň,je po celoživotním vegetariánství docela podivný...

slundo
8. čer 2012

myslím, že v dnešní době existuje spoustu kvalitních náhražek masa, což ty jistě víš a tak není třeba se tím trápit. Jen je nutné hlídat si přísun živin-dostatek bílkovin a železa. Miminku určitě neublížíš, bere si z tvých zásob. A pokud jsi už v 35.t a je vše ok, tak se není čeho bát 🙂 Chápu , že jsi v těhotenství chtěla maso zkusit jíst kvůli miminku, ale nutit se do toho nemá cenu . Tak přeju krásné zdravé mimčo 🙂