Jsem divná matka?

tercer
3. čer 2014

Ahoj holky,
chtěla bych znát Váš názor. Nejsem typ maminy, která by se ráda se svými ratolestmi "zviditelňovala". Mám dva kluky 2 roky a 3 měsíce. S dvouletým chodíme do Sokolínka (už tak jsem se musela přemlouvat, ale hecla jsem se a řekla si, že to dělám pro Kubíka, aby byl mezi dětmi). Dnes byla besídka a mohly jsme tam vystupovat, ale protože vím, že Kubíček je neposeda a mohl by to celé zkazit, tak jsem tam nešla, respektive šla ale jen jako divák.
Jak Kubíka znám, tak stejně nebude dělat to co ostatní a já ho tam budu honit a odtrhávat od věcí, které nemá dělat. Bála jsem se strhnutí pozornosti na svou osobu a tak to klukovi nedopřála. Na Sokolínku mi to je jedno ať si dělá co chce je přeci malej a nebudu ho nutit, ale v tomhle jsem zklamala, přestože bylo vidět, že by šel rád. Mám teď pocit viny jestli v něm vybuduji nějaký komplex, když ho zas až tak nedružím, ale nemohu si pomoc, prostě to tak cítím:(( Máte to někdo podobně?

petrajurinova
4. čer 2014

S takhle malým děťátkem bych se taky nešla "předvádět". Pravidelné cvičení ve skupině je fajn, ale na takové ty předváděcí akademie a besídky je podle mého osobního názoru času dost. Ano může to být roztomilé, koukat na ty prťata, jak se snaží cvičit, nebo naopak jak s ohromným smíchem utíkají maminkám, protože to berou jako zábavnou hru, ale druhý den si z toho stejně nic nepamatují a mamka má mindrák, že to její dítě "vyvádělo". Za rok, za dva bude mezi dětmi přizpůsobivější a už si to předvádění se před publikem taky užije.
A určitě tím, že nenecháš dvoluleté dítě "šaškovat" při oficiální předváděčce, v něm nevybuduješ žádný komplex. Pokud bude společenský, tak se bude družit sám a pokud bude samotář, tak ho stejně svým úsilím do kolektivu nezačleníš, to je v povaze dítěte.

punky
4. čer 2014

my nechodime do zadnich krouzku ani plavani ale vememe kolo jdeme ven nebo na hriste nekam na prochajdu a jsme vsichni spokojeni 😉 a urcite bych dite do niceho nenutilůa a to jsem byla svedkem nekolika maminek co deti nutili do neceho co nechteli a koncilo to placem a nastvanou maminou

krystalka
4. čer 2014

Taky jsme nikdy nechodili na žádné kroužky, ani na plavání ani na cvičení....byli jsme pořád někde venku, na hřištích, v parku, na kole, odrážedle, koloběžce, vlakem krátké výlety apod...nijak nám to nechybělo, syn nebyl zrovna společenský typ, takže byl spokojený, ve 3,5 začal chodit jednou týdně na dopoledne do miniškolky, aby se trošku "otrkal" mezi dětmi...a pak ve 4,5 nastoupil do školky....kroužek má až letošní rok - je předškolák, chodí ve školce na takový všeobecný sportovní kroužek, pěkně se tam vyblbnou, procvičí a hodně se motoricky zlepšil, je teď takový obratnější....cvičí tam s různými pomůckami, hrají míčové a další hry apod.