• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jsem žena v domácnosti - pro okolí je to nepochopitelné

23. února 2017 
@orchidis zajímalo by mě, jaká práce se dá dělat z domu. Kromě účetnictví a e-shopu mě nic nenapadá. Můžeš jen okrajově naznačit čím se zabýváš? třeba do IP, díky
9. kvě 2014 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mapurka Mapurko, jelikož to v této diskuzi vyzní jako rejpání, tak píšu jen příspěvek na odpověď na tvou otázku a jdu :slight_smile:.

Není pravda, že by se z domu nic moc dělat nedalo. Je toho dost. Hlavně to však chce, trochu si to rozjet před MD, před dětmi. Osvědčit se v práci, ukázat, že jsi dobrá, že jsi profesionálka, že na to máš. Takových si pak zaměstnavatel váží a často dá možnost pracovat z domu. Samozřejmě ne ve všech povoláních, ale v mnoha ano. Mám i dost kamarádek z jiných oborů, co sem tam dělají pro původního zaměstnavatele na dohodu, atd.
Mít hodně dětí, to si ne každý může dovolit. Lidi by měli být soudní a vidět i do budoucna. To je můj osobní názor.

Ano, můj názor je, že to jde vždy. Vždy se to dá zařídit, udělat. Souhlasím s tím, kdo to řekl.
Myslím, že do této diskuze vlastně nepatříš, protože si práci hledáš, nejsi doma chtěně a dobrovolně. Nebo tam patří otazník...? :wink: :wink: :wink:

A už jsme zase u toho.
Osobně mám v okolí několik maminek jako ty. Hodně dětí a pracovat by prý chtěly, ale NEJDE TO. A já na "nejde to" v životě nehraju :wink:.
9. kvě 2014 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@orchidis díky za názor. Když jsem si pořizovala děti, samozřejmě jsem myslela na budoucnost. Vím, že to zvládnem i bez mé práce a věčně doma nebudu.
9. kvě 2014 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já ti rozhodně fandím, zatím mám rodičák na 23měsíců a těžko říct, jestli půjdu do práce , podotýkám, že bych ráda šla, ale netuším jestli něco najdu. Mám jedinej požadavek a to ten, že nechci pracovat na směny a o víkendu. Což bude asi problém. Měla jsem dobrou práci ale byla jsem záskok za mateřskou. Teď to asi nepůjde, jelikož manžel se rozhodl začít studovat, ale druhé dítě chceme po jeho studiu a ráda bych poté alespoň částečně zůstala doma. Totálně bych se vykašlala na lidi kolem. Všichni se tváří že snědli šalamounovo ho**o a pak to tak vypadá. Jestli jsi doma spokojená a vůbec jestli jste doma spokojení tak není potřeba cokoliv řešit. A vadí mi názor ten, že matka/ žena v domácnosti rovná se povalečka popřípadě cuchta u plotny. Každá si svůj ,,volnej" čas řeší po svém, a určitě má čas i na koníčky, aneb jak říká moje kamarádka - kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá výmluvy. Takže ženám v domácnosti zdar a těm co se vykašlou na blbé kecy obzvlášť :slight_smile:
9. kvě 2014 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@monihart manžel by měl mít životní pojistku, pokud je to zivitel rodiny. Muže se stát cokoli. Ohledně důchodu, můj plán je, pokud zůstanu doma, tak nějakou socku platit, tzn. zařídím si nějakou "výdělečnou" cinnost, ŽL list nebo neco podobného. Muzes klidně vystavovat faktury za úklid, ale musíš pak samozrejme platit daně atd. Zadarmo to neni.
9. kvě 2014 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@usak ja jsem jako ty :slight_smile: sice nejsem za slovo vzata zena v domacnosti protoze si budu byznys ale nechodim do prace a taky se tomu kazdy divi ...minule mi volala kamaradka ze potrebuje k sobe nekoho na trvaly uvazek na 8h tak sem ji rekla at se nezlobi ale ja nemam cas chodit do prace :grinning: :grinning: ja bych tam umrela prijit o svou svobodu...nemoct si planovat co a kdy chci delat kdy odjet k nasim a na jak dlouho chci to je parada :slight_smile: a presne jak pisou i holky kasli na to co si kdo mysli..je to jen zavist ze oni "musi" chodit do prace :wink: kdyz by sis chtela pokecat klidne mi napis ip
9. kvě 2014 ve 21:49  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@amallie To samozřejmě má. I z toho důvodu, že má nebezpečné povolání. Ale ta stejně nepokryje všechno. Stačí nějaká dlouhodobá nemoc. Pokud vím, pojistka nikdy nepokryje vše, co se může stát. A když už máš výdělečnou činnost, nejsi v domácnosti, to je ten rozdíl. Jinak s tebou souhlasím, jedině tak bych měla odvahu nenastoupit do práce.
9. kvě 2014 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mapurka každý ať se stará o sebe, já to mám podobně. Ale já jsem na ty keci už imunní :slight_smile:
10. kvě 2014 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@usak ahoj, nic si z lidí nedělej, já jsem také dlouho doma, nevím, proč některým lidem příjde starat se poctivě o svoji rodinu doma tak pořadné...! Zvlášť, když člověk vidí, že každou chvíli někdo někoho z rodiny týrá a miminka se nachází někde v popelnici! Měli by nás ženy v domácnosti alespoň ctít, když ne platit! :wink:
Po druhé mateřské jsem nastoupila do původní práce, ale malý každou chvíli trpěl na průdušky, je astmatik a pořád opakované zápaly plic... :frowning2: a v práci mi neumožnili jen ranní, takže já jela raději ranní a noční místo odpoledních...a když pořád chodíš na paragrafy, taky na tebe v práci moc hezky nekoukají.... :frowning2: nedalo se to , vydrželi jsme tak půl roku...a dala jsem výpoveď, řekli jsme si raději budu doma starat se pořádně o malého, když pořád marodil , doma bude navařeno, uklizeno a já i manžel budeme mít nervy v klidu! Tak tři roky jsem práci nehledala...Teď už půjde do školy, díky lékům, které bere je na tom lépe a já bych práci i už chtěla, ale zatím se mi taky nedaří....začínám být pomalu zoufalá....náklady rostou a už nám to nestačí ...manžel mě uklidňuje, stačila by mi práce na 4 hoďky, aspoň. Ale z řečí se snažím nic nedělat, říkám, že pracuji přes net doma a mám to... :slight_smile:
6. čer 2014 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@usak To nic neni. Patrim mezi svobodne zeny v domacnosti, to znamena bez partnera a bez deti. Znam takovych mladych zen vice. To by jsi teprve zazila zavist, nevrazivost a vtiravost muzu, kteri by se radi nechali vydrzovat. Nerikej ze jsi v domacnosti, rekni ze pracujes doma a ze kazdy muze tak pracovat. Nebo rekni ze nikomu neni nic potom, co delas.Preji hodne stesti pri odpalovani drzounu, kteri to delaji ze zavisti.
26. čer 2014 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@usak Konecne jsem nasla diskuzi kterou jsem hledala... Ja jsem rok po skole a proste jsem si nestihla najit praci :slight_smile: Hodne jsme cestovali, a ikdyz jsem si praci chteli najit, tak se nezadarilo.. Ted jsem cerstve tehotna, takze je prace passe a manzel je taky pro, aby se ze me stala house wife, protoze to delam stejne poslednich 6 let... Ikdyz jsem o toho studovala a chodila obcas na brigady.. Netusim jak na to bude reagovat okoli, protoze s VS prece musim najit praci ze :slight_smile: Az budu mit cas, vsechno si to tady prectu, ale aspon vim, ze tady spriznenou dusi najdu...
17. zář 2014 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@usak ja rikam ze delat nepotrebuju ze dela pritel a ten nas uzivi i dost usetrime ale zase nezijem v cr no takze tak ale v cr sem makala furt to jen ted tady si to muzu dovolit byt doma :grinning: normalne na ferovku je mi to jedno ale kdyz rodina to furt dokola opakuje tak me to uz neba delala sem hned po skole a ted sem proste zena v domacnosti varim uklizim atd me to bavi byt doma
17. zář 2014 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Usak nic si z toho nedělej, vždyť je to to nejlepší co pro rodinu můžeš udělat, bej doma a starat se o chod domácnosti. A když muž bude mít keci, tak mu najdi na netu kolik stojí hospodyně. Nejméně 20 tisíc. Aby věděl co v tobě má.
23. únor v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Upozornění
Uživatel je nedůvěryhodný. Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o účet vytvořený za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od krealeaa.
@usak
Jé, já bych si hned našla, čím se zabavit :slight_smile:. Jsem takový člověk projektu, když nemám nic v merku tak se nudím... a proto pořád něco vymýšlím, akorát mě mrzí, že na to nemám víc času, což ti závidím. Takže kašli na ostatní a užívej si to.... Nikdo nebude na staré roky vzpomínat, jak denně seděl 10 hodin u počítače a cosi tam datloval...
A přikládám inspiraci na všechno možné, pokud to ještě neznáš: https://cz.pinterest.com/
23. únor v 16:06  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek