Jsou i kolem vás holky, co mají za sebou potrat?

karlovac
27. zář 2013

Nevím jestli si toho všímám jen já, ale nezdá se Vám že jsou i kolem Vás holky co mají za sebou zamlklý,samovolný nebo jakýkoliv potrat, který si přeje(zařizuje) příroda?Myslíte si že to to má vliv antikoncepce?Dřív toho tak nebývalo....

berynka
27. zář 2013

dřív nebyl internet 😅 . A hlavně dnes každý druhý letí hned na krev a na ultrazvuk a dřív se ani nevědělo, že to byl potrat... prostě přišla MS dýl.

llluckaaa
27. zář 2013

Taky myslím, že dřív se o tom prostě tolik nemluvilo a navíc těhotenství se zjistilo později. Ptala ses svojí mamky, jestli někdy potratila? Moje jo 😒

mosvo
28. zář 2013

Podle mě na množství potratů má taky vliv i věk maminek... Všem kolem mě je už přes 30 a teprve se na těhotenství chystají a to potom holt to riziko potratu je větší. Před 20ti lety měly ženy ve 30ti už dávno odroděno a ne nadarmo se říká, že "nejlepší věk" pro těhotenství je 20-25let...

selverin
28. zář 2013

já brala HA 12 let a otěhotněla jsem po ní do dvou týdnů. První těhu a úplně bez problémů 😉 a Je mi 29. Kamarádka HA nikdy nebrala, má 24 a je po 6ti zamlklých potratech......

llluckaaa
28. zář 2013

@mosvo Jj, souhlasím, věk na to má zásadní vliv, určitě větší než antiko.

leni78
28. zář 2013

Myslím si, ze kdyz někdo tvrdí, ze dřív, kdyz sr nezkoumalo, tak ženská ani nepoznala, ze potratila, proste přišla ms dyl, tak ze to neni pravda. Me tohle tvrdila gynekolozka, kdyz jsem potratila v šestém týdnu a byla to pro me slabá utecha. Šly ze me kusy, kdyz uz jsem nekrvacela a zatlacila jsem na velkou, teklo to ze me curkem. Nepříjemné pocity, bolest. Na potraty mohou mít samozrejme vliv " vydobytky " dnešní doby. Chemie v potravinách, očkování, hormonální antikoncepce, umělohmotné hračky, se kterými jsme si jako děti hráli ( zvláště u chlapců látky způsobují poruchy spermií az neplodnost ).

llluckaaa
28. zář 2013

Abychom to měly i podložené nějakými čísly 😉 http://www.demografie.info/?cz_potratovosthisto...

llluckaaa
28. zář 2013

@leni78 Jenže je rozdíl mezi spontánním potratem a zamlklým těhotenstvím. Zamlklé poznáš leda podle opožděné menstruace a pozitivního testu. A vzhledem k tomu, že přístup k těhotenským testům dřív nebyl takový jako dnes, tak žena opravdu ani nemusela poznat, že byla těhotná. Navíc potrat prožívá každá žena jinak, u některých to může být jako "bolestivější menstruace".

mooncaa
28. zář 2013

Já potratila celkem 4x, 2x do 25 let a 2x po 35 roce (v období mezi jsme se nesnažili). Možná jsem potratila v mládí i víckrát, protože to jsem těhotenské testy neznala a díky hodně nepravidelné menstruaci věděla o těhotenství mnohem později než teď. Zkušenosti s potratem má i moje mamka. Můj Dr. mi říkal, že když se budou počítat i brzo zjištěná těhotenství, tak potratem končí 1/2 z nich.