Jste na mateřské, ale chybí vám vaše práce a kolegyně?

petruneckova
13. únor 2014

Ahoj chtěla jsem se zeptat,zdali taky někdo mate pocit že mateřská je super, ale chybí mi to docházení do práce, Kava a pokec s kolegyněmi,jiné téma než děti. Svoje Dítě milují a užívám si to,ale nejsem ten tip,co by se rad pěkné neoblekl a nevyrazil do práce,cítit se potřebná i v jiných směrech než v mateřství. Dává to Smysl? Byla jsem zvyklá být mezi hodně lidma,komunikovat,teď jsem sama s mimcem,a mám pocit,že zakrnu.

zlatelevizeedna
13. únor 2014

Chybí mi práce i kolegové. Syn má osmnáct měsíců a v létě dostane sourozence, ale na pidiúvazek bych šla do práce hned - bohužel u mého zaměstnavatele to teď nejde☹. Dělám v oboru, který se setsakra rychle hýbe dopředu, takže jsem zvědavá, jak se s tím po návratu do práce popasuju.

camelinka
13. únor 2014

@petruneckova Chápu, já se chtela vratit do prace po 2.letech, ale to bych byla první na řadě ve vyhazovu..... nikdy sem nebyla vylozene supermatersky typ stylem, ze mam ted dite, takze vsechny skrtnu, nikam nebudu chodit a budu male 24 hodin za zadkem..... miluju ji nejvic na svete, ale na hriste chodime v dobu, kdy tam nejsou pisecne zeny, protoze probirat bobky a zuby me nikdy nebavilo a bavit nebude......
Zkuste si najit nejakou brigosku, nebo studium, nebo treba preklady, pokud ste dobra v jazyce, abyste se zase citila potrebna 🙂

dora13
13. únor 2014

@frantiska85 mam se zenskym kolektivem naprosto stejnou zkusenost. ted pracuju uz rok ve spise muzskem kolektivu a jsem mnohem spokojenejsi.

petruneckova
autor
13. únor 2014

Holky fakt děkuji,jsem rada,že je nás více.přesně co tu píšete,je moje řeč.neříkám,že maminky v parku jsou divné,a ne vsechny,ale občas co zaslechnu,jak se vykakal,a vyčůral,jasné,že když malej se po třech dnech zácpy vykadil,měli jsme druhé vanoce,ale stavět na tom hodinovou diskuzi? Je to opravdu spise ten Kontakt,mě práce bavila,byla jsem sice jen asistentka ale pracovala jsem pro ředitele a pro 200 lidí,takže pořád maily,telefony,lidí e mi ustolu točili,pokecali jsme a tak,TO mi chybi.

camelinka
13. únor 2014

@dora13 Zlati chlapi, ze? Ja delala vzdycky spis v muzskym kolektivu, se zenskyma si nejak extra nerozumim 😀 ,prave proto, ze zahradka me nebavi, nesiju, nepletu a bobky neresim 😀 , radsi si vemu nejakej vercajk a jdu neco delat

petruneckova
autor
13. únor 2014

Teď se doma taky namaluji,snažím se,ale je to prostě jiné.

camelinka
13. únor 2014

@petruneckova Ono jde hlavne o ten kontakt a pocit, ze clovek muze byt dulezitejsi a potrebnejsi nez "jen" (pisu schvalne v uvozovkach, protoze byt mamina neni jen "jen" 😅 😀 ) zenska v domacnosti 🙂

petruneckova
autor
13. únor 2014

@camelinka
Já měla taky šéfa,proto Ta pohoda,kolegyně v bývalé prací,staré co si nevrzly,nebo mladé závistivé,já byla většinou oblíbená,protože jsem ten HODNY blbec,a ne Kazdy to skousnul,takže Pár lidí,ženských,mi dělalo v praci peklo.

petruneckova
autor
13. únor 2014

@camelinka
Ano,mimi je úžasné,ale praní,žehlení,samota už tak ne.

camelinka
13. únor 2014

@petruneckova jo, to znam 😅 , ale nastesti tu zenskych bylo vzdycky malo, ale ja si radsi pokecam s tema chlapama 😅 😅.
Jinak samota, chlapa mam 4 dny z peti doma, takze samy nejsme, ale spis, ze bezdetny kamosky uz se nestavi tak casto jako predtim a ja taky nemam pokazde cas a hlidani, kdyz nekam vyrazej,.... je to jiny no, ale ted, kdyz uz je holka "velka", tak je to parada 🙂

dora13
13. únor 2014

@camelinka mne ani tak nevadila "zenska" temata, jako spis celkove pristup. Jeden priklad za vsechny, vzpominam si, jak jsme se jednou bavily v praci o svatbach a ja jsem zminila, ze ta nase stala 100 tisic (coz kdo se vdaval, tak vi, ze za svatbu o 150 lidech neni zadna cena, navic jsme rok setrili a hodne nam prispeli i rodice) a za tyden jsem se z druheho konce open spacu dozvedela, ze jsem se vdala pro penize za bohateho chlapa a ze do prace chodim jen proto, abych nebyla znudena panicka -- coz bylo o to usmevnejsi, protoze jsme v te dobe zarizovali byt a nevyslo nam na postel, takze jsme spali na matracich, tak jsem premyslela, kde prede mnou ten muj bohaty chlap ty penize skryva 😀

camelinka
13. únor 2014

@dora13 Dobry 😅 , to je tak vsude, jako co si budem povidat, vsechny drbeme, i chlapi drbou, ale takovyhle dedukce a vymysleni, to jde trochu mimo me 😀 ,ale tak clovek se o sobe dozvi veci, nez to prelitne z jednoho konce na druhej 😀 😀 😀

petruneckova
autor
13. únor 2014

No bezdětný jsou někde jinde,už se ani moc neozvou,nebo jim to nejde,tak nechtějí děti vidět.Nevím,v létě to bude lepši,ted i Ta zima tomu nepřidá,ale vydělávat bych chtěla,už jen proto,že teď počítáme Kazdou korunu.

camelinka
13. únor 2014

@petruneckova to kazdopadne, ale u nas to postupne vsechno rodi, takze casem to zase bude kolem tech zubu a bobku 😀 , takze se v lete do te prace fakt tesim, ikdyz ted musim vyresit strasne moc veci..... ale to napeti prave me strasne bavi, hlavne ze to bude zmena 😵

petruneckova
autor
13. únor 2014

@camelinka
Ono je rozdil drbat a drbat,nikdy bych nezdrbla člověka,co mi nic neudělal, nebo tak, pak je taky rozdíl,když někdo drbe,protože závidí,je zlej a zpracuje i okoli,protože má na nej vliv.to je Potom kvalita.hele my měli malou svatbu a stálá 60,a to mámě holou prdel,ale chtěla jsem si to užít,tak jsem šetřila.

camelinka
13. únor 2014

@petruneckova tak nejak 🙂 🙂 . No my meli svatbu uplne atyp, jen rodice a kamosi, po obradu velka grilparty s diskoskou a pruletem gripenu, vsichni spokojeni 😎 😎 😎

sylvuska23
13. únor 2014

Jsme ráda, že nejsem sama..taky mám někdy pocit, že na mateřské asi zakrním...strašně ráda jsem mezi lidmi..pracuji v obchodě a člověk tam potkává spoustu lidí..sice někteří jsou protivní, ale měla jsem tam i spoustu pravidelných zákazníků...co se týče kolektivu, i když jsme samé baby, strašně ráda jsem drbala 🙂 probíraly jsme všechno horem dolem...a když jsem byla těhotná, prožívaly to holky se mnou 🙂 všechny už děti mají, takže aspoň mohly v něčem poradit...i šéfové jsou skvělí...v lednu jsem tam byla dva dny na inventuru a byla jsem moc spokojená, byla jsem zase ve svém živlu...moje holčička má teď 3 měsíce, takže ještě půlku dne prospinká, tak je to taková nuda...určitě to bude o něčem jiném, jak už bude chodit, brblat, atd. to už se nudit fakt nebudu, ale zatím si připadám taková nevyužitá ☹ naštěstí mám skvělé kolegyně a i když tam občas chodím na návštěvu do práce, přijdou i ony ke mě...

petruneckova
autor
13. únor 2014

Pamatují si jak jsem odjela na dovolenou,a vrátila jsem se a nebavila se semnou ani zidle,15 zenskych,pak jsem zjistila,ze jedna stara co si nevrzla,si vymyslela,ze je je chceme my novy kolegyně a já vystipat.

petruneckova
autor
13. únor 2014

@sylvuska23
Taky chodim na návštěvy,a holky jsou super,ale šéf už je jinde,takovej odtazitej,no už mě nepotřebuje,do Te doby Samy med. Sliboval mi praci,a vy..... Se na mě.

veru324
13. únor 2014

Ahoj, zatím tedy nepatřím k matkám, ale čekatelkám, ovšem když řeknu, že chci hned po půl roce (a půjde-li to, tak i v průběhu mateřské) aspoň trošku pracovat, tak okolo mě krom partnera a našich nikdo nechápe. Jako prachy budou třeba, ale svojí práci mám ráda, můžu jí dělat dle časových možností mých a dítěte, nemám nějak dané termíny a zaměstnavatel se mnou počítá byť na 1 dopoledne v týdnu co nejdřív. Kdoví, možná to nepůjde, možná se mi nebude chtít, ale doufám, že ano, že si udržím zdravý rozum. Ani to těhot. zásadně neprožívám - samozřejmě se těším, chystám, ale nemám potřebu pořád s každým ten stav rozebírat, což kolem lidi taky moc nechápou 😀
A jinak se přidávám - jsem teď v mužském kolektivu, super. Pracovala jsem 2 roky v ryze dámském, kam jsem moc nezapadla, jiné zájmy, priority atd., a doufám,že u těch chlapů vydržím 😀

petruneckova
autor
13. únor 2014

@veru324
Říkám,já to odsuzovala,ale už na to mám jiný názor,Ta samota a prázdná peněženka mi otevřely oči,jako máme na vsechno,ale už to neni takoveto jít do obchodu a jen tak si něco koupit třeba za litr.
Malej je boží,už je Velkej a je s ním sranda,ale někdy je potřeba pobavit se.

berynka
13. únor 2014

Podobné pocity jsem měla, když byla první dcera ještě mimino 😉 . Dny byly stejné, nic se vlastně nedělo a většina činností byly jen povinnosti, své udělá i určité izolace. Pak se to dost zlepšilo, když jsme začaly s kamarádkama a jejich dětma podnikat různé akce a už to bylo jen o tom, že "jaké si to uděláš, takové to máš" 🙂 , což se v životě dospělého moc často nestává.
Návrat do práce sice pak byla taky příjemná změna, ale došla jsem k poznání, že čas strávený s dítětem nic nenahradí a hlavně to uteče a už se to nikdy nevrátí 😅 . Práce a lidé kolem jsou a budou, ale není to to, co mi dává pocit uspokojení a smysl života 😉 .

mafeska
14. únor 2014

Popravdě práce mi nechyběla, kolegové taky ne.. Smysl života je rpo mě rodina, jsem vychovaná tak že máma má být s dítětem doma ne chodit do práce (během mateřské a rodičovské). Rodičovská mi na mozek nevlezla, užívám si malé a připadám si pořád stejná. Papáníčko, plínečka, foceníčko atp. se mně fakt netýká 😀😀
Loni v létě jsem dostala nabídku od zaměstnavatele na částečný úvazek, vzala jsem ho hlavně kvůli penězům, nechtělo sem mi, ale začala jsem v tom vidět pozitiva, procvičím si angličtinu, nevypadnu z provozu. Nabídli mi to vlastně rok po porodu a po tom roce jsem si tu "první" den připadala jak na úplném začátku. Těšilo mě, že mě tu po roce kolegyně rády vidí 🙂

bosoorka
14. únor 2014

Tak já to mám úplně stejně. Malá bude mít 5měsíců a chybí mi snad vše kolem práce, ráno se hezky nahodit a vyrazit mezi lidi, mluvit denně s lidma, cítit se potřebná, dokonce i ten stres, nevědět, co se bude ten den dít :D. Teď už je to lepší, ale na začátku jsem si říkala, k čemu jsem to studovala, stejně už jsem dobrá jenom na výrobu mléka a výměnu plen 🙂. A to své dítě miluji a užívám si mateřství, jenom ta změna byla velmi ostrá-malá se narodila 3dny po nástupu na mateřskou, tak jsem něměla ani čas se na to naladit. Ale je to zcela normální, že to někdo má tak a někdo zase ne a být doma ho zcela naplňuje. Jinak myslím/doufám,, že se to změní příchodem jara, já jsem vždy byla dost akční a ta zima s miminkem je omezující, teď už to bude lepší, už bude možné přebalit a nakojit kdekoliv...

sariss
14. únor 2014

Ahoj, jen cci rict ze ses uplne normalni zenska co to nekam dotahla a nechce si to nechat vzit. Milovat sve dite neznamena ze vse kolem musis nechat byt, presne jak tu nekdo psal, pokud ze ska dela praci co je ji protivna tak j rada ze z ni vypadne na materskou ale kdyz te prace bavi, seberealizujes se, citis se potrebna tak pak nanmaterske jasne musi prijit minimalne nejaky pocit samoty a prazdna po tom socialnim zivote.
Ja treba neme praci kde bych se vylozene seberealizovala a nemohla bez ni byt ale doma buch dyl jak rok a oul va s ditetzm byt nechtela ani nahodou. Proste potrebuju muset vstat v danou dobu, pekne se obliknout,nalicit a mit zivot mimo sve dite, by, rodinu. Nebavi me travit kazdy den x hodin na hristi/v parku a nechci se stykat jen s matkami malych deti. Ja sla zpatky do prace kdyz bylo dceri 9mes a spatne jsme to nesly obe, mento prislo brzy a ona mela zrovna separacni uzkozt, 8-9 mes je nejhorsi doba pro odlouce i od latky, lepe to snasi 6mesicni a o beze srandy... Ale nakonc jsem byla rada a musim rict ze za ten rok co jsem byla doma jsem teda zakrnela fest. Po navratu do prace jsem se citila jak kdyz jsem tam nebyla 5 let...neumim si predstavit vracet se treba po 6 letech, i kdyz po takov dobe se vetsinou asi neni kam vacet....a ja se nedivim ze zamestnavatel nechce pani s 2ma malymi detmi co byla 6 let doma...konkurence je vysoka. Drzim palce at se pro tebe uvolni misto nebo najdes nejakeho intelektualniho konicka/stravu pro mozek🙂 a supermatky klido se do me pustte;)

antoinet
14. únor 2014

Mě práce moc bavila, byla jsem ambiciózní typ, ale teď si chci pár let užívat dětí, kariéra počká, pak budou dětičky rády, když má maminka i jiné vyžití🙂
@sariss tebe chápu, mám kolem sebe pár kolegyň, které to taky zvládají, asi je lepší to zkusit zvládnout, než se trápit doma, když máš ty touhy.

sariss
14. únor 2014

@antoinet asi jsem to neuvedla na pravou miru, ja sviu soucasniu praci tak uplne nezeru, jo je to v pohode a hlavne mam rada urcity lidi se kteryma delam a doma bych poste byt nechtela, ale ja hlavne musela zpatky do prace, jinak bych prisla o misto a nemela ani korunu ani socialni ani zdravotni a s 1 platem bysme to neutahli. Navic bych proste nedopustila byt zavisla na manzelovi kdyz nemusim. Kazdy to ma jinak, nikoho neodsuzuju a razim teorii ze dobra mama je ta ktera je spokojena a vyrovnana at uz 6 let doma nebo praxujici v pul roce veku ditete. Nechapu proc maji nektere "supermatky" stale potrebu nzkoho moralizovat jen proto ze to ma jinak nez ony. Neni zadny model na super mamu, kazda jsme super🙂

kacikaci
14. únor 2014

@petruneckova já tohle řeším dálkovým studiem VŠ! jinak mám stejný pocit, ale díky škole je to lepší 😉

sariss
14. únor 2014

@antoinet a ne im co delas za praxi nebo jsi delala ale dovoluju si tvrdit ze kdo chce delat fakt karieru tak ta nepocka ani rok...to si pak clovek musi fakt vybrat ale je kariera a kariera...treba si lyslim ze jn jazyk za 2-3 roky nepouzivani aktivne a denne dost zakrni...
Ja treba udelala kompromis s castecnym uvazkem, coz me stalo sice mou pozici ale plat mam stejny (zaklad) a odchazim driv a mam cast odpoledne s dcerou...a hodlam to tak delat jeste nekolik let...

antoinet
14. únor 2014

@sariss nesouhlasím, ženy jako Albrightová nebo Tchatcherová udělaly kariéru taky až v pozdějším věku🙂 já jsem personalistka, ale do budoucna mám podnikatelské záměry, uvidíme, teď budu pár let především matka🙂 Na částečný úvazek to máš super!