Jste na mateřské, ale chybí vám vaše práce a kolegyně?

petruneckova
13. únor 2014

Ahoj chtěla jsem se zeptat,zdali taky někdo mate pocit že mateřská je super, ale chybí mi to docházení do práce, Kava a pokec s kolegyněmi,jiné téma než děti. Svoje Dítě milují a užívám si to,ale nejsem ten tip,co by se rad pěkné neoblekl a nevyrazil do práce,cítit se potřebná i v jiných směrech než v mateřství. Dává to Smysl? Byla jsem zvyklá být mezi hodně lidma,komunikovat,teď jsem sama s mimcem,a mám pocit,že zakrnu.

sariss
14. únor 2014

@antoinet no tak par vyvolenymnse to mozna postesti ale v levelu nas obycejnych smrtelniku asi spis tezko... Ja se s nikym nepru, prost kazda at sibto udela podle svych prani a moznosti. Pruser je kdyz prani a moznosti nejdou dohromady...

petruneckova
autor
14. únor 2014

já Teda nevim ale myslim,že nekteri jste mě nepochopili,mě neslo o karieru,to asi na pozici asistentky tezko jde,mě šlo o to,že jsem denně byla v kontaktu s lidmi,a probírala i jiná temata nez deti.že jsem zapojila mozek na porade,nebo sla jen tak na obed s kolegy.nemyslím si,ze bych byla spatna mama a Melo vliv na dite,kdyz bych chtela pracovat doma,kdyz spi,nebo je treba v kocarku s babickou.nebo večer.já svoje dite miluju,venuju se mu,chodíme ven,plavat,dneska poprve lezl,tak jsme to s manželem oslavili,ale proto nemusim ve volném case stepovat ponozky a vyrabet přesnídávky.

petruneckova
autor
14. únor 2014

jinak je pravda,ze v létě to taky bude jiné,vice plavání,vyletu,tím se Ta samota trochu rozbije 🙂

sariss
14. únor 2014

@petruneckova ja jsem te pochopila uplne presne. S karierou to byla reakce na jiny komentar kde mami ka psala ze kariera par let pocka...ja jsem tez na asistentske pozici ale ve velke instituci kde je hodne moznosti se seberealizovat...a proste po pul roce doma v dzinech a teniskach mi zacalo lzhce hrabat, prestoze sve dite taky samozrejme miluju...ale ono s miminkem si nepopovidas ze...takze si najednou uvedomis ze resis jen ty detske veci a spousta mamin prsve propadne do dalsiho levelu vyroby domacich bio presnidavek apod (ted prehanim na domaci strave samo nevidim nic spatneho, urcite chapete co myslim)a clovek si muze pripadat najdniu desnz odriznuty a sam kor treba kdyz bydli nekde v domku v satelitu...
Proste je normalni ze ne kazdeho nekolikaleta materska 100%naplnuje. A nesnasim kdyz to nekdo odsuzuje. hoagh, domluvil jsem ;)

soleilll
14. únor 2014

@petruneckova Dobrý téma. Cítím to úplně stejně a to ty seš doma určitě kratší dobu. Za sebe ani nemůžu říct, že si tu mateřskou (rodičovskou) "užívám". To fakt ne. Být 24 hodin k dispozici, i když na to nemám náladu, pořádně se nevyspat (za mě pořádně = 8 hodin v kuse), neustále myslet dopředu a za dva (mám nabalený náhradní oblečení, pití, rukavice...? kdy a co bude jíst? spal?), celodenní konverzace v jednoslabičných slovech - to bych fakt nenazvala užíváním si. Bohužel moje kamarádky mají stejně staré děti, ale nehnou se od nich na krok, takže se mi zatím ještě nepodařilo je vytáhnout někam na víno a povídat si o sobě nebo o životě a ne pořád jen hlídat děti a řešit, jak rostou, jak jí, vyměšujou, co očkování... Jsem samozřejmě moc ráda, že to malý mám, ale každej stereotyp je náročnej na zdravej rozum. Na druhou stranu tohle období je v rámci života hodně krátký, takže mysleme pozitivně - za pár let možná budeme se slzou v oku vzpomínat... 🙂

sykorkova
14. únor 2014

@petruneckova Absolutně rozumím a mám to stejně! Mám dceru 13 let a teď půlročního synka. Kariéra mě ani tak nezajímá a nemám pocit, že by mi něco utíkalo, ale chybí mi setkávání s lidmi, přesně jak píšeš. Děláme s manželem ve stejné firmě a každý večer doslova hltám novinky a postřehy a někdy bych s ním i měnila. Několikrát za týden mě někdo z mých kolegů pozdravuje. 🙂 Nicméně můj syn je zlatíčko a moje láska, návrat do práce nebo být bez něj delší dobu - to si neumím představit. Jen bych čas od času chtěla vypadnout z toho každodenního stereotypu a mluvit a myslet o jiných věcech.