Jste na mateřské, ale chybí vám vaše práce a kolegyně?

petruneckova
13. únor 2014

Ahoj chtěla jsem se zeptat,zdali taky někdo mate pocit že mateřská je super, ale chybí mi to docházení do práce, Kava a pokec s kolegyněmi,jiné téma než děti. Svoje Dítě milují a užívám si to,ale nejsem ten tip,co by se rad pěkné neoblekl a nevyrazil do práce,cítit se potřebná i v jiných směrech než v mateřství. Dává to Smysl? Byla jsem zvyklá být mezi hodně lidma,komunikovat,teď jsem sama s mimcem,a mám pocit,že zakrnu.

pepibubu
13. únor 2014

Péťo, a kolik je děcku? nedalo by se třeba vrátit aspoň na pidi úvazek, klidně jeden den v týdnu?

petruneckova
autor
13. únor 2014

Mám kolem sebe maminky co jsou Rady,že můžou lenivet,ale já bych klidné rada třeba 2-3h denně pracovala,ale to je další problém,sehnat dnes něco je těžké,a hlavně mě ostatní kamenují výčitkami,že se mám věnovat mimcu,já se mu ale věnuji,a milují ho,ale prostě mám rada svou prací,o kterou jsem už prisla,protože za mě přijali někoho jiného.

petruneckova
autor
13. únor 2014

@pepibubu
8.měsíců, chtěla jsem,ale šéf už má náhradu,a ted pro mě nic nemá,takže na mě padla depka,že jsem nepotřebná, a že budeme žít s jedním platem a rodičovskou.

llluckaaa
13. únor 2014

Měla jsem podobný pocit, taky jsem se chtěla scházet s jinými lidmi než s maminkami a řešit něco jiného než miminka. Takže jsem na rodičovské začala dálkově studovat.

pepibubu
13. únor 2014

Tak zkus hledat nějakou brigádu, klidně zatím z domova, ať prostě přijdeš na jiné myšlenky... Já takhle na mateřský začala psát články, abych mohla používat i jiné větné členy než citoslovce 🙂 Nevzdávej to 🙂

A ostatní ať se klidně pohoršujou, každej jsme jinej a co vyhovuje jim, vůbec nemusí tobě. Důležitý je, abys byla spokojená ty, pak bude i mimi 🙂

petruneckova
autor
13. únor 2014

Ale ty peníze nejsou hlavní problém,pomáhají rodiče,ségra,mě chybí ten srumec.jsem asi blazen,v létě to možná bude lepši,více aktivit.

petruneckova
autor
13. únor 2014

@pepibubu
To je přesně to o čem mluvím,mám kamarádky a ty úplně zblbly,jen citoslovce,šišlání, vše o mimcu,drive jsme si povidaly o chlapech,praci,ted jsou tak nějak mimo,nebo možná jsem mimo já.

frantiska85
13. únor 2014

Práce a babinec mi vůbec nechybí.

petruneckova
autor
13. únor 2014

@llluckaaa
To obdivuji,taky už mě napadlo,že zdokonalím angličtinu,a třeba nový jazyk,Spiš Ta samota je najednou divná,deset let v openspace a ted jen mimi a návštěvy,nedokážu se s tím srovnat.ale holky potěšily jste mě,že to chápete.

jenny.kay
13. únor 2014

@petruneckova Myslím, že je to normální. Já jsem začala pracovat z domu, když bylo první dceři půl roku. Je to občas náročné, ale ta 1-4 hodiny práce denně mi udržují mozek v chodu, jsem v kontaktu s kolegy (i když většinou jen přes mail a přes telefon). Teď se dvěma dětmi je to náročnější, ale pořád se snažím. V pondělí jsem zrovna měla v práci jednání, tak jsem se pak stavovala za kolegama a prý jen kvetu a na rozdíl od některých ostatních kolegyň na mateřské se se mnou dá normálně mluvit 🙂 Máš-li jen trochu možnost, tak se zkus do něčeho pustit. A výčitky, že by ses nevěnovala malému tam sice možná občas budou, ale ony si ty děti aspoň zvykají, že si mají hrát samy a není problém pracovat, a přitom třeba vyprávět dětem pohádky. Mám odzkoušeno a jde to v pohodě 😉

petruneckova
autor
13. únor 2014

@frantiska85
Si asi neměla v praci dobrej kolektiv?

lv
13. únor 2014

Poslední prace byla blba, ta mi nechybí..ale chybí mi prachy 😔 ...po pravdě pracovat třeba 2x do týdne, par hodin by mi prospělo, ale ty male uvazky, brigády atd., to je nadlidskej výkon /zvlášť když prdlacku umím, a chůvu nemám/.

petruneckova
autor
13. únor 2014

@jenny.kay
Fandím ti,dříve jsem to odsuzovala, ale ted vidim,ze to není,že by člověk své Dítě nemiloval,ale že chce myslet taky na sebe. Citit se užitečný i v jiných směrech.
Tak by mi to vyhovovalo,maily,telefony,kontakt s kolegyněmi a kolegy

llluckaaa
13. únor 2014

@petruneckova Tak se do něčeho pusť. Mně to hodně pomohlo hlavně psychicky, ikdyž to občas bylo náročné - dojíždět daleko do školy, plno úkolů, povinná praxe, šprtání ve zkouškovém... Ale jsem ráda, že jsem ji udělala, pěkně jsem se u školy odreagovala. Teď se zkouším trochu realizovat v nově vystudovaném oboru a přemýšlím, jestli se do toho už teď (v dalším těhotenství pustit profesionálně).

petruneckova
autor
13. únor 2014

@lv
Jo ty penize to je hruza,těch 7.Tis. To je almužna,zvlášť,když nechávám v máll tisice za sunar a pleny.

luciiim
13. únor 2014

Práce mi hodně chybí, na poloviční úvazek bych šla pracovat hned. Bohužel, v mém oboru je téměř nemožné práci na zkrácený úvazek sehnat :(

kocicinka
13. únor 2014

Mě prachy nechybí, ale chybí mi práce 😀 Taky jsem začala při děcku studovat, ale už jsem dostudovala- Mgr, takže už není kam jít dál( na doktorát se necítím). Dokonce jsem teď dostala zajímavou nabídku, jen na 5 hodin týdně, ale ani na těch 5 hodin nemám hlídání( do jeslí dát malého nechci) 😒

jenny.kay
13. únor 2014

@petruneckova No, někteří na mě asi koukají skrz prsty. Ale naštěstí mám ve svém okolí pár kamarádek, které mají také malé děti a do toho pracují, takže nejsem za úplného exota. Hlavní je, že mě podporuje manžel i rodina a v práci mi vyšli celkem vstříc. Vážím si toho a rozhodně to prospívá dle mého nejen mně, ale i svým způsobem těm dětem.

zunem
13. únor 2014

@petruneckova Naprosto tě chápu 🙂 Sice ještě nejsem na mateřské. Čekám dvojčata, ale od 8 tt mi gyndařka doporučuje neschopenku- jsem zcela v pořádku, takže budu dokud mi to možnosti a miminka dovolí - nedokážu si představit být doma a ležet, koukat na tv a přemýšlet co k večeři, manžel mě nic dělat nenechá za práce, takže mi zbyla už je ta kuchyň a vpráci jsem mezi lidma a vím, že mi to bude strašně moc chybět.. To co píšeš je moje noční můra. Náhradu za sebe akorát zaučuji a bude na plný úvazek, takže taky výpomoc moc nehrozí. Částěčně jsem si to pojistila těma ,,dvojkama,, že asi nebude moc času nazbyt. Ale jinak to vidím stejně, mám okolo sebe maminky (snad až na jednu vyjímku), které taky nejsou nějak moc akční spíš prolenoší den. Takže už teď koukám co kde je blízsko a co se bude dát dělat. 🙂

pepibubu
13. únor 2014

@petruneckova Jo a klidně doraž do skupiny Antimatky, tam je podobných maminek víc, co si neudělaly z dětí alfu a omegu, ale snaží se žít "normálně" - být nejen za mámu, ale i manželku, partnerku, něco dělat atd 🙂 Supermatky tam nemají přístup :D

amallie
13. únor 2014

@petruneckova jo, tak to znám a dokonce i jsem si jinou práci našla a i přesto se mi občas zasteskne po časem předtím....... ale to máme asi každý

pepibubu
13. únor 2014

@zunem ono taky hraje roli, co děláš, s nadsázkou řečeno - dělnice u pásu, dělající na tři směny by se asi nikdo neptal a rovnou by ti napařili nemocenskou, ale pokud jsi "jenom" v kanceláři, a cítíš se dobře, tak proč ne

frantiska85
13. únor 2014

@petruneckova : Problém ženského kolektivu. Pomlouvalo se, jak jen dotyčná vyšla ven ze dveří. Nikdo si nebyl jistý, kdo se s ním opravdu přátelí a kdo ho jen využívá. Raději bych do budoucna pracovala s chlapama.

zunem
13. únor 2014

@pepibubu Samozřejmě, kdybych byla dělnice u pásu na tři směny, tak nic neříkám a sama si o ni v 8 tt řeknu. 🙂 Jsem opravdu ,,jenom,, v kanceláři a mám tu pohodu, takže rozdíl mezi tím co bych dělala doma a tím tady v poloze u PC není :D

petruneckova
autor
13. únor 2014

@frantiska85
Chápu taky jsem to zažila,bylo to svinstvo.ženský dokážou být zle

petruneckova
autor
13. únor 2014

@zunem
Já to tak taky měla,a vycvičila jsem si kolegy,že mi otvirali i okno 🙂 byli moc fajn.

petruneckova
autor
13. únor 2014

@amallie
Přesně,já se snažím být s prací s lidmi v kontaktu,ale byla jsem na vánočním večírku,a už jsem tak nějak mimo.

alamo
13. únor 2014

Mam to stejne, proste mi chybi prace jako takova - opravdu me bavila, no a taky ten spolecensky styk, proste videt se s kolegy, poklabosit, byt v obraze jak se kdo ma, co je noveho a tak. Pri prvni dceri jsem mohla pracovat z domu na polovicni uvazek a 1 den jsem si zasla do prace, to bylo super 🙂 . Jsem si tam akorat odpocinula od domacnosti a pritom jsem tam nebyla moc dlouho, aby mi pracovni veci zacaly lezt na nervy. Ted mam druhe dite a ta moznost puluvazku uz neni a taky je to doma vetsi srumec 😒 .
Doma me dost ubiji ten stereotyp - pracka, mycka, susak, varit. Jediny, na cem clovek vidi nejaky pokrok, je to dite, ty mi delaji radost, ale domacnost jako takova me opravdu nebavi. Premyslim, ze pujdu na nejaky kurz nebo zkusim neco podnikat z domu - jenomze to neresi tu izolovanost 😒 .

mala_vavrova
13. únor 2014

Já pracovala na poloviční úvazek celou rodičovskou . Bylo to sice z domova, ale udrželo mi to ,,zdravou mysl". Syn byl mezi tím s babičkou a nemyslím si, že by mu to uškodilo,spíš naopak. Naučil se mezi tím spoustu jiných věcí . Nevidím na tom nic špatného....ano sem matka, ale to snad neznamená být uvazaná u dítěte nonstop 😉
Teď jsem na rizikovce a plánuji hned po ukončení mateřské opět nastoupit na půl úvazku. Mám výhodu dobré spolupráce se zaměstnavatelem. Můžu si nastavit pracovní dobu podle sebe, vynechat, prostě jak mi to výjde...
A závěrem...nikdy sem rozhodně neměla výčitky, že syna a sebe o něco připravuji. Takže pokud to bude možné a něco seženete, jděte do toho

honeypet
13. únor 2014

@petruneckova vím, jak se cítíš, zatím jsem sice na nemocenské a porod mě teprve čeká, ale kvůli zdraví jsem musela doma zůstat už od 8tt. Byla jsem zvyklá pracovat i 13 hod denně mezi lidmi a najednou jsem byla denně 10-12 hodin sama doma. První měsíce to byl opravdu masakr. Pak jsem začala do práce chodit aspoň na chvíli na pokec, jsem tam teď každý den, mám to asi 20 min. pěšky, takže i s procházkou. Teď už jsem si zvykla být doma a ten kontakt mi až tak díky těm návštěvám nechybí. Naštěstí mám už z doby před otěhotněním domluveno, že jak budu chtít, se mohu na pidi úvazek vrátit. Partner to chápe a mám podporu i u rodičů, kteří mi malou budou hlídat. Ten první půlrok se chci věnovat malé a pak bych chtěla začít chodit na jedno odpoledne do práce. Nejen kvůli penězům, ale i kvůli kontaktu s klienty a vlastní seberealizaci. Vzhledem k tomu, že bych ráda navázala po rodičáku hned druhou mateřskou, tak bych za tu dobu asi úplně zakrněla a to rozhodně nechci, protože i přes svoji náročnost mě práce děsně bavila.