Kdo chce jen jedno dítě? Kdo si to rozmyslel po porodu?

mysicka_lb
25. dub 2014

Ahoj maminky, vždycky jsem si přála mít dvě děti, občas jsem koketovala i s myšlenkou tří dětí. S manželem jsme se v tomto názoru shodovali. Po porodu a třech týdnech péče o malého mám ale pocit, že i jedno dítě je moc.... Prostě jsem změnila názor, a kdyby bylo po mém, už bych další děti neměla. Jen je mi to blbé vůči manželovi a možná i vůči malému, že by neměl sourozence.... Je tu někdo, kdo si stejně jako já po porodu další děti rozmyslel? A co vy, co jste plánovaly jedno dítě už od začátku?

pajapoj
25. dub 2014

já jsem vždycky chtěla mít jedno dítě - chlapečka. Když jsem otěhotněla a zjistila, že čekáme kluka byla jsem nejšťastnější na světě. Po porodu jsem byla v takovým stavu, že jsem se nemohla podívat ani na žádnou těhotnou natož si připustit, že bych někdy chtěla druhý dítě, měla jsem jasno - nechtěla jsem. No tak po půl roce jsem koukala po těhotných a říkala si jé, ony mají to krásný bříško, ale já už ho mít nebudu. cca v tom roce jsem připustila, že ještě někdy nějaké dítě bude, ale až tak za 4 roky,... no a malýmu ještě nebyly ani 2 roky a já zjistila, že jsem těhotná (je fakt, že jsme se nechránili a mužovo "neboj, si dám pozor" jaksi nevyšlo) no a máme super holčičku, jsem nadšená, spokojená. S druhým děckem je o polovinu míň práce, co jsem nebyla schopná zvládnout s jedním jsem zjisila, že se 2ma dětma se zvládá naprosto s přehledem. Teď začínají být parťáci a mě je kolikrát i líto, že je mezi nima 2,5 roku, že jsem to druhý neměla dřív... A kdybych byla mladší tak jdu ještě do třetího.
Takže neházej flintu do žita, za půl roku se na to budeš dívat úplně jinak 😉

zazana81
25. dub 2014

@ninive211 No jo, já jsem taky chtěla dvě, ale když se malá narodila a po celou dobu trvání mateřské jsem byla tak hotová, že jsem změnila názor. Než být totální vycucanej nervák, to jsem radši šlápla na brzdu a šla do práce.

mafeska
25. dub 2014

@mysicka_lb ve mně se to pořád tak nějak pere Porod jsem měla před očima i v den dcerčiných prvních narozenin, výbavičku bez výčitek prodávám. Sobecky řikám že jsem s jedním dítkem max. spokojená, dcerka je zlaté dítě, hodná, hraje si sama, přijde se pomazlit, celou noc prospí už veeeelmi dlouho, neznám problémy s jídlem, kojením, kolikama, nespavostí, únavou atd... JEdno mi říká že bych u jednoho dítka zůstala, druhé mi říká to že já sama mám starší ségru, přítel 2 sourozence a nechci aby se Alenka cítila sama. Takže možná druhé bude, jen nevím kdy a ještě se do toho neženu 🙂

iv1983
25. dub 2014

ja vzdy chtela jedno a jedno take mam ,a dalsi nechci jsem stastna a spokojena za tu moji malou prdolku ale dalsi nechci porod byl narocny a uz z porodu mam i strach ... 😝 😕

jaja01k
25. dub 2014

Já jsem vždycky chtěla dvě nebo tři děti. Po porodu jsem tvrdila, že budeme mít jedináčka, o dalším dítěti jsem nechtěla ani slyšet. Vůbec jsem si nedokázala představit, že bych někdy měla těhotenství, porod, šestinedělí absolvovat ještě jednou nebo snad dokonce dvakrát. Teď mám dva měsíce po porodu a už zase chci ještě aspoň jedno dítko 🙂

jezevec
25. dub 2014

ja o tom nikdy moc nepremyslela, jedine co jsem vedela jeste pred prvnim ze pokud dve,tak budu chtit mezi detmi "pauzu" v praci a tak se stalo, s malym jsem byla doma kousek pres dva roky, pak jsem se na rok a kousek vratila do prace, kde mne strhlo tehotenstvi kolegyne 😀 a druhe mame holcicku a jsem stastna, pravda je ze s klukem slo vse jak po masle,tak jsem si rikala ze jsem trosku zhyckana a co kdyz s druhym to tak nebude ale vse jde dobre, maly je super braska, deti uz jsou partaci, nelituji a naopak bych si vycitala ze jsem nedoprala klukovi sourozence neb sama jsem vyrustala jako jedinacek, nemuzu si stezovat ale dva jsou proste dva 😵

samozrejme chapu vas ktere o tom nechcete slyset par tydnu po porodu, on je to vypjate, ne uplne lehke obdobi, plne emoci, hormonu,ale bude lip a nehazte flintu do zita jak tu nekdo psal..