Kdo žije s nevlastním otcem svého prcka?

verunnecka
25. dub 2008

ahojky,chtěla bych se zeptat jestli se tu najde mamča která taky nežije s vlastním otcem svého ďítěte.já jsem odešla od bývalého když malému bylo 8 měsíců.a žiju s novým přítelem už 8 měsíců.najde se tu taky nějaká????moc mě zajímají vztahy v nové rodině atd.díky

evaviki
25. čer 2011

@markketa a co keby si priatel pohovoril so psychiatrom? mozno len nevie reagovat (zial dusevne choroby su stale vnimane ako nieco divne) a tvoje napominanie berie ako kritiku.. keby mu lekar vysvetlil, ako sa k nej spravat, tak by to mohlo zabrat.. drzim palecky..

markketa
25. čer 2011

Přítel je o jejím zdravotním stavu informován, četl propouštěcí zprávu z psychiatrie, kde se léčila tři týdny. Tvrdí, že její zlobení nemá s nemocí nic společného.Jen trochu zazlobí a přítel je z toho úplně na nervy. Ale je to dobrý nápad, na konci srpna jdeme na kontrolu k psychiatričce, tak se pokusím vzít ho sebou. Ale takto se k ní choval již před nemocí. Chtělo by to odborníka, ale jak ho tam dostat? Nerad něco řeší často utíká ve svém volnu na chalupu.

zuzik_p
25. čer 2011

@markketa je treba to rychle vyresit, protoze dcerka se musi ohromne trapit ☹ Myslim, ze pristup by mel hlavne zmenit tvuj pritel, ne ty. Pokud bude dcerka mit pocit, ze uprednostnujes pritele pred ni a souhlasis s jeho chovanim, tak ji muzes navzdy ztratit. Ja bych dala dceru na 1. misto, a zvlast kdyz trpi psychickymi problemy.

kijir
26. čer 2011

Ahojda,tak já žiju taky s mým nynějším manželem se kterým máme dvě děti,ale náš třetí nejstarší není jeho.Je ale fakt že ho tak hodně bere.Tráví s ním čas,hraje si s ním a taky se s ním učí a kupodivu se s ním chce Jaroušek mazlit pomalu víc než se mnou 😅 😉 .Je fakt že to pro mě bylo rohodující jaký vztah budou mít ti dva spolu...A vyšlo to.nemohla bych být s někým kdo by ho nebral ☹ .A nikdy jsem neslyšela nic co by jen lehce naznačovalo že Jára není jeho.Je prostě náš jako ti dva malinký 🙂 😉 .A taky mu i říká tati 🙂.Jelikož byl už dost velký,bylo mu 5 když s námi začal být,nikdo jsme ho do ničeho nenutili a on sám asi před rokem se manži zeptal jestli mu může říkat tati 🙂 Byli jsme z toho vykulený,protože jeho vlastní táta si ho pravidelně bere a mají hezký vztah 😉 .Máme teď úžasnou a šťastnou rodinu se třema zbojníkama 😀 !!!Jo a nynějšího manžu jsem potkala v práci 😉 .

markketa
28. čer 2011

@zuzik_p
Já dceru na první místo samozřejmě dávám, přítel tvrdí že za ním nestojím, že si dcera vše vypíská, a hledá oporu ve mě. On také nechce problémy, velice se kvůli tomu též trápí. Obávám se že však neumí být jiný. Vyrůstal v horách v tvrdých podmímkách a třemi bratry a nechápe ten náš ženský svět. Přitom na začátku vztahu byl úplně jiný. Hodný a pozorný. Včera večer jsme o tom všichmi mluvili. Dcera plakala a říkala mu že by si přála aby jí měl rád stejně jako mladší dceru, a že často kvůli tomu brečí, on jí odpověděl, že až se k němu začne chovat líp, on taky začne být hodný. Ptal se jí, proč nepřijde za ním, ona tvrdí že se ho bojí, že jí odmítne.Ona o něj skutečně stojí, on jí nevěří. Je pravda, že občas neposlechne ze vzdoru. Domluvili jsme se, že prázdniny budeme trávit odděleně. Já s dětmi doma a on na chalupě. Také hledám rodinnou poradnu nejlépe v Plzni, on ač nerad tak souhlasil že tam půjde.Chce to taky řešit, nevidí v sobě chybu, vidí chybu hlavně v dceři, ale ona je moc malá a není ani dost silná, není dospělá a nemá za tuto situci zodpovědnost. Jinak děkuji, že se mnou tuto situaci řešíte, jsem moc ráda za názory.

markketa
28. čer 2011

@kijir Moc gratuluji, že se Vám daří.

zuzik_p
28. čer 2011

@markketa Jak to tak ctu, tak mi pripada, ze dcerce by stacilo, kdyby ji tvuj pritel objal a rekl ji, ze ji miluje stejne jako svou vlastni dceru. Problem je, ze pritel nechce videt chybu v sobe, ale hleda ji v dcerce. Presne jak pises, ona je jeste mala a evidentne touzi po jeho lasce a je zmatena. Deti jsou pouze obrazem svych rodicu, tento fakt by vsichni rodice meli prijmout.

airusa
24. led 2012

@lucinda333 Ahoj, tvuj příběh je podobný tomu mému i když ten tvuj je starší a ja se chci zeptat jak jsi to vyřešila, jestli jsi dál s přítelem nebo jsi odešla, nebo to jeho chování k nevlastnímu synovi změnil a jste spolu.Já mám také 2 děti, kluky. S přítelem jsme spolu byly od Šimonovích 2 let a náš vztah nikdy nebyl úplně ideální ale byla jsem zamilovaná, když nastaly nějaké problémy tak jsem se chtěla rozejít ale jeho reakce byla že skočí pod kamion a brečel a sliboval a že mě a Šimona nechce stratit a tak jsem povolila a byly jsme spolu dál, i tak jsem pozorovala že Šimona bere spíš jako nutné zlo, prostě je můj a tak ho akceptoval, po 5 letech jsme spolu začaly bydlet a on začal být na Šimona dost přísný, což jsem ještě brala ale postupem času ho začal občas shazovat a dělat mu naschvály, dětský psycholog nám řekl že má nízké sebevědomí a musíme mu ho posilovat ala to přítel nikdy nedělal, spíš opak. Pak přišlo miminko naše společné, už když jsem byla v porodnici, tak mi Šimon pořád volal že to doma s ním nevydrží, že mu pořád něco provádí. Pořád jsem mu opakovala proč se k němu tak chová a postupně to přecházelo až v to že Šimon je spratek rozmazlenej, má poruchy příjmu potravy, chová se jak debil, patří do chlíva, je to blbec a já jsem prase když zapomenu plínu na přebalováku a kdyby nám to pořád nepřipomínal tak chcípnem ve špíně, musela jsem se ptát jestli můžu jít večer za kamarádkou, jestli je doma pohlídá a odpověd, že hlídat nebude že já jsem na mateřské a beru za to peníze, nesnáší moje kamarádky. Šimon už s ním sám nechtěl zůstávat doma, brečel a prosil mě at ho raději obvezu k babičce a já v tom lítala, babička když ho hlídala tak jí říkal že je debil, že ho nikdo nemá rád a bylo by lepší kdyby mebyl.Na štědrý den Šimon brečel a to mě fakt už došla trpělivost, řekl nám že jsme hamižný a myslíme jen na hmotné dárky a že je to komunistický režim a že příští rok si vezme malého a půjde k rodičům a já at si se Šimonem děláme co chceme. Pak Šimona poslal do prdele, když si chtěl odpočinout od učení, že spratek nebude pořád odmlouvat a když jsem mu řekla proč se k němu chová tak hrozně tak mi řekl že se bude chovat ještě hůř a já mu řekla že nebude a on, a co s tím jako udělám, že nic. A já udělala, řekla jsem dost a odešla i s dětma k rodičům a to chtěl ještě taky skákat z okna ale já už se nedala zlomit, ted mám podanou žádost o svěření do péče ale on mě psychycky týrá i tak, rozhodně mi to neulehčuje, je to týden co jsem od něj a neni to jednoduchý ale aspon jsme v klidu. Šimonovi bude 9 let a malému je 7 měsíců a taky jsem nechtěla trhat rodinu ale vím že by nás psychycky zničil, už jsem nemohla spát ani jíst a byla bych na prášky. Mluvily jsme s psychologem a ten mi dal za pravdu. Jestli chceš tak napiš, ráda bych věděla jak to s tebou dopadlo. 🙂

zlobr
24. led 2012

@airusa Waouu.....no to je strašidelný příběh. Moc a moc držím palce, aby jste se od takového tyrana osvobodila. Přeju Vám a Vašim dětem moc štěstí v životě 🙂

evaviki
24. led 2012

@airusa mala si odsit hned v tej chvili ako zacal zhadzovat tvoje dieta.. sorry, ale ako mozes ako matka dopustit, aby ti niekto psychicky tyral syna???? drzim palce, snad sa vam nejak podari prekonat to, co vam sposobil..

airusa
25. led 2012

Víte po sedmi letech, to vůbec neni jednoduchý se sebrat a odejít, nebylo to jen špatný a on má psychický problém a měl by docházet k psychologovi a třeba by mu pomohl a bude se chovat líp. Možná bych tomu měla dát ještě šanci a když to nepujde tak opravdu odejít. Ale malého si i tak nechám svěřit do péče, kdyby náhodou. Prostě vůbec nevím co mám dělat, nechtěla jsem trhat rodinu a být sama se dvouma dětma.

evaviki
25. led 2012

@airusa psychicky problem ma momentalne hlavne tvoj syn a zrovna toto su veci, ktore ho ovplyvnia na cely zivot.. psychicke tyranie obvykle dieta poznaci tak, ze sa z toho nikdy uplne nedostane, dokonca z neho tiez moze vyrast tyran.. takze je sice pekne, ze chces dat priatelovi sancu, ale k psychologovi i ho mala poslat pred niekolkymi rokmi.. hlavne ak si dochadzala k psychologovi so synom a vedela si, ze potrebuje posilovat sebavedomie a chovanie priatela je nepripustne.. Ja verim, ze to po tolkych rokoch nie je jednoduche, ale mysli hlavne na deti a zariad sa podla toho, co je najlepsie pre nich..

elizabetthka
3. únor 2012

Ahoj,
i já mám se svým nynějším manželem dítě s předchozího vztahu.Spolu máme ještě jedno,ale žádné rozdíly nedělá,syna si i osvojil,je zapsaný v jeho rodném listě jako táta 🙂