Klub náročných kojencov

evi21
30. srp 2010

Zdravím matky,
zakladám tuto temu s cielom prečitat si aj probehy iných mamičiek, ktoré tiež sem tam bojuju s materstvom.... 🙂
Prosím , aby sem neprispievali matky detičiek, ktoré spavaju celu noc, vedia same zaspat, same sa celý den hraju, vsetko spapaju a vedia čitat a písat od 6.mesiaca...
Mám 9 mesacneho synceka,ktorý je odmalička pomerne náročný, bol dost drazdive miminko, stále máchal ručičkami, často plačkával, prechodne sme cvičili Vojtovku kvoli hypertonii. Od 4.mesiaca neznášal pobyt v kočíku, uspávanie tiež stále boj, či už v kočíku, na rukách , teraz sme závislý na prsníčku pri kojení....V noci sme sa nevyspali ani nepamatám, ked spí v kuse 3 hodiny, tak to počítam ako dobrú noc, a príkrmy tiež velmi zatial neakceptuje.
Ale inak je zlatý a strašne ho lubim 😀

k.jolanka
30. srp 2010

Ahoj, náš píďa je živý dítko..myslim, že budeme patřit do této skupiny, kterou si založila 😀 po narození koliky, takže si zvykl na houpání, musíme uspávat na balonu, někdy mi to trvá i 3 hodiny, protože je těžký a po přenesení do postýlky se probudí, takže hurá znovu na balon 😝 když ho v jedenáct uondám, tak se následně probudí hlady, za noc se budí tak 10krát, ale už jsem rezignovala, dostane prso a spíme dál-spí se mnou v posteli..jako mimi mi přes den vůbec nespal, pak začal v kočárku, ve kterém ale od 4.měsíce nechtěl být, nic v korbě neviděl a probrečel celou vycházku a s tím spaním už to nebylo tak růžový..takže začal usínat u prsa přes den, což mi vůbec nevadí 🙂 jinak ho kojím, samozřejmě proběhly spurty, bojkoty prsa a ze začátku jsem kojila co hodinu..takže jsem obešla blok a malý už vřeštil hlady...příkrmy baští, ale vyžaduje po každém mléko a to nekompromisně 😅 no jak píšeš, s těmi třemi hodinami..máme to stejné, když malý spí 3hodiny v kuse, chodím se koukat, jestli vůbec dýchá 🙂 já mám kolem sebe kamarádky, co mají stejně staré děti..ale mám pocit, že jejich děti jsou přímo učebnicové..žádné prdíky, usínají sami, v půl roce je položí na záda a tak vydrží ležet a koukají, což je pro mě teda nepochopitelné 😅 prospí celou noc a skoro nebrečí...ale já věřím, že se to otočí, malej je strašně fajn, umí se teda hoodně vztekat ale má po kom, takže aspoň víme, že je to naše dítě 😀 😀

evi21
autor
30. srp 2010

@k.jolanka promin ale hned mi je lepsie ked som si precitala tvoj prispevok, aspon nie sme sami taki 😝 exoti

jasmia
30. srp 2010

Tak já s mojí nejmladší dcerou jsem taky jednoznačně patříme. Po dvou naprosto ukázkových dětech, které neplakaly, spaly, hrály si, přišlo třetí čertisko, asi pomsta 😀 . Justýna od narození neuměla zaspávat sama, jedině na rukách a při přenášení se vzbudila, takže to jsme provozovali prakticky celou noc, nyní se to zlepšilo a konečně zaspává sama, jenže se mi v noci ve dvě hodiny vzbudí a dožaduje se k nám do postele, ale jelikož ji máme jen 140 cm širokou, tak už nespím, protože se modlím, ať mě nevykope z postele 😀 . Přes den taky žádná sláva, musím být stále s ní, jakmile se jen zvednu ze země, nastává příšerný řev, takže to u nás vypadá zajímavě. Hrát si taky moc neumí, vydrží tak pět minut a pak se hodinu po mě válí a přelízá mě a to i přesto, že doma snad máme všechny hračky co existují. Jediné co umí dobř je jezení i když na to nevypadá, je hubeňourek. Ale i přesto všechno bych ji nevyměnila, protože si říkám, že s hodným miminkem bych se snad nudila 😀 .

pani_haf
30. srp 2010

@evi21 ahoj, tak u nás byly prdíky naprosto šílené, plakal několik měsíců, já zoufalostí nespala, hrůza, jen jsem tulila, masírovala, kojila, ještě teď je mi zle...a spaní? přes den jen v jedoucím kočáře a v postýlce max 30min, když ho hladím po tváři a noční kojení??? rekord z předminulého týdne 10x za noc! Jinak je velmi drádivé dítě, vše si vynucuje pláčem hned slzy jako hrachy, nejraději by se nosil celý den a mě by zničil, ale zbožňuju ho....jen mi někdy ujíždí nervy ☹

evatk
30. srp 2010

@evi21 tak se setkáváme i tady 😀 , nejsme s eliškou myslím nějaký extra extrém, ale je taky "trošku" náročnější, ať jde o spaní či samostatné hraní... víc písnu, až bude čas
a bude mi taky líp, když si přečtu příběhy dalších takto "postižených" maminek

sarka11
30. srp 2010

Náš Damiánek byl to samé a k tomu ještě velký závislák na prsu, dudlík měl prvních 14 dní a pak už si ho do pusinky nenechal dát. Od druhého měsíce spával s náma v posteli, abych se trochu vyspala, ale jak rostl, vytlačoval mne stále více ke kraji postele, až se ve mne něco zlomilo a řekla jsem si dost, musíš spát v postýlce. To měl něco kolem roku, chodila jsem spát s ním, snažila se ho držet za ručičku přes postýlku, ale on se jen vztekal a plakal, zezačátku vydržel i hodinu, pak se to zkracovalo, trvalo nám to asi 2 měsíce, než jsem se odvážila ho položit do postýlky, popřát krásné sny a odejít aniž by usnul, ale povedlo se a od 1,5roku usíná sám obložený plyšákama. A jak se nám tohle povedlo, tak jsem odstavila noční kojení, to naštěstí plakal jen chvíli po 2 noci, jinak jsem přes den ještě kojila do jeho 21 měsíců. No taky jsme si užili, ale s tím spaním se to určitě zlepší. Teď se chci v noci alespoň rok pořádně vyspat, než bude další miminko.

evi21
autor
30. srp 2010

@evatk jasne ty sem určite patríš 😅

Tak ja stale nechapem ako možu existovat detičky, ktoré samé zaspia a spia celu noc....Nášho malého tiež hračky velmi nezaujímali, ale odkedy je mobilný tak musím povedat , že pohyb ho baví, aspon trošku sa vybije....
Teraz riešim dilema či začat s ním bojovat a snažit sa ho pomaly odstavit s vidinou prespatej celej noci alebo ešte vydržat toto tempo...Viem , že ani potom sa to síce nemusí podarit, ale nádej stále žije. Aj ked vobec netuším, ako by som ho potom uspávala, keby som prestala kojit a ako by som ho uživila, kedze nevie pit z flaše a z poharika s naustkom vypije max. deci za den.... 😠

pett7
30. srp 2010

ahoj, taky se přidávám 🙂 nejdřív koliky a převrácený režim, teď časté buzení občas jsem spala v pololehu a držela ho aby spal, ráno spíme spolu... usínání při prsu jsme teď nahradili dudlíkem a houpáním, takže jsem si moc nepomohla...sám si hraje 5 minut než na mě visí 🙂 teď ani nechce jíst odmítá kojení, příkrm i flašku asi to dohání v noci kojím co 2 hodiny čaj nechce,to usíná v deset a vstává v 8..jednou z toho všeho vyroste, uklidňuju se tím, že by mohlo být i hůř...

kalo
30. srp 2010

@evi21 Nebo potom ve finále zjistíš, že těchno "náročných" dětí je naprostá většina a těch klidných, hodných a bezproblémových, co spí celou noc, nemusí se s nimi cvičit, pěkně papají a ukázkově se vyvíjí, těch jen nepatrné procento 🙂 😉 😉 😉

evi21
autor
30. srp 2010

@kalo ja som to tušila, to len v mojom okolí su takí provokateri.... 🙂
A človek si občas potrebuje pohundrat a poknoura ta hlavne počut , že bude lepšie a že má byt vdačný za to, čo má...

marketa137
31. srp 2010

Tak já teda mm co se týká spánku zlatý dítě 😉 ale je to strašnej mamánek. manžel říká že tim že jsme si tolik podobný na mě je víc napojený a moc s nikym jiným být nechce. když manžel hlídá tak celou dobu musí chovat a stejně Tomík řve 😒 takže když to jde tak ho raději beru s sebou a hlavní problém byl kočár, tam nechtěl být ani 5 min, tam řval jako by mu někdo trhal nohy takže sjme si nakonec pořídila nosítko beco a tam se mu líbí a ted poslední 2 týdny si snad zvyknul na golfky a i tam usne 😉 . Jo a hrací deku a hrazdičku vzal na milost asi v 5m a ted začíná jít do kolen takže počítam že za chvíli se rozleze a to už asi moc v klidu nebude 😉 . jen manžel říká že ho zbytečně rozmazluju, mě to teda nepřijde ale je fakt že ho asi chovam víc než by vyžadoval ale vzhledem jaký měl příchod na svět 😒 tak ho chovam každou chvilku, teda když nespí. a je třeba zvláštní že chce být jen ve svém pokoji, když ho vezmu do druhého pokoje kde je manžel a druhý syn tak tam řve a nelíbí se mu tam 😒

kankovka
1. zář 2010

Ahojte maminky náročných kojenců. Taky jsem jednoho před pár lety měla ☹ , takže asi vím, jak vám je. 😒 Tehdy jsem záviděla všem maminám ( a bylo jich tehdy kolem mě dost), jejichž mimčo se za 20 min. nakojilo, pak krklo, prdlo, pokakalo a usnulo. To bylo tehdy pro mě sci-fi. Náš Matěj se kojil 45 minut, říhnul sai málokdy, od příchodu z porodnice jsme bojovali s kolikami, kakal tak jednou za 4 dny za příšerného řevu a jedině s rektální rourkou ( to se začalo upravovat až ve 4 měsících) a usínal a spal velmi špatně. V noci jsme s ním pochodovali třeba 2 hodiny po bytě, protože prostě nemohl spát, jedině v posteli u prsa. Dudlíka zásadně odmítal. A protože stáčel hlavu víc na jednu stranu, museli jsme cvičit. No byl to téměř očistec, byla jsem docela zoufalá a chvílemi jsem si myslela, že bych snad raději byla v práci s cizími dětmi než s Matýskem doma. Jediné, co mě drželo nad vodou bylo, že je jinak úplně zdravý. 😉
Teď mám dvojčátka, a je to s nimi mnohem jednodušší než s Matýskem,přestože jsou na mě 2. Všechno zvládáme bez problémů, přestože byla nedonošená. Dohromady toho tolik nenabrečí jako jejich brácha a já mám pocit, že si to mateřství už od miminka můžu až teprve teď pořádně vychutnat. 🙂
Takže pokud vás váš náročný kojeneček neodradí od úmyslu pořídit mu za nějaký čas sourozence, věřte, že už pak bude všechno jiné, lepší a snazší. Vždycky to tak bývá, že jedno z dětí dá mámě víc zabrat než to druhé. Takže vás už teď čekají samá hodná a pohodová miminka. 😉 Mějte se krásně a vydržte, bude už jen líp a líp. 🙂

momin
1. zář 2010

Holky jdu jen porzdravit podporit vas.....Mezi kojence uz se radit nemuzem.. 😉 jen asi nenapisu ze to bude brzo lepsi.... 😀 Deticky sou aktivnejsi a aktivnejsi.. 😀 😎
Taky jednoho takoveho draka mam...a byl takovy uz od narozeni.. Do dneska sem prospala asi 3 cele noci... 😀 😎
Preju hodne sil..pevne nervy.. Az se s nema pujde nejak rozumne domluvit tak snad bude lip------za par let... 🙂 😀

dana3262
1. zář 2010

Ahoj nevyspale maminky! Ten nas je skoro 7.mesicu stary. Kojim, co 2 hodiny i v noci. Mam uz permanentne vyboceny levy bok a temer ochrnutou ruku protoze sam nikde nevydrzi. Vsechno delam s nim. Chce neustale chovat, ale pozor! Sednout si nesmim ani na moment 😠
Zacinam se podobat Quasikovi! 😀

evatk
1. zář 2010

jojo, s rukou taky něco mám, pořádně ji nenarovnám ani nepokrčím...

lin18
1. zář 2010

Taky se přidávám 😝
Od porodnice spával necelých 13 hodin denně...krásně se mi v chytrých knížkách četlo jak novorozenec spí 20 hodin za den 😠
Teď už to zkrátil na jeden spánek přes den..cca hodinu, večer usíná kolem 20 hod a definitivně vstáváme v šest ráno. Do té doby vstane tak dvakrát třikrát...ovšem někdy i každou hodinu. A uspávání je boj...je schopnej se vtekat i hodinu...unavenej jak prase ale prostě neusne.
Absolutně si neumí hrát sám, vyžaduje neustálou pozornost, nová hračka ho baví tak deset minut. Pokud si hraje s něčím co nesmí a já mu to vezmu tak je okamžitě hysterickej záchvat, stejně tak pokud se nudí. Teď je navíc nemocnej....musí ho dva lidi držet abych mu mohla kapnout do nosu.
Buď je opravdu náročnej nebo já jsem neschopná...ale opravdu bývám po celým dnu vyřízená...nemám čas se najíst, na záchod chodím až když je nejvyšší nouze, vařím za řevu...

evatk
1. zář 2010

@lin18 máme podobné děti... eliška večer usiná celkem dobře, ale je schopná se budit po hodině 6x po sobě, jíst ve 4 a pak hned neusnout, tak jsem s ní vzhůru třeba i 2 hodiny, než zase usne a já na chvilku taky
sama si moc nevyhraje, spí teda ještě 2x denně, ale zkracuje se to, většinou už spí jen po hodině, přitom je protivná, že by spala i dýl, ale neusne znovu
radši si jídlo pro ni i pro sebe chystám večer předem
a místo aby byla pohoda, když manžel dorazí kolem 5 domů, tak je protivná ještě víc - je u mně, chce být u něho, je u něho chce být u mě, na zemi protivná, v židličce taky... a to chvíli předtím vstává!
vždycky jsem se divila, co ty matky doma dělají a jaktože proboha nestíhají...
večer bývám někdy unavená jak kotě, manžel nechápe z čeho jako??????????

jasmia
2. zář 2010

@lin18 u vás to vypadá na chlup stejně jako u nás 😀 . Naše malá sice usíná sama, ale při každém otočení je vzhůru, takže vlastně nespí, dnes jsem k ní vstávala 15x, máme nový rekord 😀 . Přes den sice stále chodí spát 2x, ale to trvá jen max. hodinu, přes den se nesmím od ní ani hnout, takže když jí dám spát, tak jsem tak utahaná, že se nezmůžu na nic jiného, než sedět a čumět do prázdna. Taky dělám vše při šíleném řevu, někdy mám pocit, že si snad malá vyřve plíce, ale nic jiného se nedá dělat a o záchodu si necháám jen zdát, když už se tam odhodlám jít, malá okamžitě za mnou a mlátí mi do dveří a když si ji tam vezmu sebou, tak se po mě sápe, takže opravdu veselé.
Při starších holkách, které byly opravdu zlaté děti, kam jsem jich posadila, tam jsem je našla, jsem měla byt jak z cukru, mohlo by se z podlahy jíst, ale při Justýně to občas vypadá, jak po výbuchu atomovky 😀 , ale mám štěstí, že mm chodí do práce na směny, takže je často doma, tak to aspoň tak doháním, kdyby byl v práci každý den, tak se snad zblázním.

lin18
2. zář 2010

No nejvíc mi asi vadí, že on je takovej nepokoj. Už od malinka nevydržel být chvilku v klidu, pořád kopal nohama, mlátil ručičkama. A teď když se víc hýbá je to ještě horší...neustále musí někde šmejdit, nevydrží prostě sedět a hrát si ani chvilku. Někdy mi přijde jako by měl amok...leze doleva tam se otočí zase doprava a tak pořád dokola...bez nějakého cíle, jako by jen potřeboval vybít energii. Navíc absolutně nesnáší jakékoli omezení v pohybu...a to ani v náručí...o nějakém mazlení nemůže být řeč. Všichni příbuzní přijdou, že ho chtějí pochovat a on se kroutí a ječí...neumím jim vysvětlit, že ani od nás se chovat nenechá. Teď navíc začal být vzteklej i při přebalování...prostě ani tu minutu nevydrží ležet na zádech...každý přebalení je fakt boj. A to ani nemluvím o oblíkání nebo po koupání když ho chci namazat a rozčesat vlasy....
Normálně bych na něj potřebovala svěrací kazajku nebo co....
Jediný na co si teda nemůžu stěžovat je jídlo....sní kdykoliv cokoliv....ale taky má už přes 11 kilo....což je super na moje záda...a ještě když ho nosím tak se kroutí a natahuje po všem co je v dosahu....je to jak držet pytel blech 😝

jasmia
8. zář 2010

Tak jsem zažila mít týden zlaté dítě 😀 , Justýnka byla jak vyměněná, hrála si, vůbec mě nepotřebovala, spala přímo ukázkové a pak onemocněla a je to zas v háji 😀 , mám zase tu starou "náročnou" holku. Jen tajně doufám, že se jí to hodné období vrátí, ale asi marně. Ale mělo to jednu chybu, já se šíleně nudila 😀 😀 .

evatk
8. zář 2010

@jasmia já jsem týden se zlatým dítětem zažila taky, tedy přesně 6 dní - cac na koneci 3. měsíce, kdy přestaly koliky a než začly problémy se spaním... a od té doby se vezem 😀

jasmia
8. zář 2010

teď si uvědomuju, že malá měla taky toto období, jak přešla z kolíbky na postýlku, byla pár dní spokojená, ale pak začal taky kolotoč se spaním, takže jestli se holky shodli ve věku 3 měsíců, tak chvíli počkej a budeš mít zase na chvíli zlaté dítě 😀 😀 😀 .

lin18
9. zář 2010

Taky jsme kolem 3. měsíce byli chvíli v pohodě...byl přes den v lehátku a vydržel se na mě dívat jak pracuju a byl úplně v pohodě....co já udělala práce....Teď jsem ráda, když uvařím...ovšem sníst to můžu až večer když usne 😝

iii
10. zář 2010

baby, to sa krasne cita 😀 😀 😀 tato tema mi ulahodila 😉
najviac sa mi pacil vyrok od lin18: "...je to jak držet pytel blech" 😀 hovoris mi z duse