Kojení do dvou let, žádný problém 🙂 Je tu ještě někdo?

alterna
2. bře 2009

ahoj, chci kojit malou alespon do dvou let. Hodně se setkávám s názory maminek, je to dlouho atd. Jsou tu některé kterým to nedělá a nedělalo problém?

petka80
27. dub 2009

Popelko, ahoj. To noční kojení je teda děs 😒 My jsme měli to samé. Pak jsem ale už dál takhle nemohla a v noci jsem odstavila. Nebylo to nakonec tak děsný, jak jsem si myslela, stačilo pár nocí a spí už bez kojení celou noc. Teď teda kojím už jen ráno a večer. Prostě jsem se zařekla a už jsem v noci prso nedala. Samozřejmě, že se to neobešlo bez pláče, někdo to možná odsuzuje, ale u nás to byla nutnost. Čím častěji jsem v noci kojila, tím častěji se pak budila. Prostě závislačka. Jsem přesvědčená, že kdybych to takhle neutla, tak se v noci budí dosud na kojení. Jasně že i teď se někdy v noci vzbudí, ale už nechce prso, protože umí usnout sama, stačí třeba chytnout za ručičku a spinká dál. A kvalita mého spánku, to se prostě nedá vůbec srovnávat.... 🙂
Tak to zkus zvážit, jako člověk se nevyspí tři čtyři noci skoro vůbec, ale pak děti fakt spinkají celou noc 😵

lennis
27. dub 2009

Popelko, začal jíst a pít, nejdřív tedy jíst, do pití jsem ho nutila a teď si už říká sám, nejradši mám šťávu s vodou, někdy dělám čaje, začala jsem sladším pitím a postupně ubírala, teď to má ochucený a často chce pít i v noci, takže máme pití furt u postýlky a jen mu ji podám. Já mám hlídání kdykoli, od 6měs trochu pracuji, takže třeba zrovna asi za 20min odjíždím a dorazím až navečer. Ale zbytek týdne už budu max 2hod denně pryč, pro mně i pro něj změna.
Po odstavení začal baštit, sice má dny kdy moc nejí, při kojení jen uždiboval když to tak schrnu, to byly 4 kousky chleba ráno, dopo 3x kousnul do jablka nebo půl Actívie např. v poledne pár lžič polívky atd....fakt jsem kojila i po 2hod přes den i noc, i 12x za noc, což byla teda hrůůza, je dokrmovanej už od začátku, každý večer sunar, nestačilo mu to a mý prsa nestíhala dělat mlíko, takže po sunaru aspoň chvíli spal a já taky. Proto jsem kojila do 20měs, abych mu to tak nějak vynahradila a hlavně se vůbec nechtěl pustit, byl to fakt závislák, ale hrooozně moc mě překvapil u odstavu, prostě jsem mu začala říkat, že je už velkej a mlíčko máme jen ve flašce a prsa že mají booo a vždy se jen chvíli vztekal (cca 1min, někdy ani ne), fakt jsem zírala až jsem si říkala, že to snad není možný, že je to snad zázrak, hned začal jíst a celkově byl přítulnější, neměl mně jen na mlíko, ale začala jsem mu i chybět, teď je to mazel první třídy a věčně spí hlavou v mý posteli, máme postýlku uvázanou k naší posteli a sundanou bočnici, takže má přístup kdykoli 😀 já si ho užívám, jelikož jsem byla stejná a mazlivá a milovala jsem teplou postel s mámou 😀

popelka.miri
27. dub 2009

Ty jo! Petko a to se fakt v noci neuřvala, když nedostala prso? Já to jednou zkusila a málem vzbudila barák 😠 . Jinak já ještě ke všemu spím na palandě, takže mám v noci i sportovky 😀 , lezu furt po žebříku nahoru a dolů několikrát za noc..Aspoň netloustnu 😀 ..

petka80
27. dub 2009

Ty jo, to tě fakt obdivuju, že to zvládáš. To já pak měla malou v posteli většinu noci.
No kupodivu neuřvala. Ale musela jsem fakt být 100% rozhodnutá, že prso nebude. Ony to ty děti snad nějak vycítí. Já si dala jako hranici, že budu kojit nejdřív v 5 ráno. Nakonec to ani nebylo potřeba. Prostě jsem uspávala jinak. Nebo když už nic nepomáhalo, tak prostě byla v postýlce, já ležela vedle u sebe v posteli, mluvila jsem na ni, přikrývala, hladila....... no jasně že brečela, ale pak přestala, lehla si a usnula........
No ale nesmí se pak povolit, protože příště by si to vyřvávaly o to dýl Taky je podle mě důležitý neuspávat večer u prsa, ale aby usínaly samy, jinak pak v noci to prso zase potřebujou.
No ale každý dítě je jiný, u nás tohle fungovalo a až jsem se divila, že to nebylo tak děsný, a to jsme taky kojily tak 3-5x za noc.

popelka.miri
27. dub 2009

To máš fakt pravdu, že každy dítě jiný. Kluk ten mi vzal i v pohodě MM nebo nutrilon z flašky až pak v půl roce chtěl jen tu flašku. Lilinka se najednou ve 14 měsících pustila prsa úplně a bylo to. Za to tahle se nedá 🙂 odstrčit. Myslím si, že to je asi taky tím, že jsem s ní sama a nemá toho tátu, tak prostě visí o to víc na mně a to prso je taková její pojistka 😅 .

petka80
27. dub 2009

Je to možný. Ale nevíš, taky to tím být nemusí, prostě je jen taková...... Já vždycky závidím kamarádkám, co vyprávějí, jak se jejich děti samy odstavily. Obávám se, že u nás to takhle nepůjde. No ale na druhou stranu jsem ráda, že jsem mohla kojit, měli jsme dost problémy ze začátku, takže u nás to může být i tím, že pro mě je kojení důležité a nějak to na malou přenáším..... Takže zatím kojím, je to radost a ne starost, jak se tu někdo ptal, ovšem na odstavování se vůbec netěším.... ☹ Ale jestli mě uvrtáš to toho druhýho dítěte, tak to nějak řešit budu muset...... 😀 😅

popelka.miri
27. dub 2009

Petko, to druhý mimčo musíš uvrtat s manželem 😀 😀

petka80
27. dub 2009

Nepovídej...... 😕 😀 😀 😀

dagina
29. dub 2009

Ahojky, tak jsem zase tu 🙂 .
Prosím vás, stalo se něktré, že musela mimčo kojit pouze v poloze na zádech??? Myslím mimčo je na zádech, já nad ním 🙂 . Malé, když začla reagovat TBC na ramínku, tak za boha nechtěla jíst na tom boku, tak jsem ji začala kojit v poloze výše zmiňované, druhá strana ji nevadila..., ale postupně jsme došli k tomu, že už kojím pouze takto 😅 . Nijak mi to zatím nevadí, malá je rychle najezená, ale přeci jen bych byla radši, kdyby zase baštila normálně 😉 . Zvláštní je, že v noci, když je KO, tak jí normálně na boku.
Zkouším jí nejdřív dávat na bok, nejdřív dělá kraviny, pak řev a řev, takže pak už jedině "most" , jak tomu říkám 😵 .

lendik1983
11. čer 2009

🙂 To jsem ráda, že jsem na tuto diskuzi narazila. Náš malý má 18 měsíců a MM se ne a ne vzdát - i mně se zatím nechce, i když občas uvažuju, protože plánujeme druhé miminko 🙂 Už jsem tolikrát slyšela otázku "A nepřipadáš si jako úchyl?", že jsem si tak už opravdu začala připadat 😎 A ty chytrosti, že mléko už dááávno není, co bývalo, je to jen zvyk, ničemu prospěšný... Maminy - my víme, že? 😉

petka80
11. čer 2009

lendiku, jasně, víme své 😉
My už bychom taky uvažovali o druhém mimi (teda zatím jen teoreticky 😀 ), ale právě to kojení mě zatím odrazuje. Já vím, že kojit se dá i v těhu, ale já bych ráda dala tělu trochu oraz mezi kojením a dalším těhu.... 😒

ladunka
11. čer 2009

Lendik, jasně že mlíko už není co bejvávalo, však ani umělá mléka se nedávají dětem od narození do tří let stejná 🙂 My teď měly takovou roztomilou debatu, dávám Karolínce občas kravské mléko do hrnečku (ačkoli se mi to moc nelíbí, ale), ale musí být studené, protože teplé jí nechutná (dle jejích slov). Tak jsem se se zájmem optala, jestli jí tedy nevadí, že mléko ode mne je teplé vždycky - řekla že vadí 🙂) ale řešení zatím žádné nenavrhla 🙂)