Kojení do dvou let, žádný problém 🙂 Je tu ještě někdo?

alterna
2. bře 2009

ahoj, chci kojit malou alespon do dvou let. Hodně se setkávám s názory maminek, je to dlouho atd. Jsou tu některé kterým to nedělá a nedělalo problém?

schwarzovka
9. bře 2009

já chtěla taky kojit dlouho a bylo mi jedno, co budou říkat ostatní (oni měli keci, jen jsem se zmínila, že chci kojit, co nejdýl)....jenže ten náš prďola se rozhodl už v 8-mi měsících, že nechce... ☹ ....a je mi to moc líto... 😔

zittka
9. bře 2009

ahoj všem, já kojím doteď a první dceru jsem kojila 16 měsíců - to se sama odstavila. je to krásný dar a jsem moc ráda, že kojím. už brzy chci odstavit, plánujeme další mimi a chci nabrat sílu a taky by bylo vhodné, aby se malá trošku osamostatnila nebo jak to nazvat. s dlouhodobým kojením jsem problém opravdu neměla. držím palečky

petka80
11. bře 2009

Ahoj holky, díky za tuhle diskuzi 😵 Jsem si už pomalu připadala jako exot a to má dcera jenom 14 měsíců. Kojím teda ráno a večer.
Poslední dobou se mi bohužel sešly reakce od několika lidí typu "Ty ještě kojíš?", "Po roce už MM nemá žádné vitamíny" a "Už je to jen závislost".
I když vnitřně vím, že to jsou prostě nesmysly a nechápu, jak to může někdo vůbec říct, tak mě to docela mrzelo. No co už, hlavně když jsme já i dcera spokojené, no ne? 😉

Jenom nevycházím z údivu, co je komu po tom. A fakt mě baví, že ta klasická otázka "Kojíš?" a "Proč už ne?" (pokud už třeba někdo nekojí) se po roce přemění na udivené "Ty ještě kojíš?" 😀 😀

mladapani
11. bře 2009

Celkem vas obdivuju, ja vydrzela kojit do roka a i to bylo pomerne dlouho, co jsem tak porovnavala s okolim. Nemohla jsme se dockat, az skoncim, vydrzela jsem jen kvuli male.

andulkaavetrelec
12. bře 2009

upřímně, kojení mne moc neba, ale synka ano, takže už frčíme na druhý rok a uvidíme, jak dál, nejraději bych přestala už teď, ale zase tak hrozné to není, abych to ještě chvilku nevydržela...

andrissek
13. bře 2009

Ahojky holky 😉 ,jsem ráda že je tolik maminek co kojí. Někdy mi je až smutno když čtu některé názory.
Já jsem dcerku kojila dva roky a potom jsem postupně začala odstavovat a během čtrnáctní dnu to bylo v pohodě.
Malému je dvacet měsícu a je to měsíc co se začal sám odstavovat,tak jsem zkusila uplně přestat a bez sebemenšího problému jsme to zvládly, ale jinak bych ho ještě nechala.
Já si myslím že kojení do dvou let je v pohodě to pouto mezi mamčou a děťátkem při kojení je neopakovatelné.

eppik.m
16. bře 2009

Četla jsem : Materské mlieko je svojím zložením a vlastnostami jedinečné pre výživu novorodencov a dojčiat do ukončeného 6. m. života, potom s ostatnou stravou až do 1. - 2. roku života. Preto o nom hovoríme ako o prirodzenej výžive. Je najoptimálnejšou potravou pre dojčatá. Také pořád kojím a řeči kolem neřeším. 😉

ladunka
16. bře 2009

Kojím dcerku ještě i teď, je jí 28 měsíců. Co jsem přestala kojit v noci (ehm, tři měsíce zpátky.. ? 😝 😀 ) je to ok.

mesulka
16. bře 2009

Ladunko, tak to jsi mě velice potěšila 😉 Aspoň si nepřipadám jak úplně divná matka 😀

andrissek
16. bře 2009

Holky proč by jste měly být divné? 😉 . Jen si to užívejte 😉 a nějaké narážky hodte za hlavu 😉

mesulka
16. bře 2009

Andrissek - no okolí na mě pohlíží jak na úplného magora 😀 Já ne, že bych schválně kojila tak dlouho, ale prostě malá je závislák a mě to až tak nevadí 😉 I když bych ráda už přestala, protože ze mě asi malá vysává co může, tak to prostě nějak nehrotím 🙂 Já spolehám na to, že než malá půjde do školky, tak se naučí pít normální mlíko 😀

agness02
17. bře 2009

ahoj, zdravím kojící maminky, já kojím ještě 3x denně a chci kojit dál a dál... zatím ani malej nevypadá, že by si chtěl některou dávku odepřít, otázky typu: Ty ještě kojíš? neřeším
všem držím pěsti 😉 a dětem přeji dobrou chuť 🙂

andulkaavetrelec
18. bře 2009

Místo aby ostatní ocenili, že kojíme tak dlouho, tak na nás (někteří, některé) koukají jak na pošuky...

mesulka
18. bře 2009

Andulka - jj, přesně tak 😉

mumumu
18. bře 2009

Alterno, chceš-li podpůrnou skupinu v oblasti dlouhodobého kojení a dalších přirozených metod rodičovství, koukni sem:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

I když mám pocit, jako bych Tě tam už zahlédla.
Já kojila první dítě pouze 20 měsíců, protože jsem už byla těhotná a vyšťavená. Druhé ještě kojím, jen se snažím omezit noční kojení a zvykám ho, aby se nebudil po hodině a spal bez kojení aspoň tak do 6, zatím je to na dobré cestě.

daluri
18. bře 2009

Ahoj holky, můžu se k Vám přidat? Máme roční Terezku a tři už odrostlejší pubošky. Kluky jsem kojila 6 a 8 m, holku 14m, asi bych kojila dále, ale byla jsem těhu.
Kojím v noci co dvě hodky, přes den několikrát, protože dává přednost mlíku před čajem. V poslední době slýchávám od své mamky (která je ale jinak moc prima), jak dlouho budu kojit atd., předkládá mi různé články, do kdy kojit, kde se dokonce píše, že kojení do roka je v pořádku, po roce až úchylné..
Já budu určitě kojit do dvou let,připadá mi to naprosto normální a okolí ať si říká, co chce, ale už se začínám trochu obávat, jak to budu pak odnaučovat, když opravdu pije často. Ale je pravda, že třeba když jsem u mamky anebo někdo u nás, a malá se dožaduje pití a ten dotyčný se dívá divně, tak mi to začíná vadit..ale kašlu je.
Jsem ráda, že je více maminek, které kojí dlouho a připadá jim to normál..ale asi ne kojit do 13, jak to bylo ve střepinách, pokud jste koukaly..

lilak5
18. bře 2009

ahoj, tak na první straně jsem ti psala jak svou dceru stále kojim ( 18 m ), tak už je konec. Měla v pusince afty a prso odmítala a v podstatě to tak trvá i nadále. Je to už přes týden a na kojení si ani nevzpomene, zkoušela jsem to, ale nechce. Na jednu stranu jsem ráda, že si to takhle sama určila, ale zjišťuju, že mi to docela chybí 😅

eppik.m
18. bře 2009

maminky, myslím že dítko si řekne samo kdy už nechce, alespon u mého syna vidím že mu to čím dál méně chybí a tak samovolne ubíráme intervali, ted si cucne ráno, naobed a pak před spaním a v noci když je neklidný 😵 (kromě kojení pijeme čaj, štávičky takže u nás kojení dá se říci nahradí menší sváču) když mu prso nabídnu a on nechce tak mne začne do nej kousat a šklebit se na mne jako kdyby mi říkal mámo už jsem velkej takže, maminky užívejme si to pokud dítko prso neodmítá úplně, určitě když nastane ten správny čas samo řekne ne 😉 😉 😉

sarkabrezen
18. bře 2009

eppik, není to tak vždycky, že si dítě řekne... moje dítě by bylo doteď plně kojené, bez potřeby jiného jídla, kdybych to nezačla korigovat... bohužel i tak jsem začla dost pozdě, až ve 22 měsících (22 měsíců skutečně kojila mnohokrát za den a mnohokrát za noc) ... takže já jsem určitě za dlouhodobé kojení všema dvaceti a nechávat dítko dokud chce, ale pozor ať to nepřeroste... jako třeba u nás... pak už je to celkem problém

eppik.m
18. bře 2009

sarkabrezen: souhlasím s tebou, každé dítko je jiné a psala jsem jak to máme my 😉 já začala s příkrmami kolo 7mého m. takže u nás ze stravou všechno v poho 😵

sarkabrezen
18. bře 2009

jasně eppik, v pohodě 😵 , já jen teď po své zkušenosti všechny upozorňuju, do jakého extrému to může přerůst 😕 ale rozhodně kojit dlouho a co nejdýl, ale tak nějak korigovaně... 🙂

mumumu
18. bře 2009

Já si taky zatím nedovedu představit, že by mi dítě prso odmítlo 🙂)

papol
20. bře 2009

Ahoj, já mám problém a nenašla jsem k tomu diskuzi. Třeba mi tady poradíte, když kojíte i více jak rok.
Malému narostly zoubky. Ty spodní v poho, ale těmi vrchními mi nesmírně zraňuje při sání dvorec až do krve. Má je tam jen ,,položené", ale stačí to. Chtěla bych ještě kojit. Nevíte, co s tím?

aniska
25. bře 2009

ahoj papol, maz to, a malemu skus vysvetlit, inak neviem, co s tym, mne to moj matej nerobi, a to ma zubov plnu pusu. raz ma skusil hrysnut, bol pretazeny a prislo mu to asi zabavne, sksuit si ake to uhryznut ma, a to som na nho tak zvrieskla, ze ma to bolelo, ze pochopil a odvtedy nic, pekne papa🙂
inak asi budes musiet odstavit, aby si neprisla o prso:(
ale budem musiet uz odstavit.,ale z ineho dovodu som tehu, v 5.mesiaci, a strasne mi vadi dotyk na prsia:(

petka80
26. bře 2009

aniska, gratuluju k těhu a musím říct, že tě fakt, obdivuju, žes tak dlouho kojila. My bychom se chtěli snažit tak nějak od léta o další dítko, ale nechce se mi právě kvůli tomu odstavovat, tak jsem zvědavá, jak to dopadne 😉

papol, já taky asi moc neporadím, malá to naštěstí nedělá, akorát někdy mám taky ty její zoubky obtisknuté na dvorci, ale není to nijak dramatické, jako u tebe. Zkus mu to vysvětlovat, klidně i rázněji, že tě to bolí a že to nesmí, zkus se soustředit na techniku přikládání, případně bys mohla zkusit jinou polohu třeba, jinak mě nic nenapadá......

dnada
26. bře 2009

papol - co zkusit kloboučky? a nebo pak jedině odsávat a krmit s flašky(ale to bych brala jako nejkrajnější řešení) Mě to taky trochu bolelo,ze začátku sem měla bradavky úplně fialový,ale už s zvykly a to má malej zoubky teprv 3týdny dva nahře a dva dole 😉 A zkus i jinou polohu,třeba se ti malej jen blbě přicucne 😉

jinak já bych chtěla kojit taky co nejdýl to půjde ,prostě dokud bude chtít malej 🙂

petka80
29. bře 2009

Holky, co kojíte batolátka, chtěla jsem se ještě zeptat, jestli opravdu jen kojíte nebo jestli dáváte někdy i UM. Já totiž jen kojím a párkrát jsem teď zkusila dát malé do hrníčku Sunar a vůbec ho nechtěla. Né že bych chtěla odstavovat, to ne, ale chtěla jsem mít nějakou záložní variantu, aby případně mohl nakrmit i někdo jiný. Kojím večer a pak ráno, spíš teda nad ránem kolem páté, pak už ale moc nespím, dcera už buď nespí vůbec nebo hrozně neklidně a jsem z toho už dost unavená 😖 Tak bych ji ráda zkusila "šoupnout" manželovi nebo babičce, ale takhle to nejde, když v 5 ráno kojím.
Teda ne že bych zas tak řešila, když to nejde, tak se nedá nic dělat, ale zajímalo by mě, jestli jste to taky nějak řešily.

niki2
29. bře 2009

Tak my jsme asi prave definitivne kojeni ukoncili. Bylo to naprosto bezbolestne pro oba, maly uz ani nechtel a zase to slo asi tyden tak postupne, ze me ani neboli prsa. A to jsme predtim kojili klidne i po trech hodinach, jak kdy, dokazal byt cely den u babicky a nekdy jak novorozene.
Ne, ze bych to planovala do dvou let, ale myslim, ze taky dobry.
Nenechte se znervoznit recma okoli, nic jim do toho neni
Za chvili vam budu zavidet, jeste jsem si na to nezvykla a uz me to asi vickrat neceka 😒

sarkabrezen
29. bře 2009

petka80 - moje malá nepozřela v životě ani kapku UM, i když jsem jí nabízela kde co... takže u nás taky tak, ještě jsem ji kvůli kojení nedala od sebe... ale teď už jsem jí začla dávat normální mlíko, zředěné s vanilkovým a to už začla pít pěkně... ale Anička je asi na normální ještě maličká 🤐

petka80
29. bře 2009

sarko, díky, no tak nejsme samy. No právě že UM nepozře vůbec a když jsem jí dala normální mlíko, tak trochu vypila. No ale to bych právě zatím nerada dávala takhle na pití 😖
Mám dvě kamarádky, co kojily přes rok a děti taky vůbec UM nechtěly, pak odstavily, pořád to UM nabízely a nakonec to děti vzaly na milost, ale trvalo to myslím i několik týdnů.....
No tak budeme pokračovat v kojení a budu spíš snažit nějak odbourat to ranní kojení, třeba mi teď pomůže ten posun času 😉

niki, to je fajn, že to šlo tak pěkně. Fakt je, že někdy bych s tím nejradši sekla, ale zas si to vůbec neumím představit a bude mi to určitě moc chybět, takže tě chápu 😔 Ale zase můžeš užívat výhody nekojení 😀