Kojení do dvou let, žádný problém 🙂 Je tu ještě někdo?

alterna
2. bře 2009

ahoj, chci kojit malou alespon do dvou let. Hodně se setkávám s názory maminek, je to dlouho atd. Jsou tu některé kterým to nedělá a nedělalo problém?

alterna
autor
2. bře 2009

A prosím nepište sem maminky co s dlouhod. kojením nesouhlasí, at tu nevznikají hádky, díky 😉

mesulka
2. bře 2009

Ahoj, já jsem živý příklad 😉 I když už nějakou dobu chci přestat kojit, ale mám doma závisláka 😀 Podívej, koj tak dlouho, dokud ti to nepřestane vadit, je to věc každé maminky, jak dlouho to vydrží. I když v naší situaci, kdybych věděla, že bude malá takový závislák, tak bych to uťala už kolem roku a půl, dokud z toho neměla ještě takový rozum. Teď jí pracně vysvětluji, že je mlíčko blééé a ona mi odpoví neníííí mami neníííí 😀

zevina
2. bře 2009

alterna, já kojila téměř 2 a 1/2 roku, malý se odstavil sám, asi před měsícem, kdy ráno začal hlásit, že mléčko nece, ale čajík 🙂 jinak bych klíďo kojila dál, vyhovovalo mi to a přišlo mi to strašně pohodové, přirozené a krásné...
ale je fakt, že pokud jsem se před někým zmínila, že ještě kojím, tak mě šíleně prudily ty vytřeštěné nevěřící oči a následná chytrá přednáška, jak už v tomhle věku mm nic dítěti dát nemůže (blbost, proč by najednou mm neobsahovalo vitamíny a látky posilující imunitu? akorát že už to není jediný a základní zdroj, jen doplněk) že se jedná o zvyk, nepodaří se mi ho odstavit atd 😝

je to skutečně věc každé maminky a jejího děťátka, čemu věří a jak jim to vyhovuje 🙂

aponchie
2. bře 2009

kojili jsme rok a pul presne a zadnej problem,hlavne se vykaslat v tomto smeru na internetove diskuze a delat si jak chces a co chces jinak te to akorat znejisti 😎

astrane
2. bře 2009

M kojili 16 měsíců a už mi lezlo na nervy.Hlavně proto,že malej u toho dělal blbiny a pak to bolelo,tak jsem to utla.Starší se odstavil ve stejném věku sám.ale znám maminy,co kojili do 2 let a i pžes dva roky a problém s tím neměli,jen bych nekojila na veřejnosti,většině lidí už se to zdá přinejmenším zvláštní...teda měli-s odstavením,děti se toho nechtěli vzdát.. 🙂
Ale třeba se malá odstaví sama dřív-co ty víš... 😉

krembonzur
2. bře 2009

jasne, koj, jak uznas za vhodne a jak to bude mimi vyhovovat-my jsme kojili do 1roku a 7 mes... 🙂

j.a.n.u.s.
2. bře 2009

alterna...ja jsem zastance dlouhodobeho kojeni....pokud je spokojenost na obou stranach 😎
hele, je to jen a jen tva soukroma zalezitost....koj treba do aleluja 😀 ...a nedivej se vpravo ani vlevo! Vzdyt ty reakce lidi jsou nemistne, co jim je do toho...je to jakoby ti kontrolovali kalhotky!

U nas taky kojime, chtela jsem prestat-ale jeste to nechame nejakou dobu....a ted koukam, ze mate teprve 10 mesicu...no to mate hafo casu

😉 😉 😉

alterna
autor
2. bře 2009

Janus jo máme před sebou ještě spousty času kojení, to je fakt
Je hezký že jsou maminky co dlouho kojí a mají tyhle názory 😉 🙂

cherub
2. bře 2009

ahojky, já jsem skončila s kojením přesně před týdnem, náhle ze zdravotních důvodů 😉 Sice jsem ráda, že už je to zamnou, ale až na to, že jsem v posledním roce kojila hlavně v noci, to bylo fajn 😅 😵 😀

petra.v
2. bře 2009

Alterna,mám holčičku 15.měsíců starou a stále také kojíme a chtěla bych určitě tak do dvou let minimálně.Mě to problém nedělá,možná někdy v noci,ale jinak v pohodě 🙂

lilak5
2. bře 2009

Ahoj, taky dceru stále kojím a spousta lidí se diví proč. A názory, že moje mlíko už neobsahuje žádný vitamíny moc nechápu. Pochybuju o tom, že by sunar byl lepší.

petra.v
2. bře 2009

Lilak5,dle mě je vždy MM lepší než přecházet na umělou,pokud se mlíčko netvoří tak je jasný,že není jiná volba,nebo pak jsou taky tací kteří prostě kojit nechtějí a přejdou na umělou.¨
Když jsou pak děti nemocní,nebo jim lezou zuby tak jsou kolikrát mámy rády,že chtěj aspoň tu ,,kozu" 😀

cherub
2. bře 2009

malá mi UM nikdy nechtěla, takže abycho do ní dostala alespoň nějaké mlíko, tak jsem kojit stejně "musela". Teď docela bojujeme s potřebnou denní dávkou mléčných výrobků 😖 ale kojit už nechci, i kdybych mohla, malá je závislák a pak bych zase musela trpět jejím pláčem 😒 navíc se rapidně zlepšilo její spaní, při kojení se budila i 3x za noc, nyní spí celou noc v kuse, max. se probudí jednou na čajík 😵 😵 😵

petra.v
2. bře 2009

Aponchie souhlasím s Tebou ,hlavně se vykašlat na internetové diskuse a nedělat si z nich hlavu,páč co člověk to názor.Pokud to Tobě i malé vyhovuje,koj jak uznáš za vhodné.Vždy se najde nějaký radil 😀 který Ti bude říkat,že už je prcek velkej atd atd...Já taky kojím a kojit bych chtěla i nadále...do 1/2 roku jsme kojily plně a malá krásně prospívala.Porodní váhu jsme měly 4400g no a teď jsme na 13kg 🙂

petra.v
2. bře 2009

Cherub,taky kojíme v noci,jenže u nás je to tak,že malá nikdy neměla a nechtěla dudlík,takže u nás tö může být i otázka,zda si neche jen podudat 😉 závislák na prso snad není,sní skoro vše a k tomu si i ráda cucne 😀

cherub
2. bře 2009

tak dudlík jsme taky nikdy neměli 😀 Nika si v noci někdy jen podudlala a z toho docela hodně sála 😅 ale závislák na prso byla, to můžu říct na 100% 😖

petra.v
2. bře 2009

Cherub,malá taky vždy saje ale u toho si i dudá a uspává se tim,já si jí totiž naučila na uspávání u prsa 😝 😀 takže si popel na hlavu můžu sypat sama,někdy je to vyčerpávající,páč třebas vypije obě prsa a stejně neusne a lumpačí a já s ní třeba v posteli stávím hodinu a nespí 😕 😅 no ale to tak prostě už je.

j.a.n.u.s.
2. bře 2009

...ja prohlasuji, ze El je prsofilka!

petra.v
2. bře 2009

Jinak závislák to myslím,že není...někdy se stane,že mi šahá na tričko a mlaská u toho,ale že by řvala jak tur během dne to ne 🙂

petra.v
2. bře 2009

Janus 😀

cherub
2. bře 2009

Petro.v taky jsme uspávaly u prsa 🤐 to bylo to nejhorší, co mi fakt vadilo ☹ Ale výhoda zase byla v tom, že u prsa usnula během 10ti minut 😅 😀 Jak jsem s tím musela s končit, tak to byl docela mazec, první uspávání bylo s 20ti minotévým pláčem 😖 😖 😖 😖 ale hned to druhé bylo lepší a další zase lepší. teď sice občas zase řádí a zkouší, co vydržím, ale většinou ji uklidním, pláče tak 2 - 3 minutky a pak v klidu usne zase do 10ti minut 😉 Bála jsem se, že to bude horší, ale dalo se to skvěle zvládnout. A hlavně ty noci jsou teď bááááááječný 😅 Po dvou letech konečně spíííííííííííííííím 😵

cherub
2. bře 2009

Tak Nika když si vzpomněla během dne že chce, tak většinou dělala takový scény, že jsem ji raději dala 😖 😖 😖 😖 většinou to bylo před obědem a před večří 😨 Venku mi ale nikdy pod tričko nelezla a záchvat neztropila. Teď to zkouší hlavně před tím spaním a před večeří, ale rozumně ji vysvětlím, že už není, trošku si zaprotestuje, ale pak ji nalákám třeba na knížku nebo nějakou písničku a je to hned zapomenuto 😉

mesulka
2. bře 2009

U nás je to už jen ze zvyku. I když se nají, tak pak si jde jen trochu cucnout, asi aby zjistila, že tam mlíko furt je 😀 Na veřejnosti se na mě nesápá, ale doma umí občas dělat divadlo a přicucnout se každou chvilku 😅 Už to není z hladu, jen prostě ze zvyku. Každý komu řeknu, že ještě kojím, tak první jsou vytřeštěné pohledy, pak smích, rozhovor že bych už měla přestat, vždyť už je to zbytečné, už je velká...Jo, v jejím věku už je to asi zbytečné, ale mě to dosud vyhovovalo, tak proč dělat nějaké zbytečné manévry? Ale řekla jsem si, že už fakt asi budu muset odstavit, už se těším, až se v noci pořádně vyspím 😀

lilak5
3. bře 2009

Tak přes den si Terezka na prso ani nevzpomene, kojím jen před spaním a někdy ráno po probuzení. Teď jí zrovna lezou trojky, takže se v noci dost budí, ale prso ani nechce, spíš jí musim jen uklidnit dudlíkem a od dvou ráno spí s náma v posteli. Před tim ale spala vždy dobře, takže to vstávání teď přičítám zubům. Jo a do trička se mi taky nikdy nesápala. Nedávno jsem o kojení po roce věku dítěte četla na kojeni.net kde se psalo, že po roce má kojení stále 3 funkce: výživovou, imunitní a léčebnou a citovou. Dokonce tam psali, že dlouhodobý kojení je výraznou ochranou ženy před odvápňováním kostí. V době kojení jsou sice kosti více odvápněné, ale tělo se učí s vápníkem hospodařit a po ukončení kojení jsou kosti naopak mnohem pevnější.

j.a.n.u.s.
3. bře 2009

Kdybych mohla vratit cas, tak bych najela (kolem tech 13ti mesicu) na rano a vecer system....to se jeste dalo...ted uz se to neda ☹ tak lehce....

sarkabrezen
3. bře 2009

ahoj kojandy, tak já se taky přidám... mně malá nejí, takže jsem kojila a kojila jak si řekla, kojím dodnes... ale před 3 týdny jsem musela utnout den, protože jsem v téměř dvou letech kojila jak novorozeně... u nás to došlo až do tohodle extrému. i kvůli tomu, že malá normální jídlo razantně odmítá. kdybych se měla rozhodnout znova, tak ano, kojím dlouho jak jen to půjde, ale pohlídala bych si, aby mi to nepřešlo do tak šílené závislosti, tzn. kolem toho roku - roku a půl bych se snažila omezit na kojení ráno - před spaním - večer. a kojila bych klidně do 3 let, ale hlídat závislost... ale je to opravdu na každé mamince, hlavně ať je spokojenost na obou stranách...

kalu
3. bře 2009

Ahoj,
taky ještě kojíme a jediné negativní ohledně toho jsou reakce okolí. Myslím si,že každému je do toho opravdu houby- záleží jen na tom, co vyhovuje mamině a děcku. Bohužel já to poslouchám i od vlastní mámy, jaká je Luci ostuda, taková velká a pořád chce prso atd.O tom, jak už to dítěti v tomhle věku už nic nedá si myslím své.Pořád je to mléčná dávka a rozhodně zdravější než UM nebo krabicové mléko.
Kojím většinou ráno, večer a jednou v noci.

cvalda
3. bře 2009

ahojda,tak nám je 19 měsícu a kojíme a rádi,neřeším to,pro malou i pro mě to je klídek relaxu a pohody,v noci se na kojení vzbudí max dvakrát,ale spíš jednou záleží jak hodně se navečeří není velký jedlík,ale jí už vše a bez problému,jen nemusí sladké,ale tím líp,čím déle se sladkostma začnou tím líp,v srpnu nám budou dva tak uvidíme jestli se přes léto odnaučíme být závisláčkem a pomalu kojení ukončíme 🙂 jinak všem hezké chvilky s batolátkama u kojení my si to zatím fakt užíváme.

petja
9. bře 2009

Ahoj,malý bude mít zanedlouho 16.měsíců a já vůbec neuvažuju přestat kojit,nechávám to zcela na něm a názory ostatních mě opravdu nezajímají,nejdůležitější je zdraví mého klučíka, ke kterému MM jistě stále přispívá,od narození nebyl nemocný! Takže pokud to vyhovuje vám dvěma,nic vám nesmí stát v cestě|!

cert..ova
9. bře 2009

ahoj holky, tak já odstavuju i když o tom nejsem až tak přesvědčená. jenomže malej je už teď takovej závislák a co by bylo potom. spí se mnou v posteli, budí se snad pořád a pořád na mě leze i ve spánku a pořád hledá kozu, přez den to není o moc lepší a tak jsem řekla dost, ale jinak vám holky fandííím