Kojení "starších" dětí

ofelieee
9. bře 2012

Ahoj, nenašla jsem žádnou diskuzi s tímhle tématem a na mojí termínovou diskuzi už s tím v podstatě nepatřím, roční a starší děcko tam nekojí skoro žádná maminka. A myslím, že nepatřím ani do diskuze laktační poradkyně 🙂
Jsem přesvědčená, že svýho Kubu chci ještě nějakou dobu kojit, i když už je mu rok, a ráda bych našla i ostatní mamky, který kojí starší děti, k probrání různejch otázek, který mě někdy napadají...

marecek4
9. bře 2012

ahoj,já teda už kojit přestala,ale Marečka jsem kojila do víc jak dvou let-do dvou pravidelně a pak ještě nějakou dobu jak chtěl,než jeho potřeba vymizela,už to bylo spíš o těsnějším kontaktu,než o kojení 🙂

weri1
9. bře 2012

stále kojím ...malýmu je 19 měs. a asi jen tak kojit nepřestanu, je to strašnej závislák

weri1
9. bře 2012

@ofelieee a teda musím říct, že chce taky víc ten kontakt než mlíko 🙂

ja.na81
9. bře 2012

Ja teda kojila "jen" 14 mesicu... pak tak nejak prcek sam usoudil, ze uz nechce... A jak pise @weri1 mela jsme ke konci taky pocit, ze chce prso, kdyz se citi nesvuj, potrebuje se uklidnit, utesit, ujistit, ze je vse ok (v noci jsem teda prestala kojit v roce, to bylo ciste moje rozhodnuti, protoze uz jsem proste nedavala vstavani po dvou hodinach)

camelinka
9. bře 2012

ahoj, no ja mam v umyslu kojit minimalne do roka jestli to pujde, ikdyz mlika uz mi ted ubyva protoze kojim jen rano a na odpo svacu 😔

kocicinka
9. bře 2012

@ofelieee Určitě tady někde podobná diskuze je, taky jsem tam psala, ale je asi více- méně o nepochopení okolí a o tom, jak odstavit.Jonýska jsem kojila ještě donedávna, do dvou a půl let, pak jsem přestala kvůli těhotenství. Určitě to bylo o tom kontaktu. I nyní vyžaduje "pomazlit mléko", rozuměj hladit a ňuchňat prsa, ráno po probuzení a večer, nebo i přes den, když je unavenější nebo se chce tulit. 🙂

weri1
9. bře 2012

@ja.na81 já teda kojím stále i v noci ☹

biibaa
9. bře 2012

@ofelieee Z březňátek nás kojí ještě 5 maminek 🙂

kocicinka
9. bře 2012

Noční kojení jsem utla někdy v roce a půl. Udělala bych pro něj všechno na světě, ale vyspat se musím, už jsem to buzení 10x za noc nezvládala

romcovaklarka
9. bře 2012

@ofelieee Je tu na to diskuse, ale dala se těžko najít, pač je slovensky 😅 ale já jsem o ní věděla náhodou 🙂 https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/dokedy-j... Jinak já nemám co říct, malej nemá ani 9 měsíců, ale chtěla bych kojit dlouho, když mi to půjde a malej bude chtít 😵

ja.na81
9. bře 2012

@weri1 no ja prave uz fakt nemohla, me to bylo uz tak strasne neprijemne a o nevyspani nemluve... nerikam teda, ze hned pak zacal spat celou noc, to az ted tak posledni 2 mesice, ale je to parada 😉

dana3262
9. bře 2012

Ahoj! Ja kojila do 14mes. Pak uz to neslo. Byla jsem skoro v 5.mes tehot.a hubla a nemohla jsem uz ani chodit. Hrozne jsem si prala, aby ten spatny byl jen I.trimestr, ze to vydrzim a pak budem kojit tandem, ale neslo to ☹ A po porodu byl nemocny, tak jsem mu davala MM z lahvicky a pak kdyz jsem mu nabidla prso ve 21mes, tak uz nechtel. Odsavala jsem pro nej jak blazen, ale po 5mes jsem musela prestat protoze uz mam pri 175cm pod 50kg, takze ted ma denne nebo ob den tak deci. Mladsiho chci kojit dlouho a kdyz to pujde, tak dlouho vyhradne (treba do roka), ale nekdy si rikam, ze to nemuzu vydrzet..a nekdy si rikam, ze se na cely kojeni vykaslu a vylecim si nemocny zaludek (pri tom nesmim kojit) a pujdu nekam zaparit 😀 to samozrejme neudelam, to by fakt zubata musela klepat na dvere, abych kojeni vzdala 😀 mozna potrebuju jen podporit, proto to vsechno pisu..kojeni je skvely, zvlast kdyz je bez komplikaci, coz ted u druheho syna taky moc neplati.

weri1
9. bře 2012

@dana3262 ty jo to máš teda nízkou váhu....a stojí ti to kojení za to všechno? 😕

kocicinka
9. bře 2012

Já jsem tedy zvědavá, jestli se starší bude chtít znova kojit, až uvidí mimino 🙂 Občas si cucne, ale jen symbolicky, už moc nechce( on už taky není matroš).
Dano, to jsi fakt hubená. 😕

ofelieee
autor
9. bře 2012

No já v noci nekojím, to se nám podařilo neuvěřitelně hladce odbourat někdy v 9 měsících - ani jsme to nezamýšleli 🙂 Přes den teď většinou 5x - před každým spaním, nad ránem, a nškdy během nejdelšího podvečerního bdění. Touhle formou bych to brala ještě hodně dlouho. Občas mě ale rozčiluje, že když je chvilku beze mě - třeba s tatínkem a já jdu do města - tak když se pak dostane ke mě, tak se šíleně sápe po prsu, tak jaksi dravě 🙂 Jak vypadá "říkání si o mlíko" u starších? Samotnou mě mrzí, že mě to tak čílí, ale někdy fakt dost...
A další věc, ve který nemám uplně jasno, je jestli je správně utišovat ho třeba když se o něco praští (tak obyčejně) prsem, jak to často vídám? Nějak se mi to příčí, jako aby v něm nezbyl pocit, že "na karambol mlsotu"...

weri1
9. bře 2012

@ofelieee tak věčně mu vyndávám ruku z výstřihu a on pak jen říká ....dám dám 😀

kocicinka
9. bře 2012

Já mám všechna trika ve výstřihu roztrhaný 😀

hanule05
9. bře 2012

@kocicinka
@weri1 ahoj, taky mi neustále šmátrá ve výstřihu 🙂 ale dcerce je 23 měsíců, tak to už je síla 😅 .
Vůbec netuším, jak tu moji závislačku odnaučím, včera v noci jsem udmítla a byly jsme vzhůru od jedenácti do půl třetí.

martinka.pida
9. bře 2012

@ofelieee Kojit jsem měla v plánu klidně do dvou let, vůbec se mi nechtělo přestat. Další těhu nám to nějak zkrouhlo a asi před týdnem jsem s tim sekla úplně. Kojila jsem už jen večer a to mi přišlo, že se malá potřebuje jen uspat, ne najíst. Trochu si požužlala, uklidnila a vytuhla. Dcera je spokojená i flaškou a hlavně už to neni takový závislák, jako před měsícem, kdy přes den vyžadovala prso neustále a pořád mi lezla do výstřihu 😀

kocicinka
9. bře 2012

@hanule05 pokud je to jen doma, a ne někde v tramvaji, tak to ještě jde...

weri1
9. bře 2012

@kocicinka jo je to hrůza 😀 jsme u doktorky a malej dám dám a ruku do trička 😀

kocicinka
9. bře 2012

@weri1 Tak to Jonýs rovnou " mámo dej mléko" 😀 a je to... chodí si jak do sámošky. Teda chodil, teď už jen pomazlí.

martinka.pida
9. bře 2012

@weri1
@kocicinka Mně malá vždycky vlezla do výstřihu a začala hulákat "mňam mňam" a ocucávat mě a bylo jí kupodivu jedno, že na nás koukaj lidi 😀.

dana3262
9. bře 2012

@weri1 zatim mi to za to stoji, doufam, ze trochu naberu a dotahnem to aspon do tech dvou 🙂
@kocicinka zavidim, ze jste zazily, ze si vase deti umi o kojeni rict, to musi byt tak hezke 🙂

weri1
9. bře 2012

@dana3262 já teda už v tom nevidím nic "dobrého" myslím, si že mu moje mlíko už nic nedává a tento názor má i moje pediatrička....já to možná dotáhnu i dál 😀 jako nevadí mi to, ale kdyby to bylo jen ráno a večer, ale i přes den a v noci ? 😕 to mě moc nebaví 🙂

cikilik
9. bře 2012

Syna jsem kojila 20 měsíců,ale to bylo už jen tak 1-2x denně.Bez problému jsme to ukončili se spokojeností na obou stranách.Po 2 měsících si vzpomněl a začal mi vyhrnovat tričko,vždycky dá pusinku ke každému prsu a řekne TUTU 🙂)) už se ale nepřisaje

kocicinka
9. bře 2012

Krásný to je. Jonáš se nikdy nechtěl kojit na veřejnosti před lidma, takže jsem nemusela řešit situace typu, že se potřebuji někam uklidit a vychutnávali jsme si to jen doma. I když ty poslední týdny kojení už byly očistec, strašně to bolelo. Ale i to mazlení je milý, doufám, že mu to vydrží, mě by to chybělo!

jaa
9. bře 2012

Malé bude 25.3.2012... 3,5 roku a jaksi ji nemohu odnaučit na kojo 😅 .Dneska mi usnula u prsa ještě před večeří...

martinka.pida
9. bře 2012

@kocicinka Verča se teď chodí pomazlit docela často. Ale prso už nehledá. Je to hrozně hezký. Bála jsem se, že přijdu o ten kontakt, když přestanu kojit, ale asi si to kojo nahrazuje tim pomazlením 🙂.

martinka.pida
9. bře 2012

@jaa Hezký 😀.