Kojení "starších" dětí

ofelieee
9. bře 2012

Ahoj, nenašla jsem žádnou diskuzi s tímhle tématem a na mojí termínovou diskuzi už s tím v podstatě nepatřím, roční a starší děcko tam nekojí skoro žádná maminka. A myslím, že nepatřím ani do diskuze laktační poradkyně 🙂
Jsem přesvědčená, že svýho Kubu chci ještě nějakou dobu kojit, i když už je mu rok, a ráda bych našla i ostatní mamky, který kojí starší děti, k probrání různejch otázek, který mě někdy napadají...

weri1
9. bře 2012

@jaa ty jo to bude náš malej 😀 já se picnu

jaa
9. bře 2012

@martinka.pida No,mít další,tak nevím...🙂)Postupně ty roky přidávám🙂)))

jaa
9. bře 2012

@weri1 U malé jsem měla děsně mléka..Defakto,co v porodnici,to do 2,5 roku.Pak se produkce díky bohu začla trochu snižovat.Jinak, jsem musela měnit vložky do podprdy každé kojo.Po 2,5 letech už jen 2x denně🙂A,po třech už je nemám.Malá byla žrout.A,že už v porodce trhala rekordy..🙂 První kojo 90ml a druhé 160ml..Třetí den víc,než porodní váha🙂Ted si řekne ráno a během dne i 4x a pak na večer.Takže,sakum prdum min 5-6x stále kojím...A,už mě to neba..Mám 152 cm 50kg a snažím se jí to odbourávat....

dana3262
10. bře 2012

@jaa to je parada! Tak to pojedete na mlicku az do skoly, ne? 🙂
@weri1ja vim, je to narocny, ale jak dlouho vas asi bude tohle poteseni jeste doprovazet? Roky asi ne, spis mesice...
Myslim, ze na utesovani ditete prsem neni nic spatneho. Skutecne jim mleko jako takove uz po 2.roce moc nedava (i kdyz ja myslim, ze ano), ale jde spis o ten pocit 'ukojeni'. Predstavuji si, ze tohle funguje od praveku 🙂

martinka.pida
10. bře 2012

@jaa Při dalaším bys chodila o přestávky do školy 😀. Já měla taky mlíka hrozně moc. Ze začátku jsem měla krabičku vložek do podprdy na den. V noci jsem to pak musela docpávat velkýma porodnickýma vložkama. A stejně jsem vždycky byla ráno mokrá 😠. Malá mi spala po šestinedělí celou noc a prsa to nějak nezvládala a já nebyla v noci schopná vstát a odsát. U druhýho už to snad nebude tak hrozný 🙂

ofelieee
autor
10. bře 2012

🙂 tak mám aspoň radost, že je to normální... i když jsem zvědavá, jak dlouho mu to dovolím. Kuba se na mě vrhá kdykoliv kdekoliv, tramvaje nevyjímaje 😅 ale je fakt, že je to moc milý a příjemný, obdivuju ho, že to zvládá i s horníma zubiskama

weri1
10. bře 2012

@dana3262 jo to si taky říkám,že pak budu se slzou v oku vzpomínat 🙂

a ten názor jsem slyšela od více pediatrů,ale jak říkám, já si to myslím taky.... 🙂 ale malej to má spíš na uklidnění jak jsem psala a vadí mi to jen tehdy, když to vyžaduje často....a noci a tak.a někdy mi to dělá tak zle, že se nepřekonám a stejně usne i tak 🙂

weri1
10. bře 2012

@dana3262 a už jsem někde četla jak si psala o kojení v těhotenství staršího pak o ukončení a že jsi začala zas a fakt jsem hleděla a obdivovala 🙂

ivular
10. bře 2012

Ahoj holky, my máme 13. měsíčního chlapečka a jelikož má už několik týdnů průjmovitou stolici a dr. netuší z čeho, doporučil mi, ať se vrátím k plnému kojení (pokud mám ještě dost mléka), že se tím tomu trávení trochu uleví a snad zregeneruje. Takže kojím ve dne i v noci a malý je spokojený (i když průjmuje pořád), ale říkám si, že v tomhle "věku" je to už asi fakt úlet 😀

jaa
10. bře 2012

@dana3262 to snad ne🙂
@martinka.pida Já měla v noci budíka na kojo.malá mi také spala celou noc.Takže,bych jinak bouchla.Odsávat jsem nechtěla.pak ta produkce stojí za prd.Já měnila vložky po každém koju a tak do roka i mezi kojením.a,to jsem měla mAM a NUK ,které jsou jako Always vložky s extra savým jádrem...Ty klasické jsem nemohla mít vůbec,☹

jaa
10. bře 2012

@ofelieee vrhat se přestane tak za rok🙂 Taky nám to dalo..

ofelieee
autor
10. bře 2012

🙂 pane jo.

@ivular já se taky vracívám k plnýmu kojení, když je Kuba nemocnej, bylo to po silvestru - rotavirovej průjem, a pak na zač. února klasický horečkový nachlazení. To pak fakt kojím pořád, v noci... jak v šestinedělí 🙂 ale vždycky jsme se pak v pohodě během pár dní vrátili do normálu, když se uzdravil.

Já si asi myslím, že mu to eště dává dost. Hlavně tu imunitu. Sleduju to - proti bacilům, se kterejma se setkám i já, má ode mě okamžitě protilátky a vyvázneme zdraví. A hlavně, nebýt toho, asi by musely nastoupit nějaký umělý mlíka, a to teda fakt nechci mu dát...

martinka.pida
10. bře 2012

@jaa Ty klasické jsou fakt na prd. Ze začátku jsem věčně chodila po městě s mokrým kruhem na prsou a nosila náhradní tričko sebou 🙂. Pak jsem to vychytala a už to šlo.

@ofelieee Souhasim, že minimálně imunitu kojo dává ve velkém. Uklidní taky stopro 🙂.
MM po tom roce už asi neni moc na zasycení, ale ten pocit blízkosti je prostě dokonalej 🙂

zanulav
10. bře 2012

Tak ja syna kojila do 3,5 let jen na noc přes den ne vicemene jen aby usnul, a je mi uplne jedno že jsem ho kojila tak dlouho, ale dele bych už ho nekojila, už byl velky, a prubeh odnaučovani byl hladky vubec neřval pochopil to řekla jsem že mliko neni ztratilo se, mela jsem prašky na zastaveni laktace. Ale je fakt že me mel jako dudlik. znama ma kluka 2 roky pokoušela se ho odbourat nešlo to delal šilene sceny zachvaty mel že se nemohl až nadechnout koji nadale každe ditko je jine odstavovani bere jinak jen muj nazor je že jak je starši tak to lip pochopi, a ješte chci řict že okoli mne vubec neodsuzovalo nepopichovaly do mne ty ješte kojiš panebože tak dlouho vubec je to každe matky vec jak dlouho koji a nebo nekoji vubec, nechapu typy matek jak řeknou ježiši tak dlouho koji panebože tak velky a co jako at si každy koji jak dlouho chce ale myslim tim takovou hranici do 4 let to je muj nazor. čim dite starši tim je to už divnejši. jinak syn byl zdravy po dobu co jsem ho kojila občas mel rymu.

dana3262
10. bře 2012

@weri1 to je dobre, ze to tak beres. Proste dokud to jde..vsak ono se to samo upravi.
Chtela jsem zacit, ale starsi uz nechtel. Stydlive se na me usmal a ze ne. Bral to z flasky ☹ Citim to, jako, ze ho sidim. Je to normalni?! Sakryš..

weri1
10. bře 2012

@dana3262 takhle to fakt nemusíš brát....i když já jsem to samý, jsem taky taková

marecek4
10. bře 2012

@kocicinka
@hanule05
@ofelieee taky to u nás bylo takový,a když jsme třeba po ránu ještě lenošili a já seděla jen v noční košili v křesle,tak si mi horem do ní vlezl celej 😀 pohled pro bohy a košile skončila na hadry,a kamarádky malej si zase řekne že chce prso

beponka
10. bře 2012

@ofelieee ahoj. tak já první dceru kojila rovných 21 měsíců. přestala jsem jen abych si odpočinula než budu znovu těhotná 😀 druhou dceru chci kojit dokud bude chtít 😀 😎 😀

kocicinka
10. bře 2012

@dana3262 Já myslím, že to je normální. Ale netrápila bych se tím 🙂
Já jsem se dnes Jonáše zeptala, jestli se chce kojit a on, že ne, odvracel se. Přitom ještě před několika málo dny si rád pocucal. Taky je mě to trochu líto. Samozřejmě ne, kvůli výživě, tu už bere odjinud, ale kvůli tomu kontaktu, který mi chybí. Docela jsem se na to tandemové kojení těšila, ale jak se zdá, asi z toho nic nebude.

ba0terka
10. bře 2012

Ahojky. Já se s dovolením přidám 🙂
Syna jsem kojila do jeho 19.měsíců a pak jsme to utnuli,protože se v noci často budil na kojo a jinak neuměl usnout,než u prsa. Chtěla jsem kojit dýl,ale v noci už to bylo fakt náročné a navíc by jsme rádi další mimi,tak jsme kojit přestali... Je to měsíc a něco bez kojení,to muchalní u kojení mi chybí a trošku mě to mrzí,ale bylo to třeba,byla jsem kolikrát fakt hotová... Malý si na to už ani nevzpomene a když se spolu koupeme,tak se ani přisát nechce,jen si občas na prsa sáhne a pohladí 🙂

hanula11
10. bře 2012

Také bych se s dovolením přidala. Áďa má skoro dva a půl roku a mlíkujeme pořád 🙂 😉 . Jen vás musím dočíst, abych mohla reagovat. Zrovna teď máme nějakou virozu, malá i já, tak je s "dotíráním" docela častá.
Ale zase se to dá vydržet 🙂 😵 .

hanula11
10. bře 2012

@jaa my se vrháme pořád 😉 naštěstí má už docela rozum a pod textil se mi sápe jen doma, maximálně u babiček 😉 🙂 😀

hanula11
10. bře 2012

@marecek4 já když Ádě řeknu, že mlíko už nemám, tak řekne "máš", někdy taky "to druhý", ukáže 😠 😵

marecek4
10. bře 2012

@hanula11 co bys chtěla,nedá se opít rohlíkem-pardon mlíkem 😀,je prostě šikulka šikovná,malý se taky domáhal,tak jsem to začala pak nějak zamlouvat,ale u nás to šlo celkem snadno,protože chodím do práce

ofelieee
autor
10. bře 2012

@hanula11 🙂 to je srandovní. Kuba mi zatím věří 😉

dneska zas mám za sebou den, kdy mi to celý bylo takový nepříjemný - odpol jsme byli na oslavě kamarádky narozenin a Kuba se předtím v kočárku špatně vyspal, už je asi velkej a vede postýlka holt. No a tam byl pak takovej nesvůj, on je na to spaní hodně přísnej, a během těch 2 hodin, co jsme tam strávili, byl asi natřikrát nejmíň hodinu přisátej. Mě by to v podstatě nevadilo, ale ono ho to vlastně neuklidnilo, byl takovej fňukací prso neprso. Nojo, asi jsem se měla prostě sebrat a jít dom 🙂 Jenže to se mi nechtělo a tím kojením jsem to protahovala (byli jsme tam do 5, ne do noci, aby to nevyznělo blbě 🙂 ) vlastně by mě zajímalo, jak by taková situace vypadala, kdybych ho už nekojila.

A ještě jedna vtipná scénka se nám stala - vlezla jsem si s ním po dost dlouhý době do vany (jsme na víkend sami, tak jsem myslela, jak si to užijeme). Chvilku jsme si hráli, a on se pak tak vážně a dlouhze zadíval na moje prsa, a spustil takovej dlouhej lítostivej pláč... coto? 🙂

hanule05
10. bře 2012

tak u nás dcerka šmátrá ve výstřihu nejen mě, ale zjišťuje stav taky u babičky a dokonce i u táty 😀 teda ne, že by od nich chtěla cucnout, ale prostě jí zajímá, jak to tam mají zařízený.

dana3262
10. bře 2012

@hanule05 Eda se jednou mazlil s tatinkem a pak si prohlidl jeho bradavky a strasnym nestestim se rozplakal 😀 @ofelieee

ofelieee
autor
10. bře 2012

@dana3262 😀

ofelieee
autor
10. bře 2012

taky by mě zajímalo, jak to teda je s tou kojící antikoncepcí - druhý miminko si přeju v podstatě co se Kuba narodil, a ač mi všichni významně trdí, že kojení NENÍ žádná antikoncepce, ještě nemám ani zpátky cyklus... 😅

jaa
10. bře 2012

@hanula11 malá je celkem dost rozumově napřed.Tak,aby se nevrhala,tak řekla jsem ji,že mi nemůže vyndavat prsa,protože by mě viděl nějaký chlap a to nejde.To by se tátovi nelíbilo.Pochopila a dokud u nás někdo byl tak si netroufla.pak začla návštěvu vyhazovat🙂 No,běž už domů....tak už jdeš???