Kojení "starších" dětí

ofelieee
9. bře 2012

Ahoj, nenašla jsem žádnou diskuzi s tímhle tématem a na mojí termínovou diskuzi už s tím v podstatě nepatřím, roční a starší děcko tam nekojí skoro žádná maminka. A myslím, že nepatřím ani do diskuze laktační poradkyně 🙂
Jsem přesvědčená, že svýho Kubu chci ještě nějakou dobu kojit, i když už je mu rok, a ráda bych našla i ostatní mamky, který kojí starší děti, k probrání různejch otázek, který mě někdy napadají...

martinka.pida
14. bře 2012

@ofelieee To máte veselé kojení 😀. Malá si ráno většinou přilezla po čtyřech a jen tak mimochodem si cucla a pak třeba zase. Přes den jí stačilo vidět výstřih a už si taky nutně potřebovala přicucnout, jedno v jaké poloze, hlavně, že měla prso v puse 😀. Večer a v noci se kojila na ruce, normálně v klidu.

palomitacheca
14. bře 2012

Kojila jsem do 25 měsíců a převážně jsem měla syna na klíně, případně jsem ležela vedle něj 🙂

petaov
14. bře 2012

Ahoj, taky se přidám. Malý budem mít rok a taky bych ještě ráda kojila, pokud vydržím. Kojím jen v noci, výjiměčně přes dne. Noční kojení mi celkem vadí, ale odstavovat ho kvůli tomu nechci. Někdy se to dá, jindy se budí furt. Do výstřihu mi nešahá a nesápe se před lidmi, protože už není zvyklý na denní kojení. Občas mu dám napít odpoledne, protože z pítka moc nepije a někdy je prostě takový mrzutý. Když měl rýmu, tak jsem taky kojila plně. Jinak od narození kojíme na kojícím polštáři 😉 Když jsem moc unavená, vezmu si ho do postele, ale nemá tu polohu moc rád.

radka.m.
15. bře 2012

Ahojda,tak malýmu jsou čtyři a půl a kojíme se večer,když je mu zle,nebo je nemocný,tak by mohl být přisátý vkuse,jinak přes den je v pohodě,vzpomene si až před spaním a spí celou noc,takže mě to ani neobtěžuje 😉

dhakini
20. bře 2012

@ofelieee Ahoj, malej má rok a půl, pořád kojíme o stošest, přes den, v noci, pořád. Od Vánoc je malej furt na hromadě, nemocnej a a já taky......Nechápu...Holky, co třeba nikdy nekojily, amjí děti zdravý, tak nevím....Přemýšlím, že přestanu, ale malej je takovej závislák, že nevím, nevím....Nejdřív jsem si říkala, že vydržím kojit do 2 let, ale poslední dobou už toho začínám mít po krk...

ofelieee
autor
20. bře 2012

@dhakini ráda slyším taky nějaký rozporuplný názory 🙂 Můj Kuba je taky velkej závislák, odstav si vůbec neumím představit (a vlastně na něj ještě ani nemyslím) - ale pokud, jak píšeš, jste nemocní, tak to už vůbec by bylo mimo pomyšlení. To bejvá přicuclej nonstop.

ofelieee
autor
20. bře 2012

Dneska jsem zase zažila takovej ten nepříjemnej pocit z kojení co mívám tak jednou za 2 měsíce - měli jsme hodně náročnej den, fyzicky i psychicky, a na jeho konci byl kuba už dost hotovej a hodně plakal, tak, jak to nedělává už. A já, protože jsem toho měla už taky plný brejle, jsem jen potlačovala hněv. Podařilo se, ale byla jsem fakt jak struna a když se nacuc na předspací kojení, tak mi to bylo fakt jakoby nepříjemý - "jsem z tebe unavená a ještě mě budeš vycucávat" 😅 naštěstí jak jsem ho pak viděla spinkat tak jsem se zase hned rozněžnila, jaký že to mám nunátko 🙂 ale není to příjemný, tyhle chvilky. Jsem hrozná...

dhakini
21. bře 2012

Jo, to znam, nekdy mu to prso proste seberu at breci nebo ne, protoze uz me to uplne se..:o) On ma jeste ve zvyku z jednoho prsa cucat a s druhou bradavkou si hrat a to uplne rostu, mam ty prsa desne citlivy a tohle me fakt vytaci.....Mame taky jeste problem s jidlem....malej by nejradsi furt kojil a normalni jidlo nejedl, no nekdy je to psycho. Posledni dobou ani rohlik neji....jen ho zmoula a pak vyplivne. Dneska po ceste v kocarku trhal kousky rohliku a hazel je na zem......

dhakini
21. bře 2012

A hrozná nejseš! Jsi taky jen člověk!

weri1
21. bře 2012

@ofelieee někdy mi je kojení taky hodně nepříjemný a to nejsem schopna mu to prso dát

jaa
21. bře 2012

@radka.m. tak koukám,že mohu být ještě v poho,když je malé 3,5 roku🙂)) Ne,už chci zkončit.. 😉 Do léta..

ofelieee
autor
22. bře 2012

@weri1 @dhakini holky moc jste mi pomohly, fakt...
jinak ten den jak jsem psala o tom náročnym večeru to v noci vygradovalo do hořícího tělíčka, vstávali jsme s 40 horečkou. To mě obzvlášť nepozvedlo, když mi došlo, že jsem se na něj zlobila, a ona na něj lezla nějaká takováhle choroba...
Nu tak teď kojím málem po hodinách a s láskou, když vidím to nešťastný dítě, který nechápe, co se to s ním děje. Je to trochu emocionální houpačka 🙂

ankava
23. bře 2012

@dhakini ahoj, moje malá (15 měsíců) dělá to samé, z jednoho pije a s druhým si hraje, pak si vybírá, ze kterého bude pít, za chvíli jí to nebaví, tak chce zase to druhé. Už to vypadalo, že budu kojit jen ráno a večer a začala i trochu jíst, no teď asi tak týden se vehementně dožaduje i ve dne, když jí nechci dát, tak hysterčí... a samozřejmě odmítá jídlo a pití. Teď tedy zase kojím tak 4-5x denně, což mi přijde na tak velké dítě dost. Já už jsem docela vysátá, cpu se sladkým.... chtěla bych kojit minimálně do léta, ale ne pětkrát denně. Kolikrát denně kojíš ty??? Díky za odpověď

sikulik
23. bře 2012

ahojky, jéééé tak u nás je to nastejno 😀 , náš malej je velkej závislák, je mu teď 22 měsíců a snažím se ranní kojení už vynechávat, říkám mu, že mlíčko ještě není nachystané a že bude až večer 😀 , tak se přestane sápat a já ho hned něčím zabavím. Ale večer, to si dává a přímo si to vychutnává a hlavně, druhou ručičkou mi furt rejdí po tom druhým prsu. Někdy ho mám dost citlivý a tak mu tu ruku chytnu a to se mu zase nelíbí, ale někdy si to druhý prso jen tak drží a "nešudlá" ho, tak to se dá vydržet. Je to prostě chlap 😀 A večerní kojení si teď, když už se snažím to ráno vypustit, natahuje nejmíň na 30 minut, a to ho už odtrhnu 🙂 , protože jinak by s prsem v puse klidně spal celou noc 🙂 . Spí naštěstí ve svém pokojíčku, podařilo se nám to náhodou a je to bezva. Když spal se mnou v místnosti, byl furt vzbuzenej a plakal a chtěl kojit, asi mě nějak cítil 🙂

jasminy
24. bře 2012

@ankava Taky kojím 5x - 6x denně a v noci taky cca 2x, malá přestala jíst příkrmy - úplně a pije jen Nutrilon a MM. Chtěla bych odstavit, ale nevím jak, když nic nechce jíst.

dhakini
24. bře 2012

ankava Ahoj, no to je u nás to samý. Já se sladkým taky cpu, někdy až nehorázně, jsem schopná sníst třeba 5 čoko tyčinek, oplatek apod. denně, bonboniéru na posezení a tak.....Zadělávám si tak na cukrovku, vitamíny veškerý žádný......Malej dělá to samý, taky vymejší, ze kterýho prsa pít. Před spaním kojíme většinou taky dlouho, ale když už mě to štve a odtrhnu ho, tak pokud ještě není úplně ospalej, začne se vztekat a kojíme dál.Jinak kojíme ráno po probuzení, v poledne před spaním a večer před spaním, většinou i večer, dyž přijdeme z venku, ale když jsme doma, kojíme i častěji. Takže 4 - 5 X denně není problém. S jídlem a pitím je to mizerný. Dřív si aspoň žmoulal rohlík a třeba půlku snědl, teď ho jen žvejká a vyplivuje, děs běs.

ofelieee
autor
25. bře 2012

to je zajímavý, mě se to kojení do chuti nijak nepromítá (a to teď s tou nemocí kojím... nu pořád).. jakože jím myslím víc, ale ne že by víc sladký nebo tak něco specificky...

lck79
25. bře 2012

Ahojte, mám na vás otázku - co vás vede k tomu kojit takhle dlouho? Já kojila asi 5 měsíců a teď u druhého to taky nevidím o moc dýl, tak by mě jen zajímaly vaše důvody, většinou tady čtu, že vás to stejně štve. Pokud teda nepočítám pozitiva, kterých jsem si užívala já - tělo bez tuků a plný prsa 😀

jaa
25. bře 2012

@lck79 Já počítala max do dvou let. no,nevyšlo to. 😀 Je to i tím,že mi malá nic krom mm nechtěla pít a hlavně tím,že to mléko bylo velice tučné a bylo ho moc.. 😉 Lepší,než malou cpát nějakýma umělotinama.Takhle mi marodí 1x za rok.Což je super.

lck79
25. bře 2012

@jaa Ty jo, takový mlíko můžu jen závidět 😀 Moje mlíko asi nebylo nic moc, malej se spravil až v půl roce po sunaru 😀 Naštěstí nemocnej nebývá, to je spíš v genech myslím. 🙂

hamma
25. bře 2012

@lck79 Já třeba kojím proto, že to syn chce, nemám to srdce mu mlíčko nedat, pak taky je to nejjednodušší způsob uspání a navíc se mi líbí ty společné chvilky. Ne že bysme se jindy nemazlili nebo tak, ale to kojení je přeci jen ještě něco navíc.
Můj syn tedy naštěstí nevyžaduje kojení jindy než před spaní a ráno, zvykl si, že se kojí jen v posteli, takže venku si ani nevzpomene a doma, když už je unavený, tak místo toho, aby se mi sápal do výstřihu mě tahá do postele🙂.

lck79
25. bře 2012

@hamma No to je fakt, to já vůbec neznám, tím, že jsem skončila někdy v těch 5 měsících, tak mu bylo jedno, že dostal sunar, spíš mu i víc chutnal a taky z flašky rychlejc tekl 🙂 A taky je od malinka ve svém pokojíčku, tak usíná sám. Spíš jsem to nikdy neřešila, do kdy budu kojit tím, že jsem měla mlíka málo. To je fajn, že ho máš takhle naučenýho jen na doma, lidi by asi civěli, viď? 😀

hamma
25. bře 2012

@lck79 Ten náš byl odmalička taková přísavka, prvních několik měsíců jsem prakticky jenom kojila a pak dlouho nechtěl nic moc jíst kromě mlíka. Ale tak od roka už je kojení fakt jenom na to uspávání.
Myslím si, že starší děti, které už běhají a mluví je vhodnější kojit doma nebo někde v soukromí, přeci jen už to nejsou miminka, která bez mlíčka nevydrží a je to taková intimní záležitost, která může leckoho uvést do rozpaků. Samozřejmě jsou situace, kdy se prostě nic jiného dělat nedá, někdy je potřeba třeba dítě rychle zklidnit...ale mě už by to na veřejnosti přijemné moc nebylo, tak jsem ráda, že si syn takhle zvykl jenom na doma.

ankava
26. bře 2012

@lck79 to není tak, že by mě kojení úplně štvalo, jen mě rozčiluje, že je holka takový nejedlík. Jinak ranní kojení v posteli je super, mléko dostane a není s tím žádná práce. Pokud to půjde, tak jí budu kojit určitě do necelých dvou let, akorát bych ráda odbourala to denní dožadování se, ale až budeme celý den venku, tak to půjde, protože se prakticky dožaduje jen doma. Jinak já původně neměla vůbec v plánu kojit takhle dlouho, na ty klady jsem přišla až postupně, hlavně tím, že malá absolutně odmítala příkrmy, tak jsem odstavení pořád odsouvala a teď už jsem tak zvyklá, že se mi vlastně ani odstavovat nechce.

lusy82
26. bře 2012

Ahoj holky můžu se k vám přidat? Já také ještě kojím a jsem velký zastánce kojení. Ale i přesto už mě to poslední dobou taky trochu rozčiluje. Přijdu si proto hrozná. Kojíme jen ráno a večer a občas chce i přes den a někdy se budí i v noci. To mu ale až na nějaké vyjímky nedovolím. Nechci aby si na to zvykal. Vadí mi ale, malýho způsob pití ( hlavně ráno ): Kojíme v leže už od miminka, málokdy jsem kojila jinak a malýho jsem naučila prostřídávat prsa u kojení ( bylo to v době, kdy jsem měla strach, že mi mlíčko dochází tak jsem takhle rozkojovala ), no a on zjistil že mu to takhle lépe teče tak to teď dělá pořád. Párkrát si cucne a vymění. Někdy mě to i bolí, když dělá blbosti, nebo si je přidržuje jako flašku, takže si bradavku tahá od pusy.
Původně jse si plánovala kojit do těch dvou let a docela jse se už na ten odstav těšila, ale pak jsem četla na jiné diskuzy tady příspěvky nadšených maminek, které nechávají přirozeně odstavovat a bylo mi líto mu to brát. Tak teď mám dilema, ale víc převládá to že kojit chci, ale nevím nevím, jestli to opravdu vydržím do toho přirozeného odstavu.

qitecek
26. bře 2012

@lusy82 Ahoj Lusy, myslím, že jsi svému synkovi dala už více než maximum, neboj se mu přirozenému odstavení trochu pomoci 🙂 Pomalu zařazuj více jídla ráno i večer a dokojuj půlku původní dávky.. Určitě bych to neutlumovala ze dne na den, ale pomaličku, polehoučku 🙂 Hodně štěstí a nemusíš mít výčitky, dala jsi svému malému opravdu hodně. Je to moc hezké 🙂

ofelieee
autor
1. dub 2012

holky zažíváte někdy s dětma mazlení bez kojení? Kuba totiž jakmile se dostane do mý blízkosti, jde rovnou po výstřihu, a mě by se tak líbilo si ho někdy pomazlit jen tak...

hamma
1. dub 2012

@ofelieee Já bych řekla, že se to časem zlepší. Jestli si to dobře pamatuju, tak i Jojo měl kolem roku takový období, že prakticky jakmile se mě doktl, tak se sápal po mlíce. Pak jsme to ustálili tak, že se kojil jenom v ložnici v posteli, tak mě místo toho tahal do ložnice🙂.
No a teď už asi si asi třetí den na mlíko ani nevzpomněl - je mi to dokonce někdy i líto ☹

ofelieee
autor
19. dub 2012

holky, jak to měly vaše kojený děti s pitím? Můj Kuba zatím krom kojení nepije v podstatě vůbec nic a začínám si říkat, jestli bych ho neměla začít nějak nutit? Nabízím po každym jídle i jindy, ale fakt si nevezme....

reruna
19. dub 2012

@ofelieee záleží na tom, jak často kojíš, ale v roce už Luki pil vodu z hrníčku dávno, já jsem mu dávala vždycky po příkrmu vodu - myslím, že zkoušet bys určitě měla - různé druhy hrníčků, brčko, přelévání vody - a třeba se napije...