Kojení "starších" dětí

ofelieee
9. bře 2012

Ahoj, nenašla jsem žádnou diskuzi s tímhle tématem a na mojí termínovou diskuzi už s tím v podstatě nepatřím, roční a starší děcko tam nekojí skoro žádná maminka. A myslím, že nepatřím ani do diskuze laktační poradkyně 🙂
Jsem přesvědčená, že svýho Kubu chci ještě nějakou dobu kojit, i když už je mu rok, a ráda bych našla i ostatní mamky, který kojí starší děti, k probrání různejch otázek, který mě někdy napadají...

calvac
10. bře 2012

Ahojky, já kojím 18. měsíc dvakrát za 24 hodin. Malý vůbec není závislý a kromě noci si o prso ani neřekne. Nevím, kdy to ukončím, ale zatím je to ok. 😀

weri1
10. bře 2012

@ofelieee tak jako antikoncepci bych kojení nebrala, znám plno maminek co otěhotněly i přes kojení 😉

l.u.c.i.e
10. bře 2012

Ahoj, malému je 20 měsíců a kojím ho jen ráno 🙂

martinka.pida
11. bře 2012

@ofelieee Můžu tě ujistit, že kojení NENÍ antikoncepce 😀. Kojila jsem zrovna v té době opravdu často, i v noci a otěhotněla jsem 😀. Cyklus mám ale zpátky už od pátého týdne po porodu.
Ono se myslim říká, že kojení je antikoncepce v době, kdy kojíš max. po třech hodinách pravidelně ve dne v noci. Ale ani tak bych se na to moc nespoléhala 🙂

jesterka09
11. bře 2012

Já kojila svého rošťáka do dvou let.. Co jsem tak vypozorovala, tak dlouho kojené děti bývají chlapečci 😀 100% vím, že u kojení (nemluvím o tom plném koju) jsem měla OVU tudíš antikoncepce to není určitě 😀 😀

ajina17
11. bře 2012

@jesterka09 Mamka kojí HOLČIČKU a už jí je 3,5 roku 😉 už se jí chysát odstavit víc jak rok,ale zatím bez úspěchu.. ☹

jesterka09
11. bře 2012

@ajina17 Samozřejmě jsem nemyslela, že jde JEN o kluky, ale že převážně 😉 😉 teď si teda neumím představit, že bych J stále kojila 😀 😀

ajina17
11. bře 2012

@jesterka09 To mi je jasné...ta naše je hrozná přísavka 😀 V září má mít 4 roky..Tak celkem mazec 😀 Asi bych takhle dlouho kojit nemohla max ta kd o 1,5 roku 🙂

jesterka09
11. bře 2012

@ajina17 a je to kojení nebo jen, že si cucne a jde?

brisalek
11. bře 2012

ja jsem kojila pres den kazdou hodinu a v noci po 3 a menstruaci s dost vyraznou ovulaci s bolestmi, ukazkovym -coz jsem pred tehu neznala (dr si myslela, ze bych i mohla mit zanet delohy jeden mesic) jsem mela uz 3 mesice po porodu. Dneska uz je vseobecne zname, ze kojeni rozhodne antikoncepce neni...mozna v sestinedeli se zapojuji jine mechanismy, ale kojenim to nebude🙂

ajina17
11. bře 2012

@jesterka09 n vydrží u kozy i hodinu..Tak nevím jak to mámpopsat 🙂..Přijde si i 3 x denně..

jesterka09
11. bře 2012

@ajina17 To je tedy slušný nářez 😀 😀

ajina17
11. bře 2012

@jesterka09 Jo no 😀..ale jak to tu holku odnaučit? 😀.. nemáte někdo fígle a rady?? 😀

jesterka09
11. bře 2012

@ajina17 Na radu psychologa jsem udělala to, že jsem řekla J, že mlíčko už není a místo přiložení jsem mu dala ruku na prso.. On vůbec neplakal a po dvou dnech už se ani neptal.. ale 3,5 roku je dost velká na to, aby to chápala, ne?

ajina17
11. bře 2012

@jesterka09 No tak naše frajerka, řekne, že kecáš, že tam mlíčko je.. No tak ted babo raď.. ☹

jesterka09
11. bře 2012

@ajina17 Víš co, záleží na vůli maminky, buď to chce přestat kojit nebo ne.. pokud ano, musí si zatím stát..

ajina17
11. bře 2012

@jesterka09 To je pravda, řikala, že se zkusí zeptat doktorky co jí poradí.. tak uvidíme jak to zvládneme 🙂

ofelieee
autor
12. bře 2012

chmmm, tak to nemám radost 😒

sikulik
12. bře 2012

@ofelieee ahojky, tak já kojím stále, synovi je 22 měsíců a je to děsnej závislák 😉 . Dlouho jsme se na miminko načekali, takže já si to stále vychutnávám, je to už spíš na přitulení, kojíme už "jen" ráno když se vzbudí, už se cpe k prsu a říká "ata ata" a sám si ho vytáhne a přisaje se jakoby sto let nejedl a v tu chvíli má nádherně blaženej výraz, jako že to je všechno co k životu potřebuje 😉 . A ještě večer těsně před spaním, někdy u toho vytuhne 😉 . Já si kojení hodně užívám, je to pro mě krásný pocit, takže s tím nechci násilně končit, ale protože si přejeme druhé mimi, asi budeme podstupovat IVF, tak to budu muset "časem" ukončit. No třeba se stane zázrak 😉 , který už se loni v létě stal, ale nakonec to bylo zamklé těhotenství. A do výstřihu mi běžně sahá naštěstí jen doma 😉 , i když venku mám na sobě bundu a nedostane se tam 😉

jaa
12. bře 2012

@jesterka09 No,ta naše přísavka je i velmi chytrá.Takže, ji bohužel neoblafnu s tím,že není🙂Když si zmáčknu bradavku ,tak mi pořád ze 3-4 proudů stříká mléko na nějaký ten metr.Do dvou a půl let to bylo z 10 proudů🙂Fakt už nevím,jak na ní..Zkusím,jak se oteplí a budeme více venku,tak nahrát,že mi to teplo to mlíko zkazilo a něčím hnusným ty prasa namažu.. Jinak ,fakt nevím..

jaa
12. bře 2012

@jesterka09 Jinak,mám samé holky.. a tu třetí jsem kojila do 2,7 roku.Čtvrtá se kojí stále🙂 3,5

palomitacheca
12. bře 2012

My s kojením přestali teď v lednu, když bylo synovi 25 měsíců 🙂 V srpnu čekám druhé dítě, tak doufám, že i to budu moct kojit aspoň 6 měsíců plně a pak se uvidí, jak dlouho nám to ještě půjde 🙂

jesterka09
12. bře 2012

@jaa Vidíš, to musíš už mít praxi s odstavováním 😀 😀 ale prý pomáhá namazat prsa citronem nebo tak 😀 😀 Nebýt manžela, který mi furt říkal, že budu kojit J do puberty, tak bych asi taky jen tak nepřestala 😀 😀 A hlavně já přestala také kvůli plánovanému druhému těhu..

jaa
12. bře 2012

@jesterka09 Právě u těch mladších je to jednodušší,než u těch starších☹((( Ale, 4 roky je mezník a přes něj nejedu🙂

jesterka09
12. bře 2012

@jaa :D :D :D to držím palečky 😀 😀 😀 ale fakt, že si myslím, že od 1,5 do 2 let je to tak ideál..

jaa
12. bře 2012

@jesterka09 Ono záleží hlavně na množství.A,to bylo u mě fakt velké..prostě bych ze dne na den kolem těch dvou let skončit nemohla..Malá ani nic jiného nepila.Neuměla pít z lahve a neměla dudák. U té třetí to šlo dobře.Ta nebyla takový závislák..Nella je hroznej.. A,možná si to dělám i já..Je poslední a jaksi chybí ta vůle na tom trvat. Už mi usínala jen s držením ruky,ale pak přišla nemoc a je to hned zpět.

jesterka09
13. bře 2012

@jaa To víš, že to, že je Nellinka poslední a člověk to ví, tak to hraje velkou roli.. 😀 Tak já bych ze dne na den přestat také nemohla - resp. postupně jsem odbourávala jedno kojení za druhým, tak aby lakatace sama ustupovala, jinak by mi prsa asi bouchly 😀 😀 Jsem na sebe zvědavá u druhého 😀 😀

jesterka09
13. bře 2012

@jaa Jinak máš krásné holky do jedné 😵 😵

ofelieee
autor
14. bře 2012

holky jak to vypadá, když se vaše děcka kojí? Jako čistě prakticky... Kuba totiž (od nějakýho 4. měsíce u kojení neusíná) obvykle začíná v takový tý klasický poloze, že ho mám v náručí a on v podstatě leží, ale brzo přejde (aniž by se pusou pustil) tak že si sedne obkroč na moji jednu nohu, takže je vlastně vertikálně, ale před chvílí byl nějakou dobu i v podstatě za mnou a jen natahoval tu pusu... čekám, kdy začne dělat stojky 🙂

weri1
14. bře 2012

@ofelieee stojky máme za sebou, teď většinou v leže jak mimino 🙂