Kondiční jízdy, aneb vracíme se s prckem za volant 🙂

paja214
4. dub 2013

Ahoj snažilky, těhulky a maminky. Tak jako většina jsem si v 18 letech udělala řidičák na auto, jezdila jsem občasně cca. 1 rok, pak jsem odešla na VŠ do Brna a celých 5 let se k autu vlastně nedostala a pak už se mi tak nějak nechtělo. Byla jsem rozhodnutá vrátit se za volant ještě v době těhotenství, ale byla jsem na rizikovém, tak to neklaplo. No a teď mám 6 měsíčního prcka a chystám se teda konečně vrhnout na to řízení. Ale přiznám se, že mám docela strach. Najde se tu někdo, kdo je na tom podobně ?

medakote
4. dub 2013

@paja214 Také jsem si udělqala řidičák v osmnáti, pak jsem jela několikrát a pak jsem skoro deset let neřídila.Pak jsem byla okolnostmi donucená začít , tak jsem asi třikrát jela za dozoru manžela 20 km k babičce a pak jsem jela sama 300 km na služebku 😀 Ale bála jsem se, děsně. A také se mi povedlo při parkování ťuknout nárazník 😉 Pak jsem sem tam jela do práce. Pak jsem přestala řídit, protože jsem brala léky, po kterých se nedoporučovalo řídit a pak jsem otěhotněla a autu jsem se vyhýbala,pokud to šlo, protože jsem při jízdě zvracela, pokud jsem jet musela, řídil muž a já si držela na klíně pytlík 😉 No a teď synkovi bude rok a já jsem za volant stále nesedla, i když by se mi to někd hodilo. Ale stále jsem nesebrala odvahu. Možná bych se nebála tolik řídit, ale bojím se, že prcek bude za jízdy vytrapovat a já se nebudu tolik sousředit a také mám strach z provozu, já sice třeba pojedu bezpečně, ale o ostatních řidičích se to ne vždy dá říct a teď mám strach dvojnásobný, nejen o sebe, ale hlavně o malého.

blanka.k
4. dub 2013

@paja214 Ahoj, taky se chystám si kondičky zaplatit... až teda půjde syn v září do soukr.školky, kvůli hlídání. Auto teda nechci (před vánoci jsme naše první, 3 roky staré, prodali), bbydlím Brně, takže co 4 min. tramvaj, všude je to kousek, a já na to nemám nervy....ale nerada bych zakrněla, k rodičům "na dědinu" bych chtěla začít řídit. nemám stracj z řízení,ale jsem nervák a jako před Brnem jsem bydlela 7 let v Praze....já bych některé na křižovatce nejradši proliskala 😀 Manžel si koupil velké nové auto, tak chci jezdit i s ním, právě u našich na polňačkách do začátku, ale do Brna mezi tramvaje chci napřed tu autoškolu. Jinak ŘP jsem si dělala v 16 (tenkrát stačilo udělat zkoušky v den 17.narozenin, nevím, jak teď), jezdila jsem chvilku pár km s našima do marketu, co byl 20km, ale Škoda 100, r.v.1973, ....no bylo to něco...jendoujsem skončila nepojízdná uprostřed křižovatky, pak zas přestala brzdit z kopce a já to před víc než 10 lety "zapíchla" 😅
A miluju, když mě někdo popichuje, že neřídím, že jsem blbá, ale pak řekne, že v životě nejel na semaforu, nedej bože v provozu mezi tramvajema atd... 😝
takže kondičkám zdar! A kdyby měl někdo tip na dobrou autoškolu z Brna, tak sem s ní 😀

zoyka
5. dub 2013

@blanka.k Jako bych četla o sobě. Pořád tvrdím, že v Brně není auto potřeba... Jsem zvědavá, co na tom přesvědčení změní potomek 😀

blanka.k
5. dub 2013

@zoyka Já to tvrdím i pár let po porodu, můj syn miluje tramvaje a veškerou MHD a pak vlaky k babičkám 😀 A vzhledem k tomu, že v Brně dítě jezdí zdarma a jeho doprovod první 3 roky taky....(teda za 20,- za průkazku 😀 ), mě to vyhovuje... Ale občas mě musí manžel vozit za klienty (přivydělávám si na RD) mimo Brno, samo i s malým v sedačce, to moc nadšení (ani jeden) nejsou 😅

bledulka
5. dub 2013

ahoj

v 18 jsem si udělala řidičák na malém městě (ještě na střední) třikrát čtyřikrát jsem někam jela a pak konec., Odstěhovala jsem se do Prahy a neřídila cca 10 let (jako vůbec).
Jednoho krásného dne mi manžel k narozeninám zaplatil 10 kondičních jízdv v Praze. Od té doby jsme tak nějak řízení udržovala- řídila jsem k rodičů (150 km, po Praze málo-jen tak,abych se z Prahy dostala,ale cíleně po Praze ne..)

Pak jsme se přestěhovali a řídím už běžně... Ještě si netroufnu na dlouhé cesty (300 km..)resp. klidně budu řídit,ale chci mít vedle sebe někoho na vystřídání, protože cítím pak při dlouhém řízení únavu a oči mě pálí -z toho,jak se hodně soustředím a asi moc nemrkám 😉
nenařídím toho tolik,ale do auta sedám téměř denně..a s navigací si troufnu i po Praze 😅 (popravdě-bez navigace ani ránu- chci přemýšlet nad řízením a ne nad tím,jestli jedu dobře 😅 😉 )