Konizace, uříznutí čípku. Mohly jste mít potom děti?

lucinka_jirackova
4. říj 2012

Zdravím, mám zdravotní problém. Jezdím už déle na onkologii. Mám vrozenou vadu čípku, a porod mi to rozbouřil. Mám ho potrhaný a mám výtok, na který jsem teď dostala prášky. Kdybych se toho chtěla zbavit, tak by mi museli čípek uříznout (udělat konizaci). Ale bylo mi řečeno, že zaprvé jsem mladá a za druhé bych už prý nemohla mít další miminko. Už mám doma 2-letého klučíka, ale chtěla bych ještě jedno dítě. A chci se zeptat, byli jste na konizaci čípku? Bolelo to? Jak dlouho jste byli v nemocnici? Mohli jste mít potom děti? Ztratil se Vám výtok (pokud jste ho měli) ?? Budu Vám vděčná za každou odpověď!!!

dvojka
4. říj 2012

Byla jsem na konizaci před cca 5 lety .Nebolelo nic,ani před zákrokem ani po zákroku jen jsem trochu špinila.V enmocnici jsem byla celkem 3 dny, i když teda .První den nástup,druhý zákrok a třetí den po vizitě domu.Některé maminky ukecaly doktora a šly domu ještě týž den kdy byly operovány.Po konizaci jsem otěhotněla ještě jednou a to zhruba 3/4 roku po zákroku.

Měla jsem jen tu smůlu že 2 týdny po zákroku jsem dostala velký zánět(asi proto že jsem nemohla ležet,péče o dceru),který byl vyléčen ATB jinak vše v pohodě

holubice.petra
4. říj 2012

Jsem po konizaci čípku šest let (našli mi na něm rakovinné buňky ☹ )...zákrok mi dělali skoro "na počkání"ráno nástup odpoledne jsem byla už doma 😉 dělali mi to když jsem byla ještě bezdětná...v těhotenství ani moc problém nebyl jen mě více kontrolovali a když se mi začal čípek hodně krátit tak mi nasadili magnésium...báli se abych neporodila předčasně a nakonec jsem deset dní přenášela a porod museli vyvolávat 😀