Kouření. Jak jste v těhotenství zvládly přestat?

neeve
4. pro 2006

Ahoj holky, tak by mě jenom zajímalo, jak jste některé bojovaly s kouřením. Protože já kouřila a to ještě i v době, kdy jsem nevěděla, že jsem těhotná... Podařilo se mi přestat a jsem na to fakt pyšná, protože i když jsem to brala předtím jako samozřejmost - že těhotenství pro mě bude fakt motivace - tak nakonec to tak úplně jednoduché nebylo... a jak to šlo Vám, které jste kouřily? Nebo jste s tím úplně neskoncovaly?

janickabez
8. pro 2006

Maciku příště to určitě vyjde 😉

anatanka
16. pro 2006

Ahoj, ja zjistila tehu v sestem tydnu a kourit jsem prestala okamzite - do ty doby jsem byla silnej kurak. Bylo to pro pro me hodne tezky, ale kupodivu ta nejvetsi chut prisla az tak po tydnu. Te uz je to mnohem lepsi,a le ta chut na to me uz asi neprejde. Dokonce se taky obavam ze az prestanu kojit, tak kourit zase zacnu.
Musim se priznat, ze jsem nevydrzela a dvakrat si jeste behem tehotenstvi zapalila - pokazdy, kdy jsme se s manzelem strasne pohadali a ja byla uplne rozklepana, tak jsem tu cigaretu na uklidneni strasne potrebovala, ale mela jsem z ni spatnej pocit, takze jsem se ji snazila neslukvat a ani nevykourila celou.
Jinak ale manzel je taky silnej kurak a ten si s tim starosti nedela a vesele prede mnou bani a to dokonce v byte, takze mam celej byt porad zakourenej a strasne se vztekam a porad tam vetram, ale s nim to ani nehne, ze by si sel treba zapalit k oknu. Je to vubec mozny?

andrea73
16. pro 2006

Anatanka: tak to ho urychleně odnauč...u mimíska by kouřit neměl, to je to největší svinstvo. Já jsem taky kuřačka, ted nekouřím a ani během kojení nebudu....ale nikdy bych nekouřila u dětí. Taky nevím, jestli po zkončení kojení nezačnu, je to silnější než já...nikdy jsem neměla pevnou vůli, takže se držím zuby nehty...ale kouřit u těhule a u miminka, za to bych zabíjela. Dej mu přečíst nějaké materiály, jak pasivní kouření škodí...možná se mu pak-egoistovi rozsvítí v pále 😠

theresa
16. pro 2006

Ahoj holky, já mám zase problém čistě psychického rázu. Během týdne nekouřím vůbec, ale jak příjde víkend a někam jdeme, tak u skleničky vína jsem schopna vykouřit krabičku. Prostě jak stoupá hladina alkoholu, tak mi ty cigarety chutnají čím dál víc. A hlavně když si řeknu nebudu kouřit, tak ani to víno mi nechutná, prostě necítím se vůbec svá, nevím, co dělat s rukama, prostě jsem v této situaci zvyklá držet cigaretu a ta mi prostě dává pocit uvolnění. Je to prostě daný vzorec chování. Jsem z toho nešťasná, bojuju, snažím se nikam moc radějí nechodit, protože pak mám chuť na cigaretu. Taky časem chceme miminko, manžel řekl, že bych měla už přestat, po 7 letech mu to začalo hodně vadit. Hlavně to jak to nedokážu kontrolovat. Měla jste to některá taky, tak? Jak jste s tím bojovali? Já nevím, co dělat, ale musím to nějak zvládnout.

zdenicka
16. pro 2006

therese:tak to ses na tom podobne jako muj manzel.Doma nekouri-to uz musi byt kdyz si da,ale jakmile jdeme nekam do hospody,tak si skoro vzdy koupi krabicky a rika ze to pivo bez ty cigerety chutna uplne jinak,ze to neni ono.Ze proste hospoda pivi a cigo proste k sobe patri.JA jsem teda nikdy nekourila,proste me to nikdo nenaucil🙂)Nekdy me to vadi nekdy ne,ale vim urcite ze doma nikdy kourit nebude a kor pred miminkem.ani v aute nekouri.

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
caira
19. pro 2006

jak uz tady nekdo rekl, ze pravda, ze odnauceny kuraci jsou nejhorsi 😀 Ja taky kourila co pamatuju, ale zniceho nic, od doby co jsem nekde cetla, ze alespon 3 mesice pred otehotnenim si ma clovek snazit osvojit zdrave navyky jako by tehotny uz byl, jsem si rekla, ze s tim seknu { puvodne to melo byt ja i snoubenec ale tomu to nejak nejde} a vazne psychika asi dela dost, protoze driv jsem kourila tak 10 denne { krabicku kdyz se slo parit} a ted proste nekourim..zniceho nic...zadny abstak, zadne touhy po cigarete, dokonce mi to desne vadi, kdyz lide treba kouri rano na zastavce, nebo kdyz z Roba citim cigarety.. uz je to takhle asi od leta a jsem porad v pohode..dokonce mi i prestal chutnat alkohol..a to fakt tehotna nejsem 😀 ale samosebou si to ted kazdy mysli 😀

mamcaaa
20. pro 2006

Ahojte holky ja sem si myslela ze to bude jo sakra problem ale od toho dna ako som zistila ze som tehotna som si nazapalila ani jednu cigaretu a môzem sa priznat ze mi to vobec nechyba a som na to jo hrda

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mobina
20. pro 2006

Ahoj holky. Začala jsem kouřit ve 14ti z frajeřiny a postupně se stala závislačkou. Vždycky jsem byla zarytý kuřák, kterého cigarety v ničem neomezují. Přestat kouřit byla moje noční můra 😀
No a nakonec jsem přestala ze dne na den. První tři dny byly trochu krušné, ale pak už pohodička. Občas jsem zhřešila pár prásky po panáku nebo u pivča, ale postupně jsem odbourala i tohle. Je to moje malé životní vítězství 😵
Jinak doporučuji sehnat a přečíst knihu od Allena Carra "Jak přestat kouřit". Myslím, že je to dobrý návod jak se zbavit hlavně té psychické závislosti.
Jinak myslím, že takové ty náhražky v podobě náplastí nebo žvýkaček jsou akorát vyhozené peníze. Základem úspěchu je si to srovnat v hlavě 🙂 Tak nekouření zdar a přeji pevnou vůli 😉

aktaka
20. pro 2006

ahojky
já jsem kouřila od svých patnácti asi šest let. cigareta byl můj nejvěrnější přítel, žádný důvod přestat nebyl dost pádný. a pak jsem se jednou probudila a sekla s tím. ze dne na den, zásoby letěly do koše. abstinenční příznaky žádné, jen byly těžké vydržet ty chvíle "rituálních" cigeret, jako po obědě, při čekání na tramvaj..., ale i to jsem po čase zvládla 🙂
nejen z mých zkušeností je tedy nejlepší seknout s tím ze dne na den, bez žádného postupného omezovaní. a musí člověk fakt chtít, jinak to asi moc dlouho nevydrží.

berus
21. bře 2007

To jste vážně s kouřením všechny sekly, nebo se tady najde jedna, která kouřila celý těhotenství?
Kouřím 10 let a nedokážu si představit, že přestanu ze dne na den. 😒

adamka
21. bře 2007

aktaka tak to jsi dobrá, já pokuřovala vždycky jen tak trochu,ale teď mi je tak zle,že když si jenom někdo zapálí tak bych ho nakopla tak doufám,že mi to vydrží a nebudu mít chuť si zapálit. 😉

protea
21. bře 2007

Berus,
třeba budeš mít štěstí a v těhu ti budou cigarety smrdět jako většině těhulek.
Já bohužel kouřím asi od pátého měsíce těhu zase,
sice jen slabé cigaretky a hodně jsem to omezila(kouřím tak 2-3denně),
ale prostě si musím zapálit.
Třeba mne někdo odsoudí, ale to bude jedině nekuřák který to nepochopí.

Už jsem to sem ale někam psala myslím,
že kouřím.

jusnina
21. bře 2007

Dneska jsem někde četla, že přestat kouřit je první dárek, který můžeš dát vašemu miminku.
Já kouřila dost, tak půl krabičky denně, když se sedělo u pivka tak i víc než celou a přestala jsem ze dne na den jak jsem zjistila že jsem těhotná. Jo, sice by se mělo dřív, ale já věděla že pokud nebudu mít opravdu pádný důvod, tak prostě nepřestanu.
Dokonce se mi to totálně zhnusilo, takže musel přestat i manžel - pořád jsem mu říkala že smrdí, ani nemůžu být nikde kde se kouří.
Konečně jsou cítit jen mé drahé parfémy na kterých si ujíždím a co si budeme povídat, na penězích je to taky znát, když jsem přestali oba (manžel kouřil krabičku denně).

lenkazdenek
21. bře 2007

Berus,je to blbý,ale já se musím přiznat že si občas jednu,dvě cigaretky dám ☹ ,ale na druhou stranu na to jak jsem uplně zbožňovala bílí víno ,tak mi teď šíleně smrdí a k alkoholu nebo kávě nemůžu ani čuchnout

sisstin
21. bře 2007

tak já nekouřila moc ani před těhul..tak jednu dvě práci..ale pak mi to přestalo úplně chutnat..a to jsem ani nevěděla, že jsem těhul..takže žádný absták..a kouřit už nezačnu 😀

berus
21. bře 2007

Děkuju za upřímnost, už jsem si myslela, že jsou tady jen ukázkový těhulky 🙂 Já se to jednou taky budu snažit omezit, ale úplně bez to asi bude těžký. ☹

eleanor911
21. bře 2007

ahojky,myslím,že je ten pádný důvod za potřebí 😀
já přestala měsíc před těhu a pak už jsem neměla vůbec chuť a dokonce se mi to hnusilo...teď už 3týdny nekojím a doufám,že zase nezačnu...páč mám stále někdy chuť 😖 hlavně se bojím,když někam půjdu popíjet....snad to vydržím!!
a jsem zásadně proti,aby mi před dítětem někdo kouřil 😠

kamarádka kouřila v těhu tak max 3denně,teď s přítelem oba kouří,ale chodí na balkon

tak přeji hodně štěstí a co nejmíň cigaret 😉

monik111
21. bře 2007

Holky musím říct,že vím jak vám je!!!Já kouřila dost a něž jsem otěhotněla,tak jsem byla přesvědčená,že to nezvládnu. 😕 Přítel/už pět let nekouří/ mi za to nadaval a pořad přemlouval ať přestanu.Že,když chceme mimi,tak mám přestat a pořád dokola mi nadával.Že jestli budu kouřit v těhu,tak uvidím a furt něco....Prostě jsme se kvůli tomu futr štěkali 😠 No a jak jsem otěhotněla,tak mi to prostě přestalo chutnat a přestala jsem ze dne na den.Vůbec bych tomu něvěřila 😕 Ale přiznám se že teď začínám mít zase takový ty chutě,že si nejsu jistá,že přestanu navždy.Takže si myslim,že až skončíme s kojením,tak asi neodolám.I když bych to ráda vydžela a nekouřila,ale....... ☹ Takže přeji všem ať to vydrží nebo omezí a ať mají pěkné těhu a zdravá mimiška 😉 😉

eleanor911
21. bře 2007

Moni právě toho se bojím,ale když už 2,5roku nekouřím,tak doufám,že to zvládnu.... 😉

lottie
22. bře 2007

musím se přiznat, že jsem sice přestala po zjištění těhu, ale lehké to nebylo vůbec, nejdřív spíš takové omezování a monology nad každou cigaretou...Navíc mi nebývalo vůbec špatně, takže žádný odpor, nebo tak něco. letos jsem si zapálila párkrát, když jsem se nervla ,asi 5 krát za 3 měsíce😒
Není to žádná hrůza, ale vím skoro jistě, že až přestanu kojit, začnu vesele kouřit, skoro se na to těším...zapálit si bez výčitek svědomí...
Jasně že ne nad kočárkem, ale na terase s kafem..psychická závislost jak vyšitá.

marie_m
22. bře 2007

hölky, ja kourila pred tehu tech 20 - 30 denne, jakmile jsem zjistila, ze jsem tehu, tak jsem ze dne na den prestala a vydrzela to i cely kojeni - prestala jsem kojit v kubovo 4 mesisich, pac jsem nemela mliko, jakmile jsem prestala kojit, hned jsem zacala kourit a jsem zase tam, kde jsem byla :(
dost me to se*e, to jo, kourim sice na balkone, ale i tak..
..ale holky, ktere kouri vi, jak tezky to je a urcite me pochvali, ze jsem to vydrzela tak dlouho 😀

monik111
22. bře 2007

eleanor:tak držím pěsti ať tě ta chuť přejde,i když vím,že stím budu asi taky dosti bojovat 😝 Ale když to nezvládnu,tak bych to chtěla alespon hodně omezit,třeba jen když se někde vyrází nebo tak.Ale......nevim,nevim 😕 Asi lepší už vůbec nezačít!!!!!! 😉 Tak se mamči a těhulky držte co to jde!!!!!! 😎

arietiska
22. bře 2007

Nekouřím týden, nechybí mě to, vím co z rukama, nejsem nervózní, nehoní mě žádný chutě. Co je to týden, že? Pro mě je to už úspěch a překvapení.Cigareta pro mě byla lahoda. Kouřila jsem 10-15 denně. U alkoholu na akcích jsem za celý den zvládla klidně 2 krabičky. Jak sádrovej ježek. Za posledních 12 let jsem nedokázala přestat ani na 2 dny při nemoci a doufala jsem, že až jednou otěhotním budu patřit mezi ty maminy co se jim z toho dělá zle, abych přestala. Nic takovýho se nestalo. Cigaretový kouř mě voní víc jak před tím snad, ale nemám potřebu si zapálit. Je to zvláštní, ale myslím, že mimi je fakt důvod přestat a v hlavě se to nějak přecvakne a dá se bez toho žít. Tak se nebojte, pač když jsem to zvládla já, tak to zvládnete taky. No a pokud se stane, že Vás chytne veliká chuť na cigaretu, tak si zapalte, jelikož tím uškodíte míň mimi než stresem, který si můžete vyvolat. 😉

jusnina
22. bře 2007

Hele to je fakt. Ani jednou mi nenapadlo že nevím co s rukama. A předtím bych si je radši ukousla, než abych si třeba u pivka nezapálila. No ne že bych ted chodila na pivko, ale stejně. Veškerý ty rituály najednou přestaly být rituálama. Hehe ale kdoví co vám sem napíšu za rok 😀

arietiska
23. bře 2007

No tak ono se taky na 100% líp přestává kouřit, když člověk nesmí pít. Tím pádem taky chodí určitě daleko míň do zakouřených prostor atd.

soopy
26. bře 2007

ahojky, taky přispěji svou troškou…před těhotenstvím jsem byla celkem silná kuřačka, krabička denně mi nedělala problémy. Když jsem ale zjistila, že jsem těhotná, tak jsem okamžitě přestala kouřit, bez nějakého postupného omezování. Neodpustila bych si totiž, kdybych jen jednou cigaretou uškodila dítěti. Tím však neodsuzuji ty, které v těhotenství kouří. Je to každého věc. Nevěřím ale tomu, když nějaká těhulka říká, že „přestat nejde“. Řídím se totiž tím, že vždycky všechno jde, jen když se chce. jen malé děti nejdou 😉 A jak tady některé maminy zmínily, já se taky chutě na kouření nemůžu zbavit a vím, že jakmile přestanu kojit, tak se tomu bránit nebudu, ale to jen proto, že nepatřím mezi ty, které chtějí s kouřením přestat 😅 ale samozřejmě nebudu kouřit v přítomnosti mimča. A vím jistě, když kdybych byla znovu těhotná, tak mi nebude dělat problémy zase přestat kouřit. Člověk by si měl ujasnit, co je pro něj opravdu důležité. Jestli zdraví mimča, nebo uspokojení z cigarety. Takže držím pěsti pro správnou volbu 😵 😉

nasticka
16. kvě 2007

ahoj taky přidám svou trošku, protože tohle téma už mne poslední dobou dost žere..
před těhu jsem byla hodně silná kuřačka (i 2 krabičky denně), když jsem vysadila antikoncepci, tak jsem se pokoušela s kouřením přestat, i jsem si koupila ty pitomé náplasti, ale problém byl v tom, že já ve skutečnosti přestat nechtěla...a pak jsem začala mít pocit, že jsem těhotná..14 dní jsem si dělala testy, byly negativní, zpoždění bylo jen pár dnů, ale já měla pořád ten pocit, že tentokrát už to opravdu je mimi...a pak jsem si jeden den po cestě do práce zapálila v autě a dělo se to, co jsem nezažila...udělalo se mi pekelně špatně na zvracení, děsný návaly horka....tak jsem to zahodila a říkala si, že je asi blbej tlak a nesedlo mi to na lačno...za čtvrt hoďky jsem si zoopakovala a pak ještě 10x než jsem se dostala do lékárny pro test..koupila jsem ten nejdražší, co tam měli, abych měla jistotu...a bylo to tam, dvě čárky na mne řvaly a já se na tom záchodě v práci málem zhroutila!!!! v tu chvíli mi bylo jasné, proč mi bylo tak zle po cigaretě..
takže moje tělo to řeklo jasně-je tu mimi, kouřit se nebude...
a já ze začátku trpěla jak zvíře..ještě dva dni po testu jsem si prostě musela zapálit, ale to jedno potáhnutí a pak rozdýcávání zvracení...po dvou dnech mi dr potvrdila, že jsem těhu a od té doby nekouřím...kouř mě dráždí a vadí, asi hlavně proto, že vím, že pro mimi to není dobré a pak, že mám NEUSTÁlou neodbytnou chuť na cigaretu 😠 ale vím, že dokud se malá nenarodí, tak se toho nesmím ani dotknout, nesnesla bych tu myšlenku, že jedinou cigaretou bych vědomě mohla dceři ublížit.
je mi ale jasné, že jak se malá narodí, tak si tu cigaretu dám a věřím, že si ji vychutnám.jen při kojení se kouřit stejně nedá, tak to holt budu muset pak zas ještě vydržet než přestanu kojit...
ale na druhou stranu: co jsou moje chutě a zlozvyky proti zdraví naší dcery??? tady není o čem polemizovat, holt člověk si musí jasně uvědomit, co si nesmí nikdy dovolit...a když si to některá budoucí matka neuvědomí...to už pak pomůže jen pár facek 🙄

kachnik
16. kvě 2007

Tak my jsme s manžou kouřili oba. Jenže jakmile jsem se domluvili, že už mimi odkládat nebudeme, tak jsme s tím sekli. Když se to první měsíc nepovedlo, tak jsme si v hospodě zapálili, ale jen tam, nikde jinde bych si ani nevzpomněla, noo a další měsíc se to povedlo, tak je po kouření a jsem ráda, fuj, hrozně mi to smrdí a manžovi taky 😀 Ale já už jsem jednou nekouřila dva roky, jakmile nastala nervová zátěž, tak jsem k cigaretě zase přilnula. Tak teď to neřeším a ani nechci nad tím přemýšlet, jestli někdy začnu nebo nezačnu.