Kuřačky, které se snaží o první mimi. Podpořme se

bajbatka1
29. lis 2008

Ahoj... Vím, že tohle téma je velmi nepopulární a sama vím, že vůbec nevypadá hezky a k budoucí mamince a miminku se cigareta naprosto nehodí.
My se snažíme o první miminko. Bohužel, s přítelem oba kouříme. Já opravdu chci přestat, až budu těhotná. Říkám si, že s tím, až uvidím druhý proužek na testu, tak to bude tak chíle kdy přestanu a už si nezapálím. A myslím, že to vydržím, naše miminko bude úplně krásně vytoužené a očekávané 🙂 ale bojím se toho. Hodně.
Tahle stránka je původně myšlena pro kuřačky, chtěla bych abychom tím třeba procházely spolu, snažením, tím kouřením, obejvovaly společně tipy jak přestat a opravdu přestat...
Tak budu ráda, když se přidáte 🙂

editah222
29. lis 2008

Já jsem kouřila, ale v okamžiku kdy jsem začala uvažovat o miminku tak jsem přestala. Nebylo to úplně jednoduché, ale povedlo se. Teď jsem moc ráda, že aspoň tohle se mi povedlo. Miminko se nám zatím nedaří a kdybych kouřila tak si to budu vyčítat o to víc. Manžel nekouřil nikdy, takže u něho problém nebyl.
Ale musím podotknout, že jsem nebyla silná kuřačka 😉

bajbatka1
autor
29. lis 2008

Edit a jak dlouho už zkoušíte?

editah222
29. lis 2008

Od července. Už jedeme 7 cyklus-pořád věřím že tentokrát se to povede 🙂 Bylo by super kdybych měla k Ježíškovi pozitivní těhotenský test

bajbatka1
autor
29. lis 2008

To jo, to by byl krásný dárek k vánocům 🙂

editah222
29. lis 2008

Vyčetla jsem, že sperimie kuřáků jsou dost nekvalitní. Řekla jsem to kolegům (dvoum těžkým kuřákům ve věku 27 let, oba je to vyděsilo tak moc, že nekouří 🙂 To je super, protože jsem neměla takou chuť na cigaretu, když i moje okolí přestalo 😉

tulipanekps
29. lis 2008

ahoj bajbatko a editah 🙂

tak já jsem kuřačka-nekuřačka. vydržím celý den nekouřit a pak si dám skleničku a krabička je ta tam... už jsem několikrát přestala kouřit, když jsme se s manžou bavili o mimísku, ale vždycky jsem začala kynout, protože jsem se rozjedla a mimí nikde a proporce, jako aspoň v pátým... teď jsem po ivfku a kouřit jsem přestala den před odběrem folikulů - vajíček. od té doby jsem si zatím nezapálila a jak jsem zapálená do toho, jak to dopadne, tak zatím na cígo chuť nemám... tak bajbatko, uvidíš, asi to půjde samo, že se na cíga vakašleš a jestli ne, tak mi mudr gyndař říkal, že do 5 denně to je menší problém než stres z nekouření...

editah222
29. lis 2008

Tuli já slyšela to samé. Byla jsem asi stejný kuřák jako ty, takže ani stres z toho, že jsem úplně přestala kouřit nenastal. Hlavně proto, že jsem omezila i ten alkohol, který vždy spustil cigaretovou manii🙂

tulipanekps
29. lis 2008

editah222 • 😀 to je vono... když není co pít, nepotřebuju cíga. ani ho nemám zafixovaný ke kafíčku, tak se nestresuju. jen manža teď dostává kapky, aby nekouřil doma, tak je buď na wc nebo vyvalenej z okna a to ho v zimě neba. jen kámošce se ke mě nechce na návštěvu 😖 , když musí taky do okna 😎

bajbatka1
autor
29. lis 2008

jj zajít si večer někam na skleničku, to je jasný, to těch cigaretek pak padne dost 🙂 já to mám právě taky tak... ale před den bych to i vydržela, ale s večerem ta chuť na cigaretu vzůstá no a já hlavně kouřím ráda... ale věřím tomu, že když se zadaří tak budu tak šťastná a cigatery poletí pryč samy od sebe 🙂

editah222
1. pro 2008

Bajbatko - taky si myslím, že jakmile uvidíš pozotivní těhotenský test tak přestaneš kouřit 🙂 Ale jak píše tuli, aby jsi z toho nebyla stresovaná. Kouření je věc každého člověka, ale (jak mi můj nekuřácký manžel vysvětlil) v okamžiku kdy se snažíme o miminko, už nejsem jedna osoba, ale potencionální dvě a miminku může ten nikotin moc ublížit. No prostě můj manža je nekuřák jak poleno a pracoval 8 let na tom abych přestala úplně kouřit 😉

bajbatka1
autor
1. pro 2008

tak ted jsem si dva dny nezapalila - a dobry 🙂 nejak me to uklidnilo, myslím, že to půjde až budu chtít přestat 🙂

katka82
1. pro 2008

Ahoj holky 🙂 taky jsem kořila a mooooc mi to chutnalo 😉 a měla jsem obavy jak to bude až zjistím těhu jestli dokážu přestat 😕 a šlo to 😀 sice mám na ní pořád občas chuť třeba po dobrém jídle 😅 ale nezapálím si a dá se to vydržet a bez stresu 😉 no a co se toho týče je lepší náplast když má člověk absťák než si to cígo zapálit páč s tou náplastí jde do těla "jen" nikotin bez těch dalších jedů 🙂
Jinak vám všem držím palečky ať se mimi brzo zadaří 🙂 a aby vám cigáro nechybělo 😉

bajbatka1
autor
1. pro 2008

kato, to jsi mě potěšila, děkuju🙂 a přeju ať se vám daří a máme krásné zdravé mimi 🙂

katka82
1. pro 2008

Jé děkujem 🙂

kallimer
1. pro 2008

Ahoj holky,

tak i já se přidávám. I já kouřim, cca 5 cigaret denně, když je víkend -nějaká akce, tak bohužel padne i krabička. Vim, že to neni zdraví, ale nemůžu si pomoct - teď, když se snažíme o mimčo, tak se to snažim postupně omezovat, ale nejde mi to přestat ze dne na den. Jinak se snažíme už od 2/2008 a trošku si vyčítám, jestli to neni tim kouřením, ale mám nepravidelnou ms, takže spíš mám v nepořádku hormony.

Každopádně doufám, že se nám to všem brzo povede 😉

bajbatka1
autor
1. pro 2008

Ahoj kali, vítám tě 🙂 já teď taky začínám mít rozhozenou MS, tak uvidíme jak nám to půjde... já myslí že až bedeme mít tu správnou inspiraci tak že to snad půjde... a nezkoušela jsi na nepravidelnou MS Fermigard?

marcelkap
12. pro 2008

Ahoj holky...jdu se taky přidat. My se o mimčo snažíme od května. Kouřím 8 let, střídavě míň a střídavě víc. Kyž jsem chodila do školy, kouřila jsem hodně. Školu jsem skončila v červnu a pak jsem kouřila spíš jen o víkendech nebo fakt jen příležitostně. Jenže v říjnu jsem začala chodit do práce a zase to začalo. Bylo tak nějak samozřejmý, že budu kouřit, všichni chodili o přestávkách, tak jsem nechtěla stát stranou. Takže tak cca 4 denně. No a 24.listopadu jsem si řekla "dost" a prostě jsem najednou nešla s ostaními kolegy kouřit. Zatím se držm, neměla jsem od té doby ani jednu cigaretu a ani mi to nedělá velký problém. Jen mám tak trochu strach, až půjdu někam do hospody nebo prostě si dám něco k pití. To je pak veeelká chuť.

Jinak fandím všem, které přestaly nebo se o to alespoň snaží 🙂

bury
13. pro 2008

Ahoj holky. Chci vás trošku povzbudit 🙂
Kouřila jsem taky a sekla s tím ze dne na den - aniž bych vlastně chtěla. Srovnala jsem si to v hlavě, jestli je dobrý kouřit, když se chceme snažit, jaký svinstvo do sebe dostávám atd. A jednoho krásnýho dne jsem seděla s kamarádkou (kuřačkou) v kavárně a dala si cigaretu a nějak mi to nechutnalo. Tak jsem po chvilce zkusila další a bylo to fuj fuj a byla to moje poslední. Je to rok a půl a chuť na to nemám a když vidím, jak někdo kouří, tak se divím sama sobě, že jsem mohla kouřit - připadá mi to takový ošklivý 🙂 A hrooozně mi to smrdí.
Takže si někde v hlavě musíte vsugerovat, ne že chcete končit, ale že je to je nehezký a je to svinstvo - pak už to jde samo 😀 😀 To jsem chytrá, co? 😀 😀
Tak držím palce - holky, nekuřte. to budoucí mimi si to nezaslouží 😀