Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

ivussska
31. črc 2011

asi si ho půjdu také uvařit, je pravda, že na ten čaj jsem hrozný lajdák, prášky a vitáminy beru poctivě, ale to vaření toho čaje 😅 A jak ho piješ, po celý cyklus?

vinnuska
31. črc 2011

@ivussska no má se prý pít jen do ovulky,tak ho tak piju.. 😉 to já jsem lajdák na listovku:D to mi můj přítel říka, ještě jeden prášek si zapoměla 😀 si přijdu jak důchodce,a né jak když se snažím otěhotnět 😀

ivussska
31. črc 2011

@vinnuska to manžel vždy kouká když jdu z lékarny jak jsem nafasovaná - listovka, kontryhel, ovu testy, těhu testy, provera a teď mi přibyl i ten clostík 🙂

lorreine
31. črc 2011

Ale viete čo? Máte pravdu, že snáď všade naokolo "útočia" tehuľky...tiež mi to vadilo, ale už sa na tom len bavím...respektíve im to moc prajem, pretože neviete, ako dlho sa oni snažili. Možno tiež prežívali to isté, čo my...A čo je za čaj, čo pijete? Aké má mať účinky?

jania023
31. črc 2011

Kocky nemáte niektorá clostil na predaj??!

vinnuska
31. črc 2011

@ivussska 🙂) a jako bereš listovku? měříš BT? já si tedy ovu testy nekupuji...ted jdu na IUI.takže dr bude snad vědět:D

ivussska
31. črc 2011

@lorreine ja piju čaj podporujíci otěhotnění nebo by alespoň měl jsou v tom bylinky kontryhel, kopřiva, kozlík, mařinka, máta, meduňka, třezalka, jalovec, fenykl a jmelí. Není nic moc, ale občas si ho uvařím, ale ne pořád. Kontryhel je ženská bylinka a upravuje cyklus, měl by snad ulevit i od bolesti a zkrátit délku MS. To jsem četla já, nevím jak ostatní...

vinnuska
31. črc 2011

@lorreine kontryhelový čaj pomáhá při silné MS.a taky prý po nem roste dobře sliznice. A upravuje cyklus. 😉

ivussska
31. črc 2011

@vinnuska listovku beru od Vita Care, to byla jediná kterou u nás v lékárně měli. BT měřím a bohužel podle grafů to vypadá, že nemám ovulku ☹ a na tom základě jsem dostala clostík. Chodíš do CARu? Dr. mi řekl, pokud clostík nezabere tak mi vypíše žádanku. Jestli chodíš můžeš mi říct jak to tam probíhá?

lorreine
31. črc 2011

Aha, tak dík holky. Ono je toho tak veľa, že stále niekto príde s niečím novým 🙂. Ja s tým počkám, uvidím po tom teste z krvi, že či áno alebo nie. Ale listovka je štandard. Beriem už dlhšie. Inak mne gynekolog dával ešte Folgravid.

ivussska
31. črc 2011

@lorreine a k čemu je dobrý? to jsou také vitamíny?

lorreine
31. črc 2011

@ivussska je to vlastne potravinový doplnek, ktorý je určený ženám, ktoré sa snažia otehotnieť alebo sú tehotné alebo kojí. Je tam tiež kyselina listová a DHA (esenciální mastná kyselina)...Malo by pomáhať, ak chceš otehotnieť a v tehotenstve napomáha k optimálnemu rastu plodu. Takže tak 🙂.

ivussska
31. črc 2011

@lorreine a je na předpis nebo se dá koupit volně v lékárně?

lorreine
31. črc 2011

@ivussska Podľa mňa úplne normálne sa dá kúpiť. Mne ho dal gynekolog zadarmo, pretože mi dával nepredajný vzorek. Ale určite je to voľne predajné.

lorreine
31. črc 2011

@ivussska Možno sa opýtaj svojho gynekológa, možno má tiež vzorky 🙂

ivussska
31. črc 2011

@lorreine Zkusím se na něj zítra poptat v lékárně 😉

jeny
31. črc 2011

@lorreine jeeej ako vy to testovanie prezivate 🙂 to je mile, asi sa este nesnazite velmi dlho ci ano? U mna je to testovanie uz asi ako umytie zubov 😀 Inak cistala som tu este jednu diskusiu clostilbegyt+duphastom a tak skoro vsetkym babam to predlzovalo cykly tak neviem,ale netreba to porovnavat asi kazdy sme ina 😉

vinnuska
31. črc 2011

@ivussska ahojky,ano chodíme začli jsme od června, kdy jsme byli na první konzultaci. řešili problém.. no a pak vyšetření (krev, UZ) ale dopadly mi špatně vysledky z krve tak že by IUI dopadlo špatně..takže nasazeny prášky..a čekání na tenhle cyklus....
Ono hodně zaleží na konkrétní caru.. někde na tu konzultaci čekáš třeba i měsíce.. já jsem šla ještě ten týden,co jsem tam volala..takže jsem spokojená

lorreine
31. črc 2011

@jeny Snažíme sa dosť dlho - alebo teda aspoň nám to príde dlho... 🙂 . Konkrétne jeden a pol roka. Ale až pred pár mesiacmi mi prišli na PCO, po všetkých tých testov atd. Takže teraz riešime toto. Duphastom neberiem, takže neviem ako posobí, ja mám Utrogestan...asi to bude niečo podobné. Manžel proste chce byť pri všetkom. Strašne ho tiež mrzelo, že nemohol byť so mnou v paitok u lekára, lebo už bol odcestovaný...no je zlatý 🙂

magdus77
31. črc 2011

čaute kočky....tak po liečbe s clostylkami mi na čas prišiel menzes,velmi slabý-ale predsa -test som deň pred mensesom urobila...negat. ☹ samozrejme,ale veriac že to všetko može biť aj tak,som išla s neakým dôvodom ku gynekologičke,aby ma predsa pozrela,či niesom...náhodíčkou!!!keďže som už dve deti vynosila bez clostyliek,dufala som že na tretie dieťa...jedna dávka určite stačí.., 🙂 doktorka však keď dozvedela že som mala menses,a nedávno som po mensese,vravela že ma nepozre,je to príliš skoro,aby uvidela...ona zrejme nemyslela na to...na čo ja.... 😀 nehcela som ju nahovárať,tak zufalá som prišla domov,odvtedy ale cítim sa velakrát zle....a čudne sa "nadúvam"...viem že nielen tieto príznaky mám mať....ale čakám či mi príde mens.v utorok /teraz!!!/ak príde,tak bežím za ňou za predpis na nové clostylky...nebudem váhať..

magdus77
31. črc 2011

@lorreine to je len na predpis?a kolko sa platí bez receptu?či na recept?díky 🙂

terioza1
31. črc 2011

holky, ja mam hrozny nadymani vzdycky vecer.... co s tim mam delat... nejde to ven ☹ 😀

ivussska
31. črc 2011

@vinnuska a můžu se zeptat kam? Já si mohu vybrat buď Prahu nebo Liberec...

jeny
1. srp 2011

@lorreine duphaston urcite meskanie nesposobuje,ten som brala roky bez clostilu a MS chodila presne ako hodinky na 3 den po dobrati no od kedy mam k tomu clostil je to hroza........no dnes rano som sa konecne dockala,na 10den po dobrati duphastonu mrcha konecneeee dorazila, drzim ti palce nech ti vyjde pozitivny testik, inak ja mam tiez PCO

mijadave
1. srp 2011

@jeny
@lorreine Ahojte, ja som brala duphaston len spolu s clostilom a pregnylom a ms dorazila vzdy rovnako - 4.den po dobrati duphastonu... praveze mi to upravilo cyklus 😉

zana21
1. srp 2011

Ahojky, nebyla jsem tu pár dní a koukám, že k nám přibily nové snažilky 🙂 tak je pěkně vítám. My máme po prvním užívání clostíku a ovulace se dostavila, jen později – 22 DC. Bohužel těhotni nejsme, dělala jsem si dnes test a negativní ☹ Je to takový smutný okamžik…
Každým dnem čekám MS. Teď nás čeká 2. měsíc s clostíkem a pak společná návštěva u doktora, kde probereme následný postup. Mezitím manžel je na spermiogram. Doktor říkal, je to vždy dobré, aby věděl co nejdříve, jak je na tom muž, než nás ženy několik měsíců ládovat hormony a pak teprve toto zjišťovat. Já holčinám, které trpí PCO (jako já) určitě doporučuji nějaký CAR. Mají zkušenosti a mám pocit, že zbytečně nečekají několik měsíců, než zkusí něco jiného.
PS: Také mám pocit, že těhulky na ulicích nějak rozmnožily 😉

mijadave
1. srp 2011

@zana21 ahoj, to ma mrzi, hadam to vyjde na druhy cyklus 😉 ja tiez cakam, ci sa zadarilo, testnem asi v sobotu... uvidime... mne sa nezda, ze len na uliciach je ich viac, najhorsie, ze aj medzi kamoskami.... 😉

zana21
1. srp 2011

@mijadave No, pravděpodobnost, aby to vyšlo na 1. pokus, byla minimální. Tak že to tolik ještě nezamrzelo. Kdyby to byl 5. a více pokus, tak to zklamání by bylo asi o dost jiné. Budu tedy držet palečky na sobotu. Ať je lepší výsledek, než u mě 🙂

mijadave
1. srp 2011

@zana21 dakujem, ja som dobrala 6 cyklov clostiku a teraz som na soji prvy cyklus, takze tiez som v podstate nejak pripravena, ze to nemusi vyjst, lebo tiez na prvy pokus, ale by to bolo super.... 😀 dakujem za palecky 😀 aj ja Tebe drzim, nech to vuz vyjde... ako dlho sa snazite?

lorreine
1. srp 2011

@magdus77 Ako som písala niekde vyššie, tak mi doktor dal ako nepredajný vzoreček. Inak je voľne predajný v lekárňach. Ale podľa toho, čo som zisťovala na nete, tak 30 tabliet stojí okolo 300 CZK, čo je docela dosť podľa mňa. Ale je to český výrobca a keďže je to asi relatívne nový doplnok, povedala by som, že to firma dáva ako vzorky do gynekologických ambulancí. Takže sa skús opýtať svojho doktora, možno to bude mať a dostaneš to tiež zadarmo 🙂.