Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

jeny
8. lis 2011

@antana123 ja som brala tiez roky proveru tu mi davam moj dr cely cas aj na upravu cyklu pretoze bez liekov som mala viac ako 80dnove cykly no provera je to iste co duphaston akurad ze sa nemoze uzivat v tehotenstve a duphaston ano. No ako som zacala chodit do centra tak tam mi dali duphaston.

govinda
8. lis 2011

kočky, nechcem vám tu do toho skákať, ale moja skúsenosť: Mne doktorl naordinoval clostil 5-10 DC, a duphik 11-25DC. Som sa ho pýtala, či to nie je skoro, tak mi povedal, že tak sa to má brať. Pred dvoma rokmi som to jeden cyklus takto vyskúšala a ovu bola. Ale po info z rôznych fór mi to nedalo a spýtala som sa endokrinologičky, ktorá sa špecializuje na problém s otehotnením pri problémoch so štítkou a celkovo s hormónmi a tá povedala, že nech si duphik nasadím až po ovulke, že môže blokovať ovulku. Tak to takto robím.

niektorá z vás tu spomínala dlhé cykly, tie mám aj ja, niekedy v pohode aj 60 - 70 dní, ovulka v pohode 50DC, no proste hrúza. Teraz som 2. cyklus na clostile, tak je to fajn, ovu 20DC a pekne potom nasadzujem duphik na 10 dní.

zuzkag2
8. lis 2011

@antana123 no neviem ci mi ten clostil nepomohol...bez neho som mala ovulku na 14-15dc, ale vraj moze ovulku posunut, tak teraz, ked som si hlupa nasadila ten dufik uz to nezistim. ja vlastne ani nechapem, naco mi doki ten clostil predpisal, ked som ovulku mala..asi aby som mala vacsie vajka, neviem...ja uz som z toho na nervicky 😀

zuzkag2
8. lis 2011

@govinda ahoj, to je fajn, ze si pridala aj svoju skusenost...a kedy si vtedy tu ovulku mala, ked si brala ten duphaston 11-25dc...to si stihla do 11dc?

govinda
8. lis 2011

@zuzkag2 no, vtedy som ovulku mala až 25DC, ale hlavne že bola. To som fakt netušila vtedy o tom, že duphaston môže zablokovoať ovulku. To bolo ale pred rokom. Teraz pekne počkám na ovulku (1.cyklus s clostilom som mala ovu 20 DC, teraz 2.cyklus s clostilom ovu 19DC) a až potom nasadzujem duphik. Môjmu dokimu som o tom nehovorila, keďže on je zástanca toho, že nasadzuje duphik už 11DC. Niektorí lekári sú takí tvrdohlavý v tomto - ako napr. keď mi robil hormonálny profil a bral mi krv na progesterón 20DC a že ho mám nízky. Darmo som mu vysvetľovala, že ak mám ovulku až napríklad nejaký 40DC, tak asi progesterón, ktorý má stúpnuť po ovu, bude 23 DC nízky. Až moja endokrinologička mi zobrala krv pekne až po ovulke v cykle, keď som ovu mala 54DC 😀 a takto po ovulke som mala progesterón ukážkový . No aspoň moja endokrinologička je lekárka, ktorej sa môžem spýtať na všetky tie súvislosti s hormónmi a tak a že mi to aj všetko pekne vysvetlí.

zuziklc29
8. lis 2011

@govinda ja mam to iste . . .najskor clostal a potom mi dal duphaston . . . .snazim sa a nic . . . .v mojom tele nedochadza ku ovulacii a nejak mu sibe ☹ moje telo uz ma tolko hormonov,ze je rad ze je rad

strawbery
8. lis 2011

dobrý večer baby 🙂)))......ako sa máte?....počujte,aj vy máte pri tom clostile bolesti?......ja ho beriem len druhý den a cítim velké tlaky a bolesti, je to normálne?....alebo mám zavolať radšej dr.?

zuziklc29
8. lis 2011

@zuzkag2 nech sa nam teda vajcia zvacsia aspon ich tie male potvorky najdu a rychlejsie oplodnia 😀

zuziklc29
8. lis 2011

@strawbery ahoj,myslim si ze doktor by mal vediet o tych bolestiach.Ja som mala len tlaky v prsnikoch.Predsa su to hormony

strawbery
8. lis 2011

dakujem za radu Zuziklc29........veru, nech tie vajíčka a potvorky sú rozumné už a správajú sa ako majú, ved idú vianoce,no nie?.........držím všetkým palčeky :D

govinda
8. lis 2011

@zuziklc29 ja som takto mala vyše roka dlhočizné anovulačné cykly, mrcha vždy len na vyvolávačku, keď som stratila nervy na čakanie na mrchu, veď to bolo dlhšie, než čakanie na Godota 😀 . Potom som bola na laparke, kde mi v podstate nezistili nič, vraj je všetko v najlepšom poriadku, žiadne PCOS, aj keď doktor v centre mi po usg a hormonálnom profile tvrdil, že mám PCOS - preto tá laparka. Tak mi potom odporučil ten lekár, čo ma operoval, že mám ísť na endokrinológiu, že ak nemám v poriadku HP, tak v tom môže byť aj štítka. Po pol roku liečby Euthyroxom sa mi začali cykly skracovať a dokonca bola aj ovu. Presne pred rokom som aj otehotnela, ale v 5tt som o mimi aj prišla, biochemické tehu alebo missed abort. Takže sme začali odznova, bez clostilu s cyklami priemerne 50 dní, no posledné 2 cykly boli 65 dňové a preto mi lekárka odporučila clostil. A teraz čakám čo a ako dopadne 🙂

@strawbery ja som bolesti pri clostile mala počas ovu v podstate, inak nie a určite nie tak skoro po začatí. Ja by som minimálne zavolala zajtra lekárke 😒 , Istota je istota 😉

zuziklc29
8. lis 2011

@govinda to mi je luto. . . .no ovulacia je dnesny problem u vela zien. . . .to je vsetko stres a tento rychly sposob zivota.mne lekar tiez povedal ze ma caka laparka aby mi vzal vzorku z maternici hoci neviem naco,ked uz je mala aj tak 😀 ale chce mi dat prec tie cysty co mam.ved aj teraz mi dal agolutin injekciu,tak paradne sa od nej pribera a aby sa mi neplietlo tak od dna kedy mi dal preslo 12dni .sice ms prisla ale bola som v krcoch a dva dni v posteli.ako vodovodny kohutik som bola.A to stale sa neda brat lieky na bolest.stitnu mam dobre.len moj lekar ked som mala 14rokov tak mi dal diane 35 a brala som to 12rokov.teraz mma tretieho lekara a tento je uz odbornik.a ten mi povedal ze kvoli diane mam malu maternicu.takze mam uz aj strach ci vobec budem moct mat babo.

zuziklc29
8. lis 2011

kocky viete ako sa hovori.. . . . .rychlo do postielky ved uz nasa laska tam caka 😀 😀 @strawbery aj my tebe drzime . . .a sup sup. . . .

govinda
8. lis 2011

@zuziklc29 aj mňa strašili s malou maternicou a pri laparke zistili, že úplne normál 🙂 Aj ja som mala smo o sebe štítku ok, ale nejaké iné hormóny tam robili šarapatu, preto mi lekárka nasadila Euthyrox. A to zabralo aspoň na to, že som už 2 roky nevidela agolutin 😀

manamani1
8. lis 2011

DNES SOM ZACALA S CLOSTYLOM, JE MOZNE ZE KVOLI TOMU MA PICHA PRAVY VAJECNIK? HNED V PRVY DEN?

manamani1
8. lis 2011

@strawbery AKE BOLESTI? JA SOM SI DNES DALA UPLNE PRVU...

strawbery
8. lis 2011

@manamani1 no ja ho beriem len druhý den a mám bolesti vaječníkov fest.......tlaky a bolesti ako pri menštruácií,na obidvoch stranách

manamani1
8. lis 2011

@strawbery AJ TI JE ZLE? PRVY MESIACH SA NEPODARILO?

strawbery
8. lis 2011

@manamani1 no je mi zle:je mi nevolno, trpím nechutenstvom k jedlu ........proste úžas a clostil beriem prvý mesiac čo by som si velmi želala,aby bol aj posledný lebo nechcem ho užívať dalšie dva mesiace ešte

manamani1
8. lis 2011

@strawbery TAKZE PREDPOKLADAM ani k sexu nie je chut...

strawbery
8. lis 2011

@manamani1 tak to si uhádla veru :(.......no zajtra ráno volám svojmu dr. a uvidím čo mi povie na to

manamani1
8. lis 2011

@strawbery naco mu ides volat?

strawbery
8. lis 2011

@manamani1 idem mu volať na to, aby vedel aké mám bolesti ,aby sa k tomu vyjadril

pudlyna
8. lis 2011

Ahoj holky jdu škemrat potřebovala bych Clomhexal, nebo Clostilbegyt. Nemáte některá doma nepotřebný ?Byla bych vděčná.

govinda
8. lis 2011

@manamani1 a to ťa bolia vaječníky hneď po nasadení clostilu? Hm, s tým som sa nestretla. Ktorý DC si a akú dávku berieš?

@strawbery no ja by som sa tiež ozvala lekárovi, či je to ok, už len pre to, aby ťa upokojil 😉

manamani1
8. lis 2011

@govinda som 5DC berem od dnes 1tbl do 10DC...

janielik87
8. lis 2011

@mijadave jaaaj ved ty si ma nezdeptala :D :D to ja som sa sama. Ja som vdacna za kazdu radu. Ved sme v tom spolu. Vsetky si zelame to iste. A je len dobre, ked uz v tom zmatku co mame z doktorskych slov si vieme kus aj poradit.

antana123
8. lis 2011

tak Pregnyl mám pichnutý ted už jen čekat 🙂

janielik87
8. lis 2011

@jeny ja sa uz asi na to spytam uplne vazne zavazne 🙂 len ak ma vyhresi, ze co doktorujem...tak to ma nepotesi

govinda
8. lis 2011

@manamani1 no ja som brala tak ako ty, od 5 do 10DC, 2x1, ale ako som už písala, žiadne také bolesti som nepociťovala, až v období pred ovulkou pri sexe napríklad a potom pri ovulke, inak nie, tak neviem 😒