Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

elizabeth453
31. bře 2012

@bambul7 ja by som ju chcela len ako prevenciu,,,pretoze mala sa mi narodila s razstepom...a citala som o tej listovke, ze je dobra na prevenciu/ no samozrejem to som sa dr. nespytala 🙂/

bambul7
31. bře 2012

@elizabeth453 kyselina listova alebo prenatalne vitaminy ako komplex su dobre uz pocas planovania tehotenstva. Ja mam ten femibion bez ohladu na to, ci som alebo nie tehotna.. akurat si ho nedavam kazdy den, ale iba obden 🙂 Podla dr. to uplne staci zatial, nez otehotniem... listovka je naozaj velmi vhodna ako prevencia hlavne v prvom trimestri, ked sa babatku vsetko dolezite vyvija 🙂

kacule1978
31. bře 2012

@bambul7 Bambulka, vydržaj, všetko bude dobré, moja. Niekedy telo vie, že to babo nieje zdrave a je lepšie, ked na začiatku odide.....já verím, že tělo vie čo robí, aj keť Ta to boli, moja. Drž sa

kacule1978
31. bře 2012

@bambul7 ja tiez beriem Femibion 800 len kazdy druhy den....a i v tehotenstve.....sa nemusi brat denne, vraj su po vitaminoch velke deticky

bambul7
31. bře 2012

@kacule1978 ja viem.. urcite je to lepsie, akoby malo odist ako naposledy nas anjelik... ale aj tak som strasne zvedava.. zatial sa mi neobjavilo ani spinenie ani nic, co obvykle hned po vysadeni duphastonu mam.. kazdopadne, uvidime..
Ano, to som pocula, ze nie je uplne dobre brat kazdy den tie vitaminy, predsalen sa aj v strave nejake mnozstvo prijima.. ktovie ako je to s velkostou .. Pred 9rokmi este prenatalne vitaminy tak neleteli a i tak moja bublinka mala skoro 4 kila 🙂
jaj.. drzim nam palce, nech sme tu cim skor vsetky tehulky a len sa pousmejeme nad tymi obavami, co teraz mame 🙂

isabellaa
31. bře 2012

@bambul7
tehulka asi nie, pred tym ako mi pichol vyvolavacku tak pozeral ci nevidi znamky tehotenstva a nevidel a potom som si este pre istotu robila test na 40DC, snehobiely - isla som na ATB, tak preto, chcela som si byt ista, aby som nahodou neublizila, ak by som predsa len bola....
Inak, aj teba boleli prsia po vyvolavacke, lebo ja ich poriadne citim, naliate, na dotyk citlive...asi predsvast, ze o chvilu pride mrcha

bambul7
31. bře 2012

@isabellaa ano, citila... ono predsalen je to dost vysoka davka hormonu, takze podla mna, ak si mala test cisty, tak tiez priznaky toho, ze mrcha na seba neda dlho cakat a zacnes novy cyklus, verim, ze s uspesnym koncom.. alebo teda zaciatkom niecoho 🙂

lorreine
31. bře 2012

@dadanr Hm, tak nesuhlasil, aby si nieco uzivala? A to ako chcel, aby si cakala na zazrak, ze ovulace nejako sama naskoci? Chlapi casto pred problemami zatvaraju oci a cakaju, ze sa sami vyriesia...nechapem to.

mijadave
1. dub 2012

dobre ranko babulky, tu je dnesna tabulka 😉 https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Al...

mijadave
1. dub 2012

@bambul7 to preco clostil nedopomoze k babatku, to je otazka, ktoru si kladie vela bab, aj ja som bola jedna z nich... ale uz som to pustila z hlavy, lebo moze byt strasne vela veci, kvoli comu to nemusi vyjst...
@kacule1978, @bambul7 co sa tyka vitaminov a velkych deti, tak ja som si to na sebe odskusala 😉 pri synovi (pred vyse 10rokmi) som brala vitaminy pre tehotne od zaciatku tehu az do porodu poctivo a maly mal 4350g a podotykam, ze mam 158 cm a v rodine nemame velke babatka a ani tehu cukrovku som nemala... pri dcere som ich brala len kazdy druhy den a mala 3450g... takze rozdiel skoro kilo... cize u mna tie vitaminy asi nieco porobili, lebo v rodine predo mnou nemal nik take bambuchy... najtazsia som bola ja s vahou 3300g 😀

bambul7
1. dub 2012

@mijadave ja som praveze nebrala nejak extra vitaminy mimo listovky vtedy a mala bola velka, pritom u nas v rodine nikto nie je nejaky megavysoky alebo "velky" 🙂
je mi jasne, ze z jednej tabletky sa neotehotnie, len cloveka to trosku zamrzi, pretoze po mojom MA sme absolvovali obaja geneticke vysetrenia, hematologiu, spg, HP... podla dr. problem je s nizkou hladinou progesteronu u mna, co riesil dufikom a anovulaky.. na to clostil krasne zabral... tak snad dalsi cyklus 😒

mijadave
1. dub 2012

@bambul7 ja zase som brala, lebo som sa bala, aby sa neopakovali MA, mala som ich dokopy 3 a je to hrozne... dlho som sa z toho nevedela dostat... a este aj pri dcere som krvacala do 15tt 😒 a preto sa vola Veronika, lebo to znamena prinasajuca vitazstvo, a ona bola vybojovana 😉
ja viem, ze to vies, ver mi, ze aj mna to mrzelo, zvlast, ked sme s mm obaja uplne ok a mame uz dve deticky a vlastne vsetkych 5 tehotenstiev som mala na prvy sup a bez liekov.... a teraz... snazili sme sa vyse 2 rokov a nic... dufala som, ze kedze sme s mm obaja ok, tak clostil nam pomoze, ked predtym problem nebol... a vidis, brala som ho 7 cyklov... skusala som aj sojove isoflavonoidy, ktore pomohli babam, ktorym nepomohol clostil.... no asi mame ostat len styria... 😒 dlho som to spracovavala... uz sa vlastne s tym zmierujem... aj ked este stale to nie je na 100% a asi ani nikdy nebude, lebo tuzbu po dalsom babatku som len ubila a zatlacila niekam dozadu, no stale je tu nadej, kedze si s mm nedavame pozor... ale uz som to prestala riesit... neberiem uz nic, nemeriam BT a nesledujem sa... 😉 ale Tebe prajem z celeho srdiecka, aby Ti to pomohlo... je velmi vela bab, ktorym to pomohlo a na to treba pozerat a mysliet pozitivne, ze sa to podari 😉

dadanr
1. dub 2012

@mijadave no ja som pri malej brala kopec vitamínov a mala som ju maličkú. 2500g. Podľa mňa je to zas veľmi individuálne.
@bambul7 bambul moja čo to čítam dostala si mrchu???

mijadave
1. dub 2012

@dadanr ano, je to individualne, no aj moje kamosky, co so mnou tehulkovali a brali vitaminy, tak mali velke deticky... a to niektore uz cakali druhe alebo tretie a prve deti mali mensie, vtedy nebrali vitaminy.... ale mas pravdu, mam aj take, co brali a babatka mali malinke 😉 v porodnici sme boli s jednou pani, brala vitaminy a mala mala 2500g a ked vedla nej polozili mojho syna s vahou 4350g, to Ti bol nepomer 😀 mojmu boli dupacky len tak tak a kosielku mal ako detvanec a jej malej bolo zas uplne vsetko velke 😉

dadanr
1. dub 2012

@mijadave to áno ja som dopadla tak, že som veľ. 00 nemala nič alw vôbec nič na sone mi povedali, že bude väčšia. Hrúúza. 0-3 sme nosili okolo 5 mesiacoch. Inak som trošku smutná z tej slabej čiarky na teste lebo čítam, že to neveští nič dobré. Idem si zajtra robiť nový test vidíme ak bude slabá čiarka tak neviem.

bambul7
1. dub 2012

@mijadave dakujem za mile slovicka 🙂 Ja som sa tiez velmi bala a preto nam vsetky tie vysetrenia doporucili, i ked genetika je tak trosku dvojsecna zbran.. clovek nikdy nevie co "prekvapive" sa dozvie... Ja som clostil potrebovala aj pred 9rokmi, ked som ani po 2rocnej snahe neotehu. Ale co si pamatam, tak u mna bol odjakziva problem s neprav. cyklom. a ked dosla mrcha, tak nemala konca kraja. Vtedy clostil zabral skvele. Min . rok v juni som otehu prave vdaka isoflavonoidom (solinkarka tu o tom popisala s kockami v teme),z ial, skoncilo to v 9/3 tt.. a opakoval sa kolotoc. horsie je, ze po 2kyretoch som zacala spinit uprostred cyklu. mal to spravit dufik, ale drzi sa vzdy len tak tyzden a potom sa to spusti opat... takze neviem, aky plan teraz doki navrhne. i ked este stale tajne dufam, ze mrchana nedorazi, len kedze ja si bt meriam, tak mi to skor podla grafu pride, ze je tu co nevidiet...
@dadanr nie, nedostala som, ale testik bol vcera snehobiely, takze velmi neverim tomu, ze nedojde hlavne preto, ze slabulilinko spinim (intimka cista, ale pri curani vidiet :( )

bambul7
1. dub 2012

@dadanr ak ti mozem poradit, tak sa podla ciarky na teste vobec neorientuj a nestresuj. Z vlastnej skusenosti viem, ze to nie je spolahlive posudenie prosperity tehotenstva, kedze mne silnela a silnela a test som mala poriadne pozitivny, dokonca hcg mi dost stupalo este aj v case, ked uz som vedela, ze babatko nezije... 😔 A samozrejme to moze byt aj opacne, ze mozno podla teba silnie pomalickya vsetko bude i tak ok 🙂
Ukludni sa, odpocivaj, zdravo sa stravuj, davaj si tie vitaminy a cakaj na doktora. on ti vezme krv , spravi ultrazvuk a kompetentne sa vyjadri. ja verim, ze to bude ok 🙂

dadanr
1. dub 2012

@bambul7 ešte uvidíš. Myslím na teba. Ja musím počkať na dr. ☹

mijadave
1. dub 2012

@dadanr mne zas povedali pri synovi v den terminu na ultrazvuku, ze velke brusko mam preto, lebo mam vela plodovej vody a babo bude mat cca 3,5kg maximalne 😀 trosicku sa sekli 😀 pri malej mi zas povedali, ze bude asi dooost velka, tak ze asi bude lepsi cisarsky... no nakoniec nevyslo tiez 😀 s tym testikom - drzim pasticky, nech silneje 😉
@bambul7 ja viem, je to tazke, no nevzdavaj sa 😉 dufam, ze dr navrhne nieco rozumne... ja som mala cykly dlhsie, no pravidelne... cca 38-40dnove... no v roku 2010 sa to zmenilo, mala som anovulaky 31-63 dnove... to bol des a potom som dostala clostil+pregnyl+duphaston... cyklus sa upravil na 27-28dnovy, no teraz po vysadeni, sa zas zacina postupne predlzovat... 😒 a hod sem link na grafik 😉

majushkab
1. dub 2012

@mijadave
@dadanr
@bambul7 dievčata aj som brala pri prvom tehotenstve vitamíny a maly mal 3kg čiže nebol velky 🙂 a aj dr.mi hovorili že je to skôr mytus ako pravda...tak neviem nejako nad tym ani nerozmyšlam

bambul7
1. dub 2012

@mijadave no ja som mala cca 54 dnove a viac. po duphastone som nabehla na 28dnovy ale anovulak. takze preto clostil. ten mi zabral , ovulka prebehla, i ked o tyzden neskor ako sa cakalo a dufik som az potom zacala. lutealnu fazu mi drzal samozrejme (este asi drzi).. tak som zvedava, co dr. vymysli 🙂

tu je grafik : http://www.fertilityfriend.com/home/3602c3

@dadanr dakujem... i ked uz tomu neverim, viac vsetko nasvedcuje mrche, ale snad dalsi cyklus 🙂

mijadave
1. dub 2012

@majushkab no ja viem, ze keby som otehu, tak prvy trimester beriem vitaminy, no od druheho len kazdy druhy den 😉 u mna to platilo 😉
@bambul7 je mi to luto, ale aj grafik vyzera tak, ze ms pride ☹ mrzi ma to 😒 ale tu si hovorime, ze kym ms nedorazi, stale je nadej 😉 mojej susede, ktora ma o 2 tyzdne termin tehu testik ukazal tusim az po vyse tyzdni meskania ms 😉

bambul7
1. dub 2012

@mijadave ja som s tym pocitala, prave kvoli teplote 🙂 I ked niektore bizardne grafy na FF stoja za to.. v case ms aj ked by nemala, sa teplota znizila a o tri styri dni vyskocila hore a jupi tehu na 20.DPO :D i ked ja naozaj cakam mrchu 🙂 som s tym vyrovnana, i ked vcera i slza padla...

mijadave
1. dub 2012

@bambul7 ja viem, tu galeriu na ff mam dost preluskanu, tiez som sa tym velakrat utesovala, no a potom som bola sklamana.... verim, ze slzicka vypadla, ved je to normalne, ze po tomto pride sklamanie... prajem Ti, aby si bola tiez ten "bizardny" pripad 😀 ale je dobre, ze si sa s tym uz vyrovnala 😉 tak drzim pasticky 😉

bambul7
1. dub 2012

@mijadave zvladnem 🙂 s mm sme sa bavili o tom, co bude ak sa to aj nepodari, takze mame stanovene nejake veci v zivote a snad nas caka pekna buducnost. s babatkom alebo bez neho 🙂

kacule1978
1. dub 2012

@mijadave no prave, ja myslim, ze clovek ma mit trochu vitaminu a jist zdrave, ale ani s vitaminy se to nemusi prehanet....a samo Femibion je drahy a prece nenapisou "jezte vitaminy obden" protoze by na tom tolik nevydelali 😀

majushkab
1. dub 2012

@kacule1978

@mijadave tak toto hovoril môj dr.on je za tu listovku pretože ta sa ozaj často neda doplniť jedlom,ale že ak sa stravujem pestro tak nieje dôvod brať tie vitamíny že oni ani neubližia ale je to len taka bublina aby na tom mal kto zarobiť....ja som ich brala ale viac menej preto že všade sa o tom písalo brali to kamošky a ja som mala lepší pocit ked som to brala tiež....teraz som ho posluchla teraz beriem ,,iba,,tu listovku a ečko to vraj zvyšuje podnosť ale ked otehotniem tak ho už brať nebudem 🙂

mijadave
1. dub 2012

@majushkab ja uz neberiem nic, ale mozno si dam vit. E 😉

milacik3
2. dub 2012

Mam otazocku tie co brali alebo beru Utrogestan tak mi budu asi vediet povedat co a ako..ja ho beriem teraz prvykrat! Mam ho brat 10 dni po 2 tabl. Uz som 9 den a rano som zacala mat slabucko cerveny(ruzovy) vytok...moze to byt z toho lieku? lebo este mam 1 den uzitia a az potom ma byt MS tak neviem co mam robit... ☹
Dr.povedala ze ked budem mat MS na 3DC si mam dat clostil,a pocita sa to uz od spinenia...len ze co teraz ked mam taky vytok to uz mam dnes pocitat???? neviem co robit...nechcem moc skoro brat clostil aby som nieco nepokazila...

majushkab
2. dub 2012

@milacik3 ktory DPO si nemôže to byť uhniezdenie?a ten clostil maš až na 3DC dovtedy budeš vidieť či je to normalna ms alebo len take slabunke špinenie...ja by som si skusila urobiť tehu test 🙂 už som sice počula že niektore dostali ms aj počas brania utrošu ale vraj by nemala byť kym ho berieš no neviem s tym nemam skusenosť