Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

isabellaa
5. dub 2012

@bambul7
ahoj, tak to zaciname spolu s clostilom? Dnes som si dala 1x tabletku a ohladne vedlajsich ucinkov si nic nepripustam, budem sa citit fajn, ako keby som ho nebrala a folik mi narastie a ovulka prebehne 🙂 🙂
Odporucam aj dalsim, pozitivne myslenie 😉

alja20
5. dub 2012

ahojte snazilky,aj ja patrim k vam.Moj pribeh je takyto,odkedy menstruujem odvtedy mam problemy.Ked som sa pred 5 rokmi pytala doktora ako to bude v mojom pripade s otehotnenim tak ma odbil ze to budeme riesit az ked to bude aktualne a budem chciet babo.Preslo 5 rokov snazime sa s prietelom 6mesiacov o babo a stale nic.Doktor mi spravil monitoring a povedal ,,uz viem´´co si mam o vasom cykle mysliet.Hm zavcasu po tolkych rokoch co k nemu chodim a dokopy so mnou nic neriesil.Takze nasadil mi costika a uvidim co bude dalej.Moje vajecniky ze maju tvrdy obal prirovnal to k orechovej skrupine ze vdaka tomu sa nemozu vajka z neho dostat von a preto nemenstruujem samovolne.Folikuly ze mi pekne rastu ale vdaka tej skrupine sa nedostanu von.Potom mi povedal ze mam obratene hodnoty hormonov, tie co maju mat nizku hladinu tak maju vysoku a tie co maju mat vysoku maju nizku hladinu.Skoda ze to doktor riesi az teraz keby zacal s liecbou skor mohli sme mat tehulkovske obdobie ani by sme nevedeli ako sme k nemu prisli takto sa kazdy mesiac smute kukam v kupelni na negativny tehotensky test....

milacik3
5. dub 2012

@bambul7 no ale na 9 spinenie a 10 trocha krvi...a potom uz nic :-/ zacala som na 3DC clostil, dnes je 4DC.
Tak ale ked som nemala MS ( ja ju mavam 7 dni) a teraz nebolo poriadne ani dva dni ☹ preto neviem ci budu rast alebo tento cyklus je uz vopred premarnení 😔

kacule1978
5. dub 2012

@alja20 Moja, pokud mas moznost, naidi si ineho lekara, ak ti tento nebude vyhovovat. Mne dneska doktorka tak nas.....vala... Prostě problém s otěhotněním není problém s vyrážkou! 😖

aduskatt
5. dub 2012

@alja20 zmen lekara moja a dost rychlo.......no na ci ti dal clostyl, ked sam povedal, ze folikuly rastu..........zbytocna chemia..ak tvrdi, ze mas tvrdy obal, tak treba ist do CARu, nech ti urobia drilling, to by malo pomoct....ak teda je problem skutocne tam...

luckamb
5. dub 2012

@mijadave ahojky, zatím ti to psát nebudu, protože to vypadá, že to dnes nebo zítra dostanu, tak ti to dopíšu všechno potom. A to zrovna začnu i brát Clostil.

bambul7
5. dub 2012

@kacule1978 to je nejaka truba. nemohla si ziadat vysetrenie inym lekarom? Ja som to tak urobila, ked som zostala tehotna a dr. bol ako debil. Riaditel kliniky mi vybavil vysetrenie u ineho lekara v nemocnici .. sice nam to nepomohlo uz, ale aspon snaha bola riesit veci...

bambul7
5. dub 2012

@isabellaa vyzera to tak 🙂 Ja sa nebojim toho, ze by ovulka nebola. Minuly cyklus slo vsetko super. ovulka prebehla, milovania bolo akurat.. akurat ze otehu sa nepodarilo.. tak si hovorim, ze tento cyklus uz musi byt 🙂

kacule1978
5. dub 2012

@bambul7 truba je mekke slovo 🙂 Moje mudr má být za měsíc tak to uz vydrzim. Ale priste to uz budu resit

bambul7
5. dub 2012

@alja20 vitaj... verim, ze budes jedna z tych, ktore budu uspesne rychlo 🙂 Inak si mi pripomenula mna. Co si pamatam, tak som menstruaciu dostavala trikrat do roka, ale ked som zacala krvacat, tak to nemalo konca-kraja a riesilo sa to vzdy ascorutinom. problem , samozrejme, vyriesila antikoncepcia a neskor provera a duphaston, ked som uz chcela otehotniet. no ani po 2rokoch som tehotna nebola ... takze mi predpisali clostil a otehu som hned... min. rok v lete to nejako prislo po sojovych isoflavonoidoch, ale trvalo to necele tri mesiace a o babatko sme prisli. mrcha mi znovu zblbla .. ovulka prestala celkom prebiehat... prvy cyklus s clostilom nevysiel, ale druhy bude moj 🙂

bambul7
5. dub 2012

@kacule1978 ach... tak testiky a teplota, nech si v obraze 🙂 Inak mne dr. robieva folikulometriu od 11.DC kazdy treti den az kym nepotvrdi ultrazvukom, ze ovulka presla... tento mesiac mi to tiez tak kazal... ale je vela dievcat, co pisu, ze ich vobec nekontroluju napriklad. co mi pride odveci v dnesnej dobe, ked ma kazdy ultrazvuk na ambulancii 🙄

kacule1978
5. dub 2012

@bambul7 jo, je to hrozny, nechapu to. Pockam na tu svoji a pokud bude mit stejny pristup, zmenim doktora. Je to soukroma klinika, platila jsem 700kč na vstup..... hrozny, fakt, takovy pristup. Ja mam ovu testy tak budu sledovat

xradka79
5. dub 2012

ahoj holky, mám za sebou 2 cykly clostilbegytu a poukončení druhého cyklu mi MUDr. zjistila cystu na obou vaječníkách - ta jedna se vytvořila z folikulu během 10 dnů. Navíc mi zjistila další cysty v děloze. Pokud neprasknout, půjdu na laparoskopii. Vím, že po clostilbegytu riziko vzniku cyst je, ale pořád mi hlava nebere, že by se vytvořily v takové míře. Máte s tím některá zkušenost? Já už z toho blbnu. Už s mi i zdá o tom, jak mi zjistí endometriozu, budou mi brát oba vaječníky. Prostě se asi zblázním. Kdo máte prosím zkušenost pište. Děkuji

bambul7
5. dub 2012

@kacule1978 hm.. ja som bola v Procare, ale nic moc, tak som odtial odisla.. ... moj gyn si berie pri vstupe a zalozeni karty 20eur jednorazovo, ale je na nezaplatenie.. sice sidli v starej ambulancii, ale ultrazvuk ma kvalitny, sestricka je velmi prijemna mlada holka, nema problem brat aj bez objednania, ked je to nutne a hlavne s nim sa da fakt pokecat...

bambul7
5. dub 2012

@xradka79 teraz si ma naplasila trosku... ja zacinam druhy cyklus.. neviem ti poradit, ako to je so vznikom, ale len pre info pre nas ostatne kocky, prosim ta, ak mozes, napis, ci sa ti to nejako prejavilo, alebo len na zaklade ultrazvuku ti to povedala dr... Drzim palce, aby to vsetko dobre dopadlo...

kacule1978
5. dub 2012

@xradka79 šmankote holky, tady mám strach.......navíc dnes řekla, že tam něco roste a vaječníky mě bolí

bambul7
5. dub 2012

@kacule1978 klud. Mna strasne, ale fakticky strasne bolel lavy (aj pravy, len ten lavy ovela viac) vajecnik. Zacalo to tak tyzden pred ovulkou a zmiernilo sa to na znesitelnu bolest asi tyzden po ovulacii. A vsetko bolo ok. Dr. mi len povedal, ze holt patrim k tym zenam, co maju bolesti v obdobi ovulacie a pred a po nom . Ze niektore holky maju bolesti, ze skoncia aj v nemocke alebo s injekciami... Urcite len makaju aj tie tvoje, aby bolo co oplodnovat 🙂 🙂 🙂

luckamb
6. dub 2012

@mijadave ahojky, tak posílám svoje údaje
luckamb, 30let, délka snažení 7měsíců, 23DC, poslední cyklus 27dní, Clostil od příštího cyklu jinak neberu nic.

kacule1978
6. dub 2012

@bambul7 Bambulka, no ona povedala ze som to brala ve zly den...ale mam take navaly horka a pak zimnice, vajecniky bolia...takze neverim, ze nesom napechovana hormonmi....

bambul7
6. dub 2012

@kacule1978 moja... jak zly den? Ti vysvetlila davkovanie, nie? Okrem toho to davkovanie hadam ani nemoze byt zle, pokial sa trafis niekedy do 7.dna zacat uzivat, lebo co som pozerala grafy na FF tak tam to baby teda vselijako uzivaju a teda asi davkovanie 5-9.DC nie je az taky standard ako to vyzera 🙂
Tie neziaduce ucinky by si mohla mat aj keby si brala clostil ukazkovo. ja som sa fakt citila pod psa. dnes vezmem druhu tabletku a o tyzden som zvedava, ako dopadnem...

kacule1978
6. dub 2012

@bambul7 no, ako som povedala. Krvacela som a tretí den som brala clostyl.....ale to krvacanie nebol menzes.....takze vlastně skoro ked som dobrala clostyl mi naskocil opravdovy menzes, vies. Ale hormony mam v tele tak ci tak

xradka79
6. dub 2012

@bambul7 ahojte, já nemám žádný problém, resp. u cyst je typická bolest v podbříšku. Měla jsem ji 1x při sexu, ale to byl zřejmě zrovna moment, kdy se cysta tvořila. Teď už o nich nevím. Ukázal to až UTZ. Tím, že jsou cysty, tak brání tvorbě folikulů, tudíž nemám ovulaci. Je to prostě složité. Držím pěsti, ať u tebe probíhá léčba bez problémů.R

xradka79
6. dub 2012

holky, já vás nechtěla vyděsit. Jen jsem se ptala, jestli nemáte některá zkušenost s cystama po clostilu. To, že bolí podbřišek a vaječníky v období kolem ovulace je normální, takže pokud vás pobolívá břicho neznamená, že je něco špatně!

kacule1978
6. dub 2012

@xradka79 my víme, to víš, všechny se bojíme. Jsme napěchované hormony...není to legrace.

kacule1978
6. dub 2012

@mijadave moja, napiš si v tabulke že sa snažíme až od včera 🙂 Ať to není zkreslené. Děkujem.

kacule1978
6. dub 2012

Dievčence, nepoznátě dobrého gynekologa z Prahy? ktorý s Vámi řieší, že němožetě otěhotnět?.....

bambul7
6. dub 2012

@xradka79 je dobre, ak sa tu popise aj o tychto veciach. ziadna nemame istotu, ze sa nam to nemoze stat a ked nic ine, aspon budeme v obraze 🙂

kacule1978
6. dub 2012

@bambul7 to ano, ale myslím si, že i to, že to takhle moc řešíme všechnoa čteme i ty černé scénáře nás může negativně ovlivnit. Já to tu mám ráda, jsem ráda, že vás mám, ale myslím to tak, že někdy čím víc člověk ví, tím více je vystíhovanej 😀

bambul7
6. dub 2012

@kacule1978 tiez pravda 🙂 Taka nevedomost obcas na nezaplatenie.. joj, pamatam ako som uuuplne prvykrat pred x rokmi mala clostil, ked sa nedarilo otehu. ani som nevedela, ze naco ho mam.. a otehu som hned 🙂 Tento mesiac to tak trosku pozvolna beriem, lebo min. mesiac to boli fakticky stresy zbytocne. a zle si nepripustam, len pri tych bolestiach, co som mala, ma to zaujalo, vies ...

krista1
7. dub 2012

@dadanr Ahoj,můžu se zeptat,když si brala clostík 5DC-10DC,kdy ti došla ovulka?Za pět dní?Nevím kdy ji mám čekat,beru to stejně.Díky za radu