Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

milacik3
11. dub 2012

@kacule1978 😀 rozkaz ! 😀 len teraz moc maka v praci a je utahani...musim povedat nech sa setri 😀

bambul7
11. dub 2012

@milacik3 ono ti to i tak na 100% nepovie, ze ktory den, iba ti ten datum priblizi 🙂 a urcite praskne 🙂 A mozno oba 😀 Ides potom este na ultrazvuk? To by tam videl, ci ovulka prebehla .. ja chodievam na take "potvrdenie" 🙂

kacule1978
11. dub 2012

@bambul7 treba budou dvojcata 😉

milacik3
11. dub 2012

@bambul7 nie to mi nespominal ze mam ist...Len mi zdoraznoval viackrat ze ak doberiem lieky a nepride MS alebo nahodou budem mat len špinenie mam si spravit test...ze nemam brat clostil....Som sa pytala ci to babetku skody a on povedal ze ano, ze nie je to dobre ked tehotna berie clostil...
toto je pravda ? lebo ten prvy mesiac to zena nemusi vediet ze je tehotna a zacne brat lieky...
A este povedal ze ked utorgestan zle znasam mam zacat brat dufaston

milacik3
11. dub 2012

@kacule1978 @bambul7 keby sa nahodou podarili dvojcata tak...ako ,,nadcena,, mozno zo zaciatku nebudem ...budem v soku ale...len preto ze si to neviem predstavit lebo na zenu je to urcite moc vychovavat naraz dve deti...po jedom je to ine a viem si to predstavit mat jedno ale dve....hm... Ale to je jedno aj tak by som bola velmi rada 😵

bambul7
11. dub 2012

@milacik3 tehotne nemaju uzivat clostilbegyt. a tehotensky test ti ukaze najneskor 18.dni od ovulacie . alebo teda statisticky by mal. ja testujem skor, pretoze musim nasadit naspat dufik, ak by som mala //.
ja som si dvojicky nevedela prestavit , ale dnes uz viem, ze zvladnem, i ked u mna velmi predpoklad nie je na dve ;)

milacik3
11. dub 2012

@bambul7 hm no toto nehovoril len ze ak nahodou nedostanem...tak radcej nech pridem k nemu..

kacule1978
11. dub 2012

@milacik3 ja viem, ja bysom tiez radeji jedno babo......ale.......nez nemat ziadne, lepsie dve. Ostatne to zvladly, aj my bysme zvladly 🙂

bambul7
11. dub 2012

@milacik3 to su individualne veci. Ja mam nedostatok progesteronu, takze treba dopomoct telu v tehu.. okrem toho budem pichat fraxik, takze preventivne mi kazal testovat skor... ale lutealna faza trva tak do 16 dni, cize neskor uz test zachyti hcg, ak by k tomu prislo, pripadne si mozes poziadat o test z krvi 🙂

milacik3
11. dub 2012

@bambul7 tak to hej mas pravdu tak uvdim ci sap odari a ked nie tak este mam dva pokusi apotom sa uvidi lebo uz po 3 mes. clostil nebudem brat ale zase v tele este ostava...tak necham sa prekvapit

bambul7
11. dub 2012

@milacik3 ja ho mam tiez na tri cykly a dr. mi povedal,ze dlhsie sa nema a preto mi ho ani neda. ja som teraz druhy cyklus, ale snazim sa to brat uz tak, ze podari sa alebo aj nie.... veci sa silit nedaju

milacik3
11. dub 2012

@bambul7 hm to je pravda ale snad sa ti podari 🙂 treba len verit ze ano...

matula028
11. dub 2012

@bambul7 ahoj baby možem sa k vam pridať s malou otazkou?ako beriete ten clostil ja som z toho nejak zmetena?mne dr.povedala že od 5dc do 10dc to znamena mam zobrať postupne 5 alebo 6 tab.lebo na letaku pišu 5 tab...Dakujem

zuzka409
11. dub 2012

@matula028 ak ti DR kazala od 5 do 10 dna cyklu tak rano jednu tab a vecer druhu najlepsie s 12 hod odstupom ja mam vzdy o deviatej

zuzka409
11. dub 2012

@zuzka409 teda aspon si myslim :D

bambul7
11. dub 2012

@matula028 ahoj. ak beries prvy cyklus clostil, tak standard, pokial ti inak nepovedala, je zacat piaty den a kazdy den v rovnaku hodinu zobrat jednu tabletku 5dni po sebe 🙂 ak ti kazala do 10.dna, tak to bude 6 dni po sebe. ak ti kazala ale nahodou hned dve tabletky, tak ten 12 hodinovy odstup (t.j. rano a vecer po jednej tabletke, ale vyjde ti to iba na 5 dni, kedze v jednom baleni je 10 tbl.) ja beriem od 5-9.dna po jednej.
@milacik3 mne sa pred x rokmi podarilo hned prvy cyklus, ale je pravda, ze sa mi skomplikovalo par veci zo zdrav. hladiska a ten potrat tomu nepridal, praveze sa to zhorsilo. ale beriem to tak, ze baby pride,ked bude na to ten spravny cas. a ak nepride, tak je na to dovod...

mijadave
12. dub 2012

dobre ranko kocky, tak tu je dnesna tabulecka 😉 https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Al...

bambul7
12. dub 2012

@mijadave ranko.. aj ostatnym 🙂
tak dnesna folikulometria nad ocakavania dobre , vyzera to, ze ovulka sa posunie o krasne 4 dni skor 🙂 Vikend snazilkujeme, v pondelok nam upresni datum , ale predpoklada niekedy medzi nedelou a utorkom , takze 15-17.dc 😵 😵 😵

harley26
12. dub 2012

@bambul7 parada!!! Kolik mel folik mm? A mas i pregnyl?

bambul7
12. dub 2012

@harley26 iba 1,2cm (som 12.DC, minuly cyklus som mala taky velky az 15.dc a narastol mi za den cca 0,3cm ) Pregnyl ja nemam. Nemala som ani minuly mesiac. Folik pekne praskol, ovulka bola aj bez toho.. len // nejako neprisli...

matula028
12. dub 2012

Dakujem za odpovede 🙂 Ja clostil beriem 1mesiac a som zvedava ako to dopadne.... 🙂 a clostil mam na 2 mesiace +dufaston 🙂

bambul7
12. dub 2012

@matula028 urcite pojde vsetko, ako ma 🙂 chce to len pozitivne mysliet a neupinat sa na to az tak velmi... pohoda v dusi suvisi s telom 🙂

lorreine
12. dub 2012

@mijadave Ahoj Janka, tak ku mne možeš doplniť do tabulky, že čakáme dievčatko 🙂. Bude to Dianka, včera som bola na utz a Dianka je zdravá ako buk a má všetko, čo holčička má mať 🙂

petulak1988
12. dub 2012

@mijadave ahojky dnes jsem 1DC

ivekr
12. dub 2012

Ahoj holky, chci se zeptat, četla jsem tu že clostík by se něměl užívat déle než 3 měsíce - já už ho mám od září 2011 tj. 8 měsíc - tento měsíc jsem měla poprév asistovanou reprodukci a čekám, zda příjde př. týden ms nebo ne. Ale chci se zeptat, co může clostík, když se bere takto dlouho způsobit? 😒 + dále k tomu beru v určité dny proveru - a každý den Verospiron a Metformin

bambul7
12. dub 2012

@ivekr vseobecne (aj podla vyrobcu) sa doporucuje 3mesacna liecba a v pripade neuspechu po uplynuti 3mesiacov prestavky sa moze este zopakovat trojmesacna liecba. potom sa uz ziadna dalsia liecba clostilom nedoporucuje. Mne gyne povedal, ze vela lekarov to porusuje, je to ale aj na zodpovednost pacienta, ktory s takou liecbou suhlasi. Co sa tyka vedl. ucinkov, tak tam je riziko najma cyst a zvacsenia vajecnikov pri dlhodobej liecbe alebo pri liecbe vysokymi davkami. Provera sa bezne pouziva na upravu cyklu. s dalsimi nemam skusenosti..
ale neznepokojuj sa zbytocne, urcite si pod dohladom gynekologicky , ak mas pochybnosti, myslim, ze skor sa ti ona vyjadri k tomu, ci u teba konkretne je nejake riziko..
@lorreine gratulka k suske 🙂

milacik3
12. dub 2012

@bambul7 to mas pravdu ale tak dufajme ze ten spravny cas pride pre kazdu z nas 😒

mijadave
12. dub 2012

@lorreine jeeeej, tak to gratulujeeeeem 😉 tesim sa s tebou, v tabulecke doplnene 😉 https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Al...
@petulak1988 moja, to ma mrzi, drzim pasticky do dalsieho kola 😉

pechlinka
12. dub 2012

Ahojte baby,

chcela by som sa dozvedieť, aké máte skúsenosti s Clostilbegytom a vnútromaternicovou insemináciou. Mňa to čaká onedlho - menštruácia stále neprišla . To čakanie ma úplne vyčerpáva ☹

bambul7
12. dub 2012

@milacik3 snad ano. My sme s mm k tomu zaujali uz taky postoj, ze bud babatko pride, alebo sa nase zivoty proste budu uberat trosku inym smerom. viac nez to, co robime, sa urobit neda. Ale verim stale 🙂