Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

bambul7
26. dub 2012

@kacule34 tak mysli na to vsetko, co musis vyriesit a babatko nechaj trosku plavat a nepremyslaj nad tym. aspon pri tolkych povinnostiach odputas pozornost a pride ani nevies ako.. ked tomu dopomozete tulenim 🙂

lenkahh
26. dub 2012

Ahojte dievčatá, potrebujem poradiť. v pondelok som bola naposledy na sono a môj folik mál 26 mm. vravel, že v ten den a na druhý sa máme snažiť. no mna od utorka tak neskutočne boli podbruško, že ani chodiť poriadne nemôžem. aj ked si sadám, tak bolesť mi strieka do celého brucha 😒 myslíte, že po clostile môže byť taká bolestivá ovu? začínam si už namýšlať, že folik mi nepraskol. počula som vraj, že pri veľkých rozmeroch môže spôsobovať také bolesti ☹ vraj 30 mm foliky sú už staré. ale podla BT mi vychádza ovu. som z toho jelen a kvôly práci nemôžem na sono. mala ste niektorá také bolesti? dakujem

lilith3
26. dub 2012

@lenkahh Ahoj, som tu nová a s clostilom mám zatiaľ len jednorázovú skúsenosť (brala som ho tento cyklus 1x). 12 DC mi robili sono, mala som na jednej strane 22 mm folikul, na druhej strane 23 mm. Na 14 DC som mala ukážkovú ovu (mávam vždy veľmi bolestivú, ale toto bola fakt sila!!!). Najskôr začala jedna strana ukrutne bolieť a po cca 4 hodinách sa pridala druhá strana. Bolesti trvali cca 20 hodín!!! a bola som zrelá na pohotovosť. Ale vydržala som. Na druhý deň som mala aj teplotu vyššiu (a odvtedy je stabilne vyššia), takže nepochybujem o tom, že to bola ovu. Pripisujem to tomu clostilu, takže zatiaľ sa ani ty nestresuj, nemysli na najhoršie, buď v kľude 🙂 . Asi je to pri tej liečbe normálne.

lenkahh
26. dub 2012

@lilith3 trošku si ma potešila. ja som dnes volala sestričke a tá mi povedala, že bolí veľmi ked nepraskne, akokeby tlačil na všetko, tak ma trošku znepokojila. dokonca ked sa mi naplní močový mechur tak to vtedy neskutočne bolí. ked sa vyčúram je mi dobre a bolesť trošičku klesne. akokeby mi ten plný močový mechur na všetko tlačil. zajtra asi predsa len skočim na sono, aj ked ma v práci zabijú 😠 lebo nebudem na pokoji. ja už mám tie bolesti tretí den. tebe narástli 2 dominantné foliky? žeby nakoniec dvojčatka z toho neboli 😉 😀 😀

lilith3
26. dub 2012

@lenkahh Máš pravdu, pre pokoj duše radšej choď, nech ťa pozrú ešte pred víkendom, aby si nemusela potom utekať, nedajbože, do nemocnice. Mne sa stalo pred pár mesiacmi, že mi tiež nepraskol folik, v priebehu 2 týždňov sa vytvoril druhý, prebehla ovu,a le stále mi bolo zle. Trvalo to asi desať dní - ukrutné bolesti a tiež slabé krvácanie, až napokon bolesti ustali a rozbehol sa klasicky menzes. Vtedy som mala 45dňový cyklus... Keď som to dodatočne vravela svojmu lekárovi, tak mi povedal, že to bola asi cysta, ktorá spont.praskla a preto som aj slabšie krvácala. Veru, teraz som mala až dva foliky - narastli krásne z toho clostilu, brala som ho ako pripravu na insemináciu. Žial, zákrok sa nekonal, nebol "materiál" - priateľ nezvládol ten stres a tlak, že musí, ja nachystaná, brala hormóny, a on nie a nie. Bolo to pre nás oboch strašné, veľmi si to vyčítal a mňa to o to viac mrzelo. Nuž čo, neboli sme prví, ani poslední, poslali nás domov s tým, že máme skúsiť doma. Hneď po príchode domov, to šlo ako po masle 🙂 Síce som mala ukrutné bolesti,ale zaťala som zuby a vydržala som 🙂 Teraz čakáme, či sa podarilo alebo nie. Ale veľmi tomu neverím, som skeptická ☹ Brala by som aj dvojičky 🙂

mijadave
26. dub 2012

@milacik3 ale ja potrebujem kolko trval cely cyklus, nie ms 😉

mijadave
26. dub 2012

@lenkahh ja som brala clostil 7 cyklov a ovu som mala bolestivu a mala som aj cysty, ktore narastli z neprasknutych folikov, mala som dve v 1 vajecniku, kazda mala 5cm, a nic ma pri tom nebolelo, takze tazko povedat, u kazdeho je to ine... ale pre istotu by som urcite sla k dr, mna totiz vzdy dr sledoval na UTZ pre istotu, kedze clostil moze sposobovat rast cyst 😉

alzbeta.hod
26. dub 2012

tak maminky už se opět hlásím mezi vás... Je to 19 měsíců co se nám narodila bobenka a už opět usilujeme o miminko. Jen doufám že tentokrát Clostil nebudem potřebovat...

bambul7
26. dub 2012

@lenkahh ja som mala minuly cyklus take strasne bolesti, ze pri milovani mi bolo do placu, nevladala som ani chodit, este aj pri curani som myslela, ze umriem. podla ultrazvuku bolo vsetko ok, este aj skoro tyzden cely po ovulke mi tie bolesti trvali, folik mi praskal niekde po 26mm. Akurat, ze ja som tu bolest mala skor na lavej strane a uplny spodok brucha, nemala som pocit, ze by niekam inam vystrelovala. asi by som sla tiez na tvojom mieste na uzv. teplota vraj nie je az taka spolahliva na urcenie ovulacie. drzim palce, verim, ze si len tak zareagovala na clostil, predsalen pre telo je to sok 🙂

mijadave
27. dub 2012

dobre ranko dievcata, tu je dnesna tabulka 😉 https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Al...

pekny slnecny dnik prajem vsetkym 😉

milacik3
27. dub 2012

@mijadave 26 DC

p.e.t.u.l.k.a
27. dub 2012

Ahojte holky , má dotaz , včera jsem dobrala poslední teabletu (1cyklus) clostilbegytu a dneska je mi na blití a bolí mě břicho a hlava , myslíte že to může být vedlejší účinek nebo na mě něco leze ?

peteese
27. dub 2012

ZAJTRA ZACINAM S CLOSTILOM 🙂 A BOJIM SA VEDLAJSICH UCINKOV 😖

bambul7
27. dub 2012

ranko babulky, moj lavy vajecnik sa rozhodol, ze sa mi dnes opat pripomenie, ach jo... ale zvladam 🙂
@p.e.t.u.l.k.a je mozne, ze si zareagovala na clostil az takto, ale je tiez mozne, ze ti je z bolesti hlavy spatne od zaludku a do vecera/rana ta to prejde 🙂
@peteese kazdy liek ma vedl. ucinky, aj obycajny paralen u niekoho. Nemysli na nieco, co sa u teba este ani neobjavilo a netrap sa tym dopredu. podstatne je, ze mas vysoku pravdepodobnost, ze ti clostil zaberie, tak hlavu hore 🙂
@dadanr ako si dopadla u doktora? Co povedal na ten utrogestan? dufam, ze ti je uz lepsie ;)

peteese
27. dub 2012

ja sa len bojim ze budem mat cisty 😖 bolesti a tak toho nie 😢

bambul7
27. dub 2012

@peteese nikto ti nezaruci, ze vsetko pojde ok. ale tak predpokladam, ze si si to poriadne premyslela, nez si sa rozhodla pre tento krok. Ja mam clostil uz druhy cyklus, bolesti pocas prveho boli dost blbe, druhy cyklus bol uplne iny. cysta sa mi nevytvorila. tak to ber z tej stranky, ze ti moze pomoct a nezozieraj sa dopredu niecim.

peteese
27. dub 2012

@bambul7 snazim sa len to citam to je hrozne ale vydim ze to pomaha tak nieco bude no ved predsa 😢 ja nemusim ist ani na ulatrazvuk ani my nepovedal lekar nic ze len ked budem mat bolesti sa mam vratit

p.e.t.u.l.k.a
27. dub 2012

@peteese nj snad bude líp, ani jsem nesnídala jen uvařila čaj z citronové trávy 😉 A dnes jdu na noční 12tku no jak mi nebude dobře, tak tam ani nepůjdu 😉

peteese
27. dub 2012

@p.e.t.u.l.k.a aj ty to beries??????mnnno verim ti ak sa clovek neciti dobre tak to je.........

bambul7
27. dub 2012

@peteese to je trosku zvlastny pristup. Mas narok na folikulometriu a pri tomto lieku je sakra na mieste. Takze ja by som zdvihla telefon a povedala, ze ho prosim o to, aby si dal namahu ma pozriet ultrazvukom (je to pre neho 5minutovka ) kazdy treti den. ... ako chce potom vediet, ak trebars neotehotnies hned prvy cyklus, ze ci bola davka dostatocna a podobne? ach.. niektori doktori su taki mudri....
ALe naozaj sa neboj. najlepsie je letak necitat zatial 🙂

peteese
27. dub 2012

@bambul7 vies co aj mu zavolam stacilo nedavam mu malo penazi aby sa takto spraval uz som s toho unavena vsetko si musim ziadat sama:(((((

lenkahh
27. dub 2012

@lilith3
@mijadave
@bambul7 Ahojte dievčatá, dakujem Vám za odpovede. tak ja som dnes šla za lekárom a spravil mi sono. vravel, že ovulka prebehla, ale že sú tam este 2 veľké foliky, z ktorých sa spravili cysty. tie ma tak bolia. vraj, keby som zostala tehu, tak sa pomali splasnu a vstrebu, ak to nevyšlo, tak odídu z ms. mám celý čas oddychovať, nešportovať, nedvíhať ťažké........ takže teraz som z bolesťami na čakačke 😉 kuk môj graf http://www.womenzone.cz/uzivatelka/lenkahh/graf...
lilith 3 - verím ti, že priateľ nezvládol ten stres. nám doky naordinoval aj styk. prvý a druhý den to bolo v pohode, tretí den bol mm strašné unavený a ja som ho donútila, že doky povedal......a dlho trvalo kým z toho niečo bolo, už som si myslela, že to necháme tak. bolo mi to strašne ľúto, cítila som sa sebecky, ale čo nespravím pre mimi 😉 ktorý si DC? takže sme spolu na čakačke 😉

nevergona
27. dub 2012

ahojte dievčatá, mám jednu otázku.minulý mesiac som posledný mesiac brala clostyl, takže tento už nie, lebo to bolo tri mesiace po sebe a že ak sa nezadarí tak ideme do centra. neviem či moje telo je z toho nejako pomýlené a chcem sa opýtať či sa to tu už niekomu stalo že 16 DC som dostala menštruáciu?

mucha11
27. dub 2012

@nevergona ahoj, ja som dostala 24, čo je u mňa veľmi nezvyčajné, pretože mávam 28-29 dňový cyklus, takže asi môžeš aj na 16ty deň.

nevergona
27. dub 2012

toto sa stávalo aj mne mávala som uplne pravidelný cyklus a zrazu sa skrátil na 24-25 dnový, ale 16 DC sa mi zdá moc. 🙂 neviem čo si mám o tom myslieť, navyše sme 14.5. objednaní do Martina a sa bojím že ak mi to zasa takto príde tak tam ani nebudem môcť ísť, nakolko nemôžem mať vtedy menzes.

bambul7
27. dub 2012

@nevergona hormony vedia telo poblaznit. ja som mala problem, ze po kyretoch som bezne krvacala uprostred cyklu. nastastie sa to vyriesilo... drzim palce, aby v CAR pomohli 🙂
@peteese ja som mala takeho debila doktora v sukr. klinike a vrasky na cele mam este dodnes z neho, lebo vsetko bolo normalne, nic nechcel riesit. zmenila som doktora a nestacila som sa divit, co vsetko zistil. a teda aspon sa to snazi nejako liecit.
@lenkahh gratulka k ovulke 🙂 Verim, ze cisty splasnu, lebo si najdes // 🙂 vitam ta medzi nami cakackami 🙂 🙂 🙂

nevergona
27. dub 2012

@bambul7 no ved tam už hádam áno, verím tomu 😉 ale mi to nedalo som zavolala môjmu gynekologovi že či je to normálne, tak mi má volať naspäť, tak som zvedavá čo mi povie.

p.e.t.u.l.k.a
27. dub 2012

@peteese jj první cyklus , takže vůbec o tom nic pořádně nevím 😒
@bambul7 a jak se chodí na UTZ na foliky? Já jdu až 14 DC

lilith3
27. dub 2012

@lenkahh Ahojček, predsa len bolo dobré, že si išla za dokym. Aspoň ťa upokojil, vysvetlil a teraz už len čakať, však? 🙂 To je na tom to najhoršie... Ja som teraz 23 DC, som 9 DPO, zmeny na sebe nepociťujem žiadne, radšej ani nedúfam... ☹ Predpokladám, že okolo 3.5. by mala prísť mrcha... ☹

briuska
27. dub 2012

ahojky holčiny....já jsem brala Clostilbg. 2 cykly, ale nepovedlo se nám...dneska jsem si začala píchat Menopur a v 1/2 května jdmene na 1. IUI....a já doufám, že to vyjde. Vím, že když si člověk nedělá naděje, je pak méně zklamaný, ale říkám si, že tentokrát to vyjde, protože co budeme vyznávat, to budeme mít. A já chci mít miminko 😲 😵