Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

isabellaa
27. dub 2012

babule caute,
moj gyndos ma dovolenku, ked do troc dni nepride mrcha, tak testnem buduci tyzden, ale neverim, citim to tak, ze asi nic...
u vas co nove<

isabellaa
27. dub 2012

@briuska
ahoj, budem drzat palce v maji 😉
Prosim Ta, co je potrebne na iui? ake vysetrenia....laparka nie je potrebna, ze?

briuska
27. dub 2012

@isabellaa laparku ti doporučí v případě podezření, že průchodnost není ok, to je vidět na ultrazvuku. jinak mě dělali vyšetření ještě před plánovaným IUI, to bylo při první návštěvě CARu - hormon.profil, štítná žláza....

taky moc držím palce!!!!

bambul7
27. dub 2012

@briuska tebe to IUI doporucil dr. preto, ze ti zostaval uz len jeden cyklus s clostilom? Prepac, ze sa pytam, ale zvazujeme s manzelom tuto moznost, ak by sa nepodarilo tento (druhy) cyklus. alebo mozno este treti skusit... mozes mi len zbezne napisat, ake vysetrenia a ci nejake vobec ti robili ? ja mam spravenu genetiku, manzel takisto v ramci spermiogramu mal aj genetiku robenu...
@p.e.t.u.l.k.a ja som chodila vzdy od 11.DC, i ked raz som mala dominantny folik az na 15.DC, raz na 12.DC. a potom pravidelne kazdy treti den, az kym mi dr. nepotvrdil, ze ovulka prebehla.
@lilith3 nemusis este pocitovat ziadne zmeny, este je skoro 🙂 Je spravne pocitat s oboma moznostami, teda , ze to aj nemusi vyjst, ale vzdy je tu aj moznost, ze to vyslo 🙂 🙂 🙂

briuska
27. dub 2012

@bambul7 asi tak nějak to bylo...Dr. mi doporičila IUI, protože jsem už 2x brala Clostil a nic z toho ...tedy teď stimuluji injekčně, což je prý lepší, kvalitnější a šetrnější (ale injekce dávají až po tom, co už jsi zkusila clostil)....no a většinou je to tak, že když stimuluješ injekcemi, rovnou to spojí s inseminací. Vyšetření mi dělali při první návštěvě: odběr krve - hormonální profil, štítná žláza, imuno na sperma a ultrazvuk., manžel také odběr krve+sperio
zřejmě kdyby vám to teď nevyšlo, tak ti nabídnou ještě jednou clostil, což 3x není na závadu a nebo IUI. Já bych místo dalšího Clostilu zkusila injekční stimulaci a IUI. A kdo má pojišťovnu ministerstva vnitra, tak od 1.4. nedoplácíte na lék Menopur 🙂 ...nevím, na jak dlouho, než si to zase rozmyslí, takže alespoň nějaká potěšující zpráva (pojišťovna hradí celou částku 5800 Kč) PS: Menopur je jak jsem vyčetla na Netu lepší než Gonal F, je u něj vyšší úspěšnost 🙂

bambul7 tak moc držím palce 🙂

bambul7
27. dub 2012

@briuska dakujem 🙂 Ja verim, ze snad sa podarilo. Ale min. mesiac, hoci vsetko bolo perfektne a islo ako malo, tak sa mi tiez nepodarilo otehotniet a preto som uvazovala nad tym IUI rovno buduci cyklus ak by. ale ako tak citam, tak nez mi vezmu krv, dojdu vysledky a tak, tak by som i tak bola jeden cyklus asi uplne bez liekov a mimo. lebo ved ked dostanem ms, tak sa lieky beru asi par dni noveho cyklu a to sa asi nestiha, ze? 🙂

briuska
27. dub 2012

@bambul7 přesně tak, nestíhá se...já taky měla teďkon 1 cyklus bez léků, protože i léky na IUI musíš mít schválené pojišťovnou a to trvá asi 3 týdny. Dostala jsem minule clostilbegyt, že když se nepovede teď IUI, tak budu brát clostlil, abych byla pořád něčím stimulovaná, a další cyklus už bych měla zase schválené léky (takže 1 cyklus Menopur na IUI, pakl Clostli, pak Menopur IUI, ....)

briuska
27. dub 2012

zajímavé 🙂 ... něco k tématu o umělém oplodnění...na tom ultarzvuku jsem i já viděla vajíčka, jinak když dělají utz mě, tak tam vidím prd ..

https://www.youtube.com/watch?v=KUGGxS-73NE
bambul7
27. dub 2012

@briuska mne doktor vzdy ukaze folik a pekne predomnou ho aj odmeria 🙂
dakujem za priblizenie 🙂 A drzim palce, nech sa dockate 🙂

kacule34
27. dub 2012

Doma volaka kriza......same hadky.......uz ani nevieme spolu rozpravat normalne....mame finančné problémy, za mesiac statnice a do toho budeme zkusat? To asi nepojde ☹

bambul7
27. dub 2012

@kacule34 v kazdom vztahu su dobre aj horsie dni. Ale je velmi dolezite si ujasnit, co od zivota obaja cakate. A hlavne, ci to babatko zvladnete prave teraz, zial, aj financne 😖 Pretoze po narodeni babatka sa to moze este zhorsit, ked budete v strese, z coho zaplatit byt, kupit plienky a podobne. Neodhovaram ta od babatka, ale presla som si tym a skoncilo to rozvodom, ked dcerka nemala ani tri roky, pretoze z banalnych hadok sa stali vazne hadky, nehovoriac o tom, ze o vzajomnej ucte u nas nebolo ani reci a ex si doslova na mne vylieval zlost, casom to bolo neznesitelne a chlap to vyriesil jednoducho-zbavil sa zeny aj decka.. Tym chcem povedat, ze rozhodnut sa pre nieco je relativne lahke, ale krok spat uz potom nie je... a netvrdim, ze ta nema rad, ale mozno o dietatku uvazoval skor z lasky k tebe a nie preto, ze by s tym bol stotozneny. a mozno ma strach, ako to zvladnete. Aj tymto som si presla s druhym manzelom... ze sa dusoval, ako dieta nebude a basta. nastastie u nas sa to vydiskutovalo. takze sadnite si na to, napiste si za a proti vsetkeho a chodte krocik po krociku. dories svoje statnice, potom si sadnite nad financie a potom sa spolu rozhodnite. .. drzim palce, moja.... 😔

lenkahh
27. dub 2012

@lilith3 ahoj 🙂 som rada, že som šla, ale aj tak som znepokojená pre tie cysty. a stále mám bolesti. doktor vravel, že ak ma bude cez víkend veľmi bolieť mám isť na pohotovosť. dúfam, že tam nebudem musieť ísť 😒
A budes čakať do mrchy, alebo budeš este pred tým testovať? musíš myslieť pozitívne, ja tiež si nerobím nádeje, ale čo ked motyka vystrelí 😀 ja ked myslím pri doktorovi negatívne, tak na mna kričí. vraj, ked budem myslieť negatívne, tak to nevíde. ale ja už aj tak rozmýšlam, ako mi nastaví budúci cyklus clostil. či vôbec bude môcť, ak tam budú cysty 😒 a ja by som na sebe žiadne tehu príznaky ani nespoznala, lebo ma bolí všetko 😅

kacule34
27. dub 2012

@bambul7 No to nie, on babo chce velmi.......a ja som na tom finance dobre, mam svoj byt......nesplacame hypoteku, len sa jemu musi zacit darit v praci a mne tiez 😉 Uvidime.....ja nemozem tyto veci odkladat....bude mi 35 a myslim ze uz bude len horsie....

mijadave
27. dub 2012

@lenkahh nie je zac, tak sa len setri a drzim pasticky, aby Ti to vyslo tento cyklus 😉

lilith3
27. dub 2012

@lenkahh Veľmi ťažko sa myslí pozitívne, ale to ani jednej z nás nemusím vravieť - dobre vieme o čom to je... Ja som skôr taký večný pesimista, a hlavne niekedy mám pocit, že už ani nemám silu myslieť pozitívne. Ale snažím sa 🙂 Čo sa týka testovania, tak na to tiež už nemám nervy. Už som tam toľkokrát videla len / čiarku, že už sa aj bojím testovať ☹ Radšej som si ani test nekúpila, bo keby som ho mala doma, tak by ma to lákalo 😉 Takže - určite počkám až do termínu mrchy a len ak by meškala 2,3 dni, tak pôjdem pekne-krásne kúpiť test 🙂
@bambul7 S nami je to tak, že sa snažíme viac ako 2 roky. V januári 2012 sme to začali riešiť s Gyn-fiv v BA, išlo to vcelku rýchlo - koncom januára 1.konzultácia, hneď potom môj HP, partnerov spermiogr. Nič závažného sa nenašlo, takže 15.3. som mala robenú laparku, po nej sme mali na mesiac zákaz 😠 , počkali sme do menzesu a hneď som mala začať s clostilom 2x1 tbl od 5. do 9.DC ako príprava na 1.IUI. To, že sa nič nekonalo, som už písala, ale neva, spravili sme si vlastnú súkromnú insemináciu doma 😀 Ak bude neúspešná, tak v máji nás čaká 2.IUI a ak nevyjde ani tá, tak potom sme rozhodnutí, že ideme skúsiť IVF. Ešte možno by som sa dala nahovoriť na jednu IUI, ale viac určite nie.

bambul7
27. dub 2012

@kacule34 tak to si za vodou... to tak divne vyznelo, ze financne problemy.. nuz, tak potom len prajem vela stastia. 😉
@lilith3 moja.. drzim palce. U nas potom pripada do uvahy este IUI, ale IVF nepodstupime... a tak, snad nebude treba ani jedno 🙂

lenkahh
27. dub 2012

@lilith3 ja si tiež zatiaľ nemienim kupovať testík. uz som na nich toľko penazí minula 😠 ja vlastne ani neviem, kedy mi po clostile príde(nepríde)ms, kedže som ju posledné mesiace mala dosť nepravidelnú.
a kedže vám nič závažného nenašli, tak aj vy sa určite dočkáte. chce to zrejme svoj čas. ja si vždy nahováram, že dnes je toľko možnosti v tej našej medicíne. ked to nepôjde normálne, tak skúsim i nenormálne 😀 držím vám palce 😉

lilith3
28. dub 2012

@bambul7 Ďakujem ti veľmi pekne. Ja tebe tiež držím palce, aby to už tentokrát vyšlo. Rozhodnutie - začať to riešiť - je veľmi ťažké,ale zase na druhej strane (aspoň ja to tak vnímam) je pozitívne to, že sa UŽ konečne niečo okolo nás deje a že snáď to dovedieme aj do úspešného konca, práve aj kvôli tomu pokroku v medicíne, ktorý spomínala lenkahh. A ten úspešný koniec urputného snaženia by som dopriala všetkým dievčatám, ktoré sa na tejto stránke stretávajú a vlievajú si navzájom silu, nádej a vieru, že to raz vyjde.
Ja som sa rozhodnutia ísť aj na IVF veľmi bála, a možno ani doteraz som to ešte celkom nepredýchala, ale keď iná možnosť nebude, tak sa do toho pustíme. Mám množstvo iných zdravotných problémov, takže stimulácia pred IVF bude v mojom prípade dosť problematická,ale ktovie - možno sa nič nestane (možno motyka vystrelí a ani nebudem poriadne vedieť, že sa niečo v mojom tele deje 🙂

@lenkahh Aj tebe veľmi pekne ďakujem a tie slová pre bambul7 boli venované aj tebe 🙂 Inak, ja som tiež zvedavá, ako mi príde ms po tom clostile - niektorým dievčatám vraj aj pár dní meškala, a potom prišla 😒 Tak uvidíme, čo nás čaká ...(a neminie).

mijadave
28. dub 2012

ahojte kocky, tu je dnesna tabulka 😉 https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Al...

kacule34
28. dub 2012

@bambul7 za vodou ne, ale nemame ted na platy zamestnancu a business zavrit nechci.....hezky vikend vsem!

govinda
29. dub 2012

ahojte kočky, dávnejšie som tu nebola. Ani neviem, či ma ešte vediete v tabulečke.
Každopádne, ani neviem, ako sa to stalo a ako k tomu došlo, ale som tehu 🙂 .
Predvčerom som testovala a do pol minúty som mala dvojpaličkový test a tak som testla ešte digitálnym a ten mi ukázal smajlíka a3+, takže je to jasné. Bola som v piatok na krv v labáku a hcg 2610, tak sa to potvrdilo.
Zajtra idem na gyndu a uvidíme, dovtedy asi neuverím.

Grafík mám taký, že ani neviem, kedy bola ovu a myslela som vlastne, že ide o anovulačný cyklus: http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

Chcela som vám len zaslať kopec pozitívnej energie odo mňa, že aj u takej dlhoročnej snažilky môže motyka vystreliť 😀

bambul7
29. dub 2012

@govinda jej, gratulujem... 🙂 no mne tiez zvlastne behaju teploty momentalne, respektive, mala som jednodenny vysokansky vystup a odvtedy sa to drzi cca na rovnakej teplote, tak som zvedava 🙂 U mna este skoro testovat, ale verim, ze tento mesiac uz konecne s pozitivnym vysledkom 🙂

govinda
29. dub 2012

@bambul7 držím palce 😉

bambul7
29. dub 2012

@govinda dakujem. snad 🙂

govinda
29. dub 2012

@bambul7 ja ako mnohoročná snažilka som príklad, že sa vzdávať netreba 😉

micak
29. dub 2012

Ahojte !Od 22DC mám až do dnes 28DC stále takmer rovnako silné ovu čiarky, tehotná nie som, test je neg. Čo to má znamenať?

mijadave
29. dub 2012

ahojte kocky, tu je dnesna tabulka 😉 https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Al...

ja frcim na super gril party, peknu nedelu prajem 😎

mucha11
29. dub 2012

ahojte babuľky, tak som sa skúsila testnúť, ale negatívne. ☹ no čo už menštruáciu ešte nemám, ale brucho už bolí.

bambul7
29. dub 2012

@micak ahoj. Co znamena rovnako silne? Ze ho mas pozitivny? Lebo pokial to je negativny ovu test, teda ciarka je svetlejsia , tak nemusi kontinualne svetliet 🙂 A ani tmavnut. Navyse, ak si uzivala clostilbegyt, tak na ovu testy sa velmi spolahnut nemozes, kedze mozu byt ovplyvnene 🙂 tehotensky test by mal ukazat tehotenstvo cca 16.DPO 🙂

@mucha, ktory si DPO? Lebo niektore holky maju aj na 15.den len dusika 🙂 nevesaj hlavu. ak nahodou mrcha dojde, tak snad dalsi cyklus ....

mucha11
29. dub 2012

@bambul7 🙂 ja viem, už nejdem kupovať žiadne testy, uvidím, čo sa bude diať. mrcha ešte nedošla, ale veľkú šancu už tomu nedávam, aj teplota už klesla.