Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

mijadave
29. zář 2012

dobre ranko dievcata, tu je dnesna tabulecka https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Al...
kvietok1605 moja, neboj, aj ja poznam take, co mali keksik 6-7 dni pred ovu a otehu 😉
prajem vsetkym pekny dnik 😉
@domi1988 moja, viem, ze sa to ostatnym lahko hovori a ze je to pre nas snazilky tazke... ale skus sa povzniest nad take reci, ze nemysli na to a neupinaj sa... to sa neda, len je pravda, ze treba sa niecim zamestnat, proste aby si nebola v depkach, lebo tie Ti teda k tehu isto nepomozu... ver mi, viem o com hovorim... presla som si tym... ono je to proces, casom aj Ty prides na to, ze to nepomaha, tak treba netlacit na pilu... proste si keksik uzivat a co najmenej riesit ci teraz, ci kazdy den, ci je plodny alebo nie... 😉
@piefunko, @anait spermosky naozaj dozrievaju 60-70 dni... no na otazku vplyvu antibiotik som nasla na nete odpoved od dr, ktoru aj mojmu mm povedal jeho dr: Kazda chemicka latka moze ovplyvnit kvalitu spermii. Antibiotika sa zvacsa uzivaju kratkodobo a vtedy je ten vplyv zanedbatelny. 😉 tiez nam dr povedal, ze to nie je pravda, ze treba dat 3 mesiace pauzu, to by bolo ak by tie antibiotika boli velmi silne a ich uzivanie by bolo dlhsie ako 10 dni 😉 takze klud a pohoda 😉
prajem Vam vsetkym krasnu sobotu 😉

piefunko
29. zář 2012

@mijadave @anait nemyslela som cele tri mesiace ale cca o tri mesiace. Ako ked je zly sph a daju vitaminy tak kontrola o tri mesiace ked bude dozreta vitaminova "varka" 😉

anait
29. zář 2012

@mijadave
@piefunko no šak uvidíme ako to vyvinie, vravím, neplánujeme, nečasujeme...inak je nám stále obidvom zle, ja nechápem, čo to je za bacil hnusný

mijadave
29. zář 2012

@anait tak prajem skore uzdravenie, nech ste cim skor ok 😉

piefunko
29. zář 2012

@anait zlaticko skore uzrravenie obom,treba bacila vypotit poriadne 😉

mijadave
30. zář 2012

ahojte kocky, tu je dnesna tabulka https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Al... 😉
peknu nedelu vsetkym 😉

mucha11
30. zář 2012

Ahojte baby, už som tu hodnú chvíľu nebola. Sme po vyšetrení v Heliose. Manžel má ukážkový spermiogram a ja veľké polycystické vaječníky. Vajíčkovod len jeden. Musím na hysteroskopiu. Som z toho nešťastná. Veci, ktoré mi povedala doktorka ma veľmi nepotešili. No nemala by som sa vzdávať, ale keď je to také ťažké. Prajem Vám pozitívne myslenie, mne chýba. Niekde vo vnútri cítim, že to dopadne zle a tým sa pre mňa všetko skončilo. Na umelé nepôjdem, viem, čo to robí s telom a psychikou. No asi nastal čas prehodnotiť všetko čo mám a začať sa uberať iným smerom. Sústrediť svoj život na niečo iné ako dalšie dieťatko.

koulucik
30. zář 2012

Ahojky holky, jsem tady nová, ale už dlouho si to tu pročítám, beru clostík už 4 cyklus a pořád se nějak nedaří ☹ snažím se nepropadat panice, ale ono se to lehce říká...po ms mám jít na kontrolu k dr., vůbec nevím co mě čeká a jaký bude další postup, ráda se dozvím nějaké tipy nebo info, jinak všem snažilkám přeju pevné nervičky 😉

anait
30. zář 2012

@mucha11 uf, to je mi ľúto...okrem umelého vám nepovedali, čo by bolo možné?

@koulucik to som sama zvedavá, čo ti lekár navrhne ďalej...to ho berieš 4 cykly po sebe? lebo je tam písané, že sa má brať 3 a potom 3 pauza... a prečo ti ho vlastne dal? ja som ho brala 2 cykly kvôli nedozrievaniu vajíčok a tiež nič...asi je chyba aj niekde inde...

koulucik
30. zář 2012

@anait pokoušíme se o mimčo sami tak od ledna, v červnu jsem byla u dr. a ten mi předepsal 2 balení clostíku na podporu a zvýšení ovulace, bral to jako by to bylo normální 🙂, no a že až to doberu, mám dojít, já jsem si příbalový leták četla, ale toto mi teda asi nějak uniklo, doufám, že to nebude mít nějaké vedlejší účinky 😒 Já mám jinak prý všechno v pořádku, teda jako dělohu, vaječníky a sliznici...a co tebe teď čeká?

anait
30. zář 2012

@koulucik čože? a ty si nechodila každý mesiac na folikulometriu a na pichnutie pregnylu?? teraz nás čaká mesiac pauza iba tak, bez všetkého a potom asi laparoskopia, uvidíme... inak máš veľmi divného doktora...

koulucik
30. zář 2012

@anait začínáš mě děsit ☹ nemám v okolí nikoho kdo by mi řekl, jestli je to normal, jinak můj doktor je primář místní porodnice...začínám pochybovat o jeho kvalitách...přeju aby k té laparoskopii nedošlo a povedlo se 🙂

mucha11
1. říj 2012

@anait No, ak bude vajíčkovod zlý, tak už iná možnosť nie je. Keďže mám len jeden, tak musí pracovať ten správne. Ak by bol priechodný na 100 %, nemôžu mi nasadiť lieky kvôli PCO a budú mi len plánovať sex. Ale to skúšame už 2 roky. A keďže jeden z nežiaducích účinkov PCO je aj veľmi nepravidelná menštruácia, tak si to neviem predstaviť.

mijadave
1. říj 2012

ahojte dievcata, tu je dnesna tabulka, https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Al... 😉
@mucha11 moja, to ma mrzi ☹ a to predtym nevedeli, ze je takyto problem? a preco Ti nemozu nasadit lieky? ved tusim aj na PCO sa nieco dava, no netusim, ja to nemam 😒 drzim pasticky, nech je priechodny... a preco nechces IUI alebo IVF?
@koulucik ahoj, vitaj 😉 no je to zvlastny postup u Tvojho dr, naozaj by si mala chodit aspon na folikulometriu (kontrolu ultrazvukom, ci rastu vajicka a ci sa nerobia cysty), ale upokojim Ta, nie si jedina, hlavne dievcata z CR tu pisali, ze nechodia na to... a pregnyl nemusia kazdej pichat, takze neboj, no ked by som sla na kontrolu, asi by som sa na Tvojom mieste dr spytala 😉 inak ja som clostil brala vkuse 8 cyklov bez pauzy, takze neboj 😉 4 mesiace je v pohode 😉 ale vzdy som chodila na folikulometriu, lebo 1 cyklus som mala cysty, cize som musela vysadit clostil, no praskli same 😉

anait
1. říj 2012

@koulucik desiť ťa nechcem, čo si...ale takmer všetky, čo užívame clostil, chodíme na 13. deň cyklu na folikulometriu na sledovanie, či a ako vajíčka rastú, podľa toho sa pichne pregnyl, ktorý slúži na to, aby vajíčka praskli a teda mohli sa oplodniť...pri liečbe treba byť sledovaný lekárom aj z toho dôvodu, že clostil zvykne vytvárať aj cysty...ale to sa neboj, to by si mala bolesti...len je teda škoda, že vlastne nevieš, či ti ten liek pomáha a či ti stačí taká dávka, lebo ak nie si sledovaná, tak ako to zistííš?? Je to podľa mňa odfláknutá robota z jeho strany, oni to berú ako na páse, už akoby sme ani ľudia neboli, len ďalšie číslo...

Koľký si deň cyklu? A meriaš teplotu?

anait
1. říj 2012

@mijadave ty si vážne brala 8 cyklov po sebe? to mi príde ale nezodpovedné od lekára...

mijadave
1. říj 2012

@anait teraz som na to prisla, som si myslela, ze len 6, ale pozerala som si svoje poznamky na ff a fakt... mne povedal, ze sa moze 9 cyklov... ale kedze som k nemu chodila na kontrolu ako na hodiny klavira, na zaciatku cyklu skoro kazdy den a aj cez vikendy, tak som to nejak neriesila... 😉 a inak, co sa tyka bolesti pri cystach, nie je to celkom tak, ja som mala v jednom vajecniku dve cysty o velkosti 5cm kazda a nemala som vobec ziadne bolesti... prisiel na to dr pri folikulometrii 😉

anait
1. říj 2012

@mijadave jaj aha, to ja len čo som počula...tak jasné, nemusia byť bolesti teda...uf a ako to dr uzavrel, keď ti ani tých 8 cyklov clostilu neprivodilo tehotenstvo? 😕

kacculle
1. říj 2012

@koulucik Ahojky, já brala clostík taky dva měsíce - chodím k apolináři. Na měření folíků jsem byla jen 1x, protože při první dávce jsme byli na dovče a po druhý jsem na UZV byla... No a pregnyl mi taky nedávala. takže bych byla v klidu. Oni lékaři nechtějí zasahovat do případné léčby odborníkům z CARU, tak chtějí co nejšetrnější prvotní léčbu.

mijadave
1. říj 2012

@anait po polrocnej pauze mi navrhol CAR, lenze kedze uz mam 2 deti, tak mm to uz nechcel takto riesit... tak mi dr znova nasadil clostil+pregnyl+duphaston, no potom sme sa s mm dohodli, ze uz to nechame tak... cize uz nic neberiem, len si s mm nedavame pozor a uzivame si... 😉

domi1988
1. říj 2012

@mijadave ja viem, ja sa za to na seba aj hnevam, ze sa na to tak upinam, ale fakt nedokazem na to nemysliet... ide o to, ze to s pracou vyzera zle, vyzera ze od noveho roku nemam pracu a strasne tlacim na pilu prtoze tehu by bola moja jedina zachrana.. 😒

mijadave
1. říj 2012

@domi1988 pozri, ja viem ake je to tazke, presla som si tiez kadecim... a inak ja som od dnes nezamestnana... ☹ dobrovolne nemocenske, ktore si platim uz 3 roky mi konci tento mesiac, cize ak tento cyklus neotehu, tak je to stratene... ale co narobim.. ☹ viem, povies si, ze mam 2 deti, no ani k nim nebola cesta lahka... viem, ze vety nemysli na to, netlac na pilu su hrozne a este tazsie si je to priznat a urobit s tym nieco, ono to proste nie je jednoduche... keby existoval nejaky gombik a dalo sa to vypnut, ale neda... je to na Tebe, sama sa musis rozhodnut, ze s tym musis nieco robit a naozaj to uskutocnit... ja som tiez mala pocit, ze to nezvladnem, ze sa to neda... da... viem to, sama som to musela chciet a ver mi, nebolo to zo dna na den... ale aj ine kocky Ti potvrdia, ze sa to da, len nie hned... ved su tu baby, co sa snazia niekolko rokov... ved by im z toho siblo... proste naozaj to nepomaha, skor naopak... viem, ze vela bab sa moze teraz do mna obut, ze to naozaj nie je lahke a ze sa mi to hovori... aj ja som si to myslela o inych, ked mi toto pisali... ale ver mi, naozaj sa potom zije lahsie... tiez som pri kazdej ms plakala, depkovala, mm tlacila na keksik, ked "trebalo"... a skoro som si znicila vztah... prajem Ti, nech si najdes dobru pracu a nech si najdes nieco, na co sa zamerias alebo sa niecomu zacnes venovat, aby si netlacila na pilu 😉 posielam obrovske objatie 😉

mucha11
1. říj 2012

@mijadave Janka, neviem, či o tom vedeli alebo nie. Ale nikto mi nič nepovedal. Vraj liečiť sa to nedá, a s hormónami treba vveľmi opatrne. Aj Clostil, ktorý som užívala bol pre mňa dosť riskantný. IVF UIU nechcem. Moja kolegyňa ho absolvovala 3 krát a stále neúspešne, a to čo si s ňou robilo telo? Hrozné. Myslím si, že je to neprirodzené. Ale nikoho kto to podstúpil neodsudzujem.

milacik3
1. říj 2012

baby pribera sa z dufastonu? lebo odkedy ho beriem kazdy mesiac ...uz tusim 1 rok...tak za tento rok som pribrala 9 kg ale nemyslim si ze sa inak stravujem praveze tak isto..sladkosti ani nejedaval lebo ich nema rada... tak nechapem ☹ strasne mi to vadi ale zase som leniva cvicit..je to hrozne so mnou.. 😒

saurer
1. říj 2012

ahojky děvčata, tak jsem dneska zase prudila u doktora...zase mi píchnul vyvolávačku a dneska teda nebyl moc optimistickej...prej mám dost silně anovulační cykly, že mi ještě teda zvýší dávku clostilu, zkusíme do Vánoc takhle stimulovat a když to nezabere, tak na jaře IVF...no obulela sem to, ale už jsem zase v pohodě... prej IVF není tak strašný a myslí si, že mimouše mít budu...jen uvidíme jakým způsobem

domi1988
1. říj 2012

@saurer aku davku ti dal?

saurer
1. říj 2012

@domi1988 dvě tabletky....teď jsem měla jednu a MS mi zase vůbec nepřišla ☹

domi1988
1. říj 2012

@saurer joooj mne zabrali az 3, nevesaj hlavu.. s 2 som si ani neprdla 😀

saurer
1. říj 2012

@domi1988 no pořád doufám ,že zabere vyšší dávka...jako ne že bych se toho IVF nějak bála, ale přeci jenom ten clostil je lepší, kdyby zabral...a taky předtím neměla pravidelné MS? Já to jednou dohnala na asi 110DC a pak jsem šla na vyvolávačku..dneska jsem byla 41DC a už jsem to nevydržela

domi1988
1. říj 2012

@saurer no ja som mala MS sialenu.. vobec nechodila, stale vyvolavacky.. dala clostil 2tbl 5 dni ms prisla ale bolo to strasne slabulinka cervena postrehla som to len pri utierani, bola som zufala...vajko ziadne na folikulometrii.. dokina zvysila davku na 3 tbl a odvtedy ms pravidelna ako hodinky a vajka rastu.. akurat e stale sa nezadarilo 😒