Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

anulaa
3. led 2013

Ahoj holky, stalo se vám některé, že v nestimulovaném cyklu jste ovulovaly normálně (folikuly cca 18 - 19 mm před ovulkou) a při stimulaci Clostilbegytem vám nenarostl žádný nebo jen drobný folikul? Jsem dnes 12. DC a na UZ našli po dlouhém pátrání jediný 14 mm folikul :( Před tím bez jakékoli stimulace jsem už 11. DC mívala folikul cca 18-19 mm.
Je to můj první cyklus s Clost a dost jsem v něj věřila. Tím víc, že mě bolel podbřišek o asi 2 dny dříve než kdykoli předtím, ale dnes mi na UZ objevili cystu, což bude pravděpodobně původce té bolesti, když žádný folikul k prasknutí teď nemám :( Je to první cyklus po provedené laparoskopii, kde nebylo zjištěno nic, co by bránilo početí, takže cysta může být jedině s Clostilbegytu..

chorucka
3. led 2013

@anait asi tak Ja som si myslela ze mi prasknu vsetky foliky ale praskol len jeden a ten druhy si rastol dalej az je z neho velka cysta 😠

chorucka
3. led 2013

@anulaa ahoj preco uzivas clostil ked ti foliky rastli? Neviem ale aj mne sa uz druhy cyklus urobila cysta a dost velka asi to je tiez clostilom Lekar povedal ze to je folik ktori nepraskol a narastol do takej velkosti ze uz vlastne z neho nic nebolo to vajko zostarlo a urobila sa stoho cysta

anulaa
3. led 2013

@chorucka Clostil mi předepsali po všech možných vyšetřeních (krevní testy, laparoskopie, hysteroskopie), která dopadla dobře, nebylo při nich zjištěno nic, co by otěhotnění bránilo. Snažíme se už rok a půl a bezvýsledně. Spíš to prý bylo k tomu podpořit fungující ovulaci, aby se vytvořilo více folikulů a zvýšila se tak šance před další IUI. Jenže bohužel to vedlo přesně k opaku :( Doktor mi rikal, že by snad měla sama do 2-3 měsíců ztratit. Prý je to u užívání Clostilu normální rekace, ale mně se to nezdá :(

voskovka
3. led 2013

@anait povedala ze mam prist na 12DC ale som sa docitala od bab ze nech idem skor ze prave na 12DC moze byt ovulka a ze ju prepasneme.....preto sa pytam zien co to uzivali kedy isli a za aky cas mali ovulku od dobratia clostilu....
lenze my sme sa dohodovali s dokinou este pred menzesom a to este nevedela kedy dostanem.a mne zrovna 12Dc vychadza ked ona robi tehotne tym padom ma nevezme....
nic zle v mojom prispevku nehladaj iba sa slusne pytam a ked je niekomu nieco divne nech....

anait
3. led 2013

@voskovka no čože by som zlé hľadala 😉 chápem, tiež som z toho bola všelijaká... no ono mne to doktor tak vysvetlil, že clostil je na načasovanie ovulácie... čiže ona príde ten 14 dc, málokedy inokedy... kľudne môžeš ísť aj 11 dc, nič nepokazíš... určite je lepšie radšej skôr ako neskôr, ale tak snažiť sa môžete už určite aj teraz ... 🙂

milacik3
4. led 2013

Ahojte byb y dnes smie boli na SPG... a zle vysledky zaver je IVF a diagnoza Astenozoospermie.
Je to az take zle viete mi to vysvetlit v tych pismenkach sa nevyznam
Objem 3
Motilne 22 ml
Nemotilne 14 ml
Motilita a+b (80%) +b/
patologia 80%
liguifikacia +
NALEZ Asthenozoospermia
zaver IVF

chorucka
4. led 2013

@anait to ti doktor zle vysvetlil clostil je na to aby dozreli foliky do spravnej velkosti na spustenie ovulacie je pregnyl 😉

anait
4. led 2013

@milacik3 napíš do témy Grafy BT, viem, že tam sú baby, ktoré majú takéto problémy a tiež ti to tam niekto bude vedieť vysvetliť... je mi to ľúto, že ste takto dopadli, ale dobre, že ste konečne išli... koľko ste to skúšali bez vysledkov spg?

anait
4. led 2013

@chorucka ovulácia sa spustí aj bez pregnylu...predsa viem, keďže mi ho nepichli a ovulácia bola... clostil je na načasovanie ovulácie... u niekoho na vyvolanie, kto ju nemáva...kto ju máva nepravidelne, tomu ju načasuuje

milacik3
4. led 2013

@anait no dik skusali sme to 12 mes..a uz januar bude 13 mes.

chorucka
4. led 2013

@voskovka tak chod 11DC alebo zavolaj ci ta vezne 12Dc ked ma tehulky drzim palce 🙂

chorucka
4. led 2013

@anait prvi cyklus som uzivala clostil a nespustil ovulaciu malaa som 3foliky a prd z nich lebo ovu nenastala a foliky narastli do takej velkosti ze uz sa povazovali za cysty Mozno spusti ale vecinou picha pregnyl Nehadam sa 😎

mijadave
4. led 2013

@milacik3 moja, to ma mrzi, neviem sice, co tie vysledky presne znamenaju, ale IVF mi je jasne, ze to asi nie je dobre... tak drzim pasticky, aspon ze je nejaka nadej... 😉 posielam oooooooooooobrovske objatie 😉

domi1988
4. led 2013

@mijadave pozeram, ze sa ti to nakoniec podarilo.. moc gratulujem 😵

mijadave
4. led 2013

@domi1988 dakujeeeem, ano, uz sme nedufali... 😉 prijemne prekvapko 😉

domi1988
4. led 2013

@mijadave no to ti verim, tak teraz hlavne aby vsetko dobre dopadlo a hlavne vela zdravicka zelam..

mijadave
4. led 2013

@domi1988 dakujeeeeem a ja posielam tehu baciliky 😉

domi1988
4. led 2013

@mijadave dakujem ti.. no mne zase meska ms. uz nemam clostil uz to hapruje asi

milacik3
4. led 2013

@mijadave dik no neviem ci nie je aj ina moznost..vsak mozno liekymi -vitaminmi sa da zlepsit vysledok..vsak uvidim co mi povie mja gynegologicka, lebo ona odporucila SPG

mijadave
4. led 2013

@domi1988 a merias BT alebo si netestovala, ked meska?
@milacik3 moja, veeeeeeeeelmi drzim pasticky, nech sa to da riesit 😉

milacik3
4. led 2013

@mijadave a nie je mozne ze u zle vysledky...mozno to naschval robia aby tak zarabali peniaze lebo IVF stoji dost... 😒 muz je z toho cely nestastni a ja neviem ako ho utesit

mijadave
4. led 2013

@milacik3 moja, to verim, chlapi to nesu horsie ako my zeny... kiez by boli zle, no ako to zistis? jedine, ze si date niekde inde urobit kontrolny, napr. u nas to robia aj na urologii 😉

milacik3
4. led 2013

@mijadave ja viem ze ano vsak aj ja som nestastna ze nie som zdrava...a teraz ked este ani on nie je to je horsie....ale tak nie je to nemozne ..treba verit

domi1988
4. led 2013

@mijadave vies co uz mesiac marodim mam zapal pluc tak davam vinu toomu,netestovala som a BT nemeriam

mijadave
4. led 2013

@milacik3 jasne, nadej umiera posledna 😉
@domi1988 moja, tak prajem skore uzdravenie 😉

domi1988
4. led 2013

@mijadave dakujem 🙂

anait
4. led 2013

@milacik3 ty máš aký problém ak sa smiem spýtať? kde vám robili ten spg? ja myslím, že to je veľmi odvážna teória, že by to robili naschval... 🤐

martina.an
4. led 2013

ahojte,toto je naše clostilčátko,týmto Vás chcem povzbudiť a držte sa,určite sa dočkáte...