Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

ingusa
10. únor 2014

Ahojte, dnes som bola u dr.na folikoulometrii,dnes 14 DC..brala som clostilbegyt od 5-9 dc po 1 tabl.Dr.vravela ze mam stale male folikuly cca 13 mm..pri synovi som s nim otehotnela a cca 18 DC som vtedy tusim mala cca 19 mm ale velmi si to uz nepamatam..Myslite ze este moze narast?mate niekto podobnu skusenost? Bez clostylu mam ovu na 23 DC aj to kazde 2-3 mesiace..
Vdaka za odpoved🙂

isabella22
19. únor 2014

@ingusa mne clostil nasadila tiez dnes doktorka..robila mi sono a aj na 12 den ze na lavom nemam ziadne vajíčka a na pravom nic moc a dnes mi na 18 den robila tiez a len 12mm a ze to uz sotva narastie..mne dala hned 2 tabletky za den od 3. do7 dňa cyklu tak dúfajme ze pomoze🙂

eviks
28. únor 2014

@isabella22 Ahoj, ze sve zkusenosti doporucuji pro vetsi klid udelat test AMH, nevim presne, kolik ti je, ale pokud nemas ve vajecnicich antralni folikuly, obcas na to ten clostil nereaguje. Nechci te nejak vydesit, ale vim, ze jsou nekdy lekari laxni a lepsi udelat jeden test za par set nez do sebe cpat spousty hormonu i zbytecne..

isabella22
1. bře 2014

@eviks a aky je to test?? a co nim zistim??

isabella22
1. bře 2014

@eviks veru nemam ziadne dominatne...na lavom vobec nic a na pravom mam 4 ale male...

isabella22
1. bře 2014

@eviks a je mi 23...

eviks
2. bře 2014

@isabella22 ahojky, mam kamaradku, ktera dela vrchni sestru v ivf centru, tak mi prave toto poradila. Ja jsem mela vzdy problemy s menstruaci, nepravidelna, bolestiva. A vzdy kdyz sem byla u lekare na kontrole, tak videl folikuly, ale male. Kazdopadne se to neresilo x let az do doby nez sem ted ve 28 letech rekla, ze chci mimco a doktor rekl, zacnete se snazit, bude problem. Takze rok sme se snazili, zjistilo se ze mi zadny folikul nikdy nedozrava, takze vlastne neplodnost, doktor mi nejdriv rikal, to vam dam clostil a bude vse ok, jenze mi dal dvojitou davku a mne dozral jeden folikul a to jeste tak nejak blbe a pozde. Bylo mi to furt nejake divne, tak sem prave na radu kamaradky dosla na ivf nechat si udelat test amh, coz je test kterym se da odhadnout ovarialni rezerva (nevim presne jak to funguje, ale predpovi to kolik mas jeste cca ve vajecnicich pripravenych vajicek) vetsinou to je tak, ze zenske nad 35 maji snizenou hodnotu a treba ve 45 uz mas velmi nizkou rezervu tzn. neotehotnis. Pri tomto testu mi prisli na to, ze hodnota je 0,1 coz odpovida situaci 50 lete zenske v prechodu. Verdikt doktorky byl predcasne ovarialni selhani. Pry je to hodne vzacne u lidi pod 30, ale muze se stat. Po tomto sdeleni sme se hned rozhodli pro ivf i kdyz ta sance je asi hodne mala. Ale lepsi zacit drive nez pozdeji. Mne delali nekolik let testy, hormonalni hladiny apod a vse se tvarilo dobre a pak takovahle rana. Tak prave doporucuji udelat tento test driv, protoze se tim usetri strasneho casu. Moje vajecniky tedy vypadaji uplne standardne, mam tech folikulu pres 10, ale ty hodnoty fakt nic moc. Absolutne se nemusi jednat o tento pripad, ale jak rikam, za ten test clovek da 500 a mas klid a budes vedet, ze se bud budete snazit zase s clostilem a nebo treba pristoupite na jine reseni. Ja uz sem prosla tolik doktoru a musela sem si vzdy sama rict a vyprosit jake testy mi udelaji, protoze oni vse resi clostilem a pomalu a pak najednou clovek kouka, ze by mohlo byt i pozde. Ty jsi fakt mlada, takze to je strasna vyhoda. Zkus to.

isabella22
2. bře 2014

@eviks vdaka za radu....a kde sa daju urobit tieto testy len v centre?? my budeme mat problem aj tak lebo muz ma pomalsie spermie aj ich ma malo a este aj tie moje vajecniky do toho...ved doktorka sama povedala ze mi da dvojitu davku hned naraz lebo tam bohvie co nemam a necha ma na clostile 3 mesiace,potom ma posle na laparku a ked nie zacne to riesit injekciami a podobne. Boli sme s manzelom objednany aj do centra len sme sa tam bali ist ze nas odbiju ze vsak mame malo rokov co by sme chceli tak sme takto dopadli...

luca16
2. bře 2014

Ahojky, druhý měsíc beru clostil, bohužel zatím bez úspěchu. První měsíc jsem měla 11DC 2folikuly vlevo o velikosti 20 a 21 mm s ovu bez injekce 14DC. Tentokrát 11DC 1folikul vlevo a 1 vpravo. Ovu mi nepřijde, že by se blížila. Kdy je potřeba nejpozději pichnout injekci, aby folikuly praskly? Moc se mi do té injekce nechce... Děkuji.

eviks
2. bře 2014

@isabella22 Nejsem si uplne jista, jestli v centru a nebo i u normalniho doktora, melo by se to dat snad vsude. Do centra se vubec neboj, je to lepsi nez zustavat u doktora, prece jen oni se na to specializuji a muzou lepe poradit. Ano, sice jsi mlada, ale to neznamena, ze nemuzes mit problem. Tohle muze nekoho potkat i ve 20, sice je to spise vyjimka, ale lepsi to vedet. Zkus si tohle zjistit a potom uz take budete vedet jak na tom ste a budete se podle toho moct casove zaridit. Ja kdybych vedela, ze mam dobrou zasobu, tak treba jeste zkousim jine veci a nehrnu se do ivf. Ale kdyz vim, jak na tom sem, kazdy mesic se pocita. Lepsi fakt nic neodkladat, ja uz to resim pres rok a nikam sem se nepohnula.

pbuc
7. dub 2014

Ahoj holky stalo se někomu , že po clostilu lehce špinil? Jsem 9.DC a clostil beru 3-7 DC

macelka
27. srp 2014

ahojky dnes na ultrazvuku prvni mesic pri nasazeni clostilbegytu 1-0-1 12DC na pravem vajecniku 3 folikuly 27 mm na levem jeden 18 mm...sliznice 6,6 mm..je sance na otehotneni tento cyklus?

lumcag
23. říj 2014

@macelka
Ahoj myslím , že ano. Sliznice má mát minimálně 7-8 což už není takový rozdíl. Má kamarádka měla 5 a otěhotněla. Máš nádheerné folíky.
Já s Martínkem otěhotněla při 19 mm foliků a sliznici jsem měla myslím 8?
No dnes jsem 8DPO a mám ducha. A měla jsem ty samé hodnoty co před 4roky.
Každý říká , že to může být pregnylem, údajně se drží v těla do 10dnů, ale já si ho teď schválně udělala po 4dnesch a test jsem měla bílý. No snad to bude dobré. Zkusím testnout v sobotu.
No už to beru z rezervou, hlavně že už jeden uzlík štěstí doma máme. Přeji hodně trpělivosti a sil. Na Martínka jsem čekala celých dlouhých 7let 😉

lumcag
23. říj 2014

@luca16
Pregnyl sse píchá 36hodin před prasknutím folikulů

veruvac
3. únor 2015

ahoj, chtěla bych se zeptat, když vám gynekoložka nasadila clostic. a jestli vám dělala hned sono zda máte nějaká vajíčka...já už beru 2měs., jsem z toho zoufalá - stále bolesti po menstruaci která trvá třeba 14dní a ovulační test taky nic neukázal, takže ovulace asi nemám..dr mi žádné testy ani sono vůbec nedělala. jdu k ní v pondělí tak jestli nic nevymyslí tak jdu jinam..

anabel24
4. kvě 2015

Zdravim baby ten clostil ked ste brali v 3.den cyklu a na 13den cyklu mam ist na kontrolu pikusali ste sa o babo uz pred kontrolou alebo po kontrole?

racek26
7. zář 2015

...je zde prosím někdo, kdo má nad 35let a snaží se o první dítě. a má zkušenosti s clostibegytem, utrogestanem a popřípadně i pregnylem. Děkuji moc

janunulinka
15. zář 2015

@racek26 Je mě 33let, snažíme se o první dítě. Beru Proveru na cyklus, Clostylbegyt na folikuly a teď mám už za sebou třetí injekci Pregnylu ☹

racek26
15. zář 2015

@janunulinka tak já mám za sebou první cyklus, kdy jsem se k injekci Pregnylu nedostala...clostíka jsem brala 0-0-1tbl. 5až 9. cyklu a a na ultr. se 16. den ukázalo 5 folikulů ( jen 8 mm) a 18. den nic..., tak mám navýšeno další cyklus clostík na 1-0- 1 tbl. a posunuto na 3. až 7. den cyklu. kromě toho beru beru utrogestan 16.až 24. den cyklu ( ten je na uhnízdění vajíčka )...
paradoxně cyklus před tím bez hormonů jsem měla 15. den na ultrz. 1 folikul 18mm.....

racek26
15. zář 2015

@janunulinka jinak clostilbegyt se může brát 3x apka jak dál ....? myslím, že by měla následovat pauza a opět 3měsíce, ale nvm, kolikrát se to může opakovat..., slyšela jsem , že ho lze brát pouze 6X ....

racek26
15. zář 2015

Nevíte prosím někdo, kolikrát se může brát clostilbegyt ? Tj. 3 cykly, pak je pauza a jak pak dále ... Děkuji moc

janunulinka
16. zář 2015

já mám clostyl od ledna, první dva měsíce 1-0-1, pak 1-0-2 a teď beru 2-0-2
@racek26

racek26
16. zář 2015

@janunulinka takže zhruba devět cyklů, jestli jsem to správně pochopila?

janunulinka
17. zář 2015

@racek26 asi ano, já sama už se v tom ztrácím 😀 Mě jen na začátku dr. řekla, že pokud mě nerozjede clostyl tvorbu folikul, tak mě ho pak dát už nemůže. a rozjeli se po třech měsících a díky clostylu jsou každý měsíc. Na netu jsem četla, že se nevadí když se dává déle. Ale je zbytečné ho dávat, když nenastává efekt pro který je dáván

racek26
18. zář 2015

@janunulinka děkuji, já jsem to taky pochopila, že pokud někomu vyloženě neškodí a zabírá, tak snad se brát může ....aspoň doufám ;)

racek26
14. říj 2015

Tak holky, co je u vás nového ? 🙂 Jak se daří?

janunulinka
15. říj 2015

@racek26 zatím nic nového, vše při starém ☹ bohužel teď nepřišla MS a na testu nic, podle krve a ultrazvuku taky nic, tak jsem dostala agolutin na vyvolání MS

racek26
15. říj 2015

mně MS přišla navlas přesně :( , takže taky vše při starém :( , každopádně, musíme věřit, že to příště vyjde ;)
@janunulinka

nina100
19. říj 2015

Ahoj holky nezbyl nekomu clostilbegyt a nedaroval by ci neprodal? Dekuji za odpovedi.

tetehule
3. lis 2015

Ahoj holky, jsem v 6. Tydnu tehotenstvi, pred dvema tydny jsem byla na preventivce, cytolka vysla v poradku, presto se me doktorce porad zda,ze mam nejaky zanet i kdyz uz ted podruhe si delala nejaky rychlotest (asi neveri cytologii) a stejne ji vysel negativni. Presto mi doporucila, at si delam vyplachy rosalginem a pry si je budu v tehotenstvi delat casto...podotykam,ze zadne problemy nemam, zadne paleni,svedeni nebo cokoliv jineho...chtela bych znat vas nazor na tento postup, co si o tom myslite, predem diky.