Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

valeri10
24. lis 2015

@janunulinka každý mudr musí mít za sebe zástup ne? Já zrovna byla min týden u zastupujícího mudr a ještě že jsem šla a ještě že dřív. Clostil mi posunl ovu skoro o týden a ten zastupující mudr mi chtěl i píchnout pregnyl. Ať ti mudr řekne zastupujícího doktora

anetka1701
24. lis 2015

Když jsem to dostala večer, počítá s 1DC jak ten den, nebo až ten další??

janunulinka
25. lis 2015

@valeri10 Nemá zastupujícího doktora, je to primářka na porodnici, má jen dva dny v týdnu ambulanci a zrovna. A zrovna né tyto dny. Můžu jít klidně na hlavní ambulanci ultrazvuku, ale předpis musí napsat ona. Hlídá si mě a proto mě neposílá k nikomu jinému ☹

jirikova
25. lis 2015

@anetka1701 až od následujícího dne počítej 1.DC

valeri10
25. lis 2015

@janunulinka no já si taky říkala, že nepůjdu na utz k zastupujícímu mudr, ale nakonec jsem šla a dobře jsem udělala. Ovu se mi posunula o týden. Nebýt utz tak to prošvihnu. Teď mám už tři dny velké bolesti břicha a snad mě mudr vezme do pátku zase na utz. Bojím se hyperstimulačního syndromu

janunulinka
25. lis 2015

@valeri10 když nemá zastupujícího lékaře, tak je mě to uplně k ničemu. Na UZ mě řekne, že folikul je,ale pregnyl mě nikdo z nich nenapíše ☹ takže se budu jen zbytečně nervovat v čekárně, zda tam něco bude a nebo ne. Třeba to tak tento měsíc má bejt 😀

plea
25. lis 2015

@janunulinka ja som bola po Clostile na kontrole u svojho doktora a aj tak mi Pregnyl nepichol... a vyslo to aj bez neho 🙂. Mysli pozitivne!

valeri10
25. lis 2015

Neměla některá hyperstimulační syndrom?

racek26
25. lis 2015

@plea můj gynekolog tvrdí, že pokud se ordinuje clostilbegyt, je nutné užívat uživát i utrogestan, jinak se oplodněné vajíčko neuhnízdí...., tak nevím, no
JInak folikul ( aspoň, co jsem četla, může prasknout i bez pregnylu).

plea
26. lis 2015

@racek26 som živým dokazom že to nie je pravda ;). Aj keď doktor mi Utrogestan predpísal, nezačala som ho užívať keďže som sa domnievala že ovulácia vobec neprišla. A napriek tomu som v tom...

valeri10
26. lis 2015

@racek26 folikul může prasknout i bez pregnylu a většinou praská. Pregnyl se dává když je problém s prasknutím (já ho odmítla, protože tento problém zjištěný nemám a čím méně léků tím lépe). Utrogestan se předepisuje na srovnání cyklu, prodloužení luteální fáze apod. Pokud nemá žena zjištěný žádný problém tak není nutné ho brát a miminko se uhnízdí i bez něj. Pokud se pár snaží otěhotnět déle než rok tak většina doktorů nasadí tyto léky.

merope
2. led 2016

@valeri10 Mě dává doktorka Pregnyl na přesné načasování ovulace (třeba před IUI).

vetev
15. led 2016

Ahoj holky,
uzivate nektera clostibegyt i kdyz vam normalne bezi ovulace? My uz se snazime 5 let, mela jsem ruzne problemy, dlouhe cykly se spinenim, prerostla sliznice (byla jsem kvuli tomu pred pul rokem na kyretazi). Ted na prosincove kontrole mi rekla, ze by mi potencialne mohla predepsat clostilbegyt. Tak nevim, jestli do toho mam jit, asi bych si mela pristi cyklus merit teplotu a zjistit, jestli probiha ovulace. Kdyby ne, tak bych do toho sla urcite, kdyby jo, tak nevim...

anetka1701
15. led 2016

@vetev a chodíš po pěti letech někam do nějakho specializovaného centra? On ten Clotil totiž, pokud někdo normálně ovuluje, může těch folikulů nechat dozrát víc... A tím pádem je tam pa větší riziko vícečetného těhotenství... Já osobně bych do toho asi nešla bez důsledné kontroly (ideálně UTZ) jak to tam u tebe vypadá a jestli ta ovulace vůbec je) a Clostil bych dala až po tom...

valeri10
15. led 2016

@vetev já clostil dostala i když jsem měla normál ovu. První i druhý cyklus jsem měla krásné folikly a třetí cyklus mi udělal cysty a folikl je zatím malý. Takže u mě to byla zřejmě chyba ☹

vetev
15. led 2016

@anetka1701 Nikam nechodim. Zatim to resim jen u moji doktorky. Ultrazvuk mi dela pri kazde kontrole, ted naposledy prave rikala, ze v tomhle cyklu ovulace nebyla. Kdyz jsem byla na kontrolach pred kyretazi, tak se tvarila, ze ovu je v pohode, ale zase je nizka sliznice, takze vajicko se neudrzi.

vetev
15. led 2016

@valeri10 Toho se prave bojim. Abych nepokazila jeste vic ☹.

valeri10
15. led 2016

@vetev no já jdu dnes na konzultaci kvůli laparo tak budu mít na to i další názor. Tak jsem zvědavá. Třeba ve mě druhý doktor vyčte úplně něco jiného 😖

sin
19. led 2016

@elys ahoj prosim ta ako si dopadla so svrbenim? Ja som 9tt a tiez ma svrbi cele telo. Tak ci mam utekat k lekarovi. Dakujem

admalena84
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
annedarling
26. únor 2019

Zdravím, pokud někdo ještě sháníte Clostilbegyt mám tu dvě balení... Ex. 11/21

lucka900
28. čer 2022

Ahoj holky, nezbyl někomu náhodou clostilbegyt ?